F7000 - co mi się nie podoba :)

Orszu

New member
:(

nie da sie tego jakos wylaczyc? juz mecze sie z tym czyms i mecze. wylaczylem wszystko co jest do wylaczenia. gram na Tryb gra w bo wtedy gra sie najplynniej wiec movie nie moge wlaczyc. pierwszy raz cos takiego widze. po co to jest? tylko wkurza ludzi… przeciez to nie pomaga bo zwyczajnie nic nie widac… ja chce decydowac o jasnosci ekranu a nie zeby tv decydowal za mnie…
 

Orszu

New member
;/

a co to jest za opcja zebym sie nie natknal na nia przy zakupie innego tv? skad mam wiedziec czy inne tv tez tak sie nie zachowuja? jest jakas mozliwosc wylaczenia tego czy jestem zmuszony oddac ten niby super hit hitow top mega hipter super tv?
 

tedi111

New member
Witam i jak kolego udało ci się ten problem z jasnością rozwiązać mam zamiar dzisiaj kupić ten tv a jak masz ustawiony Motion plus masz jakieś zacięcia obrazu na scenach i jak z czernią , clauding i jak go ogólnie oceniasz
 

SDman

Banned
nie da sie tego jakos wylaczyc? juz mecze sie z tym czyms i mecze. wylaczylem wszystko co jest do wylaczenia. gram na Tryb gra w bo wtedy gra sie najplynniej wiec movie nie moge wlaczyc. pierwszy raz cos takiego widze. po co to jest? tylko wkurza ludzi… przeciez to nie pomaga bo zwyczajnie nic nie widac… ja chce decydowac o jasnosci ekranu a nie zeby tv decydowal za mnie…

Witam,
Wyłącz dynamiczny kontrast, czujnik oświetlenia, parametry poprawy czerni, parametry dotyczące czarnego na HDMI.
TV powinien grać czernią natywną dostarczaną przez samą matrycę bez elektronicznych polepszaczy.
Jak nie pomoże = serwis, tak być nie powinno.

Pozdr
 

Orszu

New member
:(

Panowie… wszystko wylaczylem…absolutnie wszystko. siedzialem w tych ustawieniach dobre 30 godzin bo z tym auto przyciemnianiem nie da sie grac na ps3. wejscie w byle jaka jaskinie i ekran sie sam przyciemnia o 300% albo i wiecej. jakosc obrazu (jak widac) jest swietna. ustawilem sobie wszystko pod siebie ale jak wchodze w ciemne miejsce w grze to dostaje palpitacji serca… juz w nerwach oplulem ten super ekstra wypasiony tv za 4.5k…po nocach siedze i chce sie dowiedziec czemu sie tak dzieje. znalazlem gdzie info ze jest to ponoc jakis "micro dimming". nie jestem ekspertem od tv ale przeczytalem ze jest to jakies inteligentne wlasnie dopasowywanie jasnosci… ale moj tv chyba jest juz geniuszem z iq 170 bo przyciemnia go wrecz za dobrze… hehe. sprawdzalem info na temat modelu f8500 i tam jest jeszcze cos innego… "micro dimming ultimate". jest to nie tylko auto przyciemnianie ale tez auto dostosowanie kolorow i ostroci… ja sie pytam. po ch** to cos? wczesniejsze modele f6800 takiego czegos nie ma… jest ktos kto potrafi ta glupia opcje wylaczyc?!
 
Ostatnia edycja:

Orszu

New member
;/

ale ja moge sobie zmieniac podswietlanie. mam ustawione na 15. ale samo mi sie zmienia gdy grajac na ps3 wchodze w jakies ciemne pomieszczenia i tv nagle mi drastycznie przyciemnia obraz i nic nie widze… mam wlaczony tyb "gra". ale obojetnie na jakim trybie jest tv. zawsze sie sam przyciemnia.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
ale ja moge sobie zmieniac podswietlanie. mam ustawione na 15. ale samo mi sie zmienia gdy grajac na ps3 wchodze w jakies ciemna pomieszczenia i tv nagle mi drastycznie przyciemnia obraz i nic nie widze… mam wlaczony tyb "gra". ale obojetnie na jakim trybie jest tv. zawsze sie sam przyciemnia.

Na tym samym kablu i wejściu HDMI np.z blu też się tak dzieje ?

PS.
Przywrócenie do ust. fabrycznych i próba ponownego wgrania softu może to jeszcze
coś da.
Chorobcia, a już prawie na testy miałem F8000 brać, hmm.


Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
cały czas masz włączone albo dynamiczne sterowanie obrazem albo włączone przyciemnianie w trybie eco...
Wyjdź z trybu gra zmień na film wejdź w zaawansowane ustawienia obrazu tam znajdziesz sterowanie podświetleniem....

