[Nasze Zestawy AV] Dolby Atmos 5.1.2 by DrWredman

Caparzo

New member
Bez reklam
Ja sie nie pytam żeby ci dosrać, wkurzyć itp bo tak mi odpowiadasz z tym kotletem jakbyś chciał a nie musiał...
Pytam z czystej ciekawości czy jest sens pchać się w to, bo sam myśle nad takim roziwązaniem. Tylko czy to ma sens, czy nie poleciałeś w koszta o połowe której nie wykorzystasz. Myśle czy u mnie zdało by to egzamin dlatego pytam
 

DrWredman

Active member
Ja sie nie pytam żeby ci dosrać, wkurzyć itp bo tak mi odpowiadasz z tym kotletem jakbyś chciał a nie musiał...
Pytam z czystej ciekawości czy jest sens pchać się w to, bo sam myśle nad takim roziwązaniem. Tylko czy to ma sens, czy nie poleciałeś w koszta o połowe której nie wykorzystasz. Myśle czy u mnie zdało by to egzamin dlatego pytam

Caparzo wiem wiem, już poznałem Twój styl pisania :)
ale kotlet tam często londuje.

Docelowo chcę mieć cały set z jednej marki koniecznie z bipolami, a tutaj możliwości w rozsądnych cenach są ograniczone.
 

Kamil_89

Member
i co myślisz że u mnie takie bipole też by się sprawdziły? bo nie wiem kogo słuchać, a doświadczenie mam niestety małe
 

DrWredman

Active member
Mam pytanko o przypisanie głośników surround back w obecnym Marantzu 7010.

Obecnie chcę ustawić głośniki w konfiguracji 5.1.2.
Podczas wyboru przypisywania głośników przed kalibracją, audyssey pyta czy mam głośniki surround. Odpowiadam TAK.
I oznacza je jako surround, ale nie pyta czy to są głośniki Surround LEFT/RIGHT czy Surround BACK.
Ale o sufitowe to już pyta, czy przednie, czy tylne czy środkowe.

Próbowałem ją oszukać i wybrałem system 7.1.2. Wtedy oprócz zapytania o głośniki surround L/R pyta też czy dodatkowa para to Surround Front, czy Back. No i OK. Ale podczas kalibracji wyłapuje że nie ma jednej pary głośników i każe sprawdzić połączenia :).

Czy da się tak skonfigurować surroundy aby były jako Back? przy 5.1.2 ?

Dodatkowo przy konfiguracji 5.1.2 + zone 2/3, podłączenia Surr Back są przypisywane do drugiej strefy.
 

Kamil_89

Member
może ampli od razu wie że to są "zwykłe" surround bo masz je podłączone w to gniazdo, z tego co widziałem to pierwsze 5 kanałów masz na stałe przypisane
 

DrWredman

Active member
może ampli od razu wie że to są "zwykłe" surround bo masz je podłączone w to gniazdo, z tego co widziałem to pierwsze 5 kanałów masz na stałe przypisane

Taki sprytny to on nie jest. Sprawdza to dopiero podczas kalibracji.
Miałem podłączone pod back, ale sama konfiguracja głośników nie oferuje wyboru 5.1.2. gdzie głośniki surround mam ustawione jako back. Od razu kwalifikuje je jako surround L/R.
 

DrWredman

Active member
Czas zrobić wiecej dostępu i więcej przewiewu !!!!

IMG_2421.jpg


IMG_2419.jpg


IMG_2420.jpg


IMG_2422.jpg


IMG_2423.jpg
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Uuuułaaaaaa :) ale kolo nawywijał :)
Taki rozbieralny mebel to skarb :)
Czyli przewietrzasz, porządkujesz kable i szukasz drogi dla nowych kabli pod surroundy ?
 

lobos

New member
Bez reklam
Cacy! :) Choć trochę im pewnie ciasno, ale wkomponowłeś je extra ;-)
Marantz wizualnie super wygląda.
Zwłaszcza jeden na drugim ;-)
 

DrWredman

Active member
Cacy! :) Choć trochę im pewnie ciasno, ale wkomponowłeś je extra ;-)
Marantz wizualnie super wygląda.
Zwłaszcza jeden na drugim ;-)

2 cm z każdej strony a na górze nawet kilka, więc chłopaki sie pomieszczą. :D

Dobry pomysł.
Teraz jestem ciekaw kiedy zaczniesz ta szafke i półke likwidować :D

W sumie są tam 4 strefy więc luz, tylko te tależe żony :roll:

Ciasno kruca bomba :)
Ta naklajka zostawiona tak na wszelki wypadek jakby co ? :)

To dla gości żeby widzieli, że nowe :D

Mam jeszcze pomysł na skrzyneczkę na tę pajęczynę, ale muszę to jeszcze rozrysować bo kabli przybywa ;)

Acha Cantony pilnie sprzedam :D
 
Do góry