Ekrany Optoma

cezus

New member
sarkazz napisał:
No to po taniej Optomie DS-9092PM, cena poszła w górę o kilkadziesiąt złotych. Czy można na DS-3100PM (4:3) dorysować czarny border u góry? Bo to 203 x 152 cm zamiast 203 x 114 cm. A nie zapłacę 80PLN więcej za pazerność dystrybutora.
No właśnie, czy domalowanie paska w ogóle wchodzi w grę? Różnica w cenie ekranów to przeszło 100zł. Możecie zasugerować jakąś specjalną farbę?:) Od miesiąca świecę benq w500 na żółtej ścianie- mówię Wam,żal:)
 

cezus

New member
Dzięki za info. Wczoraj nabyłem ekran optoma DS-3100PM(btw:za 219zł z przesyłką,cena wydaje się atrakcyjna, ekran dotarł w jednym kawałku i wygląda na nowy:). Dziś montuję, niebawem zdam relację.
 

Buti

New member
Witam.
Zamiast malowania ramki lepszym pomysłem jest czarna rozwijana mata (na takiej samej zasadzie jak ekran), którą można obniżać od góry zasłaniając część ekranu (taki regulowany górny border) i dopasować do formatu 16:9 lub do formatu 2,35:1.
 

cezus

New member
@Buti:
Chodzi o mini roletkę czy może są specjalistyczne zwijane bordery?

Powiesiłem swoją Optomę, odpaliłem kilka filmów w hd-różnica w stosunku do wyświetlania na ścianie jest OGROMNA. Jednyna wada to lekkie pofalowania ekranu ale już kombinuję nad systemem dodatkowych napinaczy.

Kilka fotek ekranu(wieczorem dorzucę z projekcji)
Nie mogę linkować:/
fotosik- użytkownik cezus,album Optoma
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
BoDeX napisał:
Problem z głowy !

Jest , dotarł - Kolega w skowronkach. Veracomp ma + , 1 dzień i jest.

Ekran jest niesamowity - za takie pieniądze nic tylko brać .
Idealnie wpasował się w pokój , zajmuje idealnie miejsce pomiędzy
sufitem a krawędzią mebli - oś ekranu na wysokości wzorku .
Nie rzuca się w oczy - praktycznie zlewa się z sufitem
Mechanizm działa fajnie , mocowanie na dwie śruby( w zestawie) ,
ramki bez zastrzeżeń , śmierdzi jak wszystkie :)
Wieczorem projekcja - jak dotrę to opiszę wrażenia .


Pzdr.


Jak mozna zakupic detalicznie dla uzytkownika domowego w Veracomp?
Jaka jest w koncu wysokosc gornego czarnego borderu w ekranie optoma 9092? 500 mm, czy 300 mm jak jest napisane w danych na stronie. www.optoma.pl?
 

cezus

New member
Co do Veracomp to dzwoniłem do nich i usłyszałem,że jedyną możliwością zakupu dla klienta indywidualnego jest zakup przez sklep partnerski(lista na stronie veracomp). Niestety to tylko teoria- wybrałem się do jednego sklepu partnerskiego i sprzedawca nie bardzo wiedział czym jest ekran projekcyjny;)
 

