Ekrany projekcyjne,wady, zalety,cena.

mat74

Well-known member
Bez reklam
matkol napisał:
Glownie chodzi mi o zachowanie gladkiej powierzchni i by z czasem nie okazalo sie boki sa o pare centymetroww dluzsze od srodka ekranu :)

mysle ze ten problem dotyczy glownie ekranow recznie rozwijanych- i nie ma sie co dziwic - nie jestesmy przeciez w stanie ciagnac rownomiernie powierzchni kilku metrow kwadratowych.
od kilku miesiecy uzywam ekranu elektrycznego (zaden super-hiper ,za 300£) i nie mam z tym zadnych problemow
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
matkol napisał:
...wpadl mi w rece ekran Optoma DS-9092PM...

A masz gdzieś na niego realną ofertę? Bo raczej go z rynku w tym roku u nas wywiało... ;) Chyba że znów nań zawitał... :)

Nie mam porównania z innymi ekranami do kina, widywałem różne prezentacyjne, ostatnio strasznie pomarszczona (nowa!) Projecta. W porównaniu z nią, mój egzemplarz Optomy jest równiusieńki. Ale w skali bezwzględnej już tak cacy nie jest, mam delikatne zafalowanie w lewej części, do zauważenia przy wyświetlaniu pulpitu lub okienek z kompa; przy filmach dokucza praktycznie jedynie w czasie panoramowania lub poziomego ruchu długiego poziomego obiektu, da się przeżyć. Miałem dociążać dolną listwę prętem, ale leniwe bydlę ze mnie... ;)

Oczywiście do dłuższych boków jest jeszcze daleeeeko. :D A muszę nadmienić, że ekran wisi cały czas rozwinięty.

Ostatnio rzuciły mi się w oczy braki jednorodności i gładkości obrazu, na białych lub bardzo jasnych powierzchniach.
Ale są dwa kruczki: po pierwsze primo, oglądam tylko DVD, a na razie nie chciało mi się zapodać białej planszy, coby sprawdzić czy ta niejednorodność to może po prostu szum obrazu (DVD!!!), czy jednak faktura ekranu; raczej to drugie, bo zdaje się że "szum" stał w miejscu w stosunku do ruchomego jasnego obiektu. Po drugie primo, obraz o przekątnej 82 cali oglądam z około 2,5 m, i nieco większe oddalenie ową niejednorodność uczyniłoby niewidoczną.

Ale to już takie czepianie się, być może w zgodzie z regułą wzrostu apetytu w miarę jedzenia... ;)
 

matkol

New member
wiatrak napisał:
A masz gdzieś na niego realną ofertę? Bo raczej go z rynku w tym roku u nas wywiało... ;) Chyba że znów nań zawitał...
allegro.pl/item629078415_203x114_cm_16_9_kaseta_ekran_optoma_od_ss.html
ale zastanwiam sie tez nad AVTek, Kraftmann, Kauber, nie mam gdzie tego sprawdzic, a u znajomych kroluja nadal LCD :)
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
349 to całkiem przyzwoita cena, jak na obecne kursy walut. :)
Konkurencja chyba nawet nieco droższa jest. Ja swój kupiłem bardzo tanio, używany.
 

brizer

New member
Witam, od kilku dni jestem posiadaczem ekranu od firmy Kraftmann. Jest to ekran rozwijany elektrycznie o wielkości 133 cale. Kiedy pierwszy raz rozwinąłem go, stwierdziłem w środku ekranu, zmniejszające się piramidalnie ku górze, poziome nierówności/załamania powierzchni ekranu. Wyglądają na efekt nierównego pierwotnego zwinięcia ekranu. Jak sądzicie...Czy reklamować ten produkt, a może nie jest to zjawisko odosobnione i z czasem ekran wyprostuje się? Dodam, że przynajmniej nie śmierdzi :)
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
W sumie nigdy nie jest idealnie jeśli chodzi ekrany z PCV. Wszystko zależy od tego czy Ci to przeszkadza, czy widać, że światło się nieodpowiednio załamuje przy statycznych planszach z kolorami itd. Jednym to przeszkadza, innym nie.
Nie bez przyczyny ekran ramowy lub z napinaczami jest dużo lepszy.

