Ekrany projekcyjne,wady, zalety,cena.

Meloman69

New member
Bez reklam
Nie krytykowałem, tylko pisałem, że HC nie nadaje się do ciemnych projektorów.
Z AE900 czy TW1000 ekran typu HC nie sprawuje się najlepiej.
Gdybym miał teraz wybierać do mojego TW2000, to jednak pozostałbym przy MW bo uważam, że obraz na nim ma ciut lepszą dynamikę i jest bardziej żywszy. Osobiście bardziej mi odpowiada, nawet jeżeli czerń wygląda lepiej na HC.
Oczywiście nie neguję faktu, że komuś innemu może bardziej do gustu przypaść HC. Obie powierzchnie GENERALNIE charakterem obrazu są bardzo podobne, a różnice są NAPRAWDĘ dość subtelne.
 

kazoo

New member
Potrzebuje ekranu do benq w500 format 16:9 i chce ogladac w dwoch pomieszczeniach w jednym bede mogl przywiesic do sciany a w drugim musialby byc na stojaku sa takie ekrany?
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Teoretycznie są, w praktyce na stojaku łatwiej dostać ekran do prezentacji (4:3 lub 1:1). Przy okazji wątku W500 też pomyślałem o dwóch ekranach... ;)
 

kazoo

New member
A czy do ekranu zawieszanego idzie dokupic/dorobic stojak? I propo benq w500 to jaki ekran do niego proponujecie? Potrzebuje cos max 100 cali do 700zl
 

slaw79

New member
Jaki ekran?

Witam wszystkich.Jestem dzis po raz pierwszy na waszym forum i po prostu przytlaczaja mnie te wszytskie posty odnosnie wyboru projektora,ekranu,wind itp.Juz sam nie wiem co mam wybrac.Pomozcie mi wybrac dobry ekran elektryczny ktory bedzie schowany w suficie a do tego bedzie wspolgral z projektorem na ktory chce sie zdecydowac a jest nim Panasonic PT-AE2000.Mam nadziej ze to dobry wybor?Pokoj w ktorym bede chcial wyswietlac jest jakies 50metrow2 a odleglosc od kanapy do ekranu jakies 5 metrow.Pokoj jest zaciemnieony przez rolety antywlamniowe.Reasumujac:
-jaki rodzaj ekranu-czy obwodka jest konieczna
-jaka wielkosc maksymalna ekranu
-jakiej firmy
-cena jesli jest mozliwosc
I jeszce jedno pytanko odnosnie windy sufitowej sterownaej rowniez elektrycznie.Jak musi byc dlugosc ramienia zebym spokojnie mogl ustwiac projektor bez zadnych znieksztalcen?
Bede naprawde wdzieczny za pomoc.Pozdro
 

mistrz

New member
slaw79 napisał:
Witam wszystkich.Jestem dzis po raz pierwszy na waszym forum i po prostu przytlaczaja mnie te wszytskie posty odnosnie wyboru projektora,ekranu,wind itp.Juz sam nie wiem co mam wybrac.Pomozcie mi wybrac dobry ekran elektryczny ktory bedzie schowany w suficie a do tego bedzie wspolgral z projektorem na ktory chce sie zdecydowac a jest nim Panasonic PT-AE2000.Mam nadziej ze to dobry wybor?Pokoj w ktorym bede chcial wyswietlac jest jakies 50metrow2 a odleglosc od kanapy do ekranu jakies 5 metrow.Pokoj jest zaciemnieony przez rolety antywlamniowe.Reasumujac:
-jaki rodzaj ekranu-czy obwodka jest konieczna
-jaka wielkosc maksymalna ekranu
-jakiej firmy
-cena jesli jest mozliwosc
I jeszce jedno pytanko odnosnie windy sufitowej sterownaej rowniez elektrycznie.Jak musi byc dlugosc ramienia zebym spokojnie mogl ustwiac projektor bez zadnych znieksztalcen?
Bede naprawde wdzieczny za pomoc.Pozdro
Zaraz odezwa sie glosy zeby czekac na projektory FullHD w lepszych cenach, ale IMO Panas jest dobrym wyborem. Przy odleglosci od ekranu 5m przekatna powinna miec plus minus 120" czyli podstawa ma szerokosc 267cm (oczywiscie 16:9). Jesli chodzi o ramki to jest to kwestia gustu, ale wiekszosc osob (szczegolnie do kina) je wybiera. Chyba ze chcesz tez ogladac TV 4:3, wtedy ramki sa raczej zbedne. Co do firmy to mozesz brac Projecte (z tych bardziej znanych) lub Adeo (mniej znane, ale bardzo dobre i tansze) albo AVers (dobre, bo polskie ;) ). Ja bym sie rzucil wlasnie na Adeo, model Incell (albo Incell Tensio jesli chcesz z napinaczami).

