Ferguson FBOX ATV

manonfire

Member
U mnie ta funkcja też kuleje. A właściwie w ogóle nie działa. Przetestuję ustawienia Media Center, bo nie wiedziałem, że ma taką opcje (dzięki za info).
Przestałem z tym walczyć i po prostu mam odznaczoną w ustawieniach FBoxa opcję HDMI Auto adaptation i zmieniam w zależności od potrzeby ręcznie z pilota (na oryginalnym pilocie jest klawisz, który za to odpowiada).
 

Andrew86

New member
Próbowałem zmieniać ręcznie, ale nawet dostosowując odświeżanie ręcznie te filmy maja przycinki. Mam bezpośrednie porównanie do starego Savio gdzie działa to bez żadnego problemu i to automatycznie. Do momentu kupna FBOXA w ogóle nie zwracałem na to uwagi. A tu taka niespodzianka w urządzeniu 2x droższym :/

Na razie pozostaje z otwartym pytaniem dlaczego FBOX zmienia odświeżanie dla jednych plików MKV a dla innych już nie. Stare poczciwe Savio zmienia odświeżanie dla wszystkich tych plików.
 

resmiki

New member
Witam
Czy po tak dużym upływie wody tudzież ścieków w Wiśle, Fbox jest nadal najlepszym wyborem w cenie do ok 300pln?


No nie wiem. Aplikacja HBO GO nie odtwarza filmów (HBO nie wspiera tego procka), ale mozna oglądac filmy z HBO GO przez Kodi.
Samba oryginalna wiesza sie, trzeba instalowac Linuxa, na niej sambę i ta jest stabilna.
Bywaly problemy z Netflixem, mogą jeszcze byc.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Witam
Czy po tak dużym upływie wody tudzież ścieków w Wiśle, Fbox jest nadal najlepszym wyborem w cenie do ok 300pln?
Niewiem czy najlepszy wybór, ale dla mnie osobiście nadal spełnia mojego oczekiwania. Multimedialnie radzi sobie bardzo dobrze nadal i to co ja potrzebuje na codzień, czyli Youtube, Netflix, Spotify, wszystko śmiga bezproblemowo.
 

killbwoy

New member
Najbardziej mi zależy na odtwarzaniu popularnych kodeków (mkv, mp4) z dźwiękiem typu DTS (filmy w 2160p) oraz bezproblemowe odtwarzanie(edycja, przesuwanie, dopasowanie) napisów do tych filmów.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
No to ten Ferguson powinien spełnić Twoje wymagania. Łyka bez problemowo nawet ciężkie pliki 4K z HDR włącznie. Również z dźwiękiem najnowszych kodeków typu DTS-X i Dolby Atmos nie ma problemu.

Mi Box też jest bardzo fajny szczególnie w stosunku cena/jakość. Niewiem tylko czy tam Netflix w 4K działa bo chyba kiedyś był z tym problem. Jeśli się mylę proszę mnie poprawić ;)
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ostatnie FW nosi numer kompilacji 20181030.185759. Czyli ostatnia aktualizacja weszła w życie 30 października 2018r. Wersja Androida tak jak od początku 7.0.




Kupiłem FBOXA w lipcu 2019 i mam na nim seryjny soft 20181108.131851. Nie wiem czy taki sam. Generalnie zaraz po kupnie próbowałem aktualizować soft, ale jak szedł pasek aktualizacji, to w połowie urządzenie się restartuje. Próbowałem kilka razy i za każdym razem tak samo.


Dla moich potrzeb, czyli Netflix, Youtube oraz odtwarzanie wszystkich formatów i przekazywanie do ampli wszystkich możliwych formatów audio (łącznie z Dolby Atmos i DTS X) urządzenie jest idealne. Wszystko powyższe działa. Mam na razie jeszcze tv 1080p, ale Youtube działa 4K, podobno Netflix też. Pliki 4K odtwarza bez problemu. Jedyne co zauważyłem, to temat poruszany kilka postów wcześniej - funkcja "Frame rate adaptation" w aplikacji Media Center - raz działa a raz nie. Dla mnie nie jest to duży problem. Ale napisałem do pomocy technicznej zapytanie o tą funkcję i kwestię aktualizacji softu. Zobaczymy co odpiszą :)


Miałem z fboxem dwa drobne problemy (chociaż problem to za dużo powiedziane) wpływające na wygodę użytkowania, ale udało się oba wyeliminować

Jedna sprawa dotyczyła chowaniem się klawiatury ekranowej w niektórych miejscach. Funkcją myszki na pilocie nie dawało się tego obejść. Ale tu pomogło zainstalowanie aplikacji "Android TV Keybord" ze sklepu :)
Druga sprawa polegała na tym, że jak wyłączałem urządzenie przyciskiem na pilocie, to nawet mimo wyłączonego HDMI CEC amplituner przełączał się z innych wejść HDMI na to, do którego był podłączony box. Teraz wyłączam urządzenie przez wejście w opcję Power -> Power save i jest ok.
 

