ekran 120 cali 16;9 kraftman grey HD ? warto?

Boger

New member
@artiz - u mnie wyświetla się wariant z napinaczami. Ten z ekranem "samoprostującym" będzie pewnie wygladał tak jak bez napinaczy - różnica jest prawdopodobnie w jakimś sztywniejszym płótnie...

OBLIQUE Do 5m
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Daj znać jak kupisz, ciekawy jestem czy faktycznie się lekko nie zawinie.
Przy 120" jakoś nie chce mi się w to wierzyć i nie w tym rzecz, że będzie to przeszkadzać, bo to nie jest reguła, a sama powierzchnia wizyjna może być prosta (tak nawet jest w ekranach za 1000zł - jak sie trafi dobrze), ale mimo wszystko z napinaczami pewniej, a tu już cena spora, a z Kraftmanem różne kwiatki.
Nie lepiej Ci poszukać jakiś używany?
Zastrzeż sobie możliwość zwrotu i kup coś też o połowę tańszego do testów, bo możesz się zdziwić.
 

Boger

New member
I tak przed weekendem nic do mnie nie dojedzie więc dam sobie jeszcze czas na zastanowienie. W tym Kraftmannie plusem jest długi pas rozbiegowy - dzięki temu mógłbym powiesić kasetę we wnęce sufitowej - po złożeniu ekranu byłby niewidoczny. Ostraszają mnie jednak średnie opinie o ich ekranach, które przewijają się przez internet. Nie chciałbym wydać 3,5k i wk...iać się że coś jest nie tak.

@armanig - musi być nówka bo biorę na fv ;) Odpytałem jeszcze o więcej szczegółów odnośnie tego płótna - dam Wam znać jak mi odpiszą. W sumie dopłata do napinaczy przy tych ekranach nie jest jakaś powalająca - 250 zł. Przy tej samej kwocie można wybrać ten reference grey 0.9 "samoprostujący". Do wyboru w zależności od preferencji.

Niestety nie mam gdzie "pomacać" tych ekranów i to jest największy problem - wtedy łatwiej byłoby mi podjąć decyzję :(
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kraftman jest w Wawie, byłem tam kiedyś u nich, ale to lata temu.
Podstawa to pas rozbiegowy i tu dobrze robisz, elektryka też świetna.
Ja bym osobiście dopłacił do napinaczy, chociaż może kup normalny i zdaj relacje ;)
 

Boger

New member
Tak, ale ja z Poznania jestem :) W W-wie bywam ale w najbliższych 2 tygodniach nie przewiduję a specjalnie leciał nie będę ;)

Trzeba im przyznać, że kontakt bardzo dobry - odpowiadają błyskawicznie.
Specyfikacja tego "reference grey":
gain: 0.9
kąt widzenia: 150st.
gr/MQ: 570g
grubość materiału: 0.39mm - nie jest to trochę jakieś cienkie?

Tak jak pisałem - napinacze i materiał reference grey to ta sama cena więc... sam nie wiem :)
Poproszę o próbki tych płócien - jak zobaczę to może będę wiedział co wybrać :)
 

Boger

New member
Widziałem to...

W piątek może dotrą próbki płótna - zobaczę jak wyglądają, jednak niestety opinie nie zachęcają do zakupu. Wolałbym coś standardowego, żeby sprzedawca się później nie zasłaniał, że ekran był robiony na zamówienie i nie przyjmie zwrotu.

Abstrahując od Kraftmann'a, cały czas jest opcja na:
1. Suprema Andromeda IM - 120" GM - gain 0.8 - 3100 zł (bez napinaczy)
2. Adeo:
- bez napinaczy - największy jaki znalazłem to 105" i nawet nie jestem pewien czy dalej jest w produkcji; cena to jakieś 3700 + sterowanie bezprzewodowe - optymistycznie wyjdzie z 4k
- z napinaczami - ekran 117" + bezprzewodowy pilot to kwota jakichś 5,5k (https://abcprezentacji.pl/Ekran-elektryczny-z-napinaczami-Adeo-Tensio-Motorized-Professional-258x145-cm-169-p1457.html
3. K.a.u.b.e.r - cenowo podobnie jak Adeo...
- bez napinaczy - seria blue label, jednak nie wiem czy mają one BT i BF - cena około 4k
- z napinaczami - ekran + bezprzewodowy pilot to kwota jakichś 5,8k - ekran 122"

