F6500 vs H6400 vs ? Jakaś alternatywa

bhn92

New member
Bez reklam
Trzeba na to patrzec tez przez to jaka jest cena , 3 tysie 3 miesiace po wyjsciu modelu na rynek , w grudniu 2013 kupilem lgka gdzie cena byla ponad 3 tysiace a jak wiemy lgki wychodza okolo kwietnia tak wiec to byl juz 8 miesieczny model a pod wzgledem wszystkiego byl duzo duzo gorszy od tego samsunga najbardziej jesli chodzi o szybkosc smarta, potem ogolnie o obraz (o 1000% w nocy w ciemnosci ) jak i plynnosc samej matrycy bez uplynniacza ,mial lepszy glos ale tylko dlatego ze byl tam glosnik niskotonowy. Tak wiec wiem ze gdybym kupil teraz najwyzszy model 6 serii lg napewno bylby gorszy od tego Sama gdyz lg jak zawsze na ipsie i z tym samym prockiem co w tamtym roku. Tak wiec ja osobiscie jestem bardzo zadowolony jesli chodzi o stosunek ceny do jakosci.
 

cinek69

New member
@kropkacompl chodzi o sam psanel (matryce)


Sprawdzone matryce
UE40H6400 panel type:40A1AF0V >> matryca Samsung
UE48H6400 panel type:48A1AF0V >> matryca Samsung
UE50H6400 panel type:50D1AF0V >> matryca Chi Mei Optoelectronics (CMO)
UE55H6400 panel type:55A1AF0V >> matryca Samsung
 

tdx

New member
Bez reklam
Nic poza tym że nie są od Samsunga matryce tej firmy możesz znaleźć w wysoko ocenianych modelach innych producentów. Natomiast utarło się przekonanie że lepiej mieć w samsungu matryce samsunga
 

Pastusiak

New member
te plamy to chodzi o clouding? no jest jakiśtam :) ale bez przepaści :) nie zwraca sie na to uwagi w ogóle :) grunt, że narożniki czyściutkie ;) a te plamy sa dokladnie dwie z lewej u góry i z prawej bardziej po srodku ale to widać w totalnej ciemnicy na kompletnie ciemnej scenerii i przy oświetleniu 10 wzwyż. Tak jak ja ustawiłem na 8 podświetlenie bo mnie wali po oczach wyżej (nie przesadzam, jak napisalem wczesniej ten model bardzo jasno gra) i dalem troche wiecej jasnosci dla uzyskania jakichstam odcieni czerni i szarości lepszych to śmiem twierdzic, że jest jednolicie na tych ustawieniach ;) generalnie jest to tak znikome, że tego nie widać, ja tam tego nie widze, zwłaszcza, że w noc zmniejszam podświetlenie do 5 bo nie idzie wyrobić mając metr od mordy takie źródło światła :p ogólnie nie ma co sie czaić model jest bardzo udany jak ktoś ma sie czepiać szczegółów to na pewno je znajdzie ale za tą cenę telewizor jest niesamowity, jakby kosztował 6000 to też bym nie narzekał. Napisy są bardzo duże. ja używam małych ;) wtedy sie mieszczą na czarnym pasku ładnie jak jest film 2.40:1 :p super sprzęt. Ja polecam!
 

bhn92

New member
Bez reklam
TAk jak patusiak pisze biorac pod uwage cene i gdy ktos nie potrzebuje tunera satelitarnego jest to dobry sprzet.

ja w dzien ogladam na filmie i bawie sie podswietleniem tylko przewaznie od 10 do 14 i ostrosc na 40

a w nocy w ciemnosci podswietlenie 5/6 i gamma na -2 szkoda ze nie ma 2 profilow kino zeby mozna bylo ustawic sobie profil nocny ale trudno tego w innych samsungach tez nie ma .
 

slawkor

Member
Bez reklam
Porównywałem w sklepie F6770 do H6400 i w moim mniemaniu seria H wypada lepiej dlatego też już takową zamówiłem ;)
 

bhn92

New member
Bez reklam
ja bralem pod uwage tez te 2 modele f6770vsh6400 i zdecydowalem sie na h
 
Ostatnia edycja:

