Ekrany projekcyjne,wady, zalety,cena.

gadulinho

New member
Bez reklam
Witam! Czy ktoś ma pomysł jak rozciągnąć ekran zwijany? Ekran mam już jakiś czas, jednak dalej z lewego i prawego boku są fałdki/pofalowania. Jak pociągnie się lekko za lewy i prawy border, ekran się napina i jest elegancki. Problem tylko jaki zrobić "mechanizm" żeby ekran mógł się potem zwinąć?:hmm:
 

Smartek

New member
Chyba nic ciekawego nie wymyślisz. Może w dolną listwę (jeśli takową posiadasz) wsadź ciężki pręt odpowiedniej długości i grubości?
Powinien obciążyć materiał, a tym samym go naprostować. Nie wiem tylko czy nie zaszkodzi to mechanizmowi zwijania.
Niestety, kupując tanie ekrany trzeba się liczyć z tym, że coś "może być nie tak" - zarówno w zwijanych jak i półramowych (tych bez naciągów).
Ja mam poprzybijane przez bordery do ściany pinezki pomalowane na czarno, ekran jest IDEALNIE prosty i gładki, ale na "stałe".
 
Ostatnia edycja:

gadulinho

New member
Bez reklam
Obciążałem dolną listwe, ale to nic nie daje. Ekran musiałem kupować zwijany, bo jedyne miejsce gdize mógł być ekran to ściana z oknem :p
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
w mojej Optomie jest podobnie. Zauwazylem, ze jak ekran jest rozwiniety juz jakas godz. to te pofaldowania sa o wiele mniejsze. Czyli nalezy rozwijac ekran min. 1 godz. przed projekcja.:D
 

norbiATV

New member
uff.. przeczytałem ten cały wątek - jest go troche ale konkretny!:eek:k:
Powiedzcie mi czy jest sens tak w ogóle kupować ekran w formacie 2,35:1 czy raczej 16:9 ??
zdecyduję sie na pewno na rozwijany ręcznie i raczej ze strony producenta jaką zaproponował tu kolega Bambolo828)
 

lepp

New member
Bez reklam
Zdecydowanie 16/9, w takim formacie jest zapisana większość płyt. Nawet jeśli film jest węższy, to na czarnych pasach wyświetlane są napisy.
 

norbiATV

New member
Hmm.. no więc właśnie -
przejrzałem sobie swoje filmy dvd - większość jest właśnie 16:9,

Wypatrzyłem sobie ekran o wymiarach aktywnych 230X129cm, gdzie odległość od widza to ok. 3,8~4 metry. Uważam że akurat w sam raz pod Sanyo PLV-Z700 (dlaczego w dalszym ciągu tak drogie w Polsce!!!)
A jak Wy sądzicie - sanyo da radę?:cool:
 

timonek

Member
Bez reklam
Ciekawa to sprawa bo ja wieksozsc filmow ogladam wlasnie w 2,35:1 a bardzo zadko mi sie trafia film w 16:9 wiec nie wiem jakie wy filmy ogladacie, nie mam tu niczego zlego na mysli kazdy oglada jakie lubi tylko stwierdzam ze ja na film w 16:9 to bardzo malo razy trafiam.
 

uobgs

New member
Ekran

Sluchajcie mam sprawe: zastanawiam sie nad kupnem ekranu, a nie znam sie na tym wcale, po lekturze kilku postow wybralem dwie mozliwosci: AVtek TRIPOD STANDARD 200, albo PROJECTA Professional 200 roznica w cenie jest prawie 100%, czy ktos moze mi doradzic? jak jest miedzy nimi roznica w jakosci, czy warto wydac dwa razy wiecej na projecte? thx
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
obydwa ekrany wygladaja na prezentacyjne (projecta gain 1.5) -napewno chodzi ci o takie? bo do domu sa napewno niepraktyczne
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Gain 1,5 może się przydać gdy mamy "ciemny" projektor... Ale za to jeśli sufit i ściany nie są ciemne to znacznie wzrosną odbicia od nich...
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
poza tym 1tys. za tripoda to troche duzo chyba..? nie mowiac juz o kwesti rozkladania plachty 2x2 ....
 

uobgs

New member
ekran potrzebuje do duzej sali dlatego 2x2, ale 1000 to tez moim zdaniem troche przesada, zastanawialem sie tylko czy ten avtek to nie jakis shit, z ktorego nie bedzie pozytku
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
potrzebujesz do duzej sali - wiec rozumiem ze do jakis prezentacji w takim przypadku musialbys raczej obejrzec te ekrany i ocenic pod wzgledem wykonania- czeste rozkladanie i skladanie takiego "zagla" jesli bedzie mial byle jak zrobiana konstrukcje moze wplynac zle zarowno na niego jak i na ciebie...
parametry ekranu w tym akurat przypadku wydaja sie sprawa raczej drugozedna- oczywiscie jesli gain bedzie podobny
 

tomek67

New member
wiatrak napisał:
Gain 1,5 może się przydać gdy mamy "ciemny" projektor... Ale za to jeśli sufit i ściany nie są ciemne to znacznie wzrosną odbicia od nich...
Hmmm testowałeś to ??
Nigdy nie miałem takiego ekranu,
ale w sumie one mają dość mały kąt widzenia,
czyli powinny mniej odbijać światła na ściany.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Z kątem może i racja, ale ów kąt nie oznacza iż poza nim nic nie świeci, ino słabiej...

Co ciekawe, według katalogu Projecty powierzchnia Datalux S ma gain 2,0...

:roll:
 

analogee

New member
Witam Was, tak czytam i czytam te wątki o ekranach, ale niebardzo mogę wywnioskować z nich to, co mnie interesuje: mam pokój o wymiarach ok 3x5m, z oknami od zachodu, zasłanianych żaluzjami. Chciałbym kupić jakiś ekran w miarę niedrogi, żeby był ładny obraz na benq w500, którego niedawno zakupiłem. Co moglibyście polecić? Tak sobie porównuję różne ekrany i właściwie nie wiem, czym się one różnią, oprócz tego, że jedne są Matt White, inne Grey coś tam, no i mają różne współczynniki np 1.0g. Czy użytkownicy benq w500 mogliby coś poradzić?
 

analogee

New member
a i jeszcze jedno - jeśli chodzi o ekrany z czarnymi pasami na górze - co by się stało, gdyby zwykły ekran z allegro pomalować farbą Montaną na czarno :)?
 

analogee

New member
a i jeszcze jedno :D sorry ze tak na raty piszę - do benq w500 lepiej ekran szarawy czy biały? Jest on dość ciemnym projektorem, więc... ?
 
Do góry