F6500 vs H6400 vs ? Jakaś alternatywa

bhn92

New member
Bez reklam
Pavio trzeba nacisnac. Jakis przycisk na pilocie
tdx mi to nnie przeszkadza nawet ciesze sie ze cos takiego jest
 

pavio

New member
Pastusiak a jak porownasz jakosc obrazu do c650? Z jakiej odleglosci ogladaaz te 55 cali?

Wysłane z mojego GT-P3100 przy użyciu Tapatalka
 

Pastusiak

New member
napisów nie można przesuwać ale jak ustawi się Małe to mieszczą się na pasku idealnie ;) ja nie miałem c650. Ja miałem c7000. Ojciec ma do tej pory B650. Obraz jak dla mnie jest dużo lepszy. Wszystko jest płynniejsze, kolory żywsze, nawet nie fatyguje się o kalibrację w trybie film bo mi to tylko psuje zabawe ;) balans bieli wypada ustawić bo często w normalnych ustawieniach przechodzi w róż. A tak to super. Wifi też śmiga, oglądałem ostatnio pare rzeczy i jest fest. Jedyną wadą tego telewizorka jak dla mnie jest clouding ale tak jak mówiłem odpowiednie ustawienia zadowalająco go maskują i nie zwraca się na niego uwagi. Swoją drogą właśnie kombinuje sobie chiński ambilight za telewizor więc to już kompletnie nie będzie widoczne a oczy nie będą tak boleć ;) 3 dzień z telewizorem. Ja go nadal gorąco polecam :)
 

darus75

Member
Widziałem C7000, obraz ma śliczny i jest CrystalTV. Aż nie chce mi się wierzyć że H6400 ma ładniejszy obraz ale to pewnie kwestia gustu.
 

Pastusiak

New member
Cóż, pewnie zjawią się "zboczeńcy", którzy nie będą potrafili idealnie skalibrować i stwierdzą, że jest lipa :) ja nigdy TV nie kalibruje i kieruje się własnym wzrokiem jeśli chodzi o ustawienia, które mi sie podobają. C7000 miał więcej cloudingu i niestety światło z narożników okropne, kąty tragizm, obraz cały blakł odrobine w bok, niby 200hz a smużyło jak diabli a 3d z takim crosstalkiem, że nie szło oglądać. Jak mam teraz h6400 to jak DLA MNIE niebo a ziemia.
 

tdx

New member
Bez reklam
ja swój D7000 zamieniłem na F6500 i progress jest. Wprawdzie brak UCP (czuje) i 200Hz (mniej) ale jest lepiej niż było
 

ncplus

Member
Dziś wybrałem się do Saturna obejrzeć na żywo H6640 i przyznam, że gra przyzwoicie. Obraz wyjątkowo naturalny udało się ustawić, ani zakurzony, ani specjalnie plastikowy, w sam raz, płynny, bez zacięć, bez jakichś artefaktów często widocznych z baardzo bardzo bliska. Zachwalacie 6400, ale jeśli miałbym pod którymś się podpisać, to 6640. Na obu tv ustawiony był ten sam materiał, tak samo ustawiłem parametry obrazu i jednak 6400 delikatnie odstawał. Oczywiście jeśli stało się kilka metrów od tv, różnica znikała, jednak z bardzo małych odległości widać było niewielkie niedociągnięcia niższego z braci*. Moja mama uparła się na 40/42" i nic więcej, więc sytuacja jest klarowna - 40H6640/6700

*zakładając, że oba tv miały podany po hdmi z tego samego źródła, ale synchro było tak idealne, że raczej tak było.
 

bhn92

New member
Bez reklam
ale dodaj sobie te 600 -700 zl roznicy przy dajmy na to 48 calach ,to mala kwota nie jest a tez raczej nikt nie siedzi twarza przed tv;p
 

tdx

New member
Bez reklam
ncplus H6400 to przyzwoity TV wszystko wyżej to dodatkowe featuresy :D potrzebujesz dvb-s 2x wszystkie tunery lecisz wyżej
 

ncplus

Member
@tdx
no właśnie, muszę mieć dvbs, więc u mnie wyboru nie ma ;] tv ma wisieć, a rolę dekodera PVR przejmie moduł CI+ oraz podpięty HDD.
 

ncplus

Member
ale dodaj sobie te 600 -700 zl roznicy przy dajmy na to 48 calach ,to mala kwota nie jest a tez raczej nikt nie siedzi twarza przed tv;p

prawda, przy takiej cenowej różnicy można zainwestować choćby w jakiś fajny zestaw głośników. Do swojej plazmy mam podpiętego prostego i leciwego Logitecha za niewielkie pieniądze, a różnica w oglądaniu kolosalna.


logitech_x230_1.jpg
 

krzychup

New member
@tdx
no właśnie, muszę mieć dvbs, więc u mnie wyboru nie ma ;] tv ma wisieć, a rolę dekodera PVR przejmie moduł CI+ oraz podpięty HDD.

A do czego Wam potrzebny DVB-S? Do kablówki? Sorki za tak prozaiczne pytanie ale z nc+ mam dekoder i nie potrzebna mi karta CI+ a z kablówką nie miałem nigdy styczności.
 

darus75

Member
Jak ktoś nie chce mieć dekodera, bo nie ma na niego miejsca lub nie chce mieć dwóch pilotów. Ale ustawianie programów w TV, tym bardziej że na transponderach często się coś zmienia jest uciążliwe. Poza tym uważam też, że przez turbodekoder N obraz jest ładniejszy niż przy bezpośrednim połączeniu i wykorzystaniu CI+
 

pavio

New member
Pastusiak z jakiej odległosci oglądasz te 55 cale? ja mam ok 2,8m -3m i troszkę się waham czy nie bedzie za duży? Wiem ze ważny jest sygnał. większość mam hd ale sd tez się zdarza.( kabłowka)
 
Do góry