El-Sat Giżycko vel Plusagd Giżycko

adampik

New member
A ja dzisiaj dostałem pismo z mojej prokuratury że dokumenty które złożyłem w sprawie el sata zostały przekazane do prokuratury w Giżycku , czy to oznacza ,że już zostało wszczęte postępowanie , czy to dopiero prokuratura z Giżycka podejmie taką decyzję?
 

lukaszgru

New member
Dopiero prokuratura wszczyna postępowanie. Niestety sprawę musi prowadzić prokuratura właściwa dla miejsca popełnienia przestępstwa, a oszuści działali na terenie giżycka.
 

Lord_Noel

New member
Dostarczają towar o mniejszej wartości... Kto kupił tak jak ja - telewizor Samsung UE32C6000 - to nie dostał towaru... Jeden towar posyłali, a drugi nie... W tym problem... Po prostu część osób ma pecha...

Pozdrawiam!
 

lukaszgru

New member
Rozmawiałem w dniu wczorajszym z Panią, z Komendy w Giżycku, która zajmuje się sprawą. Postępowanie przeciwko oszustowi jest wszczęte. Nowe wnioski są automatycznie dołączane do pierwszego wszczętego. Niestety procedura przekazania dokumentów z jednostek policji, w których zgłosiliśmy wnioski o wszczęciu postępowania trwa dość długo. U mnie trwa miesiąc, a wniosek nie został jeszcze odebrany w Giżycku. Składa się na to kilka przyczyn:
- jednostka która przyjęła wniosek musi ustalić na jakim terenie przestępstwo zostało popełnione (wysyła listem polecony do QLX – Allegro zapytanie z jakiego IP logował się sprzedający) i czeka na odpowiedź
- po otrzymaniu odpowiedzi kieruje sprawę do właściwej jednostki policji względem miejsca popełnienia przestępstwa z wykorzystaniem poczty resortowej (która jest kierowana przez wojewódzkie komendy policji) co dodatkowo wydłuża czas jaj dostarczenia (a wychodzi tylko 2 razy w tygodniu)
Jak zapewnia pracownik policji w Giżycku zajmujący się tą sprawą jest ciągłym kontakcie z allegro, które deklaruje szybkie rozpatrywanie naszych wniosków. Zobaczymy jak będzie w rzeczywistości.
Pozdrawiam
 

Lord_Noel

New member
Rozmawiałem w dniu wczorajszym z Panią, z Komendy w Giżycku, która zajmuje się sprawą. Postępowanie przeciwko oszustowi jest wszczęte. Nowe wnioski są automatycznie dołączane do pierwszego wszczętego. Niestety procedura przekazania dokumentów z jednostek policji, w których zgłosiliśmy wnioski o wszczęciu postępowania trwa dość długo. U mnie trwa miesiąc, a wniosek nie został jeszcze odebrany w Giżycku. Składa się na to kilka przyczyn:
- jednostka która przyjęła wniosek musi ustalić na jakim terenie przestępstwo zostało popełnione (wysyła listem polecony do QLX – Allegro zapytanie z jakiego IP logował się sprzedający) i czeka na odpowiedź
- po otrzymaniu odpowiedzi kieruje sprawę do właściwej jednostki policji względem miejsca popełnienia przestępstwa z wykorzystaniem poczty resortowej (która jest kierowana przez wojewódzkie komendy policji) co dodatkowo wydłuża czas jaj dostarczenia (a wychodzi tylko 2 razy w tygodniu)
Jak zapewnia pracownik policji w Giżycku zajmujący się tą sprawą jest ciągłym kontakcie z allegro, które deklaruje szybkie rozpatrywanie naszych wniosków. Zobaczymy jak będzie w rzeczywistości.
Pozdrawiam

Dzięki za wyczerpującą informację! Prawie o tej sprawie zapomniałem ;)
 

adampik

New member
Dzisiaj otrzymałem z Prokuratury Rejonowej w Giżycku pismo informujące mnie ,że moje zawiadomienie zostało dołączone do postępowania o numerze sygn. akt 1 Ds itd (nie wiem czy można podawać cały numer na forum publicznym ), w sprawie oszustw internetowych za pośrednictwem portalu Allegro na szkodę osób fizycznych tj. czynów z art.286 kk celem ich dalszego łącznego prowadzenia pod podanym wyżej numerem.Jeżeli został podany numer pod jakim jest prowadzona sprawa to chyba już mogę spokojnie startować do allegro po odszkodowanie , co o tym sądzicie?
 

shaman2929

New member
Witam,
Czy ktoś z Was jeszcze otrzymał potwierdzenie z Policji, bo ja czekam już prawie dwa miesiące a Policja co dwa tygodnie zapewnia mnie że w ciągu czterech dni otrzymam pismo informujące o wszczęciu postępowania? :)
 

Mr.Maya

New member
Panowie pierdzielicie tu tyle czasu i nic. Ja kupilem u niego 27 lipca sprzet nie dostalem go w ciagu 14 dni roboczych. I po tym terminei sprawe zglosilem na policje i co i juz mam kase z POK a wy nadal tylko piszecie i myslicie ze dostaniecie towar. A co niektore osoby dopiero teraz zawiadamiaja policje po 2-3 miesiacach. To oszust i tyle.
 

Lord_Noel

New member
Panowie pierdzielicie tu tyle czasu i nic. Ja kupilem u niego 27 lipca sprzet nie dostalem go w ciagu 14 dni roboczych. I po tym terminei sprawe zglosilem na policje i co i juz mam kase z POK a wy nadal tylko piszecie i myslicie ze dostaniecie towar. A co niektore osoby dopiero teraz zawiadamiaja policje po 2-3 miesiacach. To oszust i tyle.
Wybacz, ale po miesiącu dostałem pismo, że sprawa została skierowana na posterunek 2km dalej, gdzie sprawę zgłaszałem... Więc nie gadaj bzdur... Każdy to zgłosił w odpowiednim czasie...
Ile pieniędzy zwrócono?
 

adampik

New member
Dzisiaj dostałem odpowiedź od allegro , że zostałem zakwalifikowany do wypłaty odszkodowania za oszukanie mnie na portalu. Jutro wysyłam komplet dokumentów i zobaczymy co dalej.
 
Do góry