Ekrany projekcyjne,wady, zalety,cena.

lobo77

Member
Ja mam tego Kaubera z allegro i od tego sprzedawcy jest ok w sumie jestem zadowolony bo uważam że stosunek jakosci do ceny jest właściwy choć da sie zauwazyc (ale tylko momentami w pewnych scenach) ze sa takie niby pofałdowania patrzac od przodu praktycznie tego nie widac ale juz z boku w dzien ten defekt jest widoczny.Reasumujac mysle(pomiarów nie robiłem bo jak?) ze przez 99% czasu oglądania defekt o ktorym wspomniałem jest nie widoczny trzeba chciec go zauwazyc i jeszcze jedno na poczatku było to bardziej widoczne teraz ciut mniej po prostu go nie zwijam to tak jakby sie nieco rozprostował.W zasadzie ekran nie wydzielał bardzo przykrego zapachu było go czuć ok tygodnia .Czy jest on godny polecenia to nie wiem bo nie mam odniesienia do jakiegokolwiek innego ekranu.Teraz tak sobie myslę że trzeba było wziąć ramowy ale moze kiedyś zmieni.Ach i jeszcze jedna rzecz tak z bliska jak sie patrzy podczas projekcji to tak fajnie świeci jak tv
 

tomek67

New member
Wreszcie obejrzałem w pracy film na ekranie Projecta Matt White.
W domu mam HC.
To Matt White daje naprawdę bardzo dobry obraz,
ale ja jednak wolę to moje HC.
Już się przyzwyczaiłem, że czerń jest ciut bardziej czarna.
I jednak to HC lepiej się sprawuje jak jest ciut światła w pokoju.
Tak ogólnie to jestem zadowolony z tej Projecty.
Tylko zapach mi jeszcze przeszkadza, mam nadzieję,
że przez lato wywietrzeje do końca.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Suprema to kilka lat temu było straszne badziewie. Użytkowałem takie coś przy Sony HS-1. Jak wymieniłem projektor na AE900 to nie dało się patrzeć na obraz. Gorąco nie polecam!
 

Bambolo82

Banned
Przemek202, nie kupuj tego badziewia! Jakie chore ceny ma ta cała Suprema! Polska to bantustan jeżeli chodzi o zakupy A/V. Te szmaty są warte ok. 100 Euro w Niemczech.

Weż coś z tej oferty raczej: http://www.ekrany-projekcyjne.pl/index.php

Mam ekran z tamtąd za 540 zł i te chińskie "zwijaki" za 1000 zł się nie umywają.
 
Ostatnia edycja:

projektor

New member
Do Bambolo82

Bambolo82,przestań już promować te ekrany. Dostajesz jakąś prowizję za promocję tych wyrobów garażowych. A może to Ty je produkujesz i się tutaj promujesz udając zadowolonego klienta?
90% Twoich wątków, to pochwała dla tych właśnie ekranów. Powiedz chłopaku, czy widziałeś w życiu jakiś inny ekran?
Fajnie, ze Ci się te ekrany podobają, ale bez przesady. Wyluzuj z tą reklamą.
 

Bambolo82

Banned
projektor napisał:
Bambolo82,przestań już promować te ekrany. Dostajesz jakąś prowizję za promocję tych wyrobów garażowych. A może to Ty je produkujesz i się tutaj promujesz udając zadowolonego klienta?
90% Twoich wątków, to pochwała dla tych właśnie ekranów. Powiedz chłopaku, czy widziałeś w życiu jakiś inny ekran?
Fajnie, ze Ci się te ekrany podobają, ale bez przesady. Wyluzuj z tą reklamą.

Nie jestem ich producentem.

Pisze to po to aby pomóc innym i odwieść ich od wywalenia pieniędzy w błoto.

