Ekrany Optoma

dread

New member
Bez reklam
gadulinho napisał:
Górny border ma 15 cm, ale można ekran opuścić niżej na białej rozbiegówce ;)

Nie bylo mozliwosci zamowienia wiekszego gornego bordera ? Bo tak to raczej srednio wyglada ;)

Deimos napisał:
Co do napinaczy, to regulacja obciążników pozwala na różne ustawienia samej siły naciągu. Dzięki temu ekran ma perfekcyjnie gładką powierzchnie, czego o moim poprzednim (Projecta) nie moge niestety powiedzieć... No i Projecta śmierdziała dobry miesiąc po zakupie, Adeo wydziela bardzo delikatny i w sumie przyjemny zapach, jakiegoś bliżej nieokreślonego dezodorantu, silnik zwijający ekran nie należy do cichych, ale to w niczym nie przeszkadza.:grin:

Fajnie, ze nie smierdzi. Jak bys mogl przy okazji zrobic fotke tego ekranu z boku tak aby najlepiej uwidocznic ta perfekcyjna gladkosc powierzchni to bylbym wdzieczny. I jak dlugo juz masz ten ekran ?
 

Buti

New member
Witam.
Odnośnie ekranu optomy. Też ma swoje wady aczkolwiek na powierzchni nie ma takich zniekształceń jak ten opisywany wyżej ekran z mechanizmem rozwijania rolety okiennej (mechanizm beznadziejny). Na moim są lekkie fale na skrajnych bokach ale wydaje mi sie, że lepiej to może wygladać tylko w ekranach z napinaczami. W ekranie opotomy jest kaseta i bardzo dobry mechanizm zwijania i rozwijania - bez żadnych tandetnych łańcuszków.
Foty fal z oceanu :cool:

 
Ostatnia edycja:

Deimos

Banned
dread napisał:
Nie bylo mozliwosci zamowienia wiekszego gornego bordera ? Bo tak to raczej srednio wyglada ;)



Fajnie, ze nie smierdzi. Jak bys mogl przy okazji zrobic fotke tego ekranu z boku tak aby najlepiej uwidocznic ta perfekcyjna gladkosc powierzchni to bylbym wdzieczny. I jak dlugo juz masz ten ekran ?
Ekran mam ok. 4,5 miesiąca, fotek póki co nie wstawie, bo brat pożyczył aparat i jakoś nie oddaje;)
 

darok

New member
Ja także posiadam ekran optomy i tak jak pisze Buti po bokach ekranu występują fałdy ale nigdzie więcej i już nie wspomne że jest tańszy cenowo ma kasete żadnych łańcuszków za te pieniądze po prostu rewelacja :)
 

YABBA235

New member
Buti napisał:
Witam.
Odnośnie ekranu optomy. Też ma swoje wady aczkolwiek na powierzchni nie ma takich zniekształceń jak ten opisywany wyżej ekran z mechanizmem rozwijania rolety okiennej (mechanizm beznadziejny). Na moim są lekkie fale na skrajnych bokach ale wydaje mi sie, że lepiej to może wygladać tylko w ekranach z napinaczami. W ekranie opotomy jest kaseta i bardzo dobry mechanizm zwijania i rozwijania - bez żadnych tandetnych łańcuszków.

Właśnie, na moim są takie same, oprócz nich jest idealnie płaski - jak na ekran rozwijany, oczywiście :).
Naprawdę, w stosunku do innych to ten ekran optomy to "best buy".
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Witam Was. Ekran o którym pisałem pare wiadomości wcześniej (http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=259587&postcount=72) ma już pare dni. Mechanizm lekko poprawiłem i chodzi w zasadzie bez zarzutów. Poziome zagięcia całkiem znikneły i ekran wydaje się być już płaski. Jedyne co zostało to ten mały ekeft fali w górnym - lewym rogu, ale zdaje mi się, że robi się coraz bardziej płaski. W sklepie w którym zamawiałem mówili że to przez to że nie była obcięta rozbiegówka, która jest z innego materiału, ale i tak za jakiś czas powinno się całkiem wyprostować. Mimo wszystko polecam ten ekran. Za 400 zł chyba ciężko o jakiś zdecydowanie lepszy ?
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
gadulinho napisał:
Witam Was. Ekran o którym pisałem pare wiadomości wcześniej (http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=259587&postcount=72) ma już pare dni. Mechanizm lekko poprawiłem i chodzi w zasadzie bez zarzutów. Poziome zagięcia całkiem znikneły i ekran wydaje się być już płaski. Jedyne co zostało to ten mały ekeft fali w górnym - lewym rogu, ale zdaje mi się, że robi się coraz bardziej płaski. W sklepie w którym zamawiałem mówili że to przez to że nie była obcięta rozbiegówka, która jest z innego materiału, ale i tak za jakiś czas powinno się całkiem wyprostować. Mimo wszystko polecam ten ekran. Za 400 zł chyba ciężko o jakiś zdecydowanie lepszy ?