Tak z ciekawości zapytam - jaki projektor "zasila" te 133 cale? Ja bym się nie odważył na tak wielki ekran gdybym nie posiadał prawdziwej armaty świetlnej.
 

brizer

New member
Dzięki za odpowiedź. Sanyo z2000. Armata nie armata :) ale nie widziałem nigdzie lepiej. Dla nas jest zajefajnie. Zaciemniona piwnica i jest extra. Tylko ten ekran nie daje mi spokoju... może się wyciągnie... a może mu pomóc jakoś?
p.s. Armata wcale nie jest potrzebna żeby cieszyć się taką wielkością ekranu. Wystarczy..... Z2000 - ale to oczywiście zdanie moje i reszty domowników... :)
 
Ostatnia edycja:

Marl

New member
brizer,

Te nierówności nie znikną, jeżeli już to będzie ich więcej. Mam taki ekran ale 120". Na początku ledwo było to widać, po kilku miesiącach zniekształcenia są bardziej widoczne, dotyczy to sytuacji kiedy leci jednolity jasny obraz.
 

erni111

New member
ekran

witam!!! czy ktos z was ma ekran z tej firmy? http://www.ekrany-projekcyjne.pl/ind...-9-panorama-92
jak on sie sprawuje?
znalazlem jeszcze taki ekran http://www.allegro.pl/item640178898_...9_205x115.html
co o tym sadzicie?
te dwa produkty mam do wyboru. roznia sie cena ok 500zl jaki material jest lepszy? mozecie mi doradzic? kolega produkuje rolety okienne i chce zrobic mi " ekran " z materialu podgumowanego jaki daje sie do rolet. ma kolory szary i bialy nie przepuszcza to swiatla. czy bawic sie w to? z gory dziekuje i pozdrawiam!!! mam epsona tw 680 juz 10 miesiecy i jestem bez ekranu. mam xboxa 360 wiec ekran tylko 16/9
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Biały jest bardziej uniwersalny,ramowe ekrany są dobre bo nie mają wadliwych mechanizmów zwijania ,nie fałduą się .ale niestety nie można go schować jak masz taką możliwość to tylko ramowy.ten pierwszy link za 3700zł to chyba żart jakiś chech może jest dobry ale beż jaj.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Całkiem fajna cena zobacz w opisie "Ten sam rodzaj tkaniny zastosowany jest w ekskluzywnych ekranach serii STENART."
To znaczy że w tych Stenart jest rama za 2500zł:eek:k:
Cena za ekran powinna być procentowo dobrana do projektora więc jeżeli ktoś kupi sprzęt 15,20tyś to wtedy ektan za 2-3 tysiące nie będzie aż tak przeraźliwie drogi a czy wart swojej ceny ? nie chce się narażać tym co go kupili,zaraz by mnie zjedli wzrokiem.:twisted:
Edit :
co do tych haczyków to by nic niedało na samym dole
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
No nie tylko rama, Stenart jest dwustronny, jedna strona biała a druga szara... ;)

Tak nieśmiało zaczynam przypuszczać, że nawet do mojego HC-1500 (na dziś około 3500 PLN) ekran za tysiąc lub więcej wcale nie byłby zbytkiem. I należy zwrócić uwagę iż pisze to widz DVD a nie BD.

BTW, ciekawa nazwa Stenart, jakieś "skojarzenia" z lepsiejszą marką??? ;)
 
Ostatnia edycja:

erni111

New member
wiatrak jak pamietam tymasz wersal. wiec ktoey panowie? czy wersal plramowy da sie naciagnac tak jak ramowy? i ktore plotno jest lepsze? pozdrawiam
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Mam Optomę 9092. ;)
Ktoś na forum narzekał na półramowego Wersala, problemy z odpowiednim naciągnięciem materiału. Nie wiem tylko czy to jednostkowy przypadek, a może brak manualnych zdolności? ;)
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Hmmm... Czy dobry? Zapewne ma dość dobry stosunek cena/jakość. W zeszłym roku był to najtańszy ekran, w tym konkurencja jest już gęstsza, nie wiem tylko jak z jej jakością...

Powierzchnia Optomy jest w miarę dobra, w moim mechanizm rolety działa całkiem pewnie (w innych typach różnie z tym bywa), za to ekran nieco faluje (nie tylko mój), rzecz przeszkadza w określonym rodzaju scen. Ekran półramowy teoretycznie powinien być pozbawiony tej przypadłości, szczególnie w niedużym rozmiarze.

Żeby wskazać lepszy trzaby naocznie porównac... :roll: :???:
 

brizer

New member
Być może nierówności ekranu, takie jakie występują na moim ekranie, spowodowane są sposobem nawijania ekranu. Mianowicie - na belce, która nawija ekran, jest on zamocowany w taki sposób, że kolejne nawinięcie powoduje wybrzuszenie zwiniętej powierzchni ( szmata zamontowana jest na belce np. pod kątem prostym zamiast np. ślimakowo )? Mam nadzieję, że w miarę sensownie to opisałem, niestety nie mogę tego narysować :)
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
jak w domowych warunkach chciałbyś rozwiązaćten problem? wiem chyba o czym myślisz ale wtedy długość rolki by się wydłużyła i co wtedy z kasetą ?
 
Do góry