F7000 - co mi się nie podoba :)

prezy

New member
Bez reklam
Kolejna sprawa.to jakosc obrazu na kanalach SD jest jakas masakra.
Niestety to prawda SD blado wypada i nie tylko w u tego producenta.
Tv 46 cali i więcej nie nadają się do DVB-T, czy kanałów SD. (Oczywiście ma na myśli prawdziwych koneserów obrazu)
Większa matryca a rozdzielczość nadawanej telewizji ta sama - gdzieś musi się to objawić.
Siedziałem chyba 1,5 h w sklepie i porównywałem 3 topowe modele różnych producentów - testowaliśmy dokładnie sygnał z NTC, blado to wypadło. Na końcu sprzedawca stwierdził, że to może wina rozdzielania sygnału, tylko sygnał cyfrowy jest albo go nie ma, przecież to nie analog.
Rzeczywiście tryb film przy SD to porażka. Lepiej to wypada przy standardowym lub neutralnym ale do ideału jeszcze daleko.
Pytanie z jakiej odległości testujesz a z jakiej na co dzień oglądasz tv.
 

djpablo

New member
wczesniej mialem 37 cali,teraz mam 46 ( to pewnie dlatego odczuwam gorsza jakosc na SD) tv ogladam z odleglosci 3,5 metra.sygnal z tunera nBox i wiekszosc kanalow SD wyglada bardzo blado,
nawet TVP1HD w porownaniu do TVNHD czy Canal+ wyglada bardzo slabo
aha jakosc dzwieku poprawiona,ustawilem na standardowe i wlaczylem sorround i jest teraz ok
 

prezy

New member
Bez reklam
wczesniej mialem 37 cali,teraz mam 46 ( to pewnie dlatego odczuwam gorsza jakosc na SD) tv ogladam z odleglosci 3,5 metra.sygnal z tunera nBox i wiekszosc kanalow SD wyglada bardzo blado,
nawet TVP1HD w porownaniu do TVNHD czy Canal+ wyglada bardzo slabo
Odległość masz ok. Stara zasada mówi, że powinno to być 1,9x szer.tv jak do tego dodasz 0,5 m to SD powinno się dobrze oglądać.
Jak słusznie zauważyłaś są programy, których jakość rozczarowuje.
Nigdy nie będziesz miłą super obrazu np. TVPinfo, TTV, itp. Nie wspomnę już o pasku z panoramy nawet w TVP2 HD.
Ale przetestuj sobie TVN SD zobaczysz różnicę.
Do tego należy dodać, że różne audycje nagrywane są w różnych jakościach. Najlepiej to widać na reklamach, które są różnie nagrywane.
Problem pojawia się gdy wiele stacji telewizyjnych oprócz obrazu serwuje nam ciągle jakieś napisy, często zdarza się tak, że oglądasz film jest super ale gdy podawana jest informacja na pasku to jest rozczarowanie. Trzeba sobie odpowiedzieć na czym Nam tak naprawdę zależy i tv ustawić tak aby spełniał nasze oczekiwania. Oczywiście cały czas mam na myśli prawdziwych koneserów obrazu.
Dodam jeszcze, że takie programy jak np. Discovery HD, BBC HD, TVN HD, TVN24 HD, FOX HD na tym TV powinny serwować obraz naprawdę dobrej jakości.
 

urma1

Member
Tryb FILM a później
Podświetlenie: 8
Jasność: 44
Kontrast: 88
Kolor: 50
Odcień: 20
Gamma: -2
Tonacja czerni: Ciemna
Cinema HDMI: Niski
Balans Bieli 10p: RGB: [10IRE: 1/0/0, 20IRE: 3/0/0, 30 IRE: -2/0/-2, 40IRE: -1/0/-2, 50IRE: 0/0/-2 , 60IRE: 0/0/0. 70IRE: 0/0/0, 80IRE: 0/0-3, 90IRE: 0/0/-6, 100IRE: 0/0/-10].
Balans bieli / Wzmocnienie: RGB [RED: 100/0/0, GREEN: 15/100/0, BLUE: 0/5/50, YELLOW: 100/100/0, CYJAN: 0/51/47, MAGENTA: 45 / 045]

Motion plus ustawiasz pod siebie w przypadku c+ zostawił bym wyraźny lub popróbowałbym sam na użytkowniku

panowie a jak ma się za cytowane ustawienie do poboru energii
i jaki pobór jest przy zastosowanych ustawieniach
Dynamiczny
Standardowy
Naturalny
Film
 

tdx

New member
Bez reklam
tryb standardowy z pudełka: 59W
Movie Film po kalibracji: 52W
Tryb 3D: 85W

wszystko zależy od ustawień jasności i eko :)
 

tennesseee

New member
Witam

Mam 55F7000 od niedawna i potwierdzam że mając moduł CAM i Kartę CI można jednocześnie nagrywać jeden program i oglądać inny. To samo tyczy się funkcji PIP. Działa - przy podłączeniu jednego źródła z mojej TV kablowej.

