F1 2010 - liga ps3

nimm2

New member
ja bym jednak optowal za karaniem na wniosek poszkodowanego... po co karac skoro poszkodowany nie czuje sie stratny?
 

mayerr

New member
ja bym jednak optowal za karaniem na wniosek poszkodowanego... po co karac skoro poszkodowany nie czuje sie stratny?
być może macie rację żeby karać tylko na wniosek poszkodowanego. Tu za przykład mogę podać starcie Komara z Woytasem na Silverstone. Komar jadąc za Woytasem ale w bezpiecznej odległości od trzeciego może pozwolić sobie na bardziej brawurową akcję wiedząc, że jak zawali to będzie czas na oddanie pozycji. Wprowadzi to może więcej emocji w grze.
I właśnie po to chciałem żeby ten wyścig był testowym bo takie właśnie rzeczy wychodzą dopiero w praniu. Jeszcze tylko musimy ustalić wysokość kar.
 

Keyusu

New member
To jak będzie z tym bolidem Toro roso bo nie wiem wkońcu ,który bolid jest mój?.Przecież to ja byłem w jego posiadaniu przez 3 wyścigi pod rząd także nie wiem...
 

bikson80

New member
No to ja mam wniosek najpierw na starcie dostalem strzala, ale nie wiem do kogo, potem na poczatku drugiego (4 zakret) zostaje zepchniety przez Arytona ale on sie nie przyznaje. Nie widac za wiele na filmach bo ja nie nagrywam jedynie u Pawkarku widac mnie na poboczu w 2.29min :-?
 

AyrtonSenna

New member
Bikson sory, ale nie przypominam sobie żebym Cie zepchnął z toru !!! Na filmie u pawraku widac jak zjeżdżasz z toru - nie wiem ... mało tego w na jednym z okrazen w pierwszy zakręcie źle wszedłeś (wyrzuciło Cie) i przy powrocie centralnie mi wjechałeś w bok tak ja wredman jacubusowi tylko mnie nie obruciło !!!
Najlepiej jakby Tomi miał kamere moze cos mi z pamięcią szwamkuje ale naprawde nie kojarzę ... moze Ci wjechałem w tył czy jak ? Nie ze sie "nie przyznaje" tylko nie kojarzę tej sytuacji ...:confused:
 

mayerr

New member
To jak będzie z tym bolidem Toro roso bo nie wiem wkońcu ,który bolid jest mój?.Przecież to ja byłem w jego posiadaniu przez 3 wyścigi pod rząd także nie wiem...
zgadza się, Keyusu jeździł ostatnich kilka wyścigów w rezerwach red bulla.
Wygląda to tak; Pączek jest cały czas oficjalnie w posiadaniu toro rosso, Keyusu swój kontrakt ma z force india, a Ayrton jest rezerwowym czyli bez teamu. W momencie jak zdecydujemy odstawić Pączka do rezerwy to na kogo ma przejść toro rosso bo jak wiemy force india ma problemy i nikt tam grać nie chce? Co robimy?

jak na moje oko pierwszeństwo powinien mieć ten, który jest dłużej z nami

Bikson, chyba sam rozumiesz dlaczego nie możemy rozpatrywać takich zdarzeń
 

AyrtonSenna

New member
ok rozumiem - nie ma problemu.
Pytanie czy Force India ma za kazdym razem takie problemy w Pit stopie ? Bedac rezerwowym na FI trafie tylko wtedy kiedy wszyscy będą brać udział w wyścigu. Strata jest tylko czasowa wiec może przy wyniku końcowym odjąć parę sec... - to tylko propozycja .
Jak nagrywacie filmiki ? Moze cos sobie takiego sprawie zeby kazda sytuacja była jasna .
 

DrWredman

Active member
ok rozumiem - nie ma problemu.

Jak nagrywacie filmiki ? Moze cos sobie takiego sprawie zeby kazda sytuacja była jasna .

Ja nagrywam normalną kamerą HD na statywie z ręcznym ustawieniem ostrości (jakość chyba widać :)), choć muszę przetestować WebCamem HD, nie trzeba by wtedy konwertować.
 

scooby99

New member
Według mnie każda kolizja powinna być "ścigana z urzędu" :) a nie na wniosek poszkodowanego.
Wśród nas są koledzy czy rodzina i wiadomo, że kolega na kolegę nie powie. A jak mamy skutecznie walczyć z piractwem na drogach :) to musimy być konsekwentni.
Dobrze by było jak by się więcej osób wypowiedziało jakie mają zdanie na ten temat. Będzie więcej propozycji to może wybierzemy tą najbardziej optymalną.

Wredman, według mnie nie zostawiłeś mu zbyt wiele miejsca. Widać dokładnie, że Jakubus prawą stroną jedzie całkowicie na zewnątrz. Popełniłeś dokładnie ten sam błąd co ja(też sytuacja z Jakubusem), nie zdjąłeś nogi z gazu i wyrzuciło Cię za bardzo na zewnątrz.
Albo to Jakubus ma jakieś dziwne przyciąganie i to jego trzeba ukarać ;)


ok rozumiem - nie ma problemu.
Pytanie czy Force India ma za kazdym razem takie problemy w Pit stopie ? Bedac rezerwowym na FI trafie tylko wtedy kiedy wszyscy będą brać udział w wyścigu. Strata jest tylko czasowa wiec może przy wyniku końcowym odjąć parę sec... - to tylko propozycja .
Jak nagrywacie filmiki ? Moze cos sobie takiego sprawie zeby kazda sytuacja była jasna .

Mayerr to chyba HRT ma jakis magnes... ;)
Co do kolizji to biała strzałka pokazała jednak prawidłowo... Po moich zapisach wideo myślałem ze mnie zmyliła. Całe szczęscie ze pojechałem po zewnetrznej...
Jeżeli chodzi o kolizje, tu zgodze sie z Mayerrem, każdą kolizje, która pozbawi poszkodowanego na dobry wynik trzeba karać...
Co do wnioskow to mysle, ze uczestnicy zdarzenia będą najpierw wydawać swoje opinie a my będziemy dyskutować tak jak w przypadku Komara i Woytasa, ale największy problem jest wtedy, jak nie ma zapisu wideo...

Ayrton tak, jeździłem Force India od początku i za każdym razem, czy to w lidze czy w wyścigu miałem taki problem. Na niektórych torach strata jest dośc duża...
A co do filmików, ja nagrywam aparatem cyfrowym(ale nie taką małpką ;)) niestety nie mam kamerki wiec przekłada sie to na jakość... Troche poprzerabiałem i myśle, ze już da sie coś wychwycić z tych filmików...
 
Ostatnia edycja:

nimm2

New member
Ja nagrywam normalną kamerą HD na statywie z ręcznym ustawieniem ostrości (jakość chyba widać :)), choć muszę przetestować WebCamem HD, nie trzeba by wtedy konwertować.

no wlasnie... jesli mozesz zdradzic jak konwertujesz pozniej to co nagrales? ja tez nagrywam kamera HD, ale po konwertowaniu obraz jest lekko mowiac niezadawalajacy, a Twoje filmiki sa bardziej czytelne...
 

Keyusu

New member
Ayrton,twój pomysł co do odejmowania straconego czasu w pit stopie nie jest taki zły tylko będzie minimalnie skomplikowany,gdyż:
po pierwsze:będziesz musiał nagrać filmik z twojego pit stopu(na tej zasadzie odczytamy czas)
po drugie:będzie trzeba obliczyć mniej więcej średni czas normalnego pit stopu.
Wtedy odejmiemy ze sobą te czasy i powstanie nam różnica,którą się odejmie na koniec wyśćigu.Tylko najważniejsze-mieć zapis video:)
A na otuche i pocieszenie moge dodać ,że nie zawsze wszyscy są co weekend wyścigowy więc spore szanse są,że inny bolid niż Force India i Toro roso będą dostępne :D
A teraz pytanie do wszystkich:co czujecie po przesunięciu GP Bahrajnu?
Ja jestem mocno zawiedziony tą informacją(z ponad 2-óch tygodni zrobił się miesiąc do czekania) aczkolwiek bezpieczeństwo na pierwszym miejscu.
 

DrWredman

Active member
no wlasnie... jesli mozesz zdradzic jak konwertujesz pozniej to co nagrales? ja tez nagrywam kamera HD, ale po konwertowaniu obraz jest lekko mowiac niezadawalajacy, a Twoje filmiki sa bardziej czytelne...

Używam oprogramowania SONY Vegas Moovie Studio. Tam jest sporo możliwości konwersji. Ja wybieram najniższą opcję z HD 720p. Ostatni prawie 15 min filmik ma 530 MB. Trochę go komputer mieli (około godziny), ale ja sobie to puszczam w tle i robię inne rzeczy. Potem wrzucam na YouTuba, a tam jest jeszcze dodatkowa kompresja.
Co prawda jest też opcja typu zapisz do YouTube, ale wychodzi mniej więcej taka jakość jak Mayerowi. On zrzuca bezpośrednio z kamery do formatu YouTub.
Tak jak pisałem wcześniej przetestuję jeszcze WebCama, on też jest niby HD. Tylko ciekawe czy laptop wyrobi :).

Bahrain - szkoda, też czekam z niecierpliwością na prawdziwy wyścig, ale bezpieczeństwo najważniejsze.

Jakby co to ja jestem za 50% wyścigu :) bo mam wrażenie, że jakoś coraz szybciej to leci. :)

Najbliższy Hockenheim - Panowie gdybym nie zdążył to poczekajcie jeśli możecie do 21.15. Będę wracał z Lublina i zrobię wszystko co w mojej mocy aby zdążyć, a gdybym odpuścił to dam znać na forum, bo czata mój telefon nie obsługuje.

PITSTOP - spoko można wyliczyć średnią czasów, jestem za.
 

AyrtonSenna

New member
Oczywiscie Key chodziło mi o odjecie paru sec po sprawdzeniu ile np wynosi pit stop bez bugga a ile z i wtedy poznamy różnice. Problem tez w tym ze nie mam kamerki i nie mam jak tego udokumentowac ;-( wiec jak narazie pozostaje mi liczyc na kogos nieobecnosc ... lub w najgorszym wypadku jechac Force i gonic te pare sec. Mysle ze nie sa one az tak dotkliwe w dłuższych wyscigach w przeciwieństwie do krótszych gdzie liczy sie każda sec.

Co do Bahrajnu to rzeczywiscie szkoda bo juz nie mogłem sie doczekac pierwszego wyscigu ale wczoraj czytałem wywiad z Massa i stwierdził wyraznie ze wazniejsze jest zycie niż Formuła. Jedyne co mnie dobija to fakt ze znowu bede słyszał "gentelmena" Andrzej Borowczyk i te jego stałe nudne taksty ;-( a juz najbardziej tekst : " Wszystkie znaki na niebie i ziemi" hrrrr:evil: czasami wydaje mi sie ze bardziej podnieca sie tym kto jest na trybunach i w pit niz na torze !!

A jak wygląda z liga ? Czy będzie dokończony ten sezon czy zaczynamy tak jak w realu ?
 

komarzycho

New member
Ja przerabiam filmy w programie VirtualDub. Jeżeli chcę je jakoś zmontować to w Sony Vegas.

Trzeba wyliczyć ile bolid Force India traci na tym bugu. Na razie Ayrton będziesz wybierać inne bolidu jak nie będzie 12 osób, ale wyliczenia muszą być jakby te 12 było. No i muszą być te przejazdy udokumentowane na wideo. Jakość nie ważna można na telefonie nagrywać.

Szkoda, że GP Bahrajnu odwołane bardzo mnie ciekawi w jakiej naprawdę formie są teamy. Poczekamy do Australii i będzie wiadomo.

Ja mogę poczekać do 22, a nawet do 22:30 ze startem :D
 

WojtR

Member
Bez reklam
Panowie reguły były znane od początku startujemy 21 max 5 minut czekamy , kogoś nie ma trudno traci punkty na tej zasadzie to jeden pojedzie na narty drugi będzie leżeć tyłkiem na plaży i zaczniemy przekładać GP

bo obecnie to wygląda tak , że

- zmieniamy godziny
- reguły
- skład
- kary
- długość wyścigu

:hmm:
 

mayerr

New member
Woytas, żadnego regulaminu zawodów nie mamy. Od początku władza jest w rękach ludu :)
Wiadomo, że wszystkiego przewidzieć się nie dało więc różne rzeczy wychodziły i będą pewnie wychodzić. Dlatego żeby było sprawiedliwie zawsze pytamy wszystkich o ich zdanie. Jeżeli większość popiera przedstawioną przez kogoś propozycję to ją musimy zaakceptować(ja też nie chciałem przedłużenia wyścigów ale tak zdecydowała większość i trzeba to przełknąć). Takie moje zdanie.

Jeżeli chodzi o przesunięcie następnego GP na godz 22 to ja jestem za.

Jeżeli chodzi o feralne force india to jak najbardziej możemy odejmować czas stracony w pit. I według mnie żadnego nagrania nie musi być bo z tego co wiemy za każdym razem jest ten bug.
Pytanie tylko jak obliczymy stratę. Czy każdy ze stoperem sprawdzi ile wynosi czas od momentu ruszenia od mechaników do linii oznaczającej koniec pitlane czy może jeszcze jakoś inaczej?

Jakubus a jak to jest z wjazdem to pit? Bo nie chce mi się szukać filmu. Czy wjazd jest normalny czy też prędkość bardzo mała?
 

komarzycho

New member
Wszystko wychodzi w praniu jeżeli chodzi o zasady, kary, skład, długość wyścigu i wszystko jest do omówienia. Na drugi sezon napiszemy regulamin i będziemy się tego trzymać.

Jeżeli kilku uczestników napisze, że im to przesunięcie nie pasuje to startujemy o 21 i koniec.


Jeszcze chciałbym wrócić do wcześniejszej mojej wypowiedzi na temat kar czasowych i "pozycyjnych".
Chodzi mi o to, że przy kolizjach na pierwszych okrążeniach rzeczywiście traci się pozycje od razu. Jednak jak w miarę jak wyścig się posuwa to stawka się rozciąga. I teraz np gonie kogoś kto jest na pierwszym miejscu mamy super tempo i resztę wyprzedzamy o 30s. Decyduję się na atak i nie wychodzi mi on, przepraszam i oddaje pozycję. Dostaję karę 2 miejsc, a wyprzedzałem osobę za mną o 30s! Wtedy wyścigi będą nudne bo nie będę ryzykował utraty 2 miejsc. Będzie to pochód 12 bolidów. Wyprzedzalibyśmy się tylko w boksach.
 
Do góry