F6500 vs H6400 vs ? Jakaś alternatywa

firekage

New member
Bez reklam
Dlatego ze uplynniaczowe hz nie maja dla mnie znaczenia ogladam na wylaczonym motion plus oba 120hz ale h to nowy wyrob, wiedzialem ze bede ogladal na trybie film tam md nie dziala ale i tak nie robi to jakiejsc duzej roznicy dlatego mi nie potrzebny , a wiec nowy model , 2 cale wiecej , 4 rdzenie,uproszczony smart, i przedewszystkim nowy pilot jak dla mnie mistrzowski.

Ten nowszy z serii H, 6400, ma natywnie 100Hz matrycę. rozumiem akurat, że w tym modelu aż 120Hz? Nie ma przycinek, szarpnięć w trakcie dynamicznych scen? Nie ma problemu z synchronizacją głosu gdy film leci z komputera po hdmi (sharpy mają z tym ogromny problem...łacznie z klatkowaniem obrazu). Jednocześnie, co z równomiernością podświetlania, cloudingiem?

Piszesz o upłynniaczach - to jest potrzebne w ogóle przy 120Hz matrycy? On w ogóle tego nie ma czy ma jakieś uproszczone? Jednocześnie, w takim razie czy obraz jest płynny, na dynamicznych scenach? Ponawiam ;)


BTW - które serie mają obecnie natywnie min. 100Hz? Nie chcę zejść poniżej 100Hz z 7335DG (w sumie jestem zadowolony, choć momentami clouding wk...a i rozmiar za mały, obecnie). U konkurencji polecano LG za sprawą wygaszania, którego np. Panasonici nie mają. Chcę mieć 100Hz. One są VA?
 
Ostatnia edycja:

Pastusiak

New member
Z tym wygaszaniem to na dwoje babka wróżyła, czasem przynosi więcej złego niż korzyści. Efekt halo, zaciemnione brzegi scen, kontury a problemu i tak nie eliminuje tylko ogranicza. Bardzo prostym rozwiązaniem na clouding jest kompromis delikatnej szarości. Zwiększ jasność delikatnie, uzyskasz lepsze poziomy czerni (bez tego często nie widać jakichkolwiek albo coś jest czarne albo szare i koniec) zjedź odrobine z podświetlenia, a za TV zastosuj jakiekolwiek popdświetlenie zewnętrzne. Dużo przyjemniej się ogląda, oczy nie bolą, i w przeciwieństwie do totalnej ciemnicy, zastosowana lampka za TV daje wrażenie głębokiej czerni na ekranie mimo, że zwiększyliśmy jasność. Trzeba być strasznie skrzywdzonym przez stwórcę żeby w takich warunkach odczuć jeszcze jakikolwiek clouding. Co do LG zauważyłem, że wszyscy z uporem maniaka biorą je pod uwagę z uwagi na cenę. I być może to jest czynnik decydujący dla niektórych. Jeśli cenisz jakość obrazu to odpuść sobie. Mówię to ja, powtórzą pewnie wszyscy.
 

bhn92

New member
Bez reklam
Trzeba być strasznie skrzywdzonym przez stwórcę żeby w takich warunkach odczuć jeszcze jakikolwiek clouding.

Haha mistrzowskie zdanie;p


Co do LG zauważyłem, że wszyscy z uporem maniaka biorą je pod uwagę z uwagi na cenę. I być może to jest czynnik decydujący dla niektórych. Jeśli cenisz jakość obrazu to odpuść sobie. Mówię to ja, powtórzą pewnie wszyscy.

Dokladnie dokladnie dokladnie.
 

firekage

New member
Bez reklam
Co do LG zauważyłem, że wszyscy z uporem maniaka biorą je pod uwagę z uwagi na cenę. I być może to jest czynnik decydujący dla niektórych. Jeśli cenisz jakość obrazu to odpuść sobie. Mówię to ja, powtórzą pewnie wszyscy.