Pastusiak

New member
a nie ma czegoś takiego jak w poprzednich seriach co zmieniało podświetlenie w zależności od jasności pomieszczenia? przydałoby sie ;) ustawiłoby sie czujnik na podświetlenie minimum 5 i by było fest. Akurat w tej serii dynamiczne podświetlenie działa tak dyskretnie, że nie widać takich skoków i spadków, podoba mi sie prawde mówiąc ;) Nawet za granicą na portlach testowych w stanach, w uk, w holandii rekomendują ten model jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny. Tutaj to nie przejdzie raczej a już na pewno nie na tym forum bo tu sie promuje philipsy i toshibe. No ale jak ktoś jest w stanie zaryzykować tak jak ja to na pewno sie nie zawiedzie.
 

bhn92

New member
Bez reklam
A no wydaje mi sie ze to moze byc tak jak rok temu f6400 dla samsunga najlepiej sprzedajacy sie model w 2014 roku.
Majacy wszystkie bajery typu 3d smart i pilot za rozsadne pieniadze i dobra jakosc za te pieniadze cos w tym musi byc skoro ja i slawkor i moze inni wybrali ten model (h6400) bardziej niz f6770 a wiec jeden z wyzszych modeli 6 serii tamtego roku . KUpta se lgka to uwierzyta;p
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
A no wydaje mi sie ze to moze byc tak jak rok temu f6400 dla samsunga najlepiej sprzedajacy sie model w 2014 roku.
Majacy wszystkie bajery typu 3d smart i pilot za rozsadne pieniadze i dobra jakosc za te pieniadze cos w tym musi byc skoro ja i slawkor i moze inni wybrali ten model (h6400) bardziej niz f6770 a wiec jeden z wyzszych modeli 6 serii tamtego roku . KUpta se lgka to uwierzyta;p

Z ciekawości, czemu niższy model w serii H, niż wyższy w serii F?
 

bhn92

New member
Bez reklam
Z ciekawości, czemu niższy model w serii H, niż wyższy w serii F?

Dlatego ze uplynniaczowe hz nie maja dla mnie znaczenia ogladam na wylaczonym motion plus oba 120hz ale h to nowy wyrob, wiedzialem ze bede ogladal na trybie film tam md nie dziala ale i tak nie robi to jakiejsc duzej roznicy dlatego mi nie potrzebny , a wiec nowy model , 2 cale wiecej , 4 rdzenie,uproszczony smart, i przedewszystkim nowy pilot jak dla mnie mistrzowski.
 

pavio

New member
te plamy to chodzi o clouding? no jest jakiśtam :) ale bez przepaści :) nie zwraca sie na to uwagi w ogóle :) grunt, że narożniki czyściutkie ;) a te plamy sa dokladnie dwie z lewej u góry i z prawej bardziej po srodku ale to widać w totalnej ciemnicy na kompletnie ciemnej scenerii i przy oświetleniu 10 wzwyż. Tak jak ja ustawiłem na 8 podświetlenie bo mnie wali po oczach wyżej (nie przesadzam, jak napisalem wczesniej ten model bardzo jasno gra) i dalem troche wiecej jasnosci dla uzyskania jakichstam odcieni czerni i szarości lepszych to śmiem twierdzic, że jest jednolicie na tych ustawieniach ;) generalnie jest to tak znikome, że tego nie widać, ja tam tego nie widze, zwłaszcza, że w noc zmniejszam podświetlenie do 5 bo nie idzie wyrobić mając metr od mordy takie źródło światła :p ogólnie nie ma co sie czaić model jest bardzo udany jak ktoś ma sie czepiać szczegółów to na pewno je znajdzie ale za tą cenę telewizor jest niesamowity, jakby kosztował 6000 to też bym nie narzekał. Napisy są bardzo duże. ja używam małych ;) wtedy sie mieszczą na czarnym pasku ładnie jak jest film 2.40:1 :p super sprzęt. Ja polecam!

Mozna regulowac wysokosc napisow ze mieszcza sie na pasku?


Wysłane z mojego GT-P3100 przy użyciu Tapatalka
 

bhn92

New member
Bez reklam
z tvnplayerem nie wiem ale dzis pierwszy raz wyskoczyl mi wygaszacz ekranu z logiem Samsunga ogladajac tv z dekodera ,chyba musialem dlugo nie uzywac pilota od tv ;p
 
Do góry