ekran 120 cali 16;9 kraftman grey HD ? warto?

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kto powiedział, że MUSI być szary. Ja osobiście wolę biały, ale absolutnie nic nie mam do szarych, zwyczajnie bardziej mi pasuje biel.
Ewidentnie brakuje Ci wizyty w salonie i wyrobienie własnej opinii ;)
Kup tego chinczyka i nie przejmuj się opiniami.
To żaden pieniądz, jak wypadnie żle, to zwrócisz i kupisz za 4x tyle.
Na prawdę, ekrany to żadna kosmiczna technologia.
Są lepsze, gorsze i ja tego nie neguje, ale jak startujesz, to zacznij od początku, bo tu w grę wchodzą spore różnice, a dla Ciebie mogą one być marginalne lub zwyczajnie nie warte tej różnicy $.
W tych tańszych elektryka też działa tak samo. Jest pilot? Jest. Klikasz i się zwija, rozwija.
Czy jest głośniej, ciszej, jakie to ma znaczenie. Zasada działania jest taka sama. Ekran się rozwija jakieś 10s i tyle Cie powinno interesować.
Ludzię robią DIY ekrany o niebo lepsze jak te w sklepach po 5,6 tyś.
Sam musisz to wszystko ocenić, aczkolwiek 108" to deko mało...
 
Ostatnia edycja:

artiz_

New member
Bez reklam
Po lewej sciana pomalowana szarą farbą tikurilla super mat. Po prawej biała.
Szary poprawia kontrast i czerń ,biały natomiast wypukla więcej szczegołow
a40c65baa74d7a36427dbf94f79efbd5.jpg
a9054ceb17602764766868d403df2a58.jpg
72ee84e94d7cac29e6802c84e99c9463.jpg
8824e38032f9b8390deaaaeb4d68d2cb.jpg
9240cfac3762dd23df5a9f241376b6b0.jpg
 

gerrard

New member
Ekran biały jak najbardziej do przystosowanych pomieszczeń i bdb projektorów.
W pozostałych przypadkach lepiej sprawdzi się szary.
To czerń robi różnicę (i kontrast).
Jeśli będzie szara, widać to od razu.
Jasność bieli ma drugorzędne znaczenie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dlatego się stosuje pas rozbiegowy, bo biały sufit zabija jakość.
Sens zakupu drogiego projektora w tym wypadku jest żaden!
Pas minimalizuje odbicia. Do tego dochodzą boczne ściany, czy już sam sufit.
Suma sumarum, wychodzą potem takie kwiatki.

Jak te warunki są spełnione - przynajmniej w minimalnym stopniu, to ja wybieram biały, zresztą na tych fotkach tez lepiej wygląda.
Chociaż tutaj to zdjęcia strasznie skompresowane i jakość fatalna.

A bdb to jaki, bo ja mam Benka i świeci lepiej jak 2x droższy z ekranem przy suficie i odbiciami.
Każdy w salonie to samo powie, a wielu z nas chodzi na prezentacje i widzi.
 
Ostatnia edycja:

Boger

New member
Dziękuję Wam za konstruktywne uwagi - dają mi one szersze spojrzenie na temat.

Podsumowując - mam potwierdzoną ofertę na Andromedę IM 120" za 3100 zł. Dodatkowo czekam na wycenę odpowiednika Adeo i K.a.u.b.e.r.a.

Wcześniej podejdę chyba jednak do tego chińczyka z napinaczami za 1k. Szkoda, że nie jest trochę większy, jednak cena rekompensuje trochę mniejszy rozmiar. Powieszę, obejrzę kilka filmów i wtedy zdecyduję czy go zostawić czy kupować jednak coś 3x droższego.

Nic mądrzejszego nie przychodzi mi w tej kwestii do głowy :)
 

rafalopatika

New member
wszedłem tutaj i ONIEMIAŁEM. Od 5 lat używam matt grey 110 cali z silnikiem, najtańszy jaki był - sprawuje się REWELACYJNIE. Teraz zmieniam mieszkanie i pomyślałem, że wejdę poczytam i co - takie, śmakie, jakieś napinacze, te same obłędne dyskusje szary czy biały, znowu ktoś chce wymyślić koło. Tym co nie wiedzą co wybrać polecam - matt grey, najtańszy. Pozdrawiam, idę kupić dla siebie za 990 zł, no name.

