Epson EH-TW3200

misiekc

New member
Rzeczywiscie informacje o projektorze sa niekonsystentne. Projektor kosztowal mnie 4119 zl (sugerowana cena w PL). Przesylka gratis. Do tego dostalem jakis bonus (papier fotograficzny do drukarki) za pierwsze zamowienie w ich sklepie. Tak jak pisalem towar juz w drodze. Jakby co mam 14 dni na zwrot - bez zadnych kosztow. Co do gwarancji - mam nadzieje, ze nie bedzie mi potrzebna ;). Z drugiej strony prawo w PL (a byc moze w UE) mowi, ze gwarancja musi byc co najmniej dwuletnia. Tak jak pisalem, wolalbym sie przez to w sadzie z nimi nie spotykac.
W ogole to patrzac na znikniecie projektora z Epson.pl to chyba znalazlem dziure w matrixie :).

A tak poza tym to nie martwcie sie. Za dwa miesiace projektor bedzie kosztowal 3600 zl, chyba ze cos sie stanie z kursami walut.
 
Ostatnia edycja:

sviru

New member
Zlamalem sie i kupilem znowu 2900. Dzis potestuje w domu i dam znac czy sa plamy. Wkurzylem sie :).
Cene dostalem bardzo dobra. Sprawdze towar w domu. Mam 3 lata gw. Jesli nie bedzie rogow bede bardzo zadowolony. Niech sie wypchaja tw3200.
 

dekiel

New member
A ja ich biere na przeczekanie...
Będę się swoich zasad trzymał :)
W końcu miesiąc szybko minie, a na koniec roku spuszczą z cen - bo z czego by sobie nagrody roczne wypłacili?
 

sviru

New member
Purpurowe zabarwienie jak bylo tak jest. Moze mniej ale nadal jest. Mozna to uznac za ceche charakterystyczna tych modeli. Sadze ze 90% ma tak samo.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Czytam i oczom nie wierzę. Na rynku jest tyle projektorów, nowszych i starszych, nic tylko wybierać wg swoich preferencji... a tu tak przedziwna dyskusja i równie absurdalna puenta.
 

sviru

New member
Nie wiedzę tutaj nic absurdalnego. Proszę podać alternatywę do 4000zl z lens shiftem, zoomem 2.1, FullHd i koniecznie LCD.

Proszę pominąć z700 bo to stary model i kosztuje blisko 5000zl.
 

dekiel

New member
Sviru podpowiedziałeś mi jeszcze opcję z tym Sanyo. A co gdyby to był ten nowy model PLV-Z800? W jednym ze sklepów można go mieć za 5399 z odtwarzaczem bluray... Zaczynam się ku niemu skłaniać, tym bardziej że nie podobają mi się te plamy, o których mówisz, a w oknach mam rolety zewnętrzne, więc nie mam problemu z zaciemnieniem domu.
 

sviru

New member
Z800 to dobry model. Tyle, ze sanyo powinno cene zrzucic do poziomu 4500. Z recenzji wynika ze ten sanyo to taki przecietniak. Nie taki hit jak z700.

Warto jednak go rozwazyc - sadze, ze to moze byc dobry kawal sprzetu - no i bycmoze z mniejsza iloscia dziwnych usterek.

Trzeba jednak pamietac ze Sanyo jest ciemniejszym projektorem.

Dzis badz jutro dokladnie obejrze purpure na bialym ekranie i dam znac. Powtorze - projektor jest super... oprocz purpury ;).

Ja jestem niecierpliwy i jak uslyszalem, ze tw3200 moga byc za miesiac to zwyczajnie odechcialo mi sie czekac.

Do mnie przemowila gwarancja wynoszaca 3 lata. W przypadku tych zlomowatych lcdkow - jest to jakas konkretna roznica - na plus.

Sadze, ze roznica w jakosci obrazu miedzy 3200/3500/3600/2900 jest na tyle mala, ze bez bezposredniego porownania nikt by nie wylapal roznic.
 

dekiel

New member
Kurcze i bądź tu mądry... Przemyślę temat przez weekend, poczekam na Twój test, i kto wie może się na tego Z800 skuszę. Też gwara na 3 lata.
Co robić, co robić:evil:
 

sviru

New member
Tutaj masz recenzje z800

HCC Review - SANYO PLV-Z800 - Price AUD
Sanyo PLV-Z800 review - PC Advisor

Tutaj masz porownanie jasnosci obu projektorow:

SANYO Z700 (starszy model ale sadze ze mozna to porownac)

Best mode - Creative Cinema: 350 lumens
Brilliant Color: 743 lumens
Natural: 823 lumens
Living: 860 lumens
Dynamic: 957 lumens
Dynamic, with Lamp set to Normal: 1310 lumens (a 37% jump).
---------------------------------------------------------------------------------------------
Tutaj wyniki z epsona 2900/3500

Theater Black 1= 687 @ 6566
Theater Black 2= 684 @ 6248
Theater= 739 @ 7884
Dynamic= 2057 @ 6838
LivingRoom= 1581 @ 8539
Natural= 743 @ 6783
x.v.Color= 540 @ 6449

These measurements were done with the projector lamp set to High Brightness. Dropping the lamp into low power mode, we measured TheaterBlack 1 at 517 lumens, a drop of approximately 25%.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Dla porowniania nowy tw3600...

