Epson EH-TW3200

sviru

New member
Oficjalna cena dla kilenta koncowego 4120zl za tw3200 w PL. Maja byc sroda czwartek ten tydzien. Oddalem mojego drugiego tw2900 - purpury prawie ze nie bylo ale troche jednak bylo. Jednak o zwrocie przesadzil halas wydobywajacy sie z niego. Poprzednia sztuka chodzila cicho... ten natomiast straszyl nawet w trybie eco :(.
 

pa3

New member
Bez reklam
Na początku chciałem bratu polecić ten model - TW2900, ale dzisiaj zobaczyłem porównanie na cine4home z moją Optomą HD200x (700 zł tańszy) i wychodzi że oprócz kontrastu i detali, które są po stronie Optomy, dochodzi jeszcze (co mnie zdziwiło) lepsza ostrość - tak więc teorie co by LCD dawały ostrzejszy obraz można włożyć między noworoczne bajki.

Myślę że Mitsu HC3800, który pod względem obrazu kładzie na łopatki moją Optomę więc tym bardziej Epsona TW2900, będzie najlepszym wyborem. Nowy model TW3200 wprowadzi raczej kosmetyczne zmiany i chyba nie ma co liczyć na jakąś przepaść względem starszego modelu.
 

sviru

New member
pa3 > Z wielu recenzji wynika ze 2900/3500/3600/8100 jest lepszy - porownywalny do mitsu 3800.


3600 natomiast jest porownywany jakosciowo do HC4000.

Niestety poki w domu nie zobaczysz na walsne oczy to niestety nie ma sie czym sugerowac.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Na początku chciałem bratu polecić ten model - TW2900, ale dzisiaj zobaczyłem porównanie na cine4home z moją Optomą HD200x (700 zł tańszy) i wychodzi że oprócz kontrastu i detali, które są po stronie Optomy, dochodzi jeszcze (co mnie zdziwiło) lepsza ostrość - tak więc teorie co by LCD dawały ostrzejszy obraz można włożyć między noworoczne bajki.

Myślę że Mitsu HC3800, który pod względem obrazu kładzie na łopatki moją Optomę więc tym bardziej Epsona TW2900, będzie najlepszym wyborem. Nowy model TW3200 wprowadzi raczej kosmetyczne zmiany i chyba nie ma co liczyć na jakąś przepaść względem starszego modelu.

Nie bez przyczyny wszyscy więksi producenci przechodzą na technologię LCoS. Problem niskiego kontrastu natywnego paneli LCD jest pewnie nie do przeskoczenia.
 

pa3

New member
Bez reklam
@sviru
Z tego co czytałem lepszy obraz oferuję Mitsu HC3800 względem TW2900, Epson jako LCD dostaję dobre noty za funkcjonalność czyli lens shift, zoom - jednak dla mnie priorytet to jakość obrazu

@Tidus1024
LCD jako technologia zawsze było kiepskie, np TV gdzie dopiero od niedawna LCD zrównały się z Plazmami, a to dzięki różnym poprawiaczom, ulepszaczom obrazu. Z projektorami jest podobnie - lcd mają szereg dodatkowych funkcji, od wygładzania pixelozy po przez ruchome przesłony aby poprawić kiepską czerń.
 

sviru

New member
Jestem ciekaw co bys powiedzial po obejrzeniu Epsonow z serii 4XXX i 5xxx jeszcze na D7 matrycach.

Z tego co sie orientuje to jakos obrazu z tych projektorow jest na tyle dobra, ze wybrzydzac chyba zaczac mozna dopiero jak sie posiada przystosowana sale kinowa itp itd.

Mowienie, ze technologia LCD jest be - chyba nie do konca jest prawda. Nie bez przyczyny Epsony zbieraja wszystkie nagrody w swoich kategoriach...

Piszesz, ze zalezy ci na jakosci obrazu... i jak to mozliwe ze jestes w stanie ogladac ta piekna tecze?
Dla mnie to dyskfalifikacja technologi 1xDLP. Ja jestem na to wrazliwy. Nie ma szans zebym kupil 1xdlp.

Lens shift oraz mega zoom 2.1 i cala ta otoczka user friendly jest jakze istotna. Dla mnie bomba. Nie wpsomne tutaj o halasie - ktory w lcd jest mniejszy.

Ogladalem viviteka 1085 na dlp. Epson jest rownie dobry jesli chodzi o obraz.
 

redlum

New member
Bez reklam
a czy może wiecie - czy TW3200 lub TW3600 ma takie same - że tak powiem - warunki do zooma jak poprzednie modele (TW2900 i TW3500)? TW3500 (wg kalkulatora) jest u mnie na styku odległości od ekranu (ok 5m odległości przy ekranie 90cali)
 

misiekc

New member
misiekc > Swietnie jest pierwsza opinia.
Mozesz napisac cos wiecej o halasie?
...
Dzisiaj wieczorem zwrocilem wieksza uwage na halas. Projektor jest slyszalny w trybie eko w calym pokoju. Mi osobiscie ten szum nie przeszkadza, i po kilku chwilach ogladania wcale o nim nie mysle. Niemniej, jesli ktos jest szczegolnie na tym polu wyczulony to uslyszy Epsona, nawet w trybie eko.