Pytanie1:
Niektóre kanały (akurat chodzi to o większość kanałów od TVN i kilka innych) nie są dostępne w PIP. Jeśli główny ekran to np TVP1 a PIP to TVN to (PIP jest czarny) - podobnie z funkcjonalnością Smart View na Tableta - podglądy wszystkich TVN'owskich kanałów są opisane jako: "Channel Scrambled"
WINA TELEWIZORA CZY STACJI CZOŁOWEJ ???

Pytanie2:
Czy podczas oglądania programów TV można robić zrzuty ekranów? Nie znalazłem takiej funkcji ale aż mi się w głowie nie mieści żeby w Telewizorze tej klasy nie było screenshota skoro można nagrywać materiały video.


Telewizor jest naprawdę OK i większość rzeczy można w nim dopasować "pod siebie" dzięki rozbudowanym ustawieniom. Jednak jednej rzeczy nie potrafię w nim zrozumieć.

Od wielu wielu lat stosowana jest funkcja PIP w telewizorach i Samsung tak samo jak większość innych producentów ją.... zje..... no.... zepsuł...
Kiedy producenci TV zrozumieją że PIP to funkcja która powinna być intuicyjna i szybka w użyciu.
Tym czasem żeby uruchomić podgląd trzeba użyć:
MENU >> przesunąć kursor w dół o kilka skoków na funkcję pip >> na rozwiniętym menu wybrać "włącz PIP".... matko. Po co to wszystko. Klawisz PIP od razu powinien uruchamiać funkcję podglądu.
Mile widziane wasze opinie - czy tylko ja jestem tak zboczony pod kątem funkcjonalności ? ;)
 

SDman

Banned
Witam

Mam 55F7000 od niedawna.. Jednak jednej rzeczy nie potrafię w nim zrozumieć.

Od wielu wielu lat stosowana jest funkcja PIP w telewizorach i Samsung tak samo jak większość innych producentów ją.... zje..... no.... zepsuł...
Kiedy producenci TV zrozumieją że PIP to funkcja która powinna być intuicyjna i szybka w użyciu.
Tym czasem żeby uruchomić podgląd trzeba użyć:
MENU >> przesunąć kursor w dół o kilka skoków na funkcję pip >> na rozwiniętym menu wybrać "włącz PIP".... matko. Po co to wszystko. Klawisz PIP od razu powinien uruchamiać funkcję podglądu.
Mile widziane wasze opinie - czy tylko ja jestem tak zboczony pod kątem funkcjonalności ? ;)

Witam,
zapewniam, że nie jesteś, sam czasami nie rozumiem kto to projektuje ?!
Przykład dla porównania to Panasonic PDP i możliwość wyłączenia obrazu (spadek energii)
poprzez co najmniej 10 kliknięć w menu - powinien być dedykowany przycisk !
Ręce opadają i nie mamy na to wpływu .

Pozdr.
 

uniucz

New member
Witam

Mam samsunga F7000 i prosze o pomoc odnośnie ustawień. Czy ktoś moze podać wszystkie parametry jak ten telewizor ustawić?

W instrukcji nie podali co dana opcja znaczy i od czego jest
 

matrixabc

Member
Witam
Mam pytanie odnośnie odlądania filmów online na iptak.pl w samsungu serii f7000 uruchamia sie film a po 20 minutach nastepuje zatrzymanie ogladanego filmu. Czy to normale zjawisko czy moze coś trzeba ustawić aby temu zapobiec.
 

uniucz

New member
Przeczytałem tamten tekst z linka- dzieki za info ale mimo wszystko czy ktoś moze wrzucić swoje ustawienia gdyż w tym linku nie ma wszystkich opcji jakie oferuje f7000


Ps. Czy moge do usb podłaczyć modem usb aby był net? Czy tylko zostaje ruter lub kabelek do złacza LAN?
 
Ostatnia edycja:

cacumen

Member
Bez reklam
Witam
Mam pytanie odnośnie odlądania filmów online na iptak.pl w samsungu serii f7000 uruchamia sie film a po 20 minutach nastepuje zatrzymanie ogladanego filmu. Czy to normale zjawisko czy moze coś trzeba ustawić aby temu zapobiec.


To występuje najczęściej na serwisach , gdzie nie mamy konta premium :!:
 

matrixabc

Member
Witam Cacumen. Konta Premium to na pewno nie mam ale zdziwiło Mnie to że nie mając w/w konta na komputerze filmy sie nie zatrzymuja. Sprawdzałem ten sam film i na kompie leci cały a na TV po 20 minutach zatrzymuje się i kręci się w nieskończoność kółko sygnalizujące wczytywanie filmu. Myślisz że konto premium "rozpoznaje" że odtwarzany jest film w TV i uniemożliwia dalsze oglądanie.
 
Do góry