http://abcprezentacji.pl/Ekran-do-zabudowy-z-napinaczami-Tensio-Classic-Incell-265x149-cm-p1974.html (taki byłby idealny, napinacze + chowany w sufit)

http://abcprezentacji.pl/Ekran-do-zabudowy-Incell-250x145-cm-p1983.html (ciut mniejszy, ale bez napinaczy)

Jeśli chodzi o winde i dlugosc ramienia to musisz obliczyc sobie i zmierzyc jak duzy lens shift ma ten Panas (z tego co pamietam to ma calkiem spory, wiec moze sie obejdzie bez znieksztalcen). Jesli bedzie trzeba wiecej obnizyc to dojdzie maly keystone.

pozdrawiam
 

slaw79

New member
mistrz napisał:
Zaraz odezwa sie glosy zeby czekac na projektory FullHD w lepszych cenach, ale IMO Panas jest dobrym wyborem. Przy odleglosci od ekranu 5m przekatna powinna miec plus minus 120" czyli podstawa ma szerokosc 267cm (oczywiscie 16:9). Jesli chodzi o ramki to jest to kwestia gustu, ale wiekszosc osob (szczegolnie do kina) je wybiera. Chyba ze chcesz tez ogladac TV 4:3, wtedy ramki sa raczej zbedne. Co do firmy to mozesz brac Projecte (z tych bardziej znanych) lub Adeo (mniej znane, ale bardzo dobre i tansze) albo AVers (dobre, bo polskie ;) ). Ja bym sie rzucil wlasnie na Adeo, model Incell (albo Incell Tensio jesli chcesz z napinaczami).


Jeśli chodzi o winde i dlugosc ramienia to musisz obliczyc sobie i zmierzyc jak duzy lens shift ma ten Panas (z tego co pamietam to ma calkiem spory, wiec moze sie obejdzie bez znieksztalcen). Jesli bedzie trzeba wiecej obnizyc to dojdzie maly keystone.

pozdrawiam

Witam.
Dzieki za rade i linki.Chyba sie zdecyduje na ten mniejszy bez napinaczy bo zona i tak juz chce mnie oberwac ze skory;).Odwiedzilem jeszce strone tej firmy Avers w ktorej tez maja takie chowane w suficie i sa o 1000zl tansze.Ale nie wiem jak z jakoscia?Z drugiej strony nauczylem sie ze nie zwsze drozszy bywa lepsze!Gdybys mial wybierac to nadal bylby to Adeo?
Odnosnie projektora to ma shift 100%w gore i w dol i po 40% na strony.Wiec mysle ze winde jak kupie to z ramieniem 500mm to spokojnie starczy.Roznice poniedzy 300mm a 500mm to 200zl.
Dzis jeszce ogldalem Epsona EMP TW 2000 jest drozszy od Panasonica o okolo 2500zl na Allegro.Chyba nie ma co szalec tym bardziej ze Panasonic uzywa obiektywu Epson.Mowiac szczerze bardziej przekonuje mnie Panasonic ze wzgledu na 3 HDMI i 2 COMPONENT.Co o tym myslisz?Czy sa jakies roznicy przy wyswietlaniu obrazu przy tych dwoch projektorach czy tez raczej znikome.Bo jak nie sa duze to chyba nadal Panas.(zona sie ucieszy);)
Dzieki i pozdro
 

mistrz

New member
Hej
Adeo na bank bedzie lepsze pod względem jakości, ale czy na tyle, żeby wydać 1000 pln więcej? Ciężko powiedzieć. Pewnie nie, ale to już kwestia tego ile tak naprawdę chcesz na to przeznaczyć. Co do dylematu Panas vs Epson to zdecydowana wiekszosc osob powie ze Epson da lepszy obraz, ale jak sam zauwazyles, kosztuje 2500 wiecej. Osobiscie chyba bralbym wlasnie Panasa ze wzgledu na cene, poza tym ma tez ten swoj tryb dla graczy (a wlasnie z konsola glownie gra moj projektor). A co do windy to chyba najlepiej bedzie sprawdzic to po zakupie projektora, bedzie wtedy wiadomo na bank jaka dlugosc bedzie optymalna.
pozdro
 

dread

New member
Bez reklam
W Polsce ceny projektorow 1080p sa zlodziejskie - kolega niech wbije na niemiecka wyszukiwarke idealo.de i zobaczy po ile tam chodzi AE2000.
Dodatkowo nie bedzie problemu z polskim serwisem w przypadku Panasonica czy Epsona.

