Ferguson FBOX ATV

farben

Member
Nie wiem co dokładnie chcesz oglądać ale jeśli chodzi o same filmy z dysku to lepiej chyba kupić jakiś tańszy box z chipem S905x i wgrać Coreelec na kartę :)

Jeśli chodzi o SR400 to zdaje się że te funkcje są realizowane przez przycisk Ok - pauza/play i strzałki lewo/prawo.
 
Ostatnia edycja:

szzx

New member
@farben, @robert4you
Dzięki za sugestie,
zanim jednak odpowiedzieliście, poszedłem w sobotę na spacer do Media Markt.
Akurat ten konkretny sklep obniżył cenę FBOXa do 247zł w zestawie ze zwykłym pilotem, więc go kupiłem.
Już to testuję i widzę że przewijanie działa dobrze w systemowym MediaCenter, z użyciem zarówno klawiszy >> <<, jak i strzałek umieszczonych na kółku.
Czyli jest OK.
 

lewyytm

New member
Cześć,

czy jest jakaś nadzieja, że na fboxie zacznie działać HBO GO oraz Amazon Prime Video? Czy Panowie z Fergusona już sobie odpuścili pracę nad tym modelem? Logowanie się do tych serwisów przez wtyczki w Kodi nie jest tym czego wymagałbym od Boxa, który jest droższy od Xiaomi Mi Boxa. Czekałem bardzo długo na jakikolwiek ruch od fergusona ale chyba czas na zmianę boxa na taki, który obsługuje wszystkie aplikacje.
 

rafmik

Member
Zastanawiam się właśnie nad zakupem BOXa - co byście wybrali?
Do wyboru mam albo wlaśnie Fbox ATV lub Xiaomi MI Box S Smart.
Niestety Nvidia Shield TV jest po za zasięgiem (prawie 2,5 razy droższa od powyższych).

Który box wybrać?
W praktyce nawet bym się nie zastanawiał, tylko brał Mi Boxa, jedyna jego wada to brak gniazna Ethernet - a wifi jakoś staram się w domu unikać... jak się da.
Fbox ma ethernet, więc zalicza plusa, ale za to ma dużo słabsze wsparcie (brak chromecasta, problem z tego co czytam z HBO Go itp).
Xiaomi wydaje się po prostu znacznie pewniejszym wyborem pod kątem obsługi/wsparcia.

Co byście wybrali?
TV Box mi potrzebny w zasadzie tylko do YT, Kodi, Netflix.
 

nbysby

New member
Cześć,

czy jest jakaś nadzieja, że na fboxie zacznie działać HBO GO oraz Amazon Prime Video? Czy Panowie z Fergusona już sobie odpuścili pracę nad tym modelem? Logowanie się do tych serwisów przez wtyczki w Kodi nie jest tym czego wymagałbym od Boxa, który jest droższy od Xiaomi Mi Boxa. Czekałem bardzo długo na jakikolwiek ruch od fergusona ale chyba czas na zmianę boxa na taki, który obsługuje wszystkie aplikacje.

właśnie uruchomiłem hbo go na moim fbox... ale w Kodi 18. krok po kroku:
kodiwpigulce . pl/jak-zainstalowac-wtyczke-hbo-go-polska-do-kodi-18-poradnik

usuń spacje wokół kropki przy pl
 

rebel85

New member
Witam
Chcę się upewnić i pytam Was na forum czy mam dobrze ustawione w opcjach dźwięku te 3 ustawienia
HDMI OUTPUT RAW
SPDIF OUTPUT CLOSE
HBR DEGRADE OUTPUT RAW 7.1
fbox mam podpięty do amplitunera za pomocą hdmi i oglądam filmy 4k true hd
 

robert4you

New member
Gdybym miał wybierać drugi raz wybrałbym mitv.
Brak HBO i Amazon to jest jednak lipa. W Kodi nie chodzi to tak stabilnie jak powinno.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

adamskulsk

New member
witam wszystkich odkurzyłem swojego fbox-a atv i chyba nie był podłączony dłużej niż 6 miesięcy i chciałbym się zapytać czy coś nowego się dzieje w temacie chromcast,czy działa już poprawinie?hbo go aplikacja działa? czy jest szansa na androida 8 na tym urządzeniu czy go wystawiać i sprzedawać i się przesiadać na Xiaomi MiBOX 4k?naprawdę fajne urządzenie,ale większość rzeczy które miały działać nie działają...
 

lewyytm

New member
witam wszystkich odkurzyłem swojego fbox-a atv i chyba nie był podłączony dłużej niż 6 miesięcy i chciałbym się zapytać czy coś nowego się dzieje w temacie chromcast,czy działa już poprawinie?hbo go aplikacja działa? czy jest szansa na androida 8 na tym urządzeniu czy go wystawiać i sprzedawać i się przesiadać na Xiaomi MiBOX 4k?naprawdę fajne urządzenie,ale większość rzeczy które miały działać nie działają...

