F1 2010 - liga ps3

WojtR

Member
Bez reklam
co do nawrotu na 4 zakręcie zbyt blisko się mnie trzymałeś wyjechałeś trochę za szeroko i miałem uślizg stąd kontakt

sytuacja ze startu, generalnie razem z biksonem skakaliście po torze jak piłeczki i myślę , że twoje późniejsze rozłączenie nie było przypadkowe , co do niby strzało to Cię widziałem pół metra nad ziemią za torem. Nie udowodnię tego bo nie nagrywałem, co do ewentualnej kary całkowicie się na nią nie zgadzam , nie zepsułem Ci wyścigu bo go nie ukończyłeś więc ewentualnej straty nie poniosłeś a ewidentnie miałeś jakieś lagi
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
-strzał w tyłek na 2 zakręcie(najprawdopodobniej Woytas)
-walka z Woytasem(troszeczke za mało miejsca mu zostawiłem ale myśle ,że nie powinien się tak na mnie pchac),prosze o komentarze co do tej sytuacji

Jeszcze jedno pytanko-ile wam się schodzi z wrzuceniem filmika na youtube takiego np. 15 minutowego?Bo mój trwał 20 min,zajmował 1,5G i wstawienie go trwało ... 360 min! = 6 godz co jest dla mnie szokiem i porażką dlatego skleiłem tylko te najlepsze,najciekawsze sytuacje bo bym się nie doczekał tego filmiku.
Powodzenia w Budapeszcie i proszę odpowiedziec na te dwa pytania(filmik,sytuacja z Woytasem):D
Się rozpisałem 

Faktycznie strzał od Woytasa był i kara by mu się należała, ale później to Ty za późno dohamowałeś i mało zostawiłeś mu miejsca wyprzedając po wewnętrznej. Więc albo kara dla obydwóch albo dla nikogo. Ale, że jestem zwolennikiem karania (dlatego pewnie tak beznadziejnie pojechałem ten wyścig :() uważam, że kara należy się każdemu. Co prawda Keyusu i tak ucierpiał maksymalnie bo, powiedzmy to tak: Padła mu elektryka w bolidzie, ale karanie ma właśnie na celu nauczenie nas wszystkich dyscypliny na torze.

FILMIKI
U mnie 10 min zajmuje ok 360 MB po konwersji do WMV, oto parametry:
Audio: 192 Kbps, 48 000 Hz, 16 Bit, Stereo, WMA9.
Video: 23,976 fps, 1280x720, WMV V9 CBR Compression, Smoothness 90.
Konwersja trwa ok 40 min, i wrzucanie na YouTuba ok godzinki.
oprogramowanie: Sony VEGAS 9.
A jakość sami widzicie.
 

komarzycho

New member
Jeszcze jedno pytanko-ile wam się schodzi z wrzuceniem filmika na youtube takiego np. 15 minutowego?Bo mój trwał 20 min,zajmował 1,5G i wstawienie go trwało ... 360 min! = 6 godz co jest dla mnie szokiem i porażką dlatego skleiłem tylko te najlepsze,najciekawsze sytuacje bo bym się nie doczekał tego filmiku.


Na razie odpowiem na to pytanie, a filmik obejrzę później.
Wrzucenie filmiku tyle trwa bo jest uzależnione do twojego łącza czyli upload. Masz 0,5Mb/s łącze więc szybciej to nie pójdzie.
Ja po zgraniu filmiku na kompa mam plik mov od około 2gb czasami dochodzi do 3gb. Wrzucam go w VirtualDuba ustawiam na codec mpeg4, bitrate 5000 i zostaje mi plik od 800mb do 1,2gb. I wrzucenie tego na YT zajmuje mi od 4 do 6 godzin. Z twojego całego filmiku mógłbyś zrobić kompresje do około 600-700mb i w 3 godziny byłoby na YT.
 

DrWredman

Active member
dlaczego tak szybko zjechałeś do boksu po raz pierwszy ?