Im dalej w las tym gorzej. Początkowo liczyłem, że kupię projektor do 3k, ekran do 2-2,5k + kabelki, pierdoły i zamknę się w 6k. Za chwilę okaże się, że ekran musi kosztować 6k i zrobi się 10k. Żona mnie z chaty wywali bo to prawie 2 lata 500+ przy dwójce dzieci ;)

A tak serio - patrząc z dystansu to wychodzi że (abstrahując od Kraftmanna) trzeba próbować z Suprema i liczyć na szczęście (lub reklamować i wymieniać) lub trzeba uderzać w Adeo/****************** z napinaczami i wtedy trzeba przełknąć te 5,5-6k za sam ekran...

Przeoczyłem coś??? :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie musi tyle ekran kosztować, dziwie się, że celujesz tak wysoko.
Nie wiem jaki masz projektor, ale jak nie kosztuje 10k, to po co Ci taki drogi ekran, wypożycz coś taniego, bez względu na opinie i porównaj do 2x droższego, może się okazać, że żadnej różnicy nie zauważysz.
Strasznie drogo celujesz, jakości nie będziesz miał 2x lepszej, a co najwyżej 10-20% przy dobrych wiatrach.
 

bokciu

Banned
Jakoś mocno abstrakcyjny jest dla mnie fakt, że można byloby, wydać tę samą kwotę bądź większą od ceny projektora, na kawałek gumowej szmaty. Kupując projektor za 10 tyś. - owszem, 3-4 tyś można wydać, ale przy urządzeniu za 3 kawałki, ciężko byłoby mi to przełknąć.
 

RAF1977

Banned
Ja mam za 10tys i ekran adeo 130" za 2.5tys 😀
Nie wiem czemu kolega Boger, tak uparł się na elektrykę.
Adeo ma ekrany rozwijane ręcznie, bez napinaczy.
Adeo elegance.
Przy 3m szerokości, troszkę brzegi idą do środka ale poza tym cała powierzchnia jest płaska.
Jak weźmiesz z ramkami naprasowanymi, to możne i nawet tych brzegów lekko zagiętych, nie będzie.
 
Ostatnia edycja:

Boger

New member
armanig i bokciu, nie zamykam się na drogie rozwiązania, jednak nie widzę w niskiej cenie niczego, co mogłoby pasować do moich potrzeb - może źle szukam.

- 115-120"
- 16:9
- MG
- border + co najmniej 30-40 cm top (przy mniej niż 60 cm i tak będę musiał na ścianie wieszać więc żadna różnica)
- elektryk
- pilot bezprzewodowy

Jest bardzo mało ekranów spełniających te potrzeby: allegro

Większość jest za mała/ma powierzchnię z gain 1.0/pilot na kabelku

Podajcie może linki do czegoś co miałbym wziąć pod uwagę - chętnie spojrzę

@RAF1977 - ekran będzie wisiał w salonie i nie wyobrażam sobie chowania korby za kanapą, wyciągania jej jak chcę coś obejrzeć i kręcenia w celu rozwinięcia ekranu. Wszystko w domu mam na silnikach i jest to po prostu mega wygodne. W tej kwestii może rzeczywiście się zafiksowałem, jednak od elektryki raczej nie odstąpię :) Poza tym silnik to kwestia ok 1k więc tyle jestem gotów dołożyć.

@artiz - tak raczej będzie, jednak z ciekawości obejrzę ich płótna, alternatywą jest to że jeżeli są pewni jakości to dadzą mi np. 7 dniowy termin płatności i opcję odstąpienia od umowy - jeżeli wszystko będzie ok to robię przelew, a w przeciwnym przypadku odsyłam ekran.

Być może problem jest w tym, że nie mam żadnego doświadczenia w tych rozwiązaniach i boję się wpakować w jakieś gó..no, które będę musiał później odsyłać i wymieniać. Wolę wydać trochę wiecej, zawiesić i mieć święty spokój. Optymalnym wyborem wydaje się ta Andromeda IM. Jeżeli widzicie jakąś alternatywę cenową to wskażcie mi ją... naprawdę chętnie rozważę każdą opcję.
 
