Duży telewizor > 50' bez bajerów, dla starszej osoby, do 2,5k

tdx

New member
Bez reklam
Dziwnie się z Tobą dyskutuje... Bez sensu test? Obraz TV jest płynny? Poważnie?

Jasne że gadająca głowa w studio TV będzie wyglądała dobrze... Ale problem zaczyna się gdy kamera wykonuje pełnoekranowy ruch w jakąś stronę... Dodatkowo gdy poruszające obiekty są silnie kontrastowe - widać to najdobitniej (np wieżowce na tle nieba) lub samochód przejeżdżający przez cały kadr...
Wystarczy na spokojnie się temu przyjrzeć :D


Nie za bardzo rozumiem też co ma do tego led samsunga?
Testy przeje poprawnie każdy TV niezależnie od marki posiadający odpowiednio skonfigurowany układ kompensacji ruchu (Motion PLUS, TruMotion, MotionFlow itp...)

polecam także inne filmiki pokrewnego gatunku :)
[youtube]DJai6cwwaNU[/youtube]

oraz lekturę tego forum :)
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/104640-50hz-vs-100hz-v2-0-a.html

oraz wiele innych... :D
 

tdx

New member
Bez reklam
Zasada kompensacji ruchu jest w obu przypadkach taka sama więc argument raczej nietrafiony, sugeruje po prostu następnym razem baczniej przyjrzeć się obrazowi generowanemu przez TV.

Inna sprawa to taka czy ktoś to dostrzega czy nie i czy taki obraz jest akceptowalny.
 

tdx

New member
Bez reklam
możesz być zwolennikiem i kineskopów nic mi do tego, zobacz lepiej czego dotyczyło pytanie i co napisałeś ;)
 

RHJG

New member
Bez reklam
Kol.tdx a od kiedy to tester100 wel digitalus cokolwiek dostrzega?.Szkoda czasu na dyskusje z fanatykiem!
 

tdx

New member
Bez reklam
Muszę, widzę, trochę odczekać z odpowiedzią zanim się zastanowisz i napiszesz, w poście na który już odpisałem, wszystko co chciałeś zawrzeć...

Ładne zdjęcia, tylko co one mają pokazywać? :D
 

MatriX84

Banned
Na LCD będzie smużyć ten test, bo nie nadąży matryca z przejściom biały czarny. Gracze szukają szybkich matryc ,czasu reakcji żeby im się lepiej grało. Wiadomo że różne testy pokazują wady i zalety danego tv, ale jak nie widać ich na co dzień przy normalnym użytkowaniu to dla mnie te wady zalety nie istnieją. Bo ich nie widzę.


No to jak będę na takiej plazmie oglądał film HD w MKV 23,976 fps to będzie widać JUDDER?
 

tdx

New member
Bez reklam
będzie pytanie tylko czy to będzie dla powodowało dyskomfort, bo jeśli nie spokojnie można brać :D

tester100 poważnie Twój Sony DSC-HX9V dobrał pewnie na automacie ISO 1600 :) czyli to zdjęcie z rzeczywistością nie ma nic wspólnego, z tej noki (iso 400) to trochę lepsze zdjęcie ale jeśli źródło to BD to też szału nie ma bo na czerniach kasza straszna... Taka mała dygresja - ciężko zrobić właściwie zdjęcie tego co widzimy a szczególnie na automacie ;)

2 mc mnie nie było i już nowe teorie na temat plazmy powstają :D Może Ty piszesz o ZT Panasa ;)
 
Ostatnia edycja:

Prosument

New member
@tdx

Użytkownik tester100 to nie żaden tester, tylko plazmowy fanatyk znany w kręgach jako digitalus.Dyskusja z tym indywiduum nie ma najmniejszego sensu ponieważ jego wpisy w większości przypadków nie dotyczą tematu.Tzw.człowiek katarynka :)
 

MatriX84

Banned
Ta Plazma 50PB5600 jest z matrycą 100Hz ?

To jest inna bajka Hz odświeżanie w plazmie i LCD nie ma co tego porównywać Jak z podświetlaniem. Plazma ma 600 Hz a LCD 100 Hz podzielone na bloki i wychodzi 100 Hz. I jeszcze nie każdy LCD ma 100 Hz poniżej 2 tys nie ma LCD z 100 Hz natywną.
 

Prosument

New member
Pozwólcie że wyjaśnię.600 czy 2500 Hz w plazmie oznacza ile razy na sekundę można zapalić pojedynczy piksel.Czyli 600 HZ oznacza że można nim mignąć 600 razy w ciągu sekundy czyli 12 razy na półobraz.100 czy 200 HZ w LCD dotyczy tylko płynności ruchu i oznacza ile obrazów pośrednich TV jest w stanie wygenerować.
 

jerry46

New member
Panowie,
dziękuje za tak ożywioną (można nawet powiedzieć ożartą dyskusje), tak się złożyło że zdecydowałem się na tego LG głównie dzięki testerowi i jestem po pierwszych testach.

Ten telewizor trzeba dobrze ustawić pod siebie. Na domyślnych ustawieniach jest średnio ale po pogrzebaniu w parametrach (a jest tego od groma) obraz wypada naprawdę ciekawie.
Testowałem na:
- domowej kabłowce SD - obraz oczywiście lipa, ze względu na sygnał ale i tak jest dużo lepiej niż na innych tv które widziałem - nie mam bloków pikselozy, całośc ładnie się rozmywa - ale wiadomo, do tego ten tv nie będzie służył
- tv naziemna, dużo lepiej, programy w hd działają płynnie, kolory żywe, o kątach widzenia nawet nie muszę pisać - rewelacja!
- podłączenie pod stacjonarny komputer do testów - źródłem był konkretny materiał w pełnym HD, 1080p w Blue Ray. Początkowo obraz klatkował (tak jakbym na starym kineskopie do kompa dał 50Hz a nie 60) ale po ustawieniu parametrów było dużo lepiej. Na takim materiale dopiero widać potencjał tego TV - obraz żyleta, kolory, czerń nawet zbyt mocna jak dla mnie ale można oczywiście to zmienić. Gdy działają płynnie - obawiałem się klatkowania.

Pobór prądu od 120-150W bez trybów ECO itp. Z włączeniem oszczedzania energii schodzi poniżej 100W.

Generalnie ten TV ma sporo ustawień które trzeba ogarnąc a mi ze względu na czas moze to chwile zając - stad test pobieżny.

Mam natomiast kilka pytań (od laika plazmowego):
- przy przesyłaniu sygnału po hdmi i przy normalnej tv, z bliska widać (szczególnie na czarnych obiektach) zielone kropeczki, czasami zielone czerwone i niebieskie) - czy to jest normalne? z odległości 1m ich już nie widać, ale wole się zapytać.

- do podstawki była dołączona naklejka przeciwzakłoceniowa - czy ona cokolwiek daje?

- po podlaczeniu do kompa moge ustawic max odswiezanie dla tego TV 60Hz - czy tak jest ok, nie powinno być więcej?
 

TV3D

New member
Bez reklam
Panowie,
dziękuje za tak ożywioną (można nawet powiedzieć ożartą dyskusje), tak się złożyło że zdecydowałem się na tego LG głównie dzięki testerowi i jestem po pierwszych testach.

Ten telewizor trzeba dobrze ustawić pod siebie. Na domyślnych ustawieniach jest średnio ale po pogrzebaniu w parametrach (a jest tego od groma) obraz wypada naprawdę ciekawie.


Generalnie ten TV ma sporo ustawień które trzeba ogarnąc a mi ze względu na czas moze to chwile zając - stad test pobieżny.

?

Jaki masz model Plazmy LG? oraz czy byś go polecił:?:
 
Do góry