p.s.
serio ktoś do domowego projektora za 3k kupuje ekran za 3k? Łomatko. Toż to lekka szajba gorsza niż kable w audio :)
 

bokciu

Banned
Jaka korba? Suprema elegant ma estetyczny ,maly uchwyt, a sam mechanizm zwijania jest dosyć powolny i precyzyjny. Osobiście to właśnie tę elektrykę bym sobie odpuścił, szukając kosztów. Samo rozwinięcie takiego ekranu nie nastręcza kłopotów a spora część pieniędzy zostaje w kieszeni.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ekran na pilota to świetna sprawa.
Ja po seansie zawsze zwijam bez wstawania, generalnie fajna sprawa.
Można porównać do elektrycznych szyb i korbki, też niby kilka ruchów, a jednak elektryczne to elektryczne. Ja na pewno nie kupiłbym już ręcznego.
Druga sprawa, dosyć istotna:

Projektor jest ustawiony pod żródło 16:9, tak aby wypełnić ekran, ale jak chcemy obejrzeć film, to te są jak pisałem w większości w 21:9, więc możemy leżąc na kanapie pilotem podnieś ekran do dolnej krawędzi, tak aby odciąć się od bieli.
Czyli taki pseudo multiformat, u mnie jest czarna ściana więc jak podniosę ekran, to mam czerń absolutną pod ekranem, a nie biały ekran.
Brakuje jeszcze czegoś od góry, ale i tutaj koledzy robią patenty, czyli drugi silnik z roletą która się opuszcza z góry i pięknie odcina, lub ręczny żeby spuścić na dół, a nawet są panele które doczepiamy w pole białego ekranu.
Różnice są kolosalne w odbiorze i żaden hiper projektor tego nie zastąpi.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Koledzy, zapominacie jeszcze o jednej przypadłości tanich ekranów, tzw srebrzenie, miałem z tym sposobność obcować, ekran avtec, co z tego, ze ekran był prosty, lekko rozwijał się na krawędziach, jak przy projekcji górnej ekran świeciło srebrem w centrum obrazu i nie dało się na to patrzeć, przynajmniej ja tak miałem. Przy projekcji dolnej było ok.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
 

Boger

New member
wszedłem tutaj i ONIEMIAŁEM. Od 5 lat używam matt grey 110 cali z silnikiem, najtańszy jaki był - sprawuje się REWELACYJNIE. Teraz zmieniam mieszkanie i pomyślałem, że wejdę poczytam i co - takie, śmakie, jakieś napinacze, te same obłędne dyskusje szary czy biały, znowu ktoś chce wymyślić koło. Tym co nie wiedzą co wybrać polecam - matt grey, najtańszy. Pozdrawiam, idę kupić dla siebie za 990 zł, no name.

p.s.
serio ktoś do domowego projektora za 3k kupuje ekran za 3k? Łomatko. Toż to lekka szajba gorsza niż kable w audio :)

Wiesz, równie dobrze można powiedzieć – po co do domu:
- głośniki za 10k,
- amplituner za 6k,
- końcówka mocy za 5k,
czy Audi A6 do jeżdżenia po mieście. Przecież Tico również się przemieścisz…

Najważniejsze, że Ty jesteś zadowolony. Jeżeli byłbyś uprzejmy to podaj mi proszę link do takiego najtańszego no name spełniającego moje potrzeby o których pisałem kilka postów wstecz – za ten 1k zł.


Ekran na pilota to świetna sprawa.
Ja po seansie zawsze zwijam bez wstawania, generalnie fajna sprawa.
Można porównać do elektrycznych szyb i korbki, też niby kilka ruchów, a jednak elektryczne to elektryczne. Ja na pewno nie kupiłbym już ręcznego.
Druga sprawa, dosyć istotna:

Projektor jest ustawiony pod żródło 16:9, tak aby wypełnić ekran, ale jak chcemy obejrzeć film, to te są jak pisałem w większości w 21:9, więc możemy leżąc na kanapie pilotem podnieś ekran do dolnej krawędzi, tak aby odciąć się od bieli.
Czyli taki pseudo multiformat, u mnie jest czarna ściana więc jak podniosę ekran, to mam czerń absolutną pod ekranem, a nie biały ekran.
Brakuje jeszcze czegoś od góry, ale i tutaj koledzy robią patenty, czyli drugi silnik z roletą która się opuszcza z góry i pięknie odcina, lub ręczny żeby spuścić na dół, a nawet są panele które doczepiamy w pole białego ekranu.
Różnice są kolosalne w odbiorze i żaden hiper projektor tego nie zastąpi.

Belkę dolną masz czarną? Nie wiem czy nie pisałeś czy ja przeoczyłem - jaki Ty masz ekran? :)
Pozostałe kwestie to wyższa szkoła jazdy ;)

Mechanizm suprema elegant fenix. Bardzo prosze
https://youtu.be/fGXbMegS5fk

Rzeczywiście ładnie to chodzi. Mam jednak dwa pytania:
1. Ty jesteś taki wysoki czy sufit masz nisko? U mnie sufit to 2,85 a przy moim wzroście po meblach musiałbym skakać ;)
2. Widać kilka fałd na ekranie - tak z ciekawości - nie są widoczne przy oglądaniu filmów? Być może demonizowanie każdej fałdki i nacisk na w 100% płaską powierzchnię to lekka przesada...