Ostatnia edycja:

RAF1977

Banned
Sama elektryka, to plus 3tys do ceny wersji bez elektryki.
Więc zapomnij o dobrym ekranie za 3tys z twoimi wymaganiami.
5-6tys trzeba dać.
No chyba, że chińczyka za tysiaka i koniec tematu.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Wszystko zależy od podejścia, kupujesz raz a porządnie i masz spokój lub oszczędzasz i bujasz się z reklamacja mi oraz tracisz nerwy na wysyłki, pakowanie, ponowny montaż i demontaż felernego ekranu....Dla mnie osobiście szkoda czasu i pieniędzy.
Mam K.auber.a z napinaczami, pełna elektryka sterowanie z bezprzewodowego pilota wraz z wzmacnianą rura nawojowa oraz cichszym silnikiem od kilku lat i zero problemów . Tylko cena jest wysoka Ok 7tys..:-(
 

Boger

New member
Sama elektryka, to plus 3tys do ceny wersji bez elektryki.
Więc zapomnij o dobrym ekranie za 3tys z twoimi wymaganiami.
5-6tys trzeba dać.
No chyba, że chińczyka za tysiaka i koniec tematu.

Nie wiem jakie konkretnie silniki są wkładane do ekranów, ale z tego co widziałem to zazwyczaj za dopłatą jest to Somfy/Nice. Silniki roletowe/markizowe tych producentów to ceny w okolicach 1k zł. To nie moja branża więc nie znam się na tym, jednak nie sądzę żeby znacznie się one różniły od siebie. Skąd więc kwota 3k przy ekranach?

EDIT: zerknąłem jeszcze na Adeo i różnica jest taka jak pisałem - około 1k zł:
ręcznie rozwijany Adeo Winch Professional 293x165 cm (16:9)
Adeo Motorized Professional 293x165 cm (16:9)

+/- 870 zł - to jest dla mnie akceptowalna kwota biorąc pod uwagę komfort.

Napinacze to już rzeczywiście kolejne 2k zł. Może spojrzałeś na cały zestaw - tzn. elektryka + napinacze - wtedy rzeczywiście trzeba dopłacić 3k.

Wszystko zależy od podejścia, kupujesz raz a porządnie i masz spokój lub oszczędzasz i bujasz się z reklamacja mi oraz tracisz nerwy na wysyłki, pakowanie, ponowny montaż i demontaż felernego ekranu....Dla mnie osobiście szkoda czasu i pieniędzy.
Mam K.auber.a z napinaczami, pełna elektryka sterowanie z bezprzewodowego pilota wraz z wzmacnianą rura nawojowa oraz cichszym silnikiem od kilku lat i zero problemów . Tylko cena jest wysoka Ok 7tys..:-(

No właśnie tak bym chciał jednak te 5,5k to już abstrakcja przy projektorze za 2,8k zł i tutaj się z kolegami zgadzam. Oczywiście można sobie tłumaczyć, że zakup na lata i projektor za 5 lat zmienię i ekran zostanie, jednak jest to trochę okłamywanie siebie samego ;)


Edit: Czekam jeszcze na wycenę Adeo Motorized. Jeżeli cena byłaby niedużo wyższa od Suprema to może właśnie ją warto będzie rozważyć...
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kup chinczyka, był z napinaczami i elektryką. Cena coś w granicach 1000zł.
Jak nie przypasuje, to oddasz. Jak będzie dobrze, to masz 4tyś w kieszeni.
;)
 

Boger

New member
Kurcze, ale gdzie chińczyki z napinaczami w takiej cenie? Na alledrogo nic takiego nie znalazłem...

Link please :)

EDIT: ok, znalazłem coś takiego.

Cena rzeczywiście ciekawa i może rzeczywiście warto przetestować, najwyżej oddam. Jedyny minus to powierzchnia - matt white 1.0 i rozmiar - 108" zamiast 120" które planowałem.

Czy do filmów koniecznie musi być szary czy biały też może być?
 
Ostatnia edycja:
Do góry