[Nasze Zestawy AV] Dolby Atmos 5.1.2 by DrWredman

Bipo

Active member
Bez reklam
To jakiś cymbał a nie sprzedawca.
Typowy sprzedawca który chwali to na czym ma największy zarobek , i to tyle z ich strony obiektywizmu.

Popieram, typowe zachowanie sprzedawcy który chce opchnac sprzęt na którym najwięcej zarobi..:grin:
Mógłby zaproponować chociaż odsłuch jednego jak i drugiego w bezpośrednim starciu aby klient na własne uszy się przekonał ja gra jeden zestaw a jak drugi... ..:fool:
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Wiesiu, po komentarzach kolegów czuję, że chyba drogi nie zmienię ;)

Posłuchać można, ale zawsze pierwsza myśl najlepsza :)
Trzymaj się zatem tej drogi. Posłuchamy rz i sr, aby się utwierdzić w pierwotnej koncepcji lub przekonać się do innej.
Co do opinii gościa w salonie to przyjąłem to z przymrużeniem oka bo nawet mój "stary" denon nie ma - odpukać- ochoty na awarie, a z onkyo faktycznie były problemy z hdmi. Pytanie tylko czy nowa linia rz wolna jest od tej przypadłości.
Co na pewno to niektórym korki wywala :)
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Wiesiu, po komentarzach kolegów czuję, że chyba drogi nie zmienię ;)

I dobrze robisz. Nikogo nie słuchaj, a tym bardziej sprzedawców. Wybierasz dla Siebie , będzie grało u Ciebie. A czy będzie to M albo O, to już twoja decyzja.

A i tak Onkyo , jest najlepsze :D:twisted:
 

DrWredman

Active member
Posłuchać można, ale zawsze pierwsza myśl najlepsza :)
Trzymaj się zatem tej drogi. Posłuchamy rz i sr, aby się utwierdzić w pierwotnej koncepcji lub przekonać się do innej.
Co do opinii gościa w salonie to przyjąłem to z przymrużeniem oka bo nawet mój "stary" denon nie ma - odpukać- ochoty na awarie, a z onkyo faktycznie były problemy z hdmi. Pytanie tylko czy nowa linia rz wolna jest od tej przypadłości.
Co na pewno to niektórym korki wywala :)

No i te wpadające druciki :D
Gdzie nie spojrzysz, same awarie. :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z awaryjnością Marantza to gość trochę przesadził, na forach o wiele częściej słyszymy o awaryjności Onkyo. Sam nie raz o tym pisałem zastanawiając się co jest grane.
Pytanie, czy w nowych modelach jest to samo, a tyczy się to głównie HDMI.
Drugie pytanie, nie znamy realnych statystyk, czyli na ile sprzedanych modeli przypada awaria.
Bo jeżeli Onkyo sprzedaje (przykładowo) 300szt. a Marantz 100szt. to siłą rzeczy częściej będziemy słyszeć o awaryjności pierwszego.
Marantz w kontekście sprzedaży zdaje się(?) jest bardziej "niszową" marką, coś jak Volvo przy VW.

Natomiast, musowo musisz zestawić Onkyo, ostatnie modele.
No i nie zestawiaj 260, a 280. Tu w trybie direct na Onkyo nic się nie kręci czy podbija.
Dam Ci kilka kawałków - z Tidala i sobie na nich przetestuj, są kawałki które obnażają.

Co do RZ1100, to koniecznie zestaw z niższą serią RZ800/810.
To nie jest to samo brzmienie, na RZ8xx masz więcej niskich.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ale ja wiem ;) przeprowadż tylko test porównawczy skoro już jesteś na odsłuchach, da Ci to duży pogląd na to co się dzieje na rynku. Poproś o zestawienie 810 do 1100, załącz kawałek i przepinaj w locie kable. Nic nie reguluj, żadnych podbić itp. bo nie o to chodzi.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Ale 7.1.4 z 810 nie zrobię :( i tu jest pies pogrzebany.

I dalej jesteśmy w punkcie wyjścia :)
Jutro przelecę się w dwa punkty na Mokotowie i zobaczymy co się uda zestawić. Dam znać.
Ja z chęcią posłucham rz810 vs 1100. Dla spokoju sumienia muszę też odsłuchać x4300 vs sr6011.
 

Drunk

New member
Bez reklam
"Try before you buy" - to jedyna właściwa droga. Nie ma sensu dyskutować nad wyższością jednej marki nad drugą, każdy musi znaleźć swoje własne brzmienie. Mi np. nie podchodzą Klipsche, a bardziej zrównoważone MA lub Tannoy.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
"Try before you buy" - to jedyna właściwa droga. Nie ma sensu dyskutować nad wyższością jednej marki nad drugą, każdy musi znaleźć swoje własne brzmienie. Mi np. nie podchodzą Klipsche, a bardziej zrównoważone MA lub Tannoy.

Było już TRY i nasz kolega Dr jest już w nieodwaracalnej fazie BUY czyli amoku zakupowego.
Z tej drogi nie ma już powrotu :)
Z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że nowy ampli już jedzie, a fronty i surr pojawią się zaraz potem.
Należy się spodziewać, że będzie dużo pisania :)

Ja już wiem co to będzie, ale niech Lipet sam się pochwali w swoim czasie :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tym subem co masz będzie konkret set.
Wizualnie też będzie ekstra, wpasuje się jak ulał do pomieszczenia.
No i central przede wszystkim, a nie te pierdziawki jak u innych producentów... ; )
 

DrWredman

Active member
Odsluchiwales rz1100 tez czy dales sobie na luz i odrazu zamowiles Merasia?

Odpusciłem Onkyo bo cena + wzmak wychodzi dużo drożej.
Poza tym chcę przetestować inną markę na własnej skórze.
A może mi się Auro zamarzy. Poza tym 7010 ma możliwości do 13.1 więc jest potencjał.

Dwa Onkyo już były, czas na zmiany.
 
Do góry