Napisze tak, mogles miec taniej i lepiej, np:
http://www.2it.pl/towar.asp?id=113507

Chyba,ze potrzebowales wiekszy rozmiar, ale takowe optomy tez mozna kupic
 

szalony2006

New member
Jaki ekran wybrac z tych dwoch?

Witam!
Chce kupic jeden z tych ekranow. Posiadam projektor W 500 benq. Prosze o pomc w wyborze .

w w w.aukcja.onet.pl/show_item.php?item=480079657

2)
w w w.allegro.pl/item484618155_ekran_projekcyjny_220_x_200_gwar_f_vat_od_ss_hit.html

Z gory dzieki za info:)
 

CrashRed

New member
szalony2006 napisał:
Witam!
Chce kupic jeden z tych ekranow. Posiadam projektor W 500 benq. Prosze o pomc w wyborze .

w w w.aukcja.onet.pl/show_item.php?item=480079657

2)
w w w.allegro.pl/item484618155_ekran_projekcyjny_220_x_200_gwar_f_vat_od_ss_hit.html

Z gory dzieki za info:)

Ja osobiscie kupilem do mojego projektora Optoma HD65 taki ekran :
w w w.allegro.pl/item481064001_nowy_ekran_projekcyjny_160x200_gw_fv.html

[FONT='Verdana','sans-serif']Ja osobiście kupiłem do mojego projektora Optoma HD65 taki ekran :
w w w.allegro.pl/item481064001_nowy_ekran_projekcyjny_160x200_gw_fv .html

Pamiętam ze sprzedawca miał tez wieksze musiałbyś zapytac, to co podales w linku na allegro wyglada prawie identycznie jak ten co ja ci podalem ale moj jest duzo tanszy , tez rozważałem kupno tego modelu co podales ale stwierdzilem ze nei ma sensu przeplacac bo to praktycznie to samo a cena znacznie sie rozni.

Co do samego ekranu to wiadomo najwiekszym jego plusem jest CENA , z reszta jzu nie jest tak roznowo, niestety za ta cene wykonanie nie ejst rewelacyjne, co do samego materialu nie mam zastrzeżeń obraz wyglada dobrze , swiatla nie przepuszcza, latwo sie czysci itd , ale wlasnie jest to ale, wykonania prowadnicy czy chociażby samego sznureczka nie sa za rewelacyjne. W moim przypadku powiesiłem na suficie i wszytko chodzi filmy fajnie sie ogląda itd, ale za ta cene nie nalezy sie spodziewac cudów co do wykonania niestety. Ale jak się nie ma większej gotówki na jakis markowy sprzęt ten ekran tez zda doskonale swoja role.

plusy
- cena
- materiał

minusy
- wykonanie prowadnicy
- wykonanie sznureczka[/FONT]

 
Ostatnia edycja:

TheArt

New member
Wiesz to chyba zart zeby kupowac ekran, ktory jest dluzszy niz szerszy do ogladania czegokolwiek. To juz lepiej zawiesic przescieradlo.

Chlopaki dacie te fotki z dzialania OPTOMY
 

seba29

New member
Ja kupiłem tą OPTOME za 199 na allegro i domalowałe od góry czarny border, i już jest 16:9 za mniejsze pieniądze. Za orginalny 16:9 wołają sobie 380pln:grin:. A co do jakości to za tą kase spoko
 

pa3

New member
Bez reklam
Lekko odkopie temat ;)

Właśnie stałem się posiadaczem Optomy DS-9092PMO, ogólnie jestem bardzo zadowolony, jak za 205 zł (+ 30 zł przesyłka) praktycznie nie ma wad. Występuje lekkie "zwinięcie" na granicy z bocznym borderem (na wprost niezauważalne) oraz delikatna fałdka, której nie da się dostrzec podczas seansu. Mechanizm zwijania jest płynny, nic się nie blokuję.
Przed zakupem popytałem się właścicieli z tego forum, którzy zachwalali sobie ten ekranik (mimo nawet 2 lat użytkowania i częstego zwijania/rozwijania).

Mam dwa pytania co do ekranów manualnych:

- ktoś próbował sposobu z obciążeniem dolnej listwy (np. stalowy pręt) ? Czytałem tutaj że podobno daję to dobre efekty i w jakimś stopniu zapobiega marszczeniu się powierzchni.

- czym różni się model 9092PMO od 9092PMG+ ?
 
Do góry