Dynamic= 1378 @ 6810
Living Room= 1010 @ 8717
Natural= 459 @ 6233
Cinema= 463 @ 6517
x.v.Color= 447 @ 6045

Uncalibrated, Cinema mode measured 463 lumens, (with zoom lens at mid-point). That's not appreciably different than last year's Home Cinema 8100. Considering the Home Cinema 8350 is rated 200 lumens brighter, I had expected it to be closer to 500 lumens.

In brightest mode - Dynamic, the 1378 lumens measured is 90 lumens more than last years model

Low lamp will drop the brightness of the projector by approximately 23%. Dropping lamp into Eco mode reduced Dynamic mode to 1057 lumens. Expect a similar percentage drop regardless of Mode.

"Dynamic is the preset to use in a bright room, as it produces the highest lumen output - 1507 lumens on our test sample. While this is a slight decrease from the Home Cinema 8100 which measured in the mid 1700s, it is still plenty of light for a room with a couple of small windows or table lamps."
---------------------------------------------------------------------------------------------
Dziwne sa te wyniki z tw3600 (gorsze jesli chodzi o jasnosc niz 3500 pomimo wiekszej jasnosci o 200 lumenow)... troche odstaja od starych modeli.

Wszedzie pisza o sanyo w kontekscie minimalnej awaryjnosci i mega solidnosci serwisu. Szczerze mowiac gdybym sie zdecydowal doplacic to tez bym wzial SANYO.

Wole jednak dac 1300zl na super ekran ramowy.
 
Ostatnia edycja:

dread

New member
Bez reklam
Z700 i Z800 to jedno i to samo, z tą różnicą, że Z800 ma mniejszy pobór prądu w standby.

Więc nie wiem czy najlepszym pomysłem jest wydawanie ponad 5 tysiaków za model w zasadzie z 2008 roku, który jedynym czym się wyróżniał w momencie premiery, to niską ceną oraz bardzo przeciętnym kontrastem i poziomem czerni.
 

mrfx

New member
Na Amazon.co.uk można obecnie kupić w cenie około 1000 funtów LG AF115 (Full HD, matryca SXRD, lens shift pionowy, 21dB). Czy ktoś się orientuje czy jest to jakaś sensowna alternatywa dla Epsonów 2900/3200 czy raczej nie warto (parametry "na papierze" ma całkiem dobre - niepotrzebuję dużej jasności, ale marka LG kojarzy mi się raczej źle, za to pierwszy projektor Epsona jaki kupiłem 5 lat temu działa dobrze do dzisiaj).
 

dread

New member
Bez reklam
Dread co temu Z800 zarzucasz?

To co pisałem wyżej - Z700 dostawał pozytywne recenzje przede wszystkim ze względu na swoją cenę, był pierwszym tanim projektorem 1080p i pod względem cena/jakość swego czasu nie miał konkurencji.
Tyle, że to było ponad dwa lata temu... polecam choćby porównanie Epsona 6100 (zdaje się TW2800 w EU) do Z700 na projectorreviews, autor pisze, że Epson jest nieco lepszym projektorem od Sanyo Z700 (m.in nieco lepsza czerń i wyższa jasność zarówno w trybie kinowym i najjaśniejszym), a co tu w ogóle porównywać do tegorocznego TW3200 czy DLP w tym przedziale cenowym (przede wszystkim np. Mitsubishi HC3800)
No, ale jak ktoś chce dopłacać ponad tysiaka za ogólnie słabszy projektor to proszę bardzo. 8)

Czy nie da się go oglądać w całkowicie zaciemnionym pokoju?
To już zależy jaką kto ma tolerancję na szarawe czernie... zresztą nie ma co się czarować, wszystkie te budżetowe proje (czy to lcd czy dlp) mają mniej lub bardziej przeciętny poziom czerni, można go m.in poprawić poprzez zakup szarego ekranu zamiast matte white, tyle, że w ten sposób polepszamy czerń kosztem jasności, a w Sanyo mamy ten problem, że w trybie kinowym nie grzeszy on jasnością... osobiście bałbym się na nim zamontować więcej jak 90 cali z szarym ekranem.
 
Ostatnia edycja:

dekiel

New member
Czyli muszę sprawdzić tę zieloną czerń (szarą). Do czerni emitowanej przez Panasa V10 też były zastrzeżenia... ale mnie się podoba. Powiem więcej - przy oglądaniu na BD "Dejavu" zacząłem się zastanawiać, czy dobrze widzę... Nie wiem czy pasy nie były czarniejsze od ramek tv.
A samego panasa ma już ponad rok, więc raczej wiem co mówię, a nie mówię co wiem...
 

sviru

New member
Hehe. Macie racje Panowie. Niestety cierpliwosc nie jest moja najmocniejsza strona. Z 2dniowego uzytkowania - super :). Jutro testuje czerowne rogi.

Mam obecnie rzucony obraz na cos w rodzaju szarego ekranu. Czern jest naprawde fajna. Nie mam takiego wrazenia ze musi byc ciemniej. Sadze, ze do kina szara powierzchnia do tego proja moze byc idealna.

Sam stoje jeszcze przed wyborem szarej lub bialej.

Nie jestem przywiazany do marki. Ten epson zwyczajnie mi bardzo pasuje pod kazdym mozliwym wzgledem... oprocz jednego - nie musze wspominac jakiego.
 
Ostatnia edycja:
Do góry