Twój ekran to jakieś 2k zł, a mi zależy jednak na elektryce więc to jest ta różnica z której robią się 3k zł.

Wszystkie chińczyki jakie widzę na allegro to są kompromisy w mniejszym lub większym stopniu. Albo rozmiar jednak ciut za mały, albo podłoże nie takie, albo jeszcze coś innego.


Koledzy, zapominacie jeszcze o jednej przypadłości tanich ekranów, tzw srebrzenie, miałem z tym sposobność obcować, ekran avtec, co z tego, ze ekran był prosty, lekko rozwijał się na krawędziach, jak przy projekcji górnej ekran świeciło srebrem w centrum obrazu i nie dało się na to patrzeć, przynajmniej ja tak miałem. Przy projekcji dolnej było ok.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

To kolejna kwestia która była chyba poruszana przy ekranach Kraftmana - zapytałem ich o to i podobno od dwóch lat stosują inne płótna i nie ma już tego problemu. Poza tym (podobno) pojawiał się on tylko w bardzo specyficznych warunkach u promila Klientów... Ile w tym prawdy - nie wiem. Niestety słabe opinie o tej firmie nie zachęcają do zostawienia u nich pieniędzy.
 
Ostatnia edycja:

artiz_

New member
Bez reklam
Mam sufit na 2.50 cm ,jestem wysoki i do uchytu na ekran sięgam bez problemu. Fałdy jakie widzisz posiada kazdy ekran mniejsze lub wieksze, nie znajdziesz ekranu wyglądajacego jak kartka papieru. Te "fałdy" są fabryczne i wystepują od nowosci. Oczywoscie nie widać ich podczas ogladania filmow.dostrzegłeś je bo mam okno od południa ktore pada pod ostrym kątem na ekran,a akurat wyszlo słońce ;)
 

Boger

New member
Ok, z tymi fałdami to tak myślałem - wiadomo co światło z boku potrafi pokazać na niektórych ścianach ;)

No u mnie nie ma opcji na sięgnięcie ręką - ekran będzie wisiał nad tv pod którym jest duża szafka ze sprzętem więc dostęp ograniczony. Musiałbym wchodzić na szafkę i sięgać z niej. Nie byłby to może wielki problem, jednak tak jak pisałem wolę dopłacić do napędu.
 

RAF1977

Banned
Masz rację, miałem na myśli, pakiet, elektryka i napinacze, razem 3tys. Nie wziąłem pod uwagę, że są elektryczne bez napinaczy.
 

Boger

New member
RAF1977 - tak właśnie myślałem. Niestety ale to napinacze są strasznie drogie - nie wiem skąd 2k za dwie linki po bokach... ;)


Czyli dla rozmiaru około 120" można podsumować to tak:
1. Suprema ręczna to okolice 2 tys +1k za elektrykę;
2. Adeo ręczne to 2,5-3k zł + 1k za elektrykę (k.a.u.b.e.r pewnie podobnie)
3. Kraftmann - dobry marketing i cena, jednak opinie nie zachęcają... w sumie to ich oferta jest najlepsza - 120" z topem 60cm, płótno reference grey które podobno jest idealnie płaskie i nie wymaga napinaczy, elektryka + pilot bezprzewodowy, ładny design kasety... - 3500 zł. Jeśli uprzeć się na napinacze to dopłata 250 zł czyli 3750 zł. Za taki Adeo trzeba zapłacić 5500 zł więc kusi... ;)

Dostałem wycenę na Adeo Motorized Elegance z topem 45 cm + 5 cm ramki na około w rozmiarze 117" - 3650 zł. Dodatkowy plus to przedni wysuw, czyli mógłbym powiesić bezpośrednio na ścianie a ekran zjedzie przed tv. Minus to brak pilota bezprzewodowego w zestawie - jest tylko na kablu. To akurat jestem w stanie przeżyć bo sprowadziłbym go sobie do wnęki i też byłoby ok. Dopłata do pilota to dodatkowe 250 zł.

Tańsza Suprema ma pilota, ale ma też krótszy top (40cm) i nie ma wysuwu przedniego, czyli musiałbym dokupić/dorobić jakieś dystanse i kaseta z ekranem odstawałaby od ściany o jakieś 5-10 cm. Może to średnio wyglądać :/
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sam fakt, że tyle ktoś liczy za elektrykę i o matko, za pilota, świadczy z czym mamy do czynienia, to jest dojenie klientów, w myśl - jak kogoś stac na projektor, to i na ekran.
Jak to możliwe, że chińczyk ma pilota, mechanizm i kosztuje 1000zł, a działa TAK SAMO. Że mechanizm inny, no zlitujcie się. Kogo to obchodzi, ma się zwijać i rozwijać, a to robi bardzo dobrze.
Weż tamtego na testy i zacznij od tego przygodę, bo gdybyś był faktycznie na prezentacji w salonie i wiedział czego szukasz, będąc pewny, że ekran za 5tyś to jest to czego szukasz, to nie ma co dyskutować, ale Ty nie wiesz.