Ciekawy drugi zakręt 1 okr :roll:

Miałem jakiś kiepski ten setup, choć w testach wyglądał nienajgorzej, ale już ktoś kiedyś napisał.
Nie da się chyba przetestować bolidu, jeśli w wyścigu ustawienia są równe.
Trzeba by zrobić wspólny trening jako wyścig na 100% i wtedy zamiast się ścigać można poćwiczyć ustawienia setupów. (Może dzisiaj :))

ale wracając do tematu, twarde gumy miały coraz większe uślizgi na zakrętach, przez co stwierdziłem, że trzeba je zmienić bo bolid coraz gorzej się prowadził. Miałem zamiar dojechać potem do końca na miękkich. Tomi, który był przede mną jechał nieco wolniej i wydawało się, że jadąc poprawnie powinienem go dogonić i wyprzedzić. Ale zaraz po pierwszym okrążeniu na nowych kapciach walnąłem w bandę na ostatnim łuku i bez spojlera musiałem przejechać całe okrążenie. Strata była już raczej nie do odrobienia. Liczyłem że może ktoś z przodu popełni jakiś większy błąd, ale niestety tak się nie stało, a i ja też kilka popełniłem. Poza tym doszło zmęczenie po ostatnim tygodniu, mało treningu itp. itd.
 

scooby99

New member
YouTube - F1 2010 Liga HDTV Hockenheim

Ciekawe fragmenty:
-wrzucony drugi bieg na starcie-porażka już na samym starcie
-strzał w tyłek na 2 zakręcie(najprawdopodobniej Woytas)
-wyprzedzenie Kiziora
-walka z Woytasem(troszeczke za mało miejsca mu zostawiłem ale myśle ,że nie powinien się tak na mnie pchac),prosze o komentarze co do tej sytuacji
-i znów sytuacja z Kiziorem-nadział bym się na niego dwa razy w ciągu 1 min
-zysk pozycji po błędzie Arka
-strata pozycji-bardzo dużo błędów miałem w tym wyścigu

Jeszcze jedno pytanko-ile wam się schodzi z wrzuceniem filmika na youtube takiego np. 15 minutowego?Bo mój trwał 20 min,zajmował 1,5G i wstawienie go trwało ... 360 min! = 6 godz 

Miałem jakiś kiepski ten setup, choć w testach wyglądał nienajgorzej, ale już ktoś kiedyś napisał.
Nie da się chyba przetestować bolidu, jeśli w wyścigu ustawienia są równe.
Trzeba by zrobić wspólny trening jako wyścig na 100% i wtedy zamiast się ścigać można poćwiczyć ustawienia setupów. (Może dzisiaj :))
.

Co do zdarzenia na 1 okrażeniu pomiedzy Woytasem a Keyusu to moim zdaniem widać ewidentne podcięcie z tylu ze strony Woytasa... Kontakt na kolejnym okrążeniu to typowy incydent wyscigowy. Woytas za szeroko wyjezdza i ma uslizg na tarce a Keyusu za pozno hamuje, wiec wydaje mi sie ze blad z obu stron;)...


Co do filmikow to jak juz wspominalem nagrywam aparatem cyfrowym. Moj filmik poczatkowo jest w formacie Mov i zajmuje ok 2 gb... ja to konwertuje do formatu AVI, ktory ma pozniej ok 500 mb. kroje to na 4 czesci i wrzucam po kolei na youtube. Wrzucenie jednej 10 min czesci, ktora waży ok 130 mb zajmuje u mnie ok 30 min... Nie mam czasu wrzucac wiekszych plikow wiec pozostaje mi tylko to:)

Jeżeli chodzi o treningi na tygodniu o ktorych wspomnial Wredman to jestem jak najbardziej za.
Dzis mam 2 zmiane wiec ja odpadam, ale jutro wieczorkiem bardzo chetnie:)
 

AyrtonSenna

New member
i juz po GP Hockenheim, które z mojej strony moge określić słowami Keya z końcówki jego filmiku.

Q

Bolid ustawiony na 5 okr i jazda - poszło gładko 1:16.9xx i wiedziałem ze to nie był moj max limit wiec zjazd zeby dotankowac na 4 okr i jazda ponownie (nie chciałem byc z tyłu stawki zeby nie miec problemów w pierwszym zkrecie) ... rozpoczynam okrązenie pierwszy sector -0.2xx mysle jest dobrze ;-) po nawrocie doszedłem Wojtasa i jechał min przede mna koniec 2 sectora -0.4xx bedzie nieżle sobie pomyślałem ale czar prysł gdy zaraz za linia koncowa 2 sectora na łuku wyprzedzam Woytasa po wewnetrznej ale on dobija do prawej i jest kontakt co przekresliło mi szanse na dobre miejsce startowe ;-( trudno Woytas przeprosił na czacie, wiec nie było problemu.
Q - 5 poz. startowa

Liczyłem na miejsce parzyste po wewnętrznej stronie toru wtedy było by łatwiej wejść w pierwszy zakręt.

