F7000 - co mi się nie podoba :)

matrixabc

Member
Witam. Po rozmowie z centrum obsługi samsung dowiedziałem się ze powodem zatrzymania się filmu oglądanego online przez internet jest brak odpowiedniej ilości pamięci zainstalowanej w TV. Czyli problem sprzętowy. Troszkę mnie to rozczarowało ponieważ w dobie tak rozwiniętej technologii to aż się nie chce wierzyć ze telewizor z serii F7000 za cenę jaką proponuje producent (grubo ponad 3000 zł), jest "ograniczony" małą ilością pamięci wykorzystywaną podczas oglądania filmów online. Zwłaszcza ze wczoraj testowałem LG (nie pamiętam jaki to był konkretny model) który nie dość ze był sprzed ponad roku i kosztował nie całe 1200 zł, to nie miał żadnego zacięcia jeśli chodzi o oglądanie filmu online.
 

matrixabc

Member
No i teraz pytanie czy samsung celowo ogranicza pamięć przydzielaną podczas oglądania filmów online z przeglądarki (taka ich polityka) czy faktycznie w telewizorze serii F7000 jest zainstalowana fizycznie bardzo mała kość pamięci która nie wystarcza do oglądania filmów online (np kość 128MB).
 

tdx

New member
Bez reklam
chyba raczej to nie to bo lg zdecydowanie nie ma więcej pamięci :)
Chodzi tylko i wyłącznie o przeładowanie bufora playera...
 

matrixabc

Member
Też mi się zdaje ze z tą ograniczoną pamięcią to jakaś ściema. Tyle że pan z samsunga twierdził że to wina sprzętowa. Jeżeli wystarczyło by tylko przeładować bądź wyczyścić bufor pamięci to czemu samsung tego nie poprawi. Chociażby wypuszczając aktualizację softu dla serii F7000 w której albo zwiększyli by bufor przydzielanej pamięci bądź cykliczne co jakiś czas następowało by czyszczenie bufora.
 

tdx

New member
Bez reklam
ale przecież to nie jest problem sprzętowy tylko softwarowy playera. Włącz ten sam film z YT przez WWW i zobaczysz że się nie wywali...
 

matrixabc

Member
W rozmowie telefonicznej z panem z centrum obsługi samsung również starałem się wytłumaczyć ze to nie jest wina sprzętowa a jedynie softwarowa natomiast ten Pan ciągle upierał się ze to wina po stronie sprzętu i nic nie można z tym zrobić. Coś tu jest w każdym razie nie tak.
 

matrixabc

Member
Odpalam to w następujący sposób:
1) uruchamiam www przeglądarkę i w pasku wpisuję iptak.pl
2) wybieram film i puszczam na cały ekran
wszystko oczywiście się uruchamia ale po dokładnie 20 minutach i 7 sekundach następuje zatrzymanie filmu.
 

matrixabc

Member
cytat: " odpal ten sam film co oglądasz przez przeglądarkę ze strony iptak ze strony youtube z przeglądarki " ????

To z czego mam w końcu odpalić z www czy youtube ??
 

tdx

New member
Bez reklam
Słuchaj co ma powiedzieć osoba która tak naprawdę nie za bardzo ma z tym styczność...

TV masz zgodny w pełni z sdk 4.5 patrząc przez pryzmat aplikacji



Patrząc przez pryzmat przeglądarki masz safari.
mam nadzieje że wiesz że są duże rozbieżności jeśli chodzi o konkretne przeglądarki opera/CHROME/ie/firefox a także wtyczki które je obsługują np flash...
 

matrixabc

Member
Wszystko się zgadza odnośnie przeglądarki mam safari. Nawet jak sprawdzałem to mam flash w wersji 11.1 i tak dalej.
Nie wiem tylko czy odpalę film pełnometrażowy przez youtuba z www (chodzi o to czy znajdę interesujący mnie film). Ale sprawdzę oczywiście tę możliwość jak będę w domu i dam znać jak to wszystko wygląda. Jak na razie to dziękuję za podpowiedź.
 

matrixabc

Member
wracając do problemu filmów online to mianowicie:
1) informacje o przeglądarce internetowej www jakie udało mi sie wyciągnąć z mojego samsungu F7000 to " Mozilla/5.0 (SMART-TV; X11 ; Linux i686) AppleWebKit/535.20+ (KHTML, like Gecko) Version/5.0 Safari/535.20+ "
2) filmu np "Batman mroczny rycerz powstaje" który można obejrzeć ze strony iptak.pl nie da rady odtworzyć przez przeglądarkę poniewaz jak wcześniej wspomniałem zatrzymuje się film po 20 minutach (na komputerze ten sam fim oczywiście nie zacina się )
3) odtworzenie tego samego filmu poprzez youtuba z przegladarki nie jest również możliwe ze względu na fakt że takiego filmu nie ma udostępnionego na youtubie (wiadomo dlaczego)
Podsumowując to lipa jeśli chodzi o firmę samsung która według mojej oceny celowo ogranicza ilość przeznaczonej pamięci bufora przeglądarki www aby nie oglądać filmów zamieszczanych na stronach takich jak np iptak.
Ach i dodam jeszcze że adobe flash player jaki jest zainstalowany na TV to 11.1.102.59
 

tdx

New member
Bez reklam
moim zdaniem wyciągasz błędne wnioski
Zobacz jak wygląda pasek buforowania z jak oglądasz film z YT a jak wygląda z iptaka.
 

matrixabc

Member
włączyłem teraz dla sprawdzenia jeszcze film "u pana boga za piecem " który znalazłem na youtube przez www zobaczymy za 20 minut czy sie zatrzyma. A jeżeli chodzi o pasek buforowania filmu który oglądam przez iptak to jak dobrze pamiętam leci dalej (buforuje) pomimo zatrzymania filmu ale jeszcze to sprawdzę za chwilę
 

matrixabc

Member
jeśli chodzi o kwestie filmu przez youtuba z www to właśnie mineła 31 minuta filmu i sie nie zawiesza leci dalej więc można by było przyjac ze filmy oglądane na youtube przez www działają. Teraz przerwe film i wrócę do iptak.pl aby sprawdzić pasek wczytywania filmu.
 

matrixabc

Member
witam oto spostrzeżenia odnośnie oglądania filmu online na iptak:
1) po uruchomieniu filmu przez www widać jak na początku idzie buforowanie filmu
2) po czasie ok (7 minutach) widać jak wczytywanie filmu zatrzymuje się właśnie na pozycji odpowiadającej mniej więcej 20 minuty i się zatrzymuje. Film natomiast leci dalej (jest mniej więcej na 8 , 9 minucie )
3) zatrzymanie wczytywania filmu (buforowania) trwa mniej więcej ok 2 minut po czy pasek wczytywania przeskakuje na koniec filmu (coś w rodzaju jakby w ciągu sekundy wczytał cały filmy). Film oczywiście jest wówczas mniej więcej na 10 minucie odtwarzania i leci dalej.
4) w chwili kiedy film osiągnie mniej więcej 20 minutę (moment w którym nastąpiło zatrzymanie buforowania - punkt opisany wyżej) następuje wówczas zatrzymanie filmu i pojawia się kółko buforowania filmu. Pasek wczytywania filmu nie zmienia się.
 
Do góry