Docieranie i użytkowanie plazmy Panasonica

hursamir

New member
Czy może od razu zrezygnować z plazmy przy takim przewidywanym użytkowaniu i zacząć szukać dobrego LCD :roll:

Nie wiem. Niech sie bardziej dosw. wypowiedza. Ja wiem jedno - wkurza mnie to ciagle ogladanie sie a tak to sie pixele wypala a tak sie cien zrobi - cholera mnie juz bierze. Chyba zaczne go normalnie uzytkowac a jak sie skopie to wymienie na nowy.

Dzisiaj moja laska ogladala film z czarnymi pasami i jak zalaczylem zoom to przez dobra chwile byly cienie w miejscach poprzednich pasow. Jak niebezpieczne dla tej plazmy jest ogladanie z pasami??
Dodam ze za wyjatkiem DVD/BD nic na nim nie jest ogladane. Wiem mialem to olac :mrgreen:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nawet w instrukcji jest ostrzeżenie:
001_P1100090.JPG



002_P1100091.JPG


003_P1100092.JPG

to chyba wystarczy
 

gebolek

Banned
Nie wiem. Niech sie bardziej dosw. wypowiedza. Ja wiem jedno - wkurza mnie to ciagle ogladanie sie a tak to sie pixele wypala a tak sie cien zrobi - cholera mnie juz bierze. Chyba zaczne go normalnie uzytkowac a jak sie skopie to wymienie na nowy.

Dzisiaj moja laska ogladala film z czarnymi pasami i jak zalaczylem zoom to przez dobra chwile byly cienie w miejscach poprzednich pasow. Jak niebezpieczne dla tej plazmy jest ogladanie z pasami??
Dodam ze za wyjatkiem DVD/BD nic na nim nie jest ogladane. Wiem mialem to olac :mrgreen:



To lepiej to olej, jeśli chodzi o plazmę to nic jej nie będzie.
Miałem już dwie plazmy panasonica ( aktualnie 50VT20 ) i nic im nie było.
Efekt jest krótkotrwały i widoczny tylko przez chwilę przy jednolitym ( białym / jasnym ) kolorze.
Moja właściwie pracuję 8h na dobę najczęściej na TVN24 gdzie jest dużo statycznego obrazu i nie ma z tym problemu.
 

hursamir

New member
Mam takie pytanie w sprawie docierania plazmy. Sciagnalem sobie prog (kilka slajdow) gdzie kilka kolorow w roznych odcieniach jest wyswitlane na przemian. Powiedzmy 4 odcienie nieb, pozniej 4 odcienie czerw. itd. Problem polega na tym ze od 2 dni nie zauwazam roznicy w odcieniach. Wszystkie odcienie sa takie same. Czyli teraz mam 4 nieb, 4 czerw itd. Czy wszystko jest ok czy moze dojechalem sobie plazme zamaist jej dotarcia?
 

gebolek

Banned
Mam takie pytanie w sprawie docierania plazmy. Sciagnalem sobie prog (kilka slajdow) gdzie kilka kolorow w roznych odcieniach jest wyswitlane na przemian. Powiedzmy 4 odcienie nieb, pozniej 4 odcienie czerw. itd. Problem polega na tym ze od 2 dni nie zauwazam roznicy w odcieniach. Wszystkie odcienie sa takie same. Czyli teraz mam 4 nieb, 4 czerw itd. Czy wszystko jest ok czy moze dojechalem sobie plazme zamaist jej dotarcia?



Daj sobie spokój z tym docieraniem.
Oglądaj normalnie TV.
Na początku przez pewien czas unikaj długiego oglądania kanałów ze statycznym obrazem ( loga stacji, czarne pasy 16:9, itp.) i wszystko będzie OK.
 

kurm28

New member
przeczytałem watek...
od siebie dorzuce tylko dwie rzeczy:

1) kawałek instrukcji z LG
(ups - nie wkleił sie - nie umiem wklejać obrazków :( )
Generalnie producent zaleca unikanie "przez dłuzszy czas" oglądania z paskami, i oglądania statycznego obrazu pow 1h dla plazmy i 2h dla LCD.


2) to co widzę u rodziców, którzy maja Samsunga nie przejmują się zasadniczo przeznaczeniem obrazu, żeby nie oglądać np więcej jak 1h TVP1 z jego logo, a gdzie nic sie nie dzieje, nic nie wypala itd.

