F1 2010 - liga ps3

mayerr

New member
GP Węgier
Po wyścigu w Niemczech jak zwykle jechaliśmy trening przed kolejnym GP. Pierwsze wrażenia pozytywne (jeżeli chodzi o bolid bo tor to całkiem inna sprawa ;) ) i mimo iż nie błyszczałem
na treningach wiedziałem, że jest potencjał. Bolid dobrze się prowadził ale brakowało mu prędkości. Pomyślałem, że to pikuś. Tu dokręcimy, tam obniżymy i powinno być cacy. Powinno ale nie było.
Cały tydzień nie mogłem znaleźć dobrego setupu.Na dodatek nowe przednie skrzydło, które miało dodać nam osiągów ciągle nie mogło do nas dotrzeć :)
Tor zaczynał doprowadzać mnie do szału. Miałem cichą nadzieję, że w Budapeszcie zaczą się manifestacje polityczne i wycig zostanie odwołany ;)
Ale niedziela była coraz bliżej a na Węgrzech spokój. Ehh, no cóż ;) moja jedyna nadzieja w deszczu. I mimo, że w deszczu w ogóle nie jeździłem (tak mnie pochłonęło szukanie setupu na sucho że już nie było czasu)
to swojej szansy upatrywałem właśnie w deszczu :)
W sobotę po południu do Budapesztu przybyły nowe części a razem z nimi innowacyjne przednie skrzydło. Bolid zaczął prowadzić się tak jak należy a moje czasy poprawiły się o 1,5sek !
W końcu byłem zadowolony i nawet tor zaczął mi się podobać ;)
Oby tylko nie padało- pomyślałem :D
Kwalifikacje:
Już pierwsze kółko pomiarowe utwierdziło mnie w przekonaniu, że setup jest naprawde przyzwoity. Czas poniżej 1:22 jak na pierwsze kółko bardzo dobry.
Drugie pomiarowe i wskakuje na pozycję lidera 1:21:4xx Chwilę później Woytas zrównał się z moim czasem. Tak tak, Woytas pisał, że był gorszy o 0,002 ale u mnie czas był identyczny.
Zjechałem do boksu po paliwo i nowe opony ale chwilę nie wyjeżdżałem. Największą bolączką jak dla mnie były opony, strasznie szybko zużywała się miękka mieszanka. Postanowiłem zaryzykować i poczekać do samego końca.
Zatankowałem na 3 okr i wyjechałem na sam koniec. Czas poprawiłem ale nie wiele 1:21:3xx i mimo, że przejechałem tylko 3 okr opony miały 88%.
Wyścig:
Start z pierwszej linii. Obawiałem się rzeźni na pierwszym nawrocie (cały czas w głowie mam filmik co wrzucił Komar :) ).
Wystartowałem nieźle ale tak samo wystartował Keyusu i raczej nie było szans na czysty atak. Z tyłu koledzy delikatnie zostali więc pomyślałem, że powinno być czysto w pierwszym zakręcie. I było ale tylko z przodu :)
Z tyłu co się działo to widzieli już wszyscy.
YouTube - MOV04d

I tak sobie podążałem za Keyusu. Oboje popełnialiśmy mniejsze błędy i raz go trochę doganiałem raz on mi trochę odjeżdżał. Chyba na piątym okr. dojechałem do dublowanego bolidu Ferrari. Trochę na tym manewrze straciłem
ale absolutnie nie mam pretensji do Pawkaraku bo wiem, że był problem z niebieskimi flagami.
Straciłem kontakt wzrokowy z Keyusu. Kierowca Toro Rosso zjechał do pit stopu na 8 okr więc chwile dane mi się było cieszyć fotelem lidera. Chwilę, bo ja zjechałem okr później a zaraz za mną zjechał Red Bull. Komar wymieniał skrzydło
więc zeszło mu trochę więcej w boksie. Wyjechałem na 4 miejscu tuż za bolidem HRT, Komar za mną. Trzymałem się całe kółko za Jakubusem, ten popełnił błąd w nawrocie i wskoczyłem na 3 miejsce. Przede mną Bikson. Kierowca Saubera
na 12 okr popełnia błąd i zyskuje pozycję. Komar ciągle jechał za Jakubusem a mi to pasowało :), pomału od nich odjeżdżałem.
YouTube - MOV04e

Chyba na 16 okr Komar wyprzedził Jakubusa i w myślach powiedziałem "oo mam kłopoty :) "
Komar dopadł mnie pod koniec 20 okr. Broniłem się przez 4 okr. Moje lusterka zaparowały ;) i strasznie rozpraszał mnie Red Bull na ogonie. W drugim sektorze 24 okr w serii szybkich zakrętów popełniam błąd i w prawy zakręt wchodzę
zbyt szeroko otwierając drogę Komarowi do ataku. Wykorzystał to natychmiast i tak już dojechaliśmy do mety. 15 pkt do kolekcji :)
YouTube - MOV04f


ok Tomi, przejmujesz fuchę :)
 

Keyusu

New member
Mam pytanie:jak ktoś dostanie karę przesunięcia o załóżmy 2 pozycje na starcie to jak to się odbędzie,przecież nie da się wybrac ustawienia na starcie?
Jezdzi ktoś dziś bo jak nie to mam jeszcze co innego do roboty?
 

mayerr

New member
Mam pytanie:jak ktoś dostanie karę przesunięcia o załóżmy 2 pozycje na starcie to jak to się odbędzie,przecież nie da się wybrac ustawienia na starcie?
Jezdzi ktoś dziś bo jak nie to mam jeszcze co innego do roboty?
nie dwie pozycje na starcie następnego GP tylko 2 pozycje niżej w wyścigu w którym było zdarzenie.