To nie wina kabla ani TV ko tylko kwesta ustawienia....
 

hans2

Banned
nie mam calkowitej pewnosci jak jest w serii F ale pewnie identycznie jak w serii ES z poprzedniego roku.

W TV Z MICRO DIMMING nawet jak wylaczy sie wszystkie eco sensory, led motion plus
i inne tego typu wynalazki to w trybach innych niz movie sa skoki jasnosci.
movie nie kazdemu musi pasowac ze wzgledu na wyglad, mi akurat najbardziej ten tryb pasuje.
do grania tryb movie moze byc za wolny ze wzgledu na input lag.
jak z kolei wlaczysz game mode widocznie czesc problemow moze wracac.

takze dla wielu osob tylko wymiana na model bez micro dimmingu moze dac akceptowalny obraz.
 

djpablo

New member
Jesli ustawisz plynny motionflow to tak... sa mikroprzyciecia

no dobra,to jakie ustwienia nie powoduja przyciec w obrazie??? ja za chwile wlacze jakas transmisje z meczu pilki noznej z ustawieniami uzytkownika 9 - 5,wczesniej mialem plynny i wyrazny i niestety na meczach na zdazaly sie przyciecia...
 

SDman

Banned
Jesli ustawisz plynny motionflow to tak... sa mikroprzyciecia

no dobra,to jakie ustwienia nie powoduja przyciec w obrazie??? ja za chwile wlacze jakas transmisje z meczu pilki noznej z ustawieniami uzytkownika 9 - 5,wczesniej mialem plynny i wyrazny i niestety na meczach na zdazaly sie przyciecia...

Witam,
ustawienia użytkownika raczej powinny być 3 i 9 -sprawdź.

Pozdr.
 

djpablo

New member
A na jakim trybie macie ustawiony dzwiek, powiem szczerze ze dla mnie glos w ustawieniach Film jest bardzo przecietny.na moim samsungu sprzed 5 lat wydawal sie lepszy dzwiek.
Pozostalych ustawieniach tez bez szalu.nie bawilem sie tylko ust. uzytkownika.dobrze ze czesto slucham przez zestaw kina.jak to jest u Was?
 

SDman

Banned
A na jakim trybie macie ustawiony dzwiek, powiem szczerze ze dla mnie glos w ustawieniach Film jest bardzo przecietny.na moim samsungu sprzed 5 lat wydawal sie lepszy dzwiek.
Pozostalych ustawieniach tez bez szalu.nie bawilem sie tylko ust. uzytkownika.dobrze ze czesto slucham przez zestaw kina.jak to jest u Was?

Pobaw się z korektorem, włącz surround, a jak płynność na 3 i 9 ?

Pozdr.
 

bourbon

New member
Bez reklam
Co do tego ściemniania obrazu w ciemnościach, to w moim ES 6710 odpowiada za to opcja "Poziom czerni HDMI>Niski". Po ustawienia na "Normaln" poziom podświetlania nie zmienia się.
Problem w tym, że przy ustawieniu na "Niski" jest lepszy obraz i pozostaje się tylko do tego przyzwyczaić.
 

djpablo

New member
Pobaw się z korektorem, włącz surround, a jak płynność na 3 i 9 ?

Pozdr.
Narazie ok, z dzwiekiem pobawie sie pozniej.a jak Ty maz ustawiony dzwiek??
Kolejna sprawa.to jakosc obrazu na kanalach SD jest jakas masakra.taka pixeloza ze glowa boli.ustawienia mam na film .na hd wszystko ladnie.ale Sd mnie przeraza, na starym samsungu serii A ta jakosc byla duzo lepsza, przynajmniej tak mi sie zdaje.czyzby trzeba poszukac innych ustawien dla kanalow sd??
 

SDman

Banned
Narazie ok, z dzwiekiem pobawie sie pozniej.a jak Ty maz ustawiony dzwiek??
Kolejna sprawa.to jakosc obrazu na kanalach SD jest jakas masakra.taka pixeloza ze glowa boli.ustawienia mam na film .na hd wszystko ladnie.ale Sd mnie przeraza, na starym samsungu serii A ta jakosc byla duzo lepsza, przynajmniej tak mi sie zdaje.czyzby trzeba poszukac innych ustawien dla kanalow sd??

Stary Samsung ile miał cali, a teraz ile masz ? To może być efekt większego ekranu.
Na każdym SD tak źle ? Mam sporo SD z kablówki i takie programy jak Discovery (SD) i Discovery HD
różnica jest minimalna w jakości.
Czy TV gra przez CI czy korzystasz z osobnego tunera ?

Pozdr.
 
Do góry