[Nasze Zestawy AV] Dolby Atmos 5.1.2 by DrWredman

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No tak, czyli wybrales merasia bez odsluchu onkyo.

A co do 13.1 to tylko sekcja preout - przelot.
"13.2-kanałowa sekcja pre-out"

Procesor przetwarza 11.2 kanaly. Bynajmniej narazie.
"11.2-kanałowe przetwarzanie"
 

DrWredman

Active member
No tak, czyli wybrales merasia bez odsluchu onkyo.

A co do 13.1 to tylko sekcja preout - przelot.
"13.2-kanałowa sekcja pre-out"

Procesor przetwarza 11.2 kanaly. Bynajmniej narazie.
"11.2-kanałowe przetwarzanie"

Doskonale o tym wiem.

Faktem, jest że wyższych modeli Onkyo jeszcze nie słuchałem, ale słuchałem wzmaka Marasia z Klipschem i to mi wystarczyło, aby podjąć decyzję. Bas mnie kupił. :)
 

mrokness

New member
Ja po przesiadce z onkyo 609 na 7010, po pierwszym włączeniu doznałem szoku. Wow se myślę onkyo w stereo było lepsze, albo przynajmniej bardziej mi pasiło. 2 tygodnie gdzieś dochodziłem do siebie i już jest w porządku. Częsciej jednak teraz muszę suba załączać. W kinie od od razu poczułem różnice na +.
Jeśli można zapytać w jakiej cenie nowy marantz?
 

DrWredman

Active member
Miał być czarny więc przyjechał czarny :D

Jeszcze zmarznięty biedaczek. Ale podkręciłem kaloryfery w domu więc szybciej się rozgrzeje. :D

IMG_2390.jpg
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witamy w klubie Marantza.
Podłączaj klocucha lepiej, co miało się skroplić już dawno spłynęło po tranzystorkach ; )
 

DrWredman

Active member
Po wstępnej instalacji 7010 ciężko coś konkretnego napisać.
Na razie bez kalibracji bo surroundy Klipscha 240S właśnie przyjechały. Ciężkie skurczybyki więc chyba będę musiał dać grubsze wkręty jako wieszaki.

Podłączałem kabelki z synem (12), niech się chłopak wdraża.
Wczoraj skonfigurowaliśmy wszystkie ustawienia i męczyłem stereo.
Pierwsze brzmienia trochę dziwne. Nawet nie wiem jak je określić. Bas jest fajny głęboki więc OK, czuć też dynamikę. Ale wysokie musiałem podkręcić. Cały czas gram na Cantonach i starych kablach głośnikowych. ;)

Amplituner ma bardzo dużo ustawień, w których jeszcze się trochę gubię.
Wczoraj nawet częściowo nie wyświetlał wszystkich opcji, były wyszarzone. Np. Regulacja tonów.
Potem albo coś przepstrykałem, albo wyłączyłem i włączyłem ponownie i wszystko się pojawiło.
W Onkyo też chyba raz czy dwa tak miałem.

Podoba mi się to, że jest szybki dostęp do różnych opcji. Np. regulacja głośności na poszczególnych kanałach. Menu na ekranie jest bardzo czytelne z dużej odległości. Podświetlany pilot ;).
korektor graficzny można ustawiać w locie, a nie jak w Onkyo najpierw ustaw potem słuchaj.

Nie podłączyłem jeszcze wzmaka, który ma grać na frontach. Ciekawe czy usłyszę różnicę na+. Jutro rodzinka wyjedzie to go podłączę i zrobię kalibrację itd. Muszę też rozkminić sterowanie drugą strefą ze smartfona.
Apka smartfonowa ma też dużo więcej możliwości niż ta od Onkyo.

Ważne, że sprzęt już jest więc po woli można się bawić w ustawienia i dopasowywania brzmienia pod siebie. :)
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Akurat Maraś z serii 7 gra bardzo przyzwoicie z Cantonem, także może kwestia kalibracji spowodowała mieszane uczucia :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Podłączałem kabelki z synem (12)
a Pewnie, niech juniory się uczą. Mój (7) wczoraj od a-z gramofon, wyciągał płyty, kładł, ramię, opuszczał windę, itd. Miał kupę radochy. Kiedyś myślałem, że jak dziecko się urodzi, to zniszczy sprzęt, na pewno coś zepsuje, powrzuca resoraki do kolumn, powciska kopułki, nic z tych rzeczy. Jak się urodził pomyślałem, że to tylko sprzęt. Nic nie zepsuł. Ba, umie więcej włączyć niż moja żona :D
takie czasy...
 

DrWredman

Active member
a Pewnie, niech juniory się uczą. Mój (7) wczoraj od a-z gramofon, wyciągał płyty, kładł, ramię, opuszczał windę, itd. Miał kupę radochy. Kiedyś myślałem, że jak dziecko się urodzi, to zniszczy sprzęt, na pewno coś zepsuje, powrzuca resoraki do kolumn, powciska kopułki, nic z tych rzeczy. Jak się urodził pomyślałem, że to tylko sprzęt. Nic nie zepsuł. Ba, umie więcej włączyć niż moja żona :D
takie czasy...

Gdy coś pozmieniam, to moja żona pyta z ironią w głosie: jak się tu teraz ogląda telewizję??? :D

Młody już sam reinstalacje windowsa robi. Faktem jest że teraz to jest dużo łatwiejsze niż kiedyś.

Dzieciom trzeba pokazywać, uczyć i tłumaczyć. Inaczej się nie nauczą.
A gdy coś zepsują, to uczą się jeszcze szybciej, a sprzęt się naprawi albo kupi nowy.

Teraz młody odkrywa tajniki taniej chińszczyzny typu słuchawki BT i zaczyna widzieć co znaczy cena/jakość. :)
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Ty nie zagaduj tematu żoną i dziećmi :) tylko zagęszczaj ruchy i skrzynki wieszaj :)
Jak nie wiesz jak zleć roboty młodemu :)
 

sentyzibi

Well-known member
a Pewnie, niech juniory się uczą. Mój (7) wczoraj od a-z gramofon, wyciągał płyty, kładł, ramię, opuszczał windę, itd. Miał kupę radochy. Kiedyś myślałem, że jak dziecko się urodzi, to zniszczy sprzęt, na pewno coś zepsuje, powrzuca resoraki do kolumn, powciska kopułki, nic z tych rzeczy. Jak się urodził pomyślałem, że to tylko sprzęt. Nic nie zepsuł. Ba, umie więcej włączyć niż moja żona :D
takie czasy...



No tak, stara metoda Konfucjusza działa 😉
 
Do góry