Wiesz, równie dobrze można powiedzieć – po co do domu:
- głośniki za 10k,
- amplituner za 6k,
- końcówka mocy za 5k,
czy Audi A6 do jeżdżenia po mieście. Przecież Tico również się przemieścisz…

Ja bym to inaczej porównał.
Bardziej do kabli.
Można kupić kolumny i elektronikę za 20tyś (to nie jest dużo wbrew pozorom) i na dzień dobry do nich kable za 3tyś. bo tak niektórzy zalecają, ba niektórzy mają sprzęty za 10 + skrzynki 10k i kable po 5tyś., ale LEPIEJ co zawsze powtarzam, kupić do tego na początek tańsze, ale przyzwoite kable za 500zł, a resztę na dzień dobry przeznaczyć np. na wyższy model amplitunera, bądż dołożyć do lepszego centrala.
To będzie bez porównania lepsza inwestycja.

Dlatego ja osobiście wolałbym możliwie jak najlepszy projektor i do tego typowy ekran, bo i tak nie będzie żle (oczywiście są wyjątki), ale z czasem (jak już) zmienić na coś lepszego, albo na dzień dobry stwierdzić, że to jednak nie to.

Btw. Tak, mam czarną belkę. Nie wyobrażam sobie białej. Wszystko co jest wokół ekranu MUSI być czarne.
To są dla mnie istotne rzeczy, a nie jaki jest mechanizm elektryki. Sam zobaczysz jak ogromna jest różnica w obdiorze/kontraście na ekranie 16:9 i żródle 16:9 i 21:9. Przy tym drugim o ile podniesiesz ekran do granicy wizji, to druga strona będzie wyświetlana na jasnym ekranie i to już jest słabe. Dlatego najlepsze ekrany to multiformat. Takie kupują ekrany faktycznie pasjonaci.
Nic nie zastąpi fizycznych odcięć czernią! Dlatego niektórzy tutaj kombinuja i robię je we własnym zakresie.
Wolałbym już chyba chińczyka multiformat, jak coś za 4k i oglądać na 21:9 na jasnej powierzchni bez odcięcia czarnymi pasami.
 
Ostatnia edycja:

bokciu

Banned
Trzecia Suprema Elegant u mnie i dalej to samo. Serwis ręce rozkłada, nie chcą wymieniać na kolejną tylko wolą zwrócić kasę. Twierdzą, że to budżetowy model ,brak napinaczy, maksymalne rozwinięcie i projektor krótkoogniskowy który niby bardziej uwypukla zniekształcenia ekranu. Sam już nie wiem co począć, oddam i nie kupię nic w tym rozmiarze oraz cenie. Nikt chyba obecnie nie oferuje 171x96 w matt grey ,a tylko coś do 180cm mnie interesuje.
 

Attachments

  • 20170428_120038.jpg
    20170428_120038.jpg
    475,5 KB · Wyś: 83
  • 20170428_120006.jpg
    20170428_120006.jpg
    519,5 KB · Wyś: 124

Boger

New member
Pogadaj z Kraftmannem ;)

Ile płaciłeś za ten ekran? Te fale to jakaś tragedia - u mnie jest 100x lepiej na zwykłej rolecie materiałowej z Leroy zwisającej luzem z sufitu na testy ;) Nie licząc oczywiście kolorów bo te są wyprane jak 5 letnie gacie :/

Ja "przez" armanig'a ;) kupiłem te 108" z napinaczami za 990 zł. Przyjdzie pewnie w środę i wtedy zdecyduję czy ją zostawić, czy oddać i kupić coś z wyższej półki, czyli Suprema Andromeda IM 120" za 3100 zł czy Adeo Motorized Elegance 117" za 3650 zł.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ładnie mnie obciążasz ;) ale bardzo dobry ruch, aż jestem ciekawy Twoich wrażeń.
Jak będzie bubel, to temat załatwiony i będziesz wiedział co robić, a może się okazać, że będzie zadowolenie, to świetna cena za taką konstrukcje, no, ale zobaczymy jak to u Ciebie wypadnie.

Wcześniejsza fotka, to faktycznie dramat. Testowałem chińczyki i były idealnie proste (zależy jaki się trafi), a zaginało lekko na bokach, ale nie na powierzchni wizyjnej i można z tym żyć, szczególnie, że pare tysi w kieszeni, ale takie coś jak u Kolegi nie do przyjęcia.
 
Do góry