R
Opony miekkie - 77% zużycia ...
Startujemy trzymam sie blisko nastepnie przy pierwszym zakrecie przyciskam hamulec i odbijam max w prawo - niestety kontakt i na filmie Wredmana widac jak uderzam w bande traca czesc spojlera ... ogarniam sie na 11 miejscu i jazda - pawraku mocno zajezdza mi droge, ale na szczescie nie trafia ;-)... 2 zakret pawraku mocno hamuje po jego kontakcie z innym bolidem i siła rozpedu tracam go lewym kołem (nie miałem wpływu- odbijajac w lewo pewnie bym go jeszcze obrocił)
Na 2 okr staje sie to czego najbardziej sie bałem poczatek 3 sectora zakret w prawo i łapie pułapke z piasku na poboczu tracąc 2 pozycje.... na 3 okr w nawrocie wyprzedzam tomiego i pedze dalej ...
Kolejne zdarzenie 4 okrazenie nawrót u Wredmana 5:10 widac jak którys z 2 bolidów Kizior i Bikson (za nawrotem) zjezdzaja z toru (walka) dojezdzam i widze ich na poboczu wyjeżdżających mijam ich i nagle dostaje strzała ktory mnie obraca zaliczam bande i znowu po spojlerze (do zjazdu mam 4 okr) co konczy moje szanse na dobry wynik ... potem juz seria błedów ... 1 spin z powodu uszkodzonego spojlera i 2 z mojego błedu w sumie straciłem mase czasu i szanse na dobry wynik.
Po ustabilizowaniu sytuacji miałem prawie 20 sec straty do mayera po jego "dziwnej" karze wiec zaczełem gonic ale zdarzyłem tylko zmniejszyc ja do 10 sec i zabrakło okrażen...
R - 6 pozycja


Biskon przed wyscigiem mowił zebysmy poczekali bo włacza kamerke, wiec chiałbym zobaczyc sytuacje z 4 okrazenia po nawrocie z jego perspektywy lub może Kizior pamięta sytuacje - bo tylko to mi pozostaje.
Niestety nie mam opcji nagrywania filmików, wiec jestem na straconej pozycji w przypadku kar co powoduje z mozecie we mnie wjeżdżać.

Wrażenie mam ze to Bikson mnie tracił, ale chciałbym to zobaczyc lub moze Kizior bedzie cos o tym wiedział.

Ogólnie czuje nie dosyt bo wiedziałem ze mam dobrze ustawiony bolid itp i mogę cos zdziałać, ale sprawy potoczyły sie inaczej - życie ;-( współczuje Keyowi bo nic nie mogł zrobic ze swoim problemem "utraty elektroniki"

Pawkaraku - jak Cie dubluje to nie musisz zjeżdżać z toru gdzieś na pobocze bo potem mam wyrzuty sumienia ze tracisz na tym pare sekund. Po prostu lepiej zrób mi miejsce (odbij do lewej lub prawej), zjedz z toru jazdy lub przyhamuj na prostej itp ...
 

komarzycho

New member
Keyusu vs Woytas drugi zakręt widać, że dostał strzała kara 1 miejsca
Keyusu vs Woytas sytuacja z 4 okrążenia incydent wyścigowy

Jednak co do kary to był jej nie zastosował bo Keyusu nie ukończył wyścigu. Możliwe, że ta sytuacja z pierwszego okrążenia była wywołana lagami. Ale to musi się wypowiedzieć więcej osób.
 

Kizior79

New member
Ayerton - powiem tak, nie pamiętam:???:, wiem tylko że Bikeson latał po całym torze jako duch (w górę też się zdarzało), walka z nim, to była jakaś masakra. Nie pomogę, niestety. Ja też nie nagrywam. Mój wyścig - załamka. Ogólnie - początek ok, jeden błąd i dupa blada, potem jak zawsze, skatowane opony, błąd, opony (bug w boksie Virgin + ok 8s), i ........:(
 

WojtR

Member
Bez reklam
Ja mam pytanie czy jak gracie , jak u was wygląda sprawa z internetem w domu , jakoś go dzielicie ktoś równocześnie jeszcze korzysta ? Bo to co zauważył też Kizior to z mojej perspektywy i Keyusu i Bikson latali po torze jak w filmie Jumper raz jest tu raz jest tam , na czas wyścigu i Q ja w domu mówię wara od internetu ,
jak zestawialiście trening na Węgry specjalnie dałem hasło korzystać , jak żona wzięła sobie laptopa i coś zaczęła przeglądać od razu miałem wylot z sesji , w czasie GP Turcji też mnie wywaliło i od tego czasu bo dzieciak zawsze nieusłuchany to mam wypięty kabel ze switch-a
 

AyrtonSenna

New member
Ciekawe Bikson skad sobie to wziełem - pewnie wyssałem z palca ... Ktos mnie tracił i byłes to Ty ponieważ po zjezdzie z toru z Kiziorem to własnie Kizior był przed Toba, wiec nie możliwe było by ze to on mnie uderzył i jeszcze byłby przed Toba poza tym jeszcze nic nie wie o tym zdarzeniu a sam sobie w bande nie wjechałem !! Juz ktorys raz Bikson mam wrazenie ze jak Cie ktos wyprzedzi to szalejesz na torze i robisz wszystko zeby go stracic, uderzyc itp ... takie mam wrażenie.
 