Oba projektory maja swoje wady i zalety - polecam archiwum forum.
Tez sie miedzy nimi zastanawialem i zdecydowalem sie na TW2000 glownie bazujac na recenzjach zagranicznych bo osobiscie nie mialem okazji ich porownania.
Przewazylo tez to, ze serwis Panasonica nie ma zbyt dobrej opinii o czym zreszta sam moglem sie czesciowo przekonac w przypadku plazmy 42PV70. Maja 28 dni na usuniecie usterki, a jesli stwierdza, ze jest to niemozliwe i przysluguje ci nowy sprzet to maja dodatkowe 3 tygodnie na jego sciagniecie i wysylke do ciebie. W przypadku Panasonica mozesz byc na 99% pewien, ze cala sprawa bedzie przeciagana maksymalnie jak tylko sie da. Polecam tez ten watek.
 
Ostatnia edycja:

slaw79

New member
Dzieki chlopaki.Troche rzeczywiscie przeraza ten problem z naprawa gwarancyjna Panasa.Musze dodac ze mam ogolnie strasznego pecha co do sprzetow.Zawsze mam jakies jaja.Kupilem kino domowe Yamahy to byl 3 razy w serwisie na prezemian raz dvd raz wzmacniacz.Kupilem kino samsunga tez sie sypnelo.Moglbym jeszce tak dlugo wymieniac...
No ale chyba zaryzykuje raz jeszce;) i sie zdecyduje na tego Panasa.Mam budzet 15000zl i chce sie zmiescic ze wszytskim(ekran+winda+kableHDMI) z Epsonem byloby to nie mozliwe.Chyba ze jakims cudem da mi sie przekrecic zone.Moze kolacja romantyczna itp...A jak jest z obsluga serwisowa Epsona?W ogole sa mniej wadliwe jesli chodzi o firme?
Pozdro
 

slaw79

New member
dread napisał:
W Polsce ceny projektorow 1080p sa zlodziejskie - kolega niech wbije na niemiecka wyszukiwarke idealo.de i zobaczy po ile tam chodzi AE2000.
Dodatkowo nie bedzie problemu z polskim serwisem w przypadku Panasonica czy Epsona.

Oba projektory maja swoje wady i zalety - polecam archiwum forum.
Tez sie miedzy nimi zastanawialem i zdecydowalem sie na TW2000 glownie bazujac na recenzjach zagranicznych bo osobiscie nie mialem okazji ich porownania.
Przewazylo tez to, ze serwis Panasonica nie ma zbyt dobrej opinii o czym zreszta sam moglem sie czesciowo przekonac w przypadku plazmy 42PV70. Maja 28 dni na usuniecie usterki, a jesli stwierdza, ze jest to niemozliwe i przysluguje ci nowy sprzet to maja dodatkowe 3 tygodnie na jego sciagniecie i wysylke do ciebie. W przypadku Panasonica mozesz byc na 99% pewien, ze cala sprawa bedzie przeciagana maksymalnie jak tylko sie da.


Odwiedzilem ta strone ktora mi poleciles ideal.de no i rzeczywiscie bylem w szoku.Najdrozsza oferta wynosila 3100euro w tym wypadku chyba nie bede kupowal Panasa tylko Epsona tym bardziej jak mowiles uzyskam prawo do serwisu w Polsce.Wiec chyba problem rozwiazany.Ja bede szczesliwy ze mam sprzet z najwyzszej polki a zona ze sie zmiescielm w limicie.Dzieki
 

mistrz

New member
slaw79 napisał:
Ja bede szczesliwy ze mam sprzet z najwyzszej polki a zona ze sie zmiescielm w limicie.Dzieki
Jakiej polki? Chyba ze mowisz o tym segmencie cenowym, bo wyzszych polek i duzo wyzszych to jeszcze pare jest ;)
 

slaw79

New member
mistrz napisał:
Jakiej polki? Chyba ze mowisz o tym segmencie cenowym, bo wyzszych polek i duzo wyzszych to jeszcze pare jest ;)