Imho nie do końca - mają podobne ceny, nawet bardzo podobne. Pomijając kwestię jakości obrazu, dla mnie ważnym czynnikiem jest bezawaryjność, a wiadomo za co proces miał Samsung...
 
Ostatnia edycja:

bhn92

New member
Bez reklam
Jak dla mnie oprocz obrazu smart tez jest lepszy, powloka matrycy mniej swiatla odbija to tez wazne bo lgki odbijaja wszystko. Firekage Ty szukasz dopiero tv? bo widze ze bronisz lg ale mam wrazenie ze nie kupiles jeszcze;p
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
Jak dla mnie oprocz obrazu smart tez jest lepszy, powloka matrycy mniej swiatla odbija to tez wazne bo lgki odbijaja wszystko. Firekage Ty szukasz dopiero tv? bo widze ze bronisz lg ale mam wrazenie ze nie kupiles jeszcze;p

Masz złe wrażenie, 40L7335DG i generalnie jestem bardziej niż zadowolony (100Hz w natywnym panelu + VA).

Nie mam zamiaru bronić żadnego producenta, raczej walczę z krzywdzącymi opiniami bo o dziwo, przy LG leci dużo negatywów, gdy u konkrencji te się poleca, w przeciwieństwie np. do innych. Wiadomo, tyle opinii ile dziur...ale może jednak coś jest na rzeczy?
 

bhn92

New member
Bez reklam
no i ta toshiba jesli chodzi o obraz bedzie lepsza od lgkow z 6 serii;p przynajmniej jesli chodzi o obraz statyczny :p

chodzi o to ze samsung ma wszystko co potrzebne a wiec dobry obraz i smarta w normlanych cenach 6 seria. W tej Toshibie watpie abys byl zadowolony ze smarta.
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
no i ta toshiba jesli chodzi o obraz bedzie lepsza od lgkow z 6 serii;p przynajmniej jesli chodzi o obraz statyczny :p

chodzi o to ze samsung ma wszystko co potrzebne a wiec dobry obraz i smarta w normlanych cenach 6 seria. W tej Toshibie watpie abys byl zadowolony ze smarta.


Dla mnie podstawą, jednak, jest jakość obrazu (kolory, naturalność, nasycenie, czerń), a nie coś, z czego nie korzystam w ogóle. Smart jest dla mnie takim samym bajerem, jak 3D w tej Toshibie. Jest...ok...tyle z użytkowania. Nie kupuję telewizora po to by miał "fajny smart" bo podpinając byle dongla z Androidem*** mam znacznie lepsze możliwości niż daje najdroższy telewizor z najbardziej przebajerowanym smartem (dongle kosztują jakieś 300 zł), a po to by oglądać materiał po hdmi.


***co ja mówię, podpinając byle hdmi i łącząc TV z komputerem mam jeszcze lepszą funkcjonalność takiego zestawu niż samego TV z donglem...
 

Pastusiak

New member
Niestety im dluzej ogladam tym bardziej wkur.. mnie clouding. Niby nieduzy niby nie widac ale mialem taki seans ze wlasciwie kazda scena byla ciemna i juz potem to widzialem go wszedzie, nawet przy zmianie kanalow. Zobacze jak na drugim egzemplarzu bedzie w sklepie moim jak lepiej to sprobuje zamienic, jak nie to bede ogladal chyba tylko w dzien.
 

bhn92

New member
Bez reklam
ja mam 2 male chmurki ,ale to takie male ze w ciemnosci nie idzie wylapac ,nawet jak we filmie zmienia sie scena i mamy czarne tlo to tez nie bardzo.oczywiscie przy nocnym podswietleniu na 5.

a do Firekage to lepiej nie zmieniaj na lgka skoro interesuje Cie wylacznie obraz bo sie zawiedziesz;p
 

