Duży telewizor > 50' bez bajerów, dla starszej osoby, do 2,5k

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy kupuje co uważa dla siebie najlepsze.
Starsza osoba zapewne spędza wiele, wiele godzin przed telewizorem.
Więc pobór , a raczej różnica poboru energii będzie mieć odczuwalne znacznie.
Myślę, że LCD będzie pobierać kilka razy mniej energii.
A ostrość, wyrazistość i dynamika również dla starszej osoby mają swoje zalety. Jedyny problem w przedziale cenowym.
 

jerry46

New member
tak jak pisałem tv będzie ogladany max 2h dziennie i to nie codziennie, wiem ze plazma bierze wiecej pradu ale czy to jest jedyna wada w porownaniu do lcd?
jesli nie bedziemy brali pod uwage zuzycia energi to czy ten LG w podanych warunkach (nocne ogladanie bez swiatla zew. i wew.) bedzie dawal lepszy obraz niz np. Panasonic 50A400? Roznica w cenie jest
na korzysc LG ale czy gdybym ustawil je obok siebie, podlaczyl do tego samego zrodla (tv naziemna) to ktory obraz bardziej by cieszyl oko?
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam starsza osoba często "kima" przed telewizorem.Rano powidoki,duchy przodków jak znalazł i ma dodatkowe atrakcje za free...
 

tester100

Banned
W telewizorze plazmowym jakość obrazu jest lepsza niż w lcd.Plazma to zupełnie inny typ ekranu. Będziesz bardziej zadowolony z jakości obrazu w plazmie niż w lcd.
Napisałeś że oglądasz telewizje głównie wieczorem wtedy jakość obrazu w w plazmie jest najlepsza.LCD jest bez szans.
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
W telewizorze plazmowym jakość obrazu jest lepsza niż w lcd.Plazma to zupełnie inny typ ekranu. Będziesz bardziej zadowolony z jakości obrazu w plazmie niż w lcd.
Napisałeś że oglądasz telewizje głównie wieczorem wtedy jakość obrazu w w plazmie jest najlepsza.LCD jest bez szans.

Szczegolnie bedzie zadowolony z powidokow i zuzycia energii.
 

tester100

Banned
Brat ma plazmę LG, ja mam plazmę panasonica.Jakość obrazu w plazmie bardzo dobra.
Jeśli pobór energii jest najważniejszy to trzeba kupić lcd.
Jeśli jakość obrazu jest najważniejsza to kupujemy plazmę.
Nasycenie kolorów i więcej szczególów widać w plazmie nawet o rozdzielczości 1024x768 czyli 42 PN45000
Bardzo dobry przykład na filmie ,większy ekran to plazma mniejszy to lcd.
Czas reakcji matrycy plazmy to 0,001 ms .Czas reakcji matrycy plazmy jest szybszy od każdego lcd. led tv

Lg 42PN4500 plasma TV vs led - YouTube
 
Ostatnia edycja:

m@rcin

Member
tak jak pisałem tv będzie ogladany max 2h dziennie i to nie codziennie, wiem ze plazma bierze wiecej pradu ale czy to jest jedyna wada w porownaniu do lcd?
jesli nie bedziemy brali pod uwage zuzycia energi to czy ten LG w podanych warunkach (nocne ogladanie bez swiatla zew. i wew.) bedzie dawal lepszy obraz niz np. Panasonic 50A400? Roznica w cenie jest
na korzysc LG ale czy gdybym ustawil je obok siebie, podlaczyl do tego samego zrodla (tv naziemna) to ktory obraz bardziej by cieszyl oko?
Oczywiście że większy pobór energii to nie jedyna wada plazm.
Wybieranie telewizora za kogoś to nie jest dobry pomysł.
Ale jeśli to ma być dla starszej osoby to osobiście wybrałbym jakiegoś LEDa. Plazma nie jest dla wszystkich :razz:
 

jerry46

New member
Kupowanie za kogoś w tym przypadku jest jak najbardziej wskazane, babcia była w kilku sklepach stacjonarnych i to co chcieli jej wcisnąć - szkoda gadać.
Dlatego szukam informacji tutaj. Ten Lg jest za niecałe 1700, w tej cenie nie udało mi się znaleźć sensownego LEDa,
zależy nam głównie na jakości obrazu - z informacji które tutaj uzyskałem wynika że ta plazma będzie oferowała lepszy obraz niż ledy w granicach 2k zł.

Konsumpcja energii - plazma 120W, led - 50. różnica jest, przy założeniu że będzie chodzić 2h codziennie daje mi ok 7,5 kWh w miesiącu za plazme i 3,1 kWh za LEDa. 1kWh koszt ok 50groszy, czyli miesięcznie 2,2zł różnicy, rocznie ok 30zł. Chyba że coś zle policzyłem?
 
Ostatnia edycja:

jerry46

New member
tester100 dzięki za pomoc i rady, mam nadzieję że nie jesteś firmowym naganiaczem LG na tym forum ;) w gre wchodzi tylko i wylacznie 50cali, nic mniejszego, takze zapewne siadzie jednak ten LG

a tak przy okazji, pytanie z ciekawosci - na tej plazmie gdyby chcial podlaczyc ps4 beda lagi i przeskoki w obrazie czy bedize chodzic miod malina?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Lagów nie ma , są powidoki w tej klasie, głośniejsza praca, zdecydowanie większy pobór energii. Dla starszych osób z uwagi choćby na ostrość obrazu Sharp za 2500 zł jest lepszym rozwiązaniem.
 

tester100

Banned
Nie jestem naganiaczem LG:),jestem fanem technologii plazmowej.Uważam że pdp czyli plazma jest lepsza od lcd.Wcześniej polecałem tylko plazme panasonica ale teraz nie ma juz wyboru, tylko LG.
Jeśli chodzi o opoznienia w grach czyli input lag to trudno mi coś powiedzieć.Brat ma ponad 50 lat i nie gra na konsoli.Z informacji z amerykanskiej internetowej strony wynika ze są opóznienia w grach .
 
Ostatnia edycja:

czuryl

Member
Tak się zachwycacie tą plazmą jak... . Miałem ja w domu 4 dni i oddałem. Czerni to chyba ona nigdy nie miała. Do tej pory też byłem zwolennikiem Pdp ale kupiłem LCD Samsunga i już nie wrócę do Plazmy.
 
Do góry