No rzeczywiscie masz racje.Z ta polka to sie wyglupilem:???:
Gdybys mial wybrac miedzy Epsonem tw2000 a sony wv 60 to co to by bylo.Im wiecej czytam tym drozsze modele wybieram;) No ale tak to juz jest.Czytalem na temat tych dwoch to zwyciezca jest niby soniacz.Powoluje sie na testy projektorreviews.com.Tego panasa sobie odpuszcze wiec zostaly tylko te dwa modele na ringu w tym przedzilae cenowym;)
pozdro
 

slaw79

New member
Jeszcze cos mi sie przypomnialo.Co to znaczy ze bede musial skalibrowac projektor w przypadku Epsona.Czy jestem w stanie to sam zrobic czy tez musi sie tym zajac profesjonalista zeby uzyskac najlepszy mozliwy obraz???
 

mistrz

New member
slaw79 napisał:
Czy jestem w stanie to sam zrobic czy tez musi sie tym zajac profesjonalista zeby uzyskac najlepszy mozliwy obraz???
Moze jestes "cudownym dzieckiem", ale z tego co czytam to dopiero zaczynasz sie zapoznawac z projektorami i wszystkim co ma z nimi zwiazek wiec ja bym postawil na profesjonalna kalibracje. Szczegolnie, ze sprzet jest kozacki wiec szkoda byloby marnowac jego potencjal "srednio" profesjonalnym dostrojeniem.
 

dread

New member
Bez reklam
slaw79 napisał:
Gdybys mial wybrac miedzy Epsonem tw2000 a sony wv 60 to co to by bylo.Im wiecej czytam tym drozsze modele wybieram;) No ale tak to juz jest.Czytalem na temat tych dwoch to zwyciezca jest niby soniacz.Powoluje sie na testy projektorreviews.com.
VW60 jest tez wyraznie drozszy.
Musisz sobie ustalic jakis limit kasowy bo tak to mozna dlugo sie zastanawiac ;)

Jeszcze cos mi sie przypomnialo.Co to znaczy ze bede musial skalibrowac projektor w przypadku Epsona.
Czy jestem w stanie to sam zrobic czy tez musi sie tym zajac profesjonalista zeby uzyskac najlepszy mozliwy obraz???

Nie jest to do konca prawda - jesli chodzi o TW2000 to w trybach HD czy SilverScreen, ktore najbardziej sie nadaja do ogladania przy calkowitym zaciemnieniu, imo pelna kalibracja w przypadku zwyklego smiertelnika jest zbedna.
W najjasniejszych trybach, ktore swietnie nadaja sie do ogladania przy sporej ilosci swiatla zewnetrznego, aby uzyskac w miare naturalnosc kolorow kalibracja jest niezbedna praktycznie w przypadku kazdego projektora.

Jesli zdecydujesz sie na zakup w Niemczech to jest kilka sklepow, ktore przed wysylka za niewielka doplata skalibruja ci projektor do D65.

A jesli masz do tego typu spraw smykalke to oczywiscie mozesz tego dokonac osobiscie. Potrzebny bedzie ci kolorymetr (spyder2 express - malo dokladny, koszt w usa ~65$ lub troche drozszy i bardziej dokladny eye-one display lt) oraz darmowy soft HCFR. Tutaj jest lopatologiczny opis calej tej zabawy.
Plusem tego rozwiazania jest to, ze kalibracji dokonasz we wlasnym mieszkaniu i na wlasnym ekranie co tez ma znaczenie. Nie wspominajac juz, ze niektorzy maniacy twierdza, ze kalibracje powinno sie robic co kilka miesiecy wraz ze wzrostem liczb godzin na liczniku lampy :)
 
Ostatnia edycja:

slaw79

New member
Naprawde wielkie dzieki ze mi pomgacie swoim ogromnym doswiadczeniem w wyborze dobrego projektora.Jak kolega tam wspomnial jestem swiezy w tych sprawach i nie mam kompletnie bladego pojecia stad moze i glupie pytania za co was przepraszam.
Jesli pozwolicie mam chyba juz ostanie pytanie i dam wam spokoj;)
Co myslicie o projektorze sim2d10 w porownaniu z epsonem tw2000?
Bylem na stronie cinematic i tam znowu o malo sie nie przezeganalem lewa noga.Otoz ta firma zdecydowanie poleca sim2 i twierdzie ze gro ludzi wlasnie wybiera ten model.Cena ta sama 11500zl.

Juz kurde sam nie wiem chyba rzuce to wszytsko i przyniose rubina z piwnicy;).Raz jeszcze prosze o ostatnia decydujaca przed zakupem porade.
Pozdro
 
Do góry