Nic się nie dzieje, HBO działa tylko przez Kodi, Amazon Prime nie działa, Chromecast nie działa, ostatnia aktualizacja dawno temu. Na Android 8 bym nie liczył bo wyglada ze producent już odpuścił sobie plany rozwoju tego pudełka.
 

Morf3usz

Member
Panowie chciałem sobie zrobić na fboxie server do śćiągania torrentów mam problem z ustawieniem katalogu pobierania na dysk zewnętrzny USB kombinuje z różnymi katalogami, ale chyba czegoś nie ogarniam bo zawsze ustawia mi pamięć Fboxa. Z linuxem nigdy nie miałem styczności, może maćie jakiś tutorial?
 
Ostatnia edycja:

marcin0218

New member
Witam. PAnowie zastanawiam się nad kupnem tego Fergusona lub Xiaomi. W opiniach Euro rtv tu i tu niektórzy pisza, że zamula. Pewne osoba napisała by przestało zamulać, trzeba wyłączyć HDMI CEC? Czy coś wiecie na ten temat? I które urządzenie polecacie? Chcę to kupić rodzicom by mogli oglądać Amazon Prime, Hbo Go, Netflix i youtube.
 

miramar

New member
Jako posiadacz FBOXa odradzam Ci jego kupna, jeśli chcesz oglądać dzięki niemu Amazon Prime i HBO GO. Powód? Nie uruchomisz na nim oficjalnych aplikacji i będziesz musiał kombinować.

Ja natomiast jestem tym pudełkiem zachwycony. Netflix, YT, HBO GO (dzięki KODI) śmigają idealnie, zero przycięć, zero kłopotów. Niebawem minie rok jak mam FBOXa i nie zamieniłbym tej zabawki na żadną inną. Nie wspomnę o śmigającym w tle Linuksie, Transmission, Sambie i Apache z PHP. Gdyby goście z HBO potraktowali temat poważniej (bo FBOX to nie jedyna przystawka na której nie działa oficjalna apka) to byłoby super.
 

manonfire

Member
A działa na tym Fergusonie Netflix w 4K lub chociaż FullHD? Ma certyfikację Netflixa?
Działa. "Certyfikacji" nie ma, ale po problemach z sierpnia i października ub. r. Netflix dal sobie spokój z aktualizacjami uniemożliwiającymi odtwarzanie materiału na "nie certyfikowanych" sprzętach. Programiści Fergusona ogarnęli patche i od roku śmiga w FHD oraz 4K, ale w tym drugim przypadku bez HDR. W pierwszym zresztą też, bo chyba materiały FHD na Netliksie są bez HDR ale głowy za to na pniu katowskim nie położę.

Natomiast potwierdzam brak możliwości odtwarzania treści HBO GO przez oficjalną aplikację. Przez odpowiedni plugin w Kodi da się. Ja jeszcze nie próbowałem, ale @miramar w poście poniżej Twojego potwierdza tę możliwość.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
A dalej jest na nim zabytkowy Android TV 7.0, czy może dostał aktualizację do czegoś nowszego?
Często w ogóle są jakieś aktualizacje czy może Ferguson porzucił już wsparcie? Kiedy była ostatnia?
 

farben

Member
Ostatnia była w maju bądź czerwcu ale od tamtej pory cisza i wygląda na to że tak już zostanie. Swoją drogą A7 nie jest wcale zabytkowy, spokojnie podziała jeszcze ze 2-3 lata :)
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Dzisiaj działa ale tak jak piszesz, za 2-3 lata już zaczną się pojawiać aplikacje, które będą wymagały Androida TV w wersji min. 8. Tak więc, jak już kupować nowego boxa w tej chwili, to raczej min. z ATV 8 a najlepiej ATV 9.
 
Do góry