Pisze o nich dużo bo sam taki posiadam i wiem co mówię. Potrafię to udokumentować zdjęciami i praktycznymi poradami. Popatrz sobie na moją recenzję ekranu Wersal i porównaj z trzy zdaniowymi peanami na temat chińskich szmat za 1000 zł na tym forum.

Jeżeli ktoś pyta na tym forum o poradę jaki ekran kupić to mu odpowiadam.

Dlaczego się to tobie nie podoba?

Napisałeś raptem 6 postów na tym forum, nikomu nic nie poradziłeś a już się wymądrzasz?

Nieładnie.
 

Pit80

New member
Smartek napisał:
A co i gdzie tanio można kupić około 108"?
Będę potrzebował do Panasonica AX200.

Mógłbym Ci sprzedać mojego Da-Lita, 106'', white matt, ręcznie rozwijany.
Bardzo krótko używany,kupiłem 13.02, od miesiąca jest zdemontowany.
Napisz, jak chcesz to na PW, skąd jesteś i na kiedy go potrzebujesz bo narazie mam go jeszcze w UK ale wkrótce zjeżdzam do kraju.
Kupiłem go tanio więc Ciebie też dużo nie wyniesie :eek:k:
 

projektor

New member
Bambolo82 napisał:
Nie jestem ich producentem.

Pisze to po to aby pomóc innym i odwieść ich od wywalenia pieniędzy w błoto.

Kupowanie dobrego ekranu nie jest wywalaniem pieniędzy w błoto.Dobry ekran stanowi bardzo ważny element każdej instalacji. Widziałem dziesiątki różnych ekranów i uwierz mi najczęsciej wyższa cena daje znacznie lepiej wykonany ekran, z lepszych materiałów, bardziej trwały.

Pisze o nich dużo bo sam taki posiadam i wiem co mówię. Potrafię to udokumentować zdjęciami i praktycznymi poradami. Popatrz sobie na moją recenzję ekranu Wersal i porównaj z trzy zdaniowymi peanami na temat chińskich szmat za 1000 zł na tym forum.

OK, te zdjęcia i opisy są bardzo fajne i pożyteczne i tego nie kwestionuję, bo jeśli ktoś chce kupić ekran za 500-600 PLN, to ma od Ciebie sporo informacji na temat takich ekranów.

Jeżeli ktoś pyta na tym forum o poradę jaki ekran kupić to mu odpowiadam.

OK, ale na forum są również ludzie, którzy mają porządne projektory i powinni kupić do nich porządne ekrany. Jak czytam Twoje posty dot. ekranu Wersal, to mam wrażenie, że to najlepszy ekran pod słońcem, a cała reszta to nic nie warta chińszczyzna.

Dlaczego się to tobie nie podoba?

Dlatego, że chwalisz swoje, a krytykujesz inne ekrany, których nigdy nie widziałes.

Napisałeś raptem 6 postów na tym forum, nikomu nic nie poradziłeś a już się wymądrzasz?

Tak samo dzielę się swoim doświadczeniem jak Ty i nie jest to wymądrzanie tylko moja opinia.
Nie odbieraj moich postów jako ataku na Ciebie, bo nie jest to moim zamiarem. Podobnie jak Ty chcę doradzić innym.


Nieładnie.
Pozdrawiam
 

Bambolo82

Banned
projektor napisał:
A mogę wiedzieć w jaki sposób ma Pan styczność z tak różnorakim sprzętem projekcyjnym? Jakiś czas temu, też na tym forum pojawiła się osoba, która napisała raptem 10 postów z czego połowa mnie wyszydzała, a potem ta osoba przyznała się że jest sprzedawcą zwijanych ekranów za 1000 zł (projecta, kauber i inne "super mega hiper marki").

Pozdro.

UPDATE: Jest Pan sprzedawcą!!! Znalazłem Pana posty. I wszystko teraz jasne. To Pan pisał na tym forum, że "markowe" ekrany się marszczą bo niby pracownicy sabotują produkcję. Ale bajeczka dla naiwnych klientów... Tak się tłumaczyć w XXI wieku z wadliwego towaru?