Ja będę po 21 więc jak ktoś jeszcze będzie to można coś pojeździć wspólnie
 

mayerr

New member
lepiej stary konczyc w przerwach drugiego... wyobrazacie sobie te 2 tygodniowe przerwy miedzy wyscigami???
no może być ciężko ;) ale zawsze można umawiać się w przerwach na oficjalne treningi.
Ja też jestem za kończeniem starego w przerwach między wyścigami drugiego sezonu.
 

komarzycho

New member
Sezon nr 1 bym zakończył z początkiem pierwszego
co do 1) to chyba odwrotnie proporcjonalnie przy czym komar na starcie dostaje Force India :D

Znając moje szczęście w losowaniu będę miał Force India. Chyba, że zwyciężca sezonu 1 wybiera sobie bolid ;) Szanse na wygraną mam, ale iluzoryczną.
 

scooby99

New member
Bolidy chyba rzeczywiście najsprawiedliwiej będzie wybrać po przez losowanie.
Zna ktoś jakiś dobry i sprawiedliwy sposób losowania offline ? :)
Jeżeli nie będzie ciekawych pomysłów to ja się mogę zgodzić na to co kiedyś proponował Wredman.
Wrzuci do miski karteczki z bolidami/nickami i będzie losował. Znając Wredmana pewnie zrobi z losowania jakąś małą relację wideo i wszyscy zobaczą, że było sprawiedliwie :)

.

Fajny pomysł... Ciekawie byłoby oglądać filmik z losowaniem :D

Mam prośbę jeszcze do osób, które nie wypowiedziały się w sprawie ustawień do gp na przyszły sezon. Nie mam jeszcze opini Keyusu, Arka, Pawkraku i Biksona. ;)
 
Ostatnia edycja:

WojtR

Member
Bez reklam
Mam pytanie:co mam zawrzec w mojej opinii odnośnie na przyszły sezon?


Moje propozycje na przyszły sezon:
-godzina ?
-długość wyścigu - ? %
-flagi real ?
-opony wł ?
-paliwo wł ?
-uszkodzenia pełne ?
-bolidy równe ?
-kolizje wszystkie ?
-asysty tak jak w tym sezonie ?
 

Keyusu

New member
Dzięki Woytas za pomoc :)
Czyli tak:
-godzina startu-21.00
-długośc wyścigu-min 40% max 50%
-flagi realistyczne
-zużycie opon i paliwa-włączone
-uszkodzenia pełne-tak
-co do bolidów to sam mam dylemat czy przyznac wg losowania czy może wg umiejętności kierowców co oznaczałoby "siłę" bolidów tak jak w realu w 2010r-ja jestem chyba jednak przekonany do losowania bolidów,oczywiście poziom bolidów równy(pisze tak ale w głebi sam nie jestem pewien w tej kwestii czy czasem nie dac szansy słabszym kierowcom w postaci przyznania im szybszych bolidów-im lepszy kierowca tym gorszy bolid-oczywiście bez obrazy)
-kolizje wszystkie-tak
-co do asyst też nie jestem pewien ale myślę,że każdy ma inne zdanie na ten temat.Jedni powiedzą,że ok a drudzy,że nikt na siłę nie będzie się uczył nowego stylu jazdy.
Moim zdaniem dozwolonymi asystami powinny byc wszystkie oprócz jednej-kontroli trakcji,którą proponuje przestawic z pełnej na średnią-co wy na to?.Moim zdaniem trzeba coś od siebie wymagac a taka opcja zwiększyłaby grywalnośc w grze czyli ,że czasami jest tak ,że stawka jedzie jak karawana a takto coś by się działo-nikt by nie był pewny swojej pozycji a jeden liczył by na błąd drugiego,gdyż dużo łatwiej będzie o niego z TC średnią
 
Ostatnia edycja:

nimm2

New member
Moje propozycje na przyszły sezon:
-godzina moze byc kazda, z tym nie ma u mnie problemu
-długość wyścigu - minimum 40 %
-flagi realistyczne
-opony wł
-paliwo wł
-uszkodzenia pełne
-bolidy równe, ale nie koniecznie
-kolizje wszystkie
-asysty tak jak w tym sezonie

co do bolidow na przyszly sezon to proponuje aby pierwsza trojka ktora bedzie w tabeli wybierala bolid dla siebie... pozostali losowanie...
losowanie moge przeprowadzic jakby co...
 

mayerr

New member
Moim zdaniem dozwolonymi asystami powinny byc wszystkie oprócz jednej-kontroli trakcji,którą proponuje przestawic z pełnej na średnią-co wy na to?
a my na to jak na lato :)
Prawie każdy wypowiedział się już w tej kwestii i decyzją większości dostosujemy się do tego.
Z tego co widzę tylko Bikson nie zabrał głosu w tej sprawie ale zdaje się, że nawet jak się wypowie to nic to nie zmieni bo większość już raczej ustaliła.
Jak Jakubus przedstawi nam oficjalne wyniki zajmiemy się układaniem reguł odnośnie kar.

Ja też będę dzisiaj po godz 21.
 

komarzycho

New member
Niestety, ale Codemasters ma nas graczy, klientów gdzieś! Poprawili kilka błędów jednym patchem, a resztę zostawili.
Szczególnie irytujący jest bug związany z pit stopem bolidu Force India w trybie multiplayer. Błąd został zgłoszony na forum producenta, ale nic z tym nie zrobiona, a nawet ukrywa się, że coś takiego występuje. Jeden użytkownik został zbanowany za rzekomy trolling, a tylko domagał interwencji w tej sprawie.


YouTube - F1 2010 by Codemasters - Force India Pitstop Bug
 
Do góry