Co do ogolnej dyskusji o projektorach. Moim pierwszym typem do zakupu byl wlasnie HC-3800. Obraz ponoc swietny, maly, lekki itp.. Co z tego, skoro nie mialbym go jak ustawic w moim pokoju - akurat mam slup na srodku salonu. Wiec szukalem DLP z lens shiftem. Znalazlem BenQ W6000 - niestety troche inna polka cenowa. I dlatego zdecydowalem sie na LCD Epsona, choc generalnie chyba bardziej odpowiada mi obraz wlasnie z DLP.
 

pa3

New member
Bez reklam
Spoko. Co do porównań, kieruje się recenzjami na internecie, bo niestety u siebie nie mam możliwości bezpośredniego porównania, a jeśli nawet to i tak nie zrobiłbym tego w sposób profesjonalny :)

Co do technologi, chodziło mi dokładnie o to że np. takie Hi-End'owe marki jak Sim2 czy Runco stosują nadal technologię DLP, z kolei LCD występuję tylko w budżetówkach, a większość firm (w tym Epson) w wyższej klasie sprzętu przechodzi na LCoS, czyli tak jak pisał kolega wyżej, pewnej granicy raczej nie da się przeskoczyć.
 

dekiel

New member
Jak zrobić by to forum nie trzeba było czytać od tyłu?
Panowie zamówiłem TW-3500, przynajmniej jak mówił sprzedawca model nie ma niewiadomych, a z tym TW-3200 różnie może jeszcze być. Z tego co się dowiedziałem było kilka nieudanych modeli, o których Epson wolałby szybko zapomnieć. A więc zdecydowałem, że nie będę czekał...
No i teraz tylko kwestia montażu (proj niby ma być dzisiaj... a ekran chyba w przyszłym tygodniu)...

Moje pytania:

1. co oznacza "Max Room Lightining" 4% (18 lux) - jak to rozumieć, ile to światła (np. w porównaniu do żarówki w 40 m kw. powierzchni)

2. ekran będzie miał powierzchnię roboczą 2,14 m x 1.2 m gain 0,8 (VisionGrey Adeo Tensio Linear z napinaczami) - rozumiem, że najlepsza odległość proja od ekranu to 3,92 m? Czy każde przestawienie proja do tyłu będzie miało negatywny wpływ na jakość wyświetlanego obrazu? Proj będzie przy suficie... priorytet to BD, ewentualnie meczyk z n-recordera, dvd sporadycznie (mam ze 100 koncertów w tym formacie :) ).

Dochodzę do tego, że "im więcej wiem tym mniej wiem"... i jestem zakręcony jak słoik z ogórkami - zwłaszcza po ostatnim tygodniu spędzonym z nosem w komputerze czytając testy, opinie, itp. itd.
 
Ostatnia edycja:

sviru

New member
Nie sugeruj sie tak do konca tym kalkulatorem. Przy tej przekatnej z takiej odleglosci bedzie git. Powierzchnia vision grey powinna dac rade - sam taką chce kupić. Przesuwanie proja do tylu bedzie powodowalo ze bedziesz sie przesuwal z max zoomem w strone mid zoomu. Przy max zoomie masz maxymalna ilosc swiatla jaka potrafi dac projektor. W przuypadku polozenia w polowie tracisz jakies 30%-40% jasnosci.

Sporo - biorac pod uwage ekran grey. Jednak przy takiej armacie jak tw3500 powinno byc ok.
Ps. Tw jest tak samo obarczony plamami jak inne - ktos na forum mial 4 sztuki pod rzad z ta sama usterka ;)
 

dekiel

New member
Doszedł... :) ale to wielkie!
Szkoda, że nie możecie zobaczyć błyskawic, jakie strzelają z oczu mojej lepszej połówki. I niestety bardzo przy tym zęby zaciska... nic dobrego to nie wróży, burza wisi w powietrzu i na razie postawiłem proja na komodzie żeby się oswoiła z widokiem. Mnie też trochę kopara opadła... liczę, że pierwsza projekcja poprawi wszystkim humor.

A teraz w temacie: czyli potwierdzacie te 4 metry? Czyli tak montować? Mogę się odsunąć w zasadzie w każdą stronę...

I co oznacza ten tajemniczy "Max Room Lightining" 4% (18 lux) ? Ile w końcu tego światła można zaświecić? Ile to te 4 % :)
 

sviru

New member
dekiel > ty zamowiles tw3200? (epson store?)

Napisz jak tam po projekcji. Czy widzisz purpure i jak z halasem itp.

Odleglosć masz ok. Najpierw przetestuj czy jest ok potem montuj.
 

redlum

New member
Bez reklam
post wyżej - zamówił TW3500
sivru - czyli jak u mnie zoom będzie prawie na x1 - to stracę dużo światła? heh - odwrotnie jak w fotografii :(
 
Do góry