Nie dziwię się, że dla Pana (sprzedawcy) im drożej tym lepiej. Jestem przekonany, że My, uczestnicy tego forum (konsumenci) myślimy inaczej i nie mamy interesu w tym żeby Panu przepłacać. Tylko proszę, niech Pan nie wmawia Nam, że dla Nas drożej=lepiej.

Czy zdaje sobie Pan sprawę, że towar który Pan oferuje jest kilkukrotnie tańszy za naszą zachodnia granicą, nie mówiąc już o USA ?

Występował Pan już pod tym samym loginem "projektor" i przyznał się Pan wtedy, że jest Pan sprzedawcą. Ja bym Pana postów nie nazwał doradzaniem tylko sprzedawaniem. To dwie różne rzeczy, bo w końcu ma Pan w tym ewidentny interes ekonomiczny i w żadnym razie nie jest to tylko Pańskie hobby.

PS. To forum ma przyjętą konwencję, zgodnie z którą zwracamy się do siebie loginami lub ewentualnie na Pan/Pani. Dopuszczalne jest też przejście na "ty". Wypraszam sobie jednak per "chłopaku".
 
Ostatnia edycja:

Deimos

Banned
No dobrze, że pojawiło się tu trochę znawców ekranów, to ciekaw jestem ich opinii o ekranach Adeo tensio (czyli z napinaniem). Oczywiście nie są to tanie ekrany, za 400pln. Tyle to w nich silnik kosztuje...
Ale nie mam zamiaru stosować taniochy do projektora JVC-DLA HD100...byłaby to zwyczajna profanacja;)
 
Ostatnia edycja:

lepp

New member
Bez reklam
Używam ekranu Adeo Motorized Linear (bez napinaczy) z szarą powierzchnią. Wisi już pół roku i nic narazie się nie marszczy. Całośc konstrukcji sprawia bardzo solidne wrażnie. Sporym mankamentem jest brak sterowania pilotem w standarzie. Cena za taka opcję 731zł netto to gruba przesada, polecam dokupienie czegoś we własnym zakresie.
Plusem jest, że produkuja te ekrany w Polsce, więc ewentualny serwis na miejscu i na przesyłkę nie trzeba czekać w nieskończoność.
 

tomek67

New member
Deimos napisał:
No dobrze, że pojawiło się tu trochę znawców ekranów, to ciekaw jestem ich opinii o ekranach Adeo tensio (czyli z napinaniem).
Zwykły ekran to jednak loteria.
Mam Projectę HC w domu i elektryczną Matt White w pracy.
Ta w pracy kosztowała prawie 3 tys.,
ostatnio zaczęła się marszczyć.
Do tego stopnia, że wyraźnie widać to w czasie projekcji.
Na szczęście (odpukać) ta w domu jest ok.
 

Deimos

Banned
No moja Projecta po trzech latach używania zaczęła się troche falować, dlatego teraz chce wziąć coś porządnego z napinaniem powierzchni...
A tu Kolega lepp wspomniał o cenie, jednak wezme z pilotem i odbiornikiem chowanym w kasesie, póki co ztargowałem z całości 300pln i może jeszcze pare groszy się uda;)
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
Lepp, zrób jakieś zdjęcia tego ekranu Adeo i pokaż. Zżera Nas ciekawość. Kto go produkuje w Polsce? Jeszcze nie słyszałem.

Pilocik za 700 zł:confused:, to chyba jakaś technologia NASA specjalnie dla Deimosa :mrgreen: żeby go taniocha nie sprofanowała.

Fajną mają stronę, chyba tam pobuszuje z ciekawośći.

Update: Cennik poraża! Mają tam coś poniżej 2000 zł (oprócz pilota z antenką)? Błagam o jakieś foto!
 
Ostatnia edycja:
Do góry