Telewizor dla studenta <1800

Rafael8911

New member
Witam, chciałbym kupić do pokoju telewizor. Będzie stał u mnie w pokoju i służył w 90% do oglądania wieczorem filmów lub seriali.
Odległość jaka będzie mnie dzielic od ekranu to ok. 4m, chciałbym telewizor 42 cale ale mocno ograniczają mnie fundusze, więc nie wiem czy nie kupie czegoś mniejszego.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
20m^2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
4m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
1/2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu
na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
Prawdopodobnie będzie stał.
6.Jak słońce świeci w pokoju ?
Mocne słońce zza telewizora. Ale uzywany będzie raczej w nocy.
7.Jaki masz obecnie telewizor ?
brak
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
-ma odtwarzać filmy (mp4, mkv) z dysku zewnetrznego (adata 720, 2,5 cala)
-czytanie napisów (najlepiej jak najmniej problematyczne)

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
cyfrowy naziemny
10.Jakie urządzenia ?
Laptop przez hdmi
dysk zewnetrzny

11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
2
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
bez znaczenia
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
film, serial, sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile %
nie
16.Preferencje co do marki ?
sharp, samsung, panasonic
17.Preferencje co do wielkości ?
najlepiej 42", ewentualnie 32"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
fizyczne awarie
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
wieczór
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
1800zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
nie

Im dłużej czytam na temat telewizorów tym mniej wiem. W tej chwili najchetniej poszedłbym po prostu do sklepu z dyskiem sprawdzil który odwtorzy mi film z napisami i jeżeli będzie sie zgadzała cena i rozmiar to bym kupił. Ale boję sie troche jakieś wielkiej wtopy.
I tu pytanie dla forumowiczów, czy w tej klasie cenowej wśród telewizorów spełniających moje wymagania zdarzają się dużo lepsze/dużo gorsze modele? Czy może wystarczy unikać kilku modeli a reszta będzie się sprawdzała mniej więcej tak samo?

Temat założyłem w dziale LCD ale jeżeli jest jakiś telewizor plazmowy spełniający moje wymagania to nie widzę żadnych przeciwskazań ;)

Z góry dzięki za pomoc,
pozdrawiam Rafał ;)
 

digitalus

Banned
Witam
Wybralbym 42 calowa plazme LG 42PA4500 lub panasonica tx-p42x50
Plazme LG na allegro mozna kupic za okolo 1450 zl .Panasonic jest juz troche drozszy, okolo 1650 zl.
Panasonic TX-P42X50 - porównaj ceny w Okazje.info
42PA4500 i tx-p42x50 to telewizory o rozdzielczosci 1024x768.Duzo osob uwaza ze jesli kupowac telewizor to koniecznie full-hd.Mam inne zdanie.W przypadku kanalow sd i filmow w niskiej rozdzielczosci uzyskasz lepsza jakosc obrazu z tych telewizorow niz full-hd.
przyklad w linku nizej, wiecej przykladow na forum( w poscie nizej wspomniano o plazmie 37x10. rozdzielczosc tego telewizora to 1024x768, jakosc obrazu sd lepsza niz w full-hd lcd)
http://www.hdtv.com.pl/forum/661666-post24.html
Kolega ma plazme LG 42pt353 to model z ubieglego roku. Telewizor posiada odczt plikow z usb , dysku twardego, pendrive .Dobra jakosc obrazu sd i hd
Telewizor ma tez dobre opinie na ceneo
Telewizor LG 42PT353 - Ceneo.pl
W modelu panasonica na ten rok tx-p42x50 jest juz funkcja odczytu plikow z usb
Tu zdjecia c3e , model z ubieglego roku.
http://www.hdtv.com.pl/forum/640267-post52.html
Dobra jakosc obrazu sd i hd
Jesli telewizje ogladasz glownie wieczorem to wrazenia wizulane z tych telewizorow beda bardzo dobre.
Tu krotki test tx-p42x50
http://www.techradar.com/reviews/au...lcd-tvs/panasonic-tx-p42x50b-1110466/review/4
"LCD czy Plazma?
Ocenia Piotr Wojtowicz, operator filmowy, autor zdjęć do filmów i seriali, między innymi Prymas, Tam i z powrotem, Ekstradycja, Sztos, E=mc2, Sfora, Jutro idziemy do kina oraz Czas honoru.
http://www.hdtv.com.pl/forum/509065-post1553.html
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Ja bym plazmy bez full hd nie wziął, z tego powodu, że 70% filmów które posiadam jest z rozdzielczości HD (czyli i tak większej niż rozdzielczość plazm, poniżej hd ready), lub full HD.

Jeśli jednak mówimy o plazmach z full hd w 42" - jest im bardzo mało. Do tego kosztują raczej powyżej 2tyś.

I jeszcze jedna rzecz - nie wziął bym taniej plazmy ze względu na ich czerń. Takiego braku czerni nie ma żadna inna technologia - czerń nawet nie próbuje być ciemno szara - jest po prostu blado szara.

Z drugiej strony - LED do 1.8tyś to też nie jest taka łatwa sprawa.

Można by znaleźć jakieś pseudoledy, podświetlanie jak dawne LCD. Np.
Samsung 40EH5000
Philips 40PFL3107
LG 42LS3400

ALe jakościowo nas one nie powalą - tutaj przewaga nawet najtańszych plazm w kolorach będzie zauważalnie widoczna.

Więc przechodząc do końca - coś co świeci w miarę porządnie, w tej cenie :

Sharp 40LE340
Toshiba 40HL933
Panasonic 37E5E
Philips 42PFL3207
 

digitalus

Banned
Mam dwie plazmy. Panasonica o rozdzielczosci 1024x768 i daewoo o rozdzielczosci 852x480 i kolor czarny jest bardzo dobry nawet z pliku o niskiej rozdzielczosci. Telewizor kupiony w 2008 roku .Do dzis dziala bez usterki.
http://www.hdtv.com.pl/forum/214050-post56.html
W sklepach plazma prezentuje sie gorzej od lcd ale w domu bardzo dobrze. Lepiej od lcd i led-tv.
Nawet na stronie sony ktore nie produkuje plazm od dawna mozna bylo przeczytac takie zdanie..cytuje

Ekrany plazmowe znacznie lepiej sprawują się w domu. koniec cytatu
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Nie przeczę - może tam zastosowali odpowiednią technologię pomimo niskiej rozdzielczości. Ale tak czy siak - obecnie najtańsze plazmy, np.; Samsunga czy LG, a nawet Panasonica niestety posiadają wyjątkowo słabą czerń. Jest to pewnie jakiś wielki kompromis względem kosztów, bo 42" kosztujące 1300-1400zł jednak jest na granicy kosztów produkcji.
 

Rafael8911

New member
Pójdę jutro zobaczyć tego Panasonica TX-P42X50, i jeżeli czerń i jakośc obrazu będzie odpowiadać to się chyba zdecyduje ;)
Cena przyjemna bo widze, że i w Tesco i w Mix Electronics telewizor od dzisiaj za 1599zł.
Ale tutaj mam jeszzce jedno pytanie jak w serwisie okazje.info klikne na zobacz oferte, to przy ofercie Tesco wyświetla się taka nazwa telewizora Panasonic TX-P42X50 275, a przy ofercie z Mix electronics taka
Panasonic TX-P42X50 161. Róznia sie te cyferki na końcu 275/161.
To jest jakaś różnica?

I jeszcze jedno pytanie. Z tego co widziełem w recenzjach telewizor odtwarza wszystkie formaty filmów ale czy irientuje sie ktoś może jak radzi sobie z napisami? czyta txt, trzeba konwertowac do srt?

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam ;)
 

digitalus

Banned
Trzeba brac poprawke na jasne oswietlenie sklepowe i kolor czarny nie bedzie idealny . W jasnym oswietleniu sklepowym plazma nie pokona lcd-ekow. W domu bedzie ok
Jakosc obrazu z x50 nie bedzie gorsza niz na tych zdjeciach,c3e to poprzedni model
http://www.hdtv.com.pl/forum/642210-post60.html
275/161 to ten sam model plazmy .Gdyby na koncu symbolu byla litera B to telewizor przeznaczony na rynek brytyjski. Ale to raczej nie jest mozliwe.
Zabierz do sklepu pendrive z filmami i sprawdz jak telewizor radzi sobie z napisami txt lub srt
Najlepiej gdy plik txt lub srt bedzie mial taka sama nazwe jak film.

To dobry cytat z internetowej strony, caly czas aktualny:)
Producenci zdając sobie sprawę, że zakup telewizora często dokonywany jest na podstawie impulsu wywołanego pierwszym wrażeniem, specjalnie, fabrycznie przygotowują odbiorniki tak aby przykuwały wzrok konsumenta. Zdecydowana większość telewizorów eksponowanych w sklepie ma specjalnie dobrane parametry wyświetlania - obraz jest bardzo jasny, kolory jaskrawe, a obraz coraz częściej prezentowany jest ze źródeł wysokiej rozdzielczości. Takie ustawienia dobrze sprawdzają się w sklepie, lecz gdy przywieziemy telewizor do domu okaże się, że mamy zupełnie inne warunki oglądania telewizji i ustawienia sklepowe są po prostu niewłaściwe. Kolory, które w markecie wyglądały na piękne, nie mają wiele wspólnego z rzeczywistymi, występującymi w naturze, jasność jest za wysoka, bo męczy nam się wzrok, a obraz z kablówki wygląda o wiele gorzej niż w sklepie.
 
Ostatnia edycja:

Rafael8911

New member
Odwiedziłem przedwczoraj kilka sklepów i w tesco obejrzałem i panasonica tx-p42x50 i LG 42PA4500. Obydwa były w tej samej cenie 1599zl. Stały obok siebie i obraz w zasadzie był podobny. Panasonic dysku zewnetrznego mi nie znalazł za to LG znalazł bez żadnego problemu. Napisy LG w formacie srt odtwarza bez problemu, z txt ma tylko dla niektórych rozszerzen (jeszcze nie stwierdziłem dokłądnie dla jakich).
Podsumowując zdecydowałem się kupić tego Lg a tu miła pani sprzedawczyni w Tesco powiedziała, żebym sprawdził sobie jeszzce w saturnie bo może będzie taniej (sklepy są obok siebie). No i rzeczywiście okazało się, że telewizor był 50zł tańszy ;)

W pokoju telewizor sprawuje sie idealnie, moze jestem w tej kwesti laikiem ale do obrazu nie mam żadnych zastrzeżeń ;)
Rzeczywiście tak jak kolega digitalus pisał obraz sd prezentuje się rewelacyjnie. Jedyną wadą telewizora jest to, że naprawdę mocno odbija światło ale dla mnie to żadna wada bo i tak będzie uruchamiany tylko wieczorami, nawet zaleta bo teraz tak jakby mam w pokoju lustro :D

Tak więc pozdrawiam i dziękuję za pomoc ;)

Jakby ktoś miał jakieś pytania do tego modelu LG, to proszę pisac postaram się odpowiedzieć ;)
 

Rafael8911

New member
Wydaje mi się, że Panasonic po prostu nie czyta dysków bo miałem ze sobą także pendriva i pendriva znalazł bez problemu. Pewnie za małe napięcie w porcie.

Co do odłączania urządzeń z portu USB to czy wyłączenie telewizora, który ma coś w porcie (dysk czy pendrive) bez uprzedniego bezpiecznego wyłączenie tez kwalifikuje sie jako "niebezpieczne"? Czy może lepiej zawsze przed wyłączeniem te bezpieczne usunięcie kliknąć?

I sam kabel (rozdzielnik USB na mini USB) może sobie chyba cały czas bezpiecznie w porcie siedzieć?

Pytanie może trywialne ale zawsze wychodze z założenia, że lepiej 10 razy spytać niż później żałować ;)
Pozdrawiam ;)
 

digitalus

Banned
Telewizor oczywiscie mozna wylaczyc z podlaczonym dyskiem twardym. Kabelek z dyskiem lub bez moze byc caly czas podlaczony.
Po wylaczeniu telewizora mozna podlaczyc lub odlaczyc urzadzenia z usb bez zadnego ryzyka. Bezpieczne rozlaczanie ( strona 35 w instrukcji) dotyczy rozlaczania dysku twardego, pendrive w czasie gdy telewizor jest wlaczony i ogladamy telewizje.
 
Ostatnia edycja:
Do góry