Przytoczyłem dwa odmienne punkty widzenia i sam będąc u progu wejścia w posiadanie plazmy, nie wiem jak postępować.
W instr dziwi mnie tylko to, ze:
- czasy dopuszczalnego wyświetlania statycznego obrazu sa śmiesznie krótkie (1h dla plazmy, kiedy np film trwa 2h plus reklamy, a logo widać cały czas).
- to, ze straszą "wypaleniem' również dla LCD.

pzdr
k
 
Ostatnia edycja:

airon

New member
przeczytałem watek...


Przytoczyłem dwa odmienne punkty widzenia i sam będąc u progu wejścia w posiadanie plazmy, nie wiem jak postępować.


pzdr
k

Unikaj tylko kontrastu dynamicznego, zbyt długiego wyświetlania obrazu statycznego ( możesz spokojnie oglądać programy z logo firmowym powyżej godziny, mowa tu raczej o wyświetlaniu jakichś plansz bądź jakichś ramek, map z gier podłączonych konsoli itd.. ) i oczywiście obrazu 4:3. Na początku niestety plazma ma to do siebie ze zostają powidoki, ale są na tyle nieszkodliwe że znikają w trakcie użytkowania. Plus jest taki że im więcej godzin plazma będzie miała przepracowane tym bardziej będzie się na nie uodparniać. Tak więc nic do głowy tylko normalnie użytkować.
 
Ostatnia edycja:

kurm28

New member
Unikaj tylko kontrastu dynamicznego, zbyt długiego wyświetlania obrazu statycznego ( możesz spokojnie oglądać programy z logo firmowym powyżej godziny, mowa tu raczej o wyświetlaniu jakichś plansz bądź jakichś ramek, map z gier podłączonych konsoli itd.. ) i oczywiście obrazu 4:3. Na początku niestety plazma ma to do siebie ze zostają powidoki, ale są na tyle nieszkodliwe że znikają w trakcie użytkowania. Plus jest taki że im więcej godzin plazma będzie miała przepracowane tym bardziej będzie się na nie uodparniać. Tak więc nic do głowy tylko normalnie użytkować.

ok - dzięki
będzie tylko problem z oglądaniem zawsze na całym TV, bo ja w pracy a w domu dzieciaki z babcia.
nie sądzę, żeby oglądając DVD byli w stanie tego pilnować.
chyba trzeba dzieciakom obciąć oglądanie bajek - niech się w piaskownicy bawią więcej ; )))))
 

codaco

New member
ok - dzięki
będzie tylko problem z oglądaniem zawsze na całym TV, bo ja w pracy a w domu dzieciaki z babcia.
nie sądzę, żeby oglądając DVD byli w stanie tego pilnować.
chyba trzeba dzieciakom obciąć oglądanie bajek - niech się w piaskownicy bawią więcej ; )))))

I tak oto nowy telewizor staje się ważniejszy od dzieci ;). A tak na poważnie to kup im takie bajki, które są zrealizowane w 16:9 i wypełniają cały ekran, pozostałe pochowaj i będziesz miał spokój a dzieci rozrywkę. Ja poprzednią plazmę miałem prze 7 lat gdzie technologia do dzisiejszej była mocno zacofana
i nic jej się nie wypaliło, gra dalej bezproblemowo u teściów, teraz panasonic od pół roku normalnie oglądany z pasami, z ramkami i z logo i nic się nie dzieje.

Pozdrawiam
Krzysiek.
 

Marucins

Member
Masakra - mowa o komentarzach w tym temacie. Te stare z 2008, ukazują jak to mało kto miał konkretną wiedzą, są szokujące przez swoją rozbieżność i powoływanie się na pseudo ekspertów (mówiących za i przeciw).
Wszyscy plątali się w koło bezskutecznie próbują przytoczyć jakieś argumenty i po chwili zaczyna lecieć dyskusja na temat formatów FullHD i HD ready (bałagan nie z tej ziemi).


Sam chciałbym dowiedzieć się jak to wygląda teraz po tylu latach w takich Panasach z serii VT30.

