F6500 vs H6400 vs ? Jakaś alternatywa

tyszy

New member
Jako że jest to mój pierwszy post - Witajcie !

Od paru dni zastanawiam się nad zmianą TV. Przeglądając oferty sklepów najbardziej do gustu przypadł mi model UE46F6500, na następny dzień będąc w innym sklepie zobaczyłem UE48H6400. Czy model H6400 jest porównywalny / lepszy do F6500 ? Różnica cenowa na dzień dzisiejszy to ok 100 zł do modelu H, za którym przemawia 4-letnia gwarancja (promocja w neo24.pl).

Zamieszczam odp. na ankiete, bo może będziecie mi w stanie doradzić coś lepszego :)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 4 m x 3 m (na chwile obecną)
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok 2 - 2,5 m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1, czasem 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Wprost + bok.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać na stoliku - wys. ok 60 cm.
6. Jak słońce świeci w pokoju? Telewizor stoi przed oknem - słońce świeci zza niego.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Stary kineskopowy, chyba 28?29? cale
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Ostry obraz, dobrą czerń, brak smużenia przy dynamicznych scenach, niezły dźwięk, dostęp Wi-Fi, Smart
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Dekoder UPC.
10. Jakie urządzenia? Komp., konsola
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-4h.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Wsio ryba, ale nie lubię jak odbija mi się podczas oglądania tło, szczególnie w jasne, letnie dni.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport,filmy, programy dokumentalne.
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak.
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, sporadycznie, raz na 2-3 dni.
16. Preferencje co do marki? Samsung, Sony, Philips
17. Preferencje co do wielkości? 40"-46" FullHD.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Nierównomierne podświetlenie obrazu.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczór.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? +/-3000.
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Aktywne.

Przypuszczam że pewno takie rzeczy to tylko w Erze, ale liczę na Waszą pomoc.

Dodam że przeglądałem wątki o F6500 i H6400 i....zgłupiałem już teraz totalnie :D
 

Pastusiak

New member
To niemal jeden ciort. Bierz h6400, widziałem na własne oczy i byłem zachwycony i uwierz mi, że im mniej się zagłębisz w wątpliwości tym lepiej dla CIebie bo jak Ci zaraz zaczną polecać wszystko tylko nie to, to telewizor kupisz dopiero na mistrzostwa w 2018. Ja polecam h6400. Masz pytania o niego to wal.
 

Henry

Active member
Bez reklam
To niemal jeden ciort. Bierz h6400, widziałem na własne oczy i byłem zachwycony i uwierz mi, że im mniej się zagłębisz w wątpliwości tym lepiej dla CIebie bo jak Ci zaraz zaczną polecać wszystko tylko nie to, to telewizor kupisz dopiero na mistrzostwa w 2018. Ja polecam h6400. Masz pytania o niego to wal.

Dokładnie, ;) ...a do tego 2 dodatkowe cale i bardziej przyjazny pilot
 

bhn92

New member
Bez reklam
ja zastanawialem sie pomiedzy f6770 i h6400 a f6770 to wyzszy model od f6500 i wybralem jednak model z tego roku i jestem zadowolony, jesli nie potrzeba Ci tunera satelitarnego w tv tylko korzystasz z dekodera badz kablowki to wydaje mi sie ze dla rdzeni ,nowego pilota do smarta i 2 calow wiecej lepiej bedzie wziasc h6400.
 

tyszy

New member
No i dziękuje bardzo - na taką odp. liczyłem :) Telewizor wybrany, dziś pojadę rozeznać temat gdzie najtaniej :) Chyba że możecie mi jeszcze pomóc w tej kwestii - gdzie najtaniej go kupić ?
 

cinek69

New member
też dziś kupiłem 40h6400 właśnie u nich, ogólnie mogę polecić, kupowałem u nich AGD ostatnio do nowego mieszkania i lodówka przyszła z malutkim wgniotem, nie było zadnych problemów zeby wymienic/dostac kase lub oferowali mi rabat jesli bede chciał, do wyboru. Wymenili na nową (moj wybór) bez żadnych kosztów czas oczekiwania równy tydzień. Mogło by być szybciej ale mimo oczekiwania pełna profesjonalna i rzetelna obsługa.

Edit1:

info!
Przy zakupie tv w neo24 oprócz gwarancji + 2 lata mozna dodac uchwyt na sciane za darmo do zamowienia lub inne bonusy (akcja na glownej pod tytułem : "Akcesoria do telewizorow za darmo"
 
Ostatnia edycja:

robix1

New member
Dokładnie uchwyt za 1 zł też dorzuciłem do koszyka. Na tą chwilę to chyba najlepsza oferta. Mam nadzieję, że z przedłużoną gwarancją nie będzie problemu.
 

tyszy

New member
Też mieliście taką sytuację że w momencie dodania do koszyka uchwyty - nie ma możliwości odbioru na np. stacji Orlen, a dodatkowo za dostawę liczą 76 zł ?
 

Pastusiak

New member
pochwalcie sie jak wasze podświetlenie bo to jedyna rzecz, która w tym telewizorze mnie martwi. Przyda sie też opinia jakiegoś posiadacza ps3 ;)
 

pavio

New member
Dokładnie uchwyt za 1 zł też dorzuciłem do koszyka. Na tą chwilę to chyba najlepsza oferta. Mam nadzieję, że z przedłużoną gwarancją nie będzie problemu.
Widzę że zmieniasz z C650 :) chcę zrobić podobną podmiankę tyle ze na 55 cali .Napisz jak już go zamontujesz jakie wrażenia w porównaniu do C650 .(szczególnie pod kątem obrazu ale też ogólnie -smart,nowy pilot itp:)
z góry dzięki.
 

tyszy

New member
Gdyby ktoś jeszcze zamawiał - to przesyłka w wysokości 79 zł jest tylko w momencie dodania gratisowego uchwytu na TV - ale tylko tego ruchomego (za ponad 200 zł). Stacjonarny (płaski) jest w przesyłce za 0 zł. A tak BTW - jestem ciekawy jak to będzie ew. z tą gwarancją na 4 lata, czy gdzieś będzie o tym wzmianka na rachunku :) Aaaaaa i gdyby ktoś brał na kredyt - to faktycznie jest za 0 zł !!! TV zamówiony :)
 

tyszy

New member
ale za 150 zł nie kupisz dodatkowej gwarancji na 2 lata i uchwytu, więc na chwile obecną neo24 ma najlepszą propozycje
 

Esko

New member
Również kupiłem w neo24 z dodatkową gwarancją i uchwytem za 1zł.
Doliczyło mi koszty wysyłki 76zł ale po mailu po złożeniu zamówienia zostało ono skorygowane, błąd w systemie.
W sumie z wysyłka wyszło 2950zł
 

radier

Member
Bez reklam
50" owszem, ale 48" to panel nówka sztuka. Świeża konstrukcja od Samsunga.

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry