F1 2010 - liga ps3

WojtR

Member
Bez reklam
Popieram Komara , co do godziny ja się dostosuje , odliczanie czasu z pit całkowicie idiotyczne ( jak ten z przodu ma się niby zorientować , że finalnie gość za nim wyprzedzi go na mecie o np. 1 czy 2 sekund za czas z pit , dla mnie ta propozycja to całkowita bzdura , jeśli jest bug to jeździ 11 bolidów albo ktoś się z tym godzi i bierze udział w GP
 

AyrtonSenna

New member
Jak dla mnie wolałbym startowac o 21, ale jesli wiekszosc bedzie za 22 to ok.

Jak dobrze pamietam to przy wjeździe do pit jest ok dopiero po wyjeździe od mechaników skrzynia sie zacina i tak przeciaga ... ale chciałbym żeby to jeszcze ktos potwierdził.
 

AyrtonSenna

New member
nie rozumiem woytas w czym masz problem ? na poczatku zawsze widac kto jedzie Force i wystarczy kontrolowac sytuacje na wskaznikach czasu i to jest cała filozofia - wyobraź sobie ze ten z pit i tak mógłby byc przed Toba na przykład bo stracił czas w pit i to jest sprawiedliwe? moim zdaniem podchodzisz do sprawy samolubnie - dlaczego ktos kto stara sie na treningach, jezdzi tak samo ma byc stratny bo Ty tak uważasz ? Postaw sie w osobe jadaca Force czy bedzie Tobie to odpowiadało ?
 

mayerr

New member
Dokładnie, przecież wiadomo, że to force india ma ten bug więc jak ktoś będzie widział że ściga go force india to po prostu przyciśnie. A jak nie da rady odjechać na te kilka sekund to znaczy że gdyby force india nie był zabugowany wyprzedził by tego kogoś (wiadomo, że jest jeszcze sprawa opon)
Wprowadzi to trochę więcej emocji dla tego gonionego.

Komara propozycja odnośnie kar jest bardzo dobra i ja na to przystaje.
 

WojtR

Member
Bez reklam
nie rozumiem woytas w czym masz problem ? na poczatku zawsze widac kto jedzie Force i wystarczy kontrolowac sytuacje na wskaznikach czasu i to jest cała filozofia - wyobraź sobie ze ten z pit i tak mógłby byc przed Toba na przykład bo stracił czas w pit i to jest sprawiedliwe? moim zdaniem podchodzisz do sprawy samolubnie - dlaczego ktos kto stara sie na treningach, jezdzi tak samo ma byc stratny bo Ty tak uważasz ? Postaw sie w osobe jadaca Force czy bedzie Tobie to odpowiadało ?

chodzi mi wyłącznie o janosć wyliczeń jak nie ma nigdy 12 to nie widze problemu , wg Ciebie ile czasu należałoby odliczyć , przepraszam ale średnio to wiesz jest taka anegdota co do statystyki " jest kamienica w , której mieszkają 2 panie jedna zakonnica druga wiadomo ... statystycznie obydwie to k... " :mrgreen:
 

WojtR

Member
Bez reklam
Dokładnie, przecież wiadomo, że to force india ma ten bug wię

jak chcecie przekazałem już do swojego team-u wytyczne , żeby
szczególną troską obdarzyć
1) force india bo może mieć bonus
2) rosso corsa bo można się z nim zderzyć w trakcie dublowania
3) żółtego szerszenia bo może z tyłu użądlić
4) komuś samodzielnie nie przywalić :bober:

:-D
 

scooby99

New member
Woytas, żadnego regulaminu zawodów nie mamy. Od początku władza jest w rękach ludu :)
Wiadomo, że wszystkiego przewidzieć się nie dało więc różne rzeczy wychodziły i będą pewnie wychodzić. Dlatego żeby było sprawiedliwie zawsze pytamy wszystkich o ich zdanie. Jeżeli większość popiera przedstawioną przez kogoś propozycję to ją musimy zaakceptować(ja też nie chciałem przedłużenia wyścigów ale tak zdecydowała większość i trzeba to przełknąć). Takie moje zdanie.

Jeżeli chodzi o przesunięcie następnego GP na godz 22 to ja jestem za.

Jeżeli chodzi o feralne force india to jak najbardziej możemy odejmować czas stracony w pit. I według mnie żadnego nagrania nie musi być bo z tego co wiemy za każdym razem jest ten bug.
Pytanie tylko jak obliczymy stratę. Czy każdy ze stoperem sprawdzi ile wynosi czas od momentu ruszenia od mechaników do linii oznaczającej koniec pitlane czy może jeszcze jakoś inaczej?

Jakubus a jak to jest z wjazdem to pit? Bo nie chce mi się szukać filmu. Czy wjazd jest normalny czy też prędkość bardzo mała?

O przesunięcie zapytałem tylko dlatego, ze z reguły jeździmy 2 wyścigi, jeden główny a drugi treningowy, więc pomyślalem, że być może nikomu to przeszkadzać nie będzie a zapytać nie zaszkodzi...


Co do Force India, to bug można rozdzielić na 2 częsci...
W pierwszej fazie po zmianie opon bolid bardzo wolno sie rozpędza do przepisowych 100 km/h, zazwyczaj jedzie ok 50, natomiast w drugiej częsci czyli zaraz przy wyjeździe na prostą start- meta auto jedzie cały czas na jednym biegu o ile pamietam to na 3 max. do pewnego momentu
Wg problem jest większy z ustaleniem tych czasów, bo na każdym torze była inna strata... Przykładowo w Hiszpanii traciłem ok 7 sekund (sam bug, nie liczac zmiany opon) a w Monaco strata była praktycznie nie zauważalna ze względu na krótki przejazd przez boksy...
 

Keyusu

New member
Powiem tak odnośnie godziny startu w GP Niemiec:ten raz mogę się zgodzić ale następnym będę się sprzeciwiał.Dla jednych ta godzina jeszcze jest w miarę młoda ale jak dla mnie to będzie wyjątek.Muszę wstać o 5.45 ,ponieważ mam praktyki(sory chłopakki ale ja wolę się wyspać,takie jest moje zdanie) dlatego gdyby sytuacja się powtarzała ,nie ma szans bym zostawał na treningu następnego GP.
A więc ten raz mogę się zgodzić i mam nadzieję ,że taka sytuacja się nie powtórzy:D Wiadamo,że gdy zabraknie Jakubusa to i emocje będą mniejsze :)
 

scooby99

New member
Panowie sorki za zamieszanie, ale właśnie sie dowiedziałem że jeszcze muszę zahaczyć o Rzeszów, więc nawet na 22 się nie wyrobie. Jedźcie spokojnie o 21 a ja stawie się za tydzien na gp węgier...:)

Ma ktoś ochotę dziś poćwiczyć wieczorkiem???
 

Kizior79

New member
Ma ktoś ochotę dziś poćwiczyć wieczorkiem???

Będę dostępny około 20, jak zobaczycie mnie "online" możecie wysłać zap.

Co do Force India, "śmierdzący temat", moim zdaniem nie ma dobrego wyjścia, doliczanie, odliczanie czasu, śledzenie różnicy podczas wyścigu - masakra:(

Wielu z nas popełnia błędy przy wyprzedzaniu (ja chyba nawet duzo:roll:), a kierowca FI moze założyć że nie bedzie ryzykował wyprzedzania np. dwóch bolidów bo i tak odliczą mu 7 sekund, a nie jest nigdzie powiedziane że będąc szybszym, wyprzedzimy przeciwnika, jest jeszcze cos takiego jak obrona przed atakiem (patrz - Alonso vs Petrov w ostatnim GP tego sezonu).

Więc jeszcze raz - nie ma dobrego rozwiązania, takie jest moje zdanie.
 

mayerr

New member
Ja też będę po godz 21 więc można jakiś trening zrobić.

Kizior ma racje i podał idealny przykład. Po co kierowca force india ma ryzykować wyprzedzanie i narażać się na niepotrzebnego dzwona jak i tak ten przed nim będzie prawdopodobnie za nim.

Cały czas czekam na opinie reszty co do kar bo zaraz niedziela i nic nie ustalimy.
 

Keyusu

New member
Masz rację WojtR-szczególnie 3 sektor,naprawdę trzeba uważać,żeby nie złapać trawy,żwirku przy poboczu.
Co do kar Mayer mam do Ciebie prośbę lub do innych kolegów:ten system kar ,który mielibyśmy stosować zaproponował Komarzycho tak?
Czy ktoś byłby mi w stanie wytłumaczyć tak po krótce na czym by polegał ten system kar?Bardzo proszę(patrzyłem na wcześniejsze posty ale nie jestem pewien czy dobrze je rozumuje):)
 

Kizior79

New member
Moje zdanie na temat kar.

Jestem za karami czasowymi. Kary rzędu 10 lub 15s, ocena i nałożenie kar - po wyscigu i analizie wideo na wniosek poszkodowanego.
 
Do góry