Ale już prawdopodobnie trafnie sam sobie odpowiem:
  • nie oglądać na starcie obrazu w formacie 4:3 lub poziomymi pasami
  • nie zasypiać z włączonym TV
  • oglądać dużo filmów
  • na początku korzystania ustawienia obrazu takie, aby nie wyżyłować siódmych potów z TV
  • i tak przez najbliższe kilka dni

Później jedziemy normalnie. Człowiek nie po to kupuje coś aby cackać się z tym jak z jajkiem.
Mam w du**e lobby próbujące wmówić mi że Plazma jest taka i taka a LCD jest takie i takie.


ps. co do wygrzewania, to chyba z całą elektroniką jaką mam styczność w jakimś aspekcie tego potrzebuje - weźmy taki komputer co stoi przed nami - pasta termo przewodząca na CPU, wymaga wygrzania ale tylko po to by poprawić "sprawność" działania.


A co jak pojawi się bad/hot pixel??
 

Marucins

Member
Dziś przyjrzałem się u wujaszka na TH-42PV80P

2 lata śmiga, bez żadnego - DOSŁOWNIE ŻADNEGO przygotowania. On jest maniakiem TV (telewizji), nie ma śladów pasów, loga, dosłownie NIC!

Duże brawa dla lobby producentów LCD, za takie ciekawe bajki na dobranoc.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Gdzieś napisałem ile lat ma mój i ile godzin.... i też nie widzę wypaleń ani powidoków itp... no może go na początku przez około 100h bardziej oszczędzałem ale potem leci jak trzeba, czy to fotka dłużej oglądana, czy dowolny kanał...
 

klimad

New member
Piszecie o spokojnym oglądaniu przez 100h a jaką macie pewność że wasz tV już nie ma 200-600h czasu działania chociażby w trybie sklepowym. Co do plazm rzadko się zdarza aby były one w sklepach w magazynie są one raczej dostarczane w kilku egz i stawiane na wystawkę gdzie mają zachęcać do kupna potencjalnych klientów. LCD mogą być w kilku sztukach przechowywane na magazynie sklepowym gdyż częściej schodzą, moja rada jak chcesz plazmę by ją sam dotrzeć monitoruj sklep i to kiedy dotarł do nich towar poproś sprzedawcę aby ci wyświetlił menu serwisowe byście mogli zobaczyć ile czasu wasz potencjalny tv gra.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Piszecie o spokojnym oglądaniu przez 100h a jaką macie pewność że wasz tV już nie ma 200-600h czasu działania chociażby w trybie sklepowym. Co do plazm rzadko się zdarza aby były one w sklepach w magazynie są one raczej dostarczane w kilku egz i stawiane na wystawkę gdzie mają zachęcać do kupna potencjalnych klientów. LCD mogą być w kilku sztukach przechowywane na magazynie sklepowym gdyż częściej schodzą, moja rada jak chcesz plazmę by ją sam dotrzeć monitoruj sklep i to kiedy dotarł do nich towar poproś sprzedawcę aby ci wyświetlił menu serwisowe byście mogli zobaczyć ile czasu wasz potencjalny tv gra.

dla tego kolego, że szanujący się forumowicz np. w plazmach panasonic może sam wejść w tryb serwisowy i sprawdzić ile godzin świecił się ekran i ile było właczeń plazmy przed zakupem :p poza tym za pomocą podłączenia kompa lub USB do TV po HDMI sprawdzić (tłami z pulpitu) czy nie ma jakiś artafaktów czy nierówności w podświetlaniu a ci co w MM lub podobnych kupują TV ze ściany to ich sprawa. Nawet w sklepach tradycyjnych można się dogadać na test a w internetowych jak by co 7 dni na odesłanie :)

Mam znajomego sprzedawce w dużym sklepie RTV i mówił mi że TV potrafią sporo posiedzieć i poświecić w trybie sklep/dynamic zanim pójdą do klienta. W tych sklepach nie często zdarza się konsument "świadomy" a jak już to poogląda i pójdzie dalej. Przebiegi sprzedawanych TV to 300h standard a zdarzają się lepsi. Znajomy na moją prośbę podejrzał wiszące u niego Panasy plazmowe przebiegi od 50 do 1300h ;) Udanych zakupów życzę... :bober:
 
Ostatnia edycja:

klimad

New member
Ja już dawno kupiłem i miał 424h ale zam kolesia który kupił TV i dopiero po sprawdzeniu okazało się że ma 2540h przepracowanych. Co po mojego tv TX-P42U30E to fakt można było wcześniej sprawdzić niżeli się kupiło, ale mówi się trudno.
 
Do góry