WojtR

Member
Bez reklam
Ciekawe Bikson skad sobie to wziełem - pewnie wyssałem z palca ... Ktos mnie tracił i byłes to Ty ponieważ po zjezdzie z toru z Kiziorem to własnie Kizior był przed Toba, wiec nie możliwe było by ze to on mnie uderzył i jeszcze byłby przed Toba poza tym jeszcze nic nie wie o tym zdarzeniu a sam sobie w bande nie wjechałem !! Juz ktorys raz Bikson mam wrazenie ze jak Cie ktos wyprzedzi to szalejesz na torze i robisz wszystko zeby go stracic, uderzyc itp ... takie mam wrażenie.

może Mayer albo Keyusu wrzucą start , Bikson niesamowicie skakał po torze może ktoś ma to uwiecznione
 

mayerr

New member
Zanim wypłacze swoje żale ustosunkuje się do poprzednich postów.
Woytas vs Keyusu w drugim zakręcie 1 okr błąd Wytasa i kara. I nie tak jak Komar pisał że nie dajemy kary bo Keyusu nie dojechał. Nie o to chodzi. Mamy utrzymywać porządek na torze to musimy takie rzeczy karać. Trzeba ludzi bardziej zmusić do ostrożniejszej jazdy. Tak jak ustaliliśmy- dzwon w pierwszym okr kara 2 miejsca.
Drugi kontakt Woytasa z Keyusu. tak jak koledzy pisali wyżej- incydent wyścigowy. Keyusu z mojego punktu widzenia wystarczająco zostawił miejsca Woytasowi. Gdyby nie uślizg tylnej osi Williamsa prawdopodobnie kolizji by nie było. Druga sprawa to taka, że Keyusu tak naprawdę uratował Woytasa przed spinem. Gdyby go tam nie było Woytas na 100% obrócił by bolid a tak to zatrzymał się na bolidzie Keyusu.

Ayrton to, że nie nagrywasz nie koniecznie oznacza że jesteś na straconej pozycji. jak dobrze naliczyłem to wyścigi nagrywa w sumie 7 osób więc zawsze jest szansa że któryś akurat nagra zdarzenie z Twoim udziałem.

W moim filmiku na starcie nic nie widać. Szybko minąłem Biksona i nie wiem co działo się z tyłu. Ale fakt, że Bikson strasznie skakał. Pod koniec wyścigu jak go gonię to widać jego tańce na torze.
 

bikson80

New member
"stracic" czlowieku czy ty masz cos nie tak z glowa. Prawda jest taka ze przed tym zakretem to ja bylem pierwszy i to ktorys z was mnie trafil a jak wrocilem na tor to juz byles na poboczu i cie wyminolem, z kamerka to byl Wredman, a na czacie po wyscigu jeszcze pisales ze cie na starcie zapchnolem to obejrzyj sobie start na filmach:fool:
 

mayerr

New member
Stawiam dzis serwerek testowy o 21.15
Są chętni?
ale co to będzie za trening jak ustawisz 100% i co dalej? każdy ustawi setup tylko raz i koniec, będzie się musiał z nim męczyć całe 100% bo podczas wyścigu nic nie zmienisz.
Lepiej włączyć sobie GP i w treningu szukać ustawień bo w każdej chwili możesz wrócić do garażu i coś zmienić.

Być może filmy od Pawkaraku i Tomiego powiedzą coś więcej o kolizji Biksona i Ayrtona
 

DrWredman

Active member
ale co to będzie za trening jak ustawisz 100% i co dalej? każdy ustawi setup tylko raz i koniec, będzie się musiał z nim męczyć całe 100% bo podczas wyścigu nic nie zmienisz.
Lepiej włączyć sobie GP i w treningu szukać ustawień bo w każdej chwili możesz wrócić do garażu i coś zmienić.

Być może filmy od Pawkaraku i Tomiego powiedzą coś więcej o kolizji Biksona i Ayrtona

a jak zrobimy kwalifikacje? przy 100% będzie chyba więcej czasu.

żona przejęła TV wiec trochę mi się przesunie ten trening :(
 
Do góry