Buti

New member
Cezus, próbowałem znaleźć fotkę takiego ekranu z wysuwanym borderem ale niestesty zapomniałem gdzie była ta fotka. Widziałem twoje ustawienie ekranu i tu może być trudniej bo masz ekran podwieszony pod sufitem. Ja mam powieszony na ścianie, więc mogę go zabudować i dorobić coś właśnie w rodzaju rolety opuszczanej przed ekranem. Rozwiazanie lepsze niz malowanie ramki ale bardziej kłopotliwe i wymagające kombinowania. Najlepiej było by mieć sam taki mechanizm zwijający jak w samym ekranie i dorobić resztę. Zwykła roleta rozwijana za pomocą łańcuszka to raczej nie to co by mnie satysfakcjonowało. Jednym słowem rozwiazanie lepsze ale trudniejsze do realizacji.
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Witam, zakupiłem ekran od firmy którą polecił Bambolo82 www.ekrany-projekcyjne.pl dokladnie ten model: http://www.ekrany-projekcyjne.pl/index.php?p23,ekran-projekcyjny-panonia-220-mw-format-hdtv-16-9
Wczoraj zamocowałem ekran i na początku był pofałdowany na dole (słabo widać to na zdjęciu, ale jedank jest to widoczne):
1.jpg
Zostawiłem go na noc rozciągniętego i w zasadzie się wyrównało nie ma już tego paska na dole, ale zauważyłem drugą rzecz:
2.jpg
Myślicie, że to się wyrówna ?
Jest też kolejna sprawa, te sznureczki do podciągania jakoś ciężko chodzą i sie tak przesuneły że ekranu nie da się wsunąć do samego końca bo blokuje go ten zaczep:
3.jpg
Ogólnie coś jest chyba nie tak z tym ekranem :( poza tym że nie śmierdzi :p
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
gadulinho napisał:
Witam, zakupiłem ekran od firmy którą polecił Bambolo82 www.ekrany-projekcyjne.pl dokladnie ten model: http://www.ekrany-projekcyjne.pl/index.php?p23,ekran-projekcyjny-panonia-220-mw-format-hdtv-16-9
Wczoraj zamocowałem ekran i na początku był pofałdowany na dole (słabo widać to na zdjęciu, ale jedank jest to widoczne):
View attachment 2018
Zostawiłem go na noc rozciągniętego i w zasadzie się wyrównało nie ma już tego paska na dole, ale zauważyłem drugą rzecz:
View attachment 2019
Myślicie, że to się wyrówna ?
Jest też kolejna sprawa, te sznureczki do podciągania jakoś ciężko chodzą i sie tak przesuneły że ekranu nie da się wsunąć do samego końca bo blokuje go ten zaczep:
View attachment 2020
Ogólnie coś jest chyba nie tak z tym ekranem :( poza tym że nie śmierdzi :p

a czy tego zaczepu nie mozna sciagnac i zalozyc ponownie w innym miejscu na sznurku? Jesli nie mozna tego zrobic, to musisz po prostu wyciagnac tube na ktora nawija sie ekran z zaczepow i przesunac sznurek. Tak samo to dziala w przypadku rolet okiennych
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Po zdjęciu tego zaczepu sznureczek rozpada się na dwie części, więc nie da się tak zrobić. Może faktycznie spróboje go wyjąć jakoś, więć jakbyś mógł to opisz dokładniej jak to zrobić ;)
Z fałdami jest tak że: im dłużej ekran wisi (dziś wisi tak spuszczony około 6 godzin) tym bardziej jest prosty, ale z boku i tak widać troszke że jest pofalowany (ogólnie jednak teraz wydaje się być OK). Ogólnie myślałem że taki ekran za 400 zł będzie lepszy, ale może to norma w tej klasie cenowej :confused:

P.S. Dziękuje za odpowiedzi :)
P.S.2 udało mi sie jakims magicznym sposobem naprawic mechanizm :p
 
Ostatnia edycja:

dread

New member
Bez reklam
Ja bym reklamowal. A o co chodzi z tym bialo czarnym borderem u gory ? Kolega tak sobie dziwnie zamowil ?

Deimos - jak sie Adeo Tensio sprawuje ? W niedalekiej przyszlosci chce wymienic swoja Projecte na cos lepszego i mysle m.in o tym ekranie - ciekawi mnie czy te napinacze spelniaja swoja role ?
 

Deimos

Banned
dread napisał:
Ja bym reklamowal. A o co chodzi z tym bialo czarnym borderem u gory ? Kolega tak sobie dziwnie zamowil ?

Deimos - jak sie Adeo Tensio sprawuje ? W niedalekiej przyszlosci chce wymienic swoja Projecte na cos lepszego i mysle m.in o tym ekranie - ciekawi mnie czy te napinacze spelniaja swoja role ?

Póki co ekran eksploatuje sporadycznie, bo czekam aż się pojawi w sprzedaży BD3800 Denona, lub ewentualnie Pioneer LX-91. Po niedzieli spodziewam się ampli Onkyo TX-NR906...Jakoś na Denna AVC-A1HD się nie zdecydowałem pomimo hurtowej ceny...
Co do napinaczy, to regulacja obciążników pozwala na różne ustawienia samej siły naciągu. Dzięki temu ekran ma perfekcyjnie gładką powierzchnie, czego o moim poprzednim (Projecta) nie moge niestety powiedzieć... No i Projecta śmierdziała dobry miesiąc po zakupie, Adeo wydziela bardzo delikatny i w sumie przyjemny zapach, jakiegoś bliżej nieokreślonego dezodorantu, silnik zwijający ekran nie należy do cichych, ale to w niczym nie przeszkadza.:D
 
Ostatnia edycja:
Do góry