xdauser

New member
Osobiscie nie kupilbym juz FBOXa po raz drugi. Dlaczego?
Zbyt wiele problemow, slaby, mozna by powiedziec praktycznie nie istniejacy support.
Problemy ze znikajacymi dyskami podpietymi pod USB i klawiaturami - wciaz brak wyjasnienia ze strony producenta - nie ogarniaja zupelnie tematu.
Piloty notabene sprzedawane przez Fergusona dedykowane nie dzialaja tak jak powinny - na uwage zew takim razie po co sprzedaja je jako dedykowane - lakoniczna odpowiedz ze nikt im nie bedzie mowil co maja sprzedawac a co nie. Bez komentarza...
Zwiechy aplikacji Netflixa, czasami nawet nie odpala z jakiegos powodu i pokazuje ze wciaz laduje.
Na zglaszane problemy producent lakonicznie odpowiada ze ten typ tak ma, albo ze tak powinno byc, albo nie odpowiada wogle.
Ogolnie masakra. Nigdy w zyciu nic od nich nic nie kupie. Nonstop problemy.
Jak teraz mialbym kupowac jakis box to dolozylbym i szedl w tylko wylacznie shielda nvidi, dla spokoju i przyjemnosci uzytkowania a nie orania forow w celu znalezienia lub nie rozwiazania takiego czy innego problemu.
 
Ostatnia edycja:

Forest89

Active member
Bez reklam
Zaznaczyć trzeba, że owe problemy nie występują na wszystkich egzemplarzach. Np u mnie nie ma problemu z podpiętym dyskiem bo widzę go cały czas. Mam na nim wgrane filmy i nie ma problemu ze znikaniem dysku. Dysk to przenośny WD. Aplikacja Netflix na chwilę obecną też nie sprawia u mnie żadnych problemów. Nie ma zwiech ani nic z tych rzeczy. Mam pakiet Premium i bez problemu odtwarza filmy w 4K. ;)

Jedyny minus na tą chwilę to tak jak zostało wcześniej wspomniane - Support. Kiedyś bez problemu odpisywali i służyli pomocą, ale od jakiegoś czasu olewają mocno i nie raczą nawet odpisać na konkretne zapytania. Trochę lipa... :evil:
 

xdauser

New member
Przy boxie wlaczonym 24 godziny na dobe potrafi mi zgubic klawiature i dysk twardy podlaczony pod USB. Po restartcie oczewiscie wszystko wraca do normy. Problem zglaszany w Fergusonie. Wyjasnienie - android tak ma. Odlacza zasilanie na portach USB w przypadku braku aktywnosci. W shieldzie potrafili to zalatwic i jest nawet opcja aby nie odlaczac zasilania na portach USB. Da sie? Da!. Tylko brakuje dobrej woli. Produkt sprzedany - klient olany.
 
Ostatnia edycja:

resmiki

New member
Przy boxie wlaczonym 24 godziny na dobe potrafi mi zgubic klawiature i dysk twardy podlaczony pod USB. Po restartcie oczewiscie wszystko wraca do normy. Problem zglaszany w Fergusonie. Wyjasnienie - android tak ma. Odlacza zasilanie na portach USB w przypadku braku aktywnosci.


Ja tak nie mam, ale ... mam zainstalowanego linuxa na karcie, a na linuxie sambę i podpiety dysk i być może zestaw linux + samba trzyma zasilanie. Moze to jest rozwiązanie. Wiem, trochę roboty ale potem spokój.


Inna sprawa, że czasem w zależności od tego co jest podpięte do USB dysk jest mapowany jako sda1 albo sda2 i nie widać go przez sambę, ale przy odrobinie 'higieny' da sie temat załatwić. Problem jest tylko wtedy kiedy jestem poza domem i łacze sie do zasobów w domu przez VPN i jest zonk bo nie widac dysku.
 

szzx

New member
Cześć,
Chciałbym kupić FBOX ATV w zasadzie w jednym celu: do odtwarzania filmów które mam na dysku lub na pendrive. Najbardziej interesuje mnie funkcjonalność pilota. Z sieci dowiedziałem się, że różne sklepy sprzedają w zestawie różne piloty -
pilot zwykły i pilot Air Mouse SR400. Jak widzę, zwykły pilot ma przyciski szybkiego przewijania >> << oraz stopklatki, natomiast pilot SR400 nie ma.

Czy ktoś z was używa pilota SR400 i czy w tym pilocie można uzyskać przewijanie w przód i w tył z różnymi prędkościami?

Chodzi mi tylko o przyciski pilota, bez wskazywania myszą
na jakieś kontrolki na ekranie.
 
Do góry