Pastusiak

New member
da się z tym żyć, lampkę zapalić nocną w pokoju i to magicznie znika niby ale mimo wszystko cholera myślałem, że jest z tym już trochę lepiej w tym roku :( gdyby nie to to najlepszy TV jaki miałem do tej pory.. tak sie zastanawiam bo wyczytałem, że przyczyną może być zbyt mocno skręcona obudowa co daje miejscowo zbyt duży nacisk i jest napięta inaczej matryca u mnie to by chyba o to chodziło bo jak przejadę delikatnie w miejscu tego cloudingu to on znika/przechodzi w inną stronę z tego miejsca co był. Hm. Może poluzować śrubki troche z tyłu i pomasować od góry do dołu żeby zaskoczyło jak należy? troche sie boje no ale cóż.. co mi zostało ;) ciekawe czy mi w sklepie zamienią na inny egzemplarz jak z tego już folie pościągane.
 

bhn92

New member
Bez reklam
W kazdym modelu bedzie jakis clouding ,mniejszy badz wiekszy.

Wazne tez jak telewizor sie dotyka podczas wypakowywania,skrecania czy tez przenoszenia.
 

Pastusiak

New member
niby tak ale skądś się biorą jednak Ci ludzie, którzy piszą, że u nich nie ma tego zjawiska ;) albo faktycznie mają błogosławione oczy, które tego nie zauważają albo są egzemplarze, w których tego nie widać ;) spróbować można, jade do sklepu na oględziny i zagadam ze sprzedawcą o ewentualnej podmiance.
 

firekage

New member
Bez reklam
Niestety im dluzej ogladam tym bardziej wkur.. mnie clouding. Niby nieduzy niby nie widac ale mialem taki seans ze wlasciwie kazda scena byla ciemna i juz potem to widzialem go wszedzie, nawet przy zmianie kanalow. Zobacze jak na drugim egzemplarzu bedzie w sklepie moim jak lepiej to sprobuje zamienic, jak nie to bede ogladal chyba tylko w dzien.

Ktoś podawał, że z cloudingiem można sobie poradzić na kilka sposóbów:
a)sterowanie podświetlaniem matrycy właczone;
b)jechać z podświetlaniem, zwiększyć kontrast
 

Rudeford

New member
skądś się biorą jednak Ci ludzie, którzy piszą, że u nich nie ma tego zjawiska ;) albo faktycznie mają błogosławione oczy, które tego nie zauważają albo są egzemplarze, w których tego nie widać ;)

Tak, są takie egzemplarze u Kikiego na testach:lol: Kumpel kupił w zeszłym roku nowy tv i na moje pytanie o chmurki odpowiedział twierdząco, że nic takiego u niego nie występuje. Odwiedziłem i pokazałem mu co warte jest jego słowo. Przez takich typów zadowolonych z byle czego producenci dalej będą produkować buble.
 

Pastusiak

New member
napierdzieliłem się chyba 2 godziny próbując udobruchać matryce, poluzowałem śrubki, masowałem ten ekran z lewej do prawej z prawej do lewej i generalnie o ile clouding nie znika to da się te chmury rozproszyć na większą przestrzeń żeby były mniej intensywne. Jakieś to rozwiązanie jest. Niby produkt jest niepełnowartościowy a z drugiej strony w sklepie u mnie w mieście wszystkie tv mają pościągane folie pod ekspozycje, jak ktoś chce nówke sztuke to mu zamawiają z magazynu na drugi dzień. Nie wiem w ogóle czy sens jest zamieniać podjade za jakieś 3 godziny jak będa zamykać to mi zgaszą światło i obczaję. Szkoda, straszna szkoda bo TV działa super gdyby nie to badziewie na czarnym tle w nocy. Zdam relacje jak zobacze inny egzemplarz.
 

Esko

New member
Mnie troche nie podoba sie tryb Pilka nozna w H6400. Opcja zoomu, powtorek sa super. Ale obraz w nocy wypala oczy, czy jest jakas opcja zeby wylaczyc tak wysokie podswietlenie?
 
Do góry