Ekrany projekcyjne,wady, zalety,cena.

Smartek

New member
Nie dosyć, że sufit masz biały to jeszcze ściany i mebel obok.
Na dodatek chcesz powiesić bardzo blisko sufitu, jeszcze wyżej niż u mnie.

Wątpię, że ma to szanse normalnie wyglądać podczas projekcji, niestety :-(.
 

Varis

New member
A wówczas jaki ekran byście polecali? Jeśli biel będzie przeszkadzała rzeczywiście, to tak jak Lepp powiedział, pomaluję ściany na czarno w odległości metra.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam

Attachments

  • DSCF2717.jpg
    DSCF2717.jpg
    27,3 KB · Wyś: 482

wiatrak

Active member
Bez reklam
Ale mebelek po prawej to faktycznie trzeba by zaciemnić. W ostateczności jakiś skrawek czarnego materiału do przykrycia ścianki bocznej na czas projekcji. Odbicia będą bardzo silne.
 

Smartek

New member
Jeśli wyciemnisz "do metra" wokół ekranu (bordery + trochę czarnego), mebel obok i troszkę sufitu to rzecz jasna będzie to miało sens :).
 

maxkien

New member
Witam panowie...

Taki problem, szukam ekranu, który podwiesić chcę pod sufitem, rozwijany i nie będzie on przylegał do ściany, tylko niejako "dyndał". Górne bordery mają 15cm ale to wciąż za mało bo ekran będzie za wysoko w stosunku do wys. wzroku... słyszałem, że są jakieś rozbiegówki u góry, ale nie wiem na czym to polega?

1. Co myślicie o dyndaniu ekranu? czy ktoś ma tak urządzone swoje kino?

2.O co chodzi z tą rozbiegówką?

P.S
świeży posiadacz sanyo z5...
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
5 postów wstecz zapodałem link do ekranu Optomy. Ma duży górny border (30 cm). Można ją mocować do sufitu. Z dyndaniem nie powinno być problemu, dolna listwa jest wystarczająco ciężka, niektórzy dodatkowo ją dociążają poprzez wsunięcie do środka stalowego pręta.

Rozbiegówka to właśnie ten górny border, pozwala to na regulowanie wysokości położenia rozwiniętego ekranu.
 

maxkien

New member
Dzięki za odpowiedź....
Dla mnie ideałem w takim razie była by rozbiegówka 50cm....
Na razie oglądam na ścianie z ok 3,5m i jak zmierzyłem podtawe miałem ok.2.4m ale ekran chyba kupie 2m tylko potrzebuje border 50cm....;)

podobno kinomaniak, o którym bambolo pisał robią rzeczy na zamówienie....
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
wiatrak napisał:
5 postów wstecz zapodałem link do ekranu Optomy. Ma duży górny border (30 cm). Można ją mocować do sufitu. Z dyndaniem nie powinno być problemu, dolna listwa jest wystarczająco ciężka, niektórzy dodatkowo ją dociążają poprzez wsunięcie do środka stalowego pręta.

Rozbiegówka to właśnie ten górny border, pozwala to na regulowanie wysokości położenia rozwiniętego ekranu.


Witam.
Posiadam ten ekran z Twojego postu. Nie wiem czemu, ale w danych podawane jest, ze gorny border ma 30 cm. Prawda jest taka, ze wartosc ta wynosi 50 cm. Ekran ten ma moim zdaniem wade mocowania pod sufit na haki. Takze podczas rozwijania calosc sie troche buja. Jednak jak wisi juz rozwiniete wszystko jest ok.
 

Varis

New member
Niestety z moim szczęściem okazało się, że Optoma DS-9092PM nie jest już dostępna na rynku polskim, w żadnym sklepie nie mają. Czy zna ktoś jakiś sklep w którym jeszcze mają ten ekran na stanie, bo szukałem w google i wszędzie gdzie pytałem to już niestety nie było, bo dystrybutor nie zdecydował się na te ekrany po wzroście kursu euro. Albo ew. czy jest jakiś ekran o podobnej jakości biorąc pod uwagę moje warunki, o których pisałem parę postów wcześniej i w podobnej cenie? Z góry dzięki za pomoc.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Ha!!! Niedawno Intertype na aukcji na Allegro pisał "ostatnie sztuki". Czyli nie był to chwyt marketingowy?

Pewnym rozwiązaniem jest ekran 4:3, rozwinięcie go na stałe i dorobienie górnego bordera, tak aby uzyskać 16:9.

Tylko czy będzie na stanie?
http://sklep.optoma-polska.pl/ekran-optoma-ds3084pm-p-45.html
http://sklep.optoma-polska.pl/ekran-optoma-ds3100pm-p-80.html?cPath=12

Myślę, że skoro to Twój pierwszy projektor, to ekran od "punchowa" z Allegro może być. Nie widziałem więc nie ocenię obrazu, "konstrukcja" jest śmieszna (łańcuszek od rolety okiennej), ale chyba daje obraz lepszy niż biała ściana.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Varis napisał:
Niestety z moim szczęściem okazało się, że Optoma DS-9092PM nie jest już dostępna na rynku polskim, w żadnym sklepie nie mają. Czy zna ktoś jakiś sklep w którym jeszcze mają ten ekran na stanie, bo szukałem w google i wszędzie gdzie pytałem to już niestety nie było, bo dystrybutor nie zdecydował się na te ekrany po wzroście kursu euro. Albo ew. czy jest jakiś ekran o podobnej jakości biorąc pod uwagę moje warunki, o których pisałem parę postów wcześniej i w podobnej cenie? Z góry dzięki za pomoc.
Spytaj w sklepie www.2it.pl Ja kupowalen u nich wlasnie ten ekran wraz z projektorem jakies 2 m-ce temu.
 
Do góry