Docieranie i użytkowanie plazmy Panasonica

GTT

New member
motobartcompany napisał:
Instaluje teraz koze jotula i jest napisane, że przez pierwszych kilka rozpaleń robić coś w rodzaju świeczki, delikatny płomień w piecyku. Możesz powiedzieć po co to komu? piec jest żeby go używac a nie docierać.
Mam nadzieję, że takie wygodne podejście do urządzeń nie uczyni Cię sławnym, akurat jest okres na zaciąganie się tlenkiem węgla. To powolne "przyzwyczajanie" kozy do wysokich temperatur jest po to, by jej elementy się uszczelniły, nie jest to przecież jednoczęściowy odlew; może też sam materiał wymaga tego rodzaju hartowania zanim dasz kozie w palnik :)

Cytowana odpowiedź z Panasonica.de to przykład, że akurat trafiło na szczerego i zorientowanego gościa. Jakoś nasi nie potrafią być tacy szczerzy...

@Ben32 "prześwietlona biel i paleta barw" to głównie kwestia ustawień. Spróbuj ustawień podanych tuż pod Twoim postem. Moja TH-42PV80 ma 250 godzin i potwierdzam, że balans bieli z czasem "schładza się". Przynajmniej takie mam wrażenie przechodząc teraz pomiedzy ciepłym i zimnym.
 

motobartcompany

New member
GTT

To w sumie nie temat na tego typu rozmowy ale wolne rozpalanie w nowym piecu w tym przykładzie wolno stojący typu "koza" ma też na celu:)

-Powolne utwardzenie powłoki lakierniczej. Na samym początku dymi bo rozpuszczalniki wyparowują.
-Tak jak napisałes uszczelnienie
-Dodatkowo ułożenie się wkładki kominowej która jest świeżo w murowana
Zalecają też nasypanie w ruszt piasku, nie wiem dla czego ale tak pisze..

Sory za of top
 

GTT

New member
To może załóżmy konkurencyjny temat o docieraniu :D
Dla mnie temat docierania plazm został zakończony właśnie tą cytowaną odpowiedzią z niemieckiego Panasonica.
A że dla 95% mniej świadomych użytkowników plazm ten temat jest całkowicie nieznany świadczy przykład znajomego znajomego: po kilku miesiącach oglądania na plazmie TV w formacie 4:3 zniszczył ją nieodwracalnie. Teraz wokół swoich znajomych rozsiewa bajkę o wyższości LCD nad tymi "dziadowskimi plazmami".
Próbowałem wyjaśniać, ale to walka z wiatrakami, bo "przecież są dowody".
Generalnie ludzie nie czytają instrukcji, ani nie chcą się wdawać w taką gimnastykę. Ale spokojnie, i tak podążamy śladami krajów bogatszych popełniając te same błędy. Po prostu się bogaćmy i nie zawracajmy sobie 4 liter takimi pierdółkami.
:hmm:
 

ArtS007

New member
Bez reklam
To jedna, niezaprzeczalna przewaga LCD nad plazmami. I moim zdaniem jedna z niewielu.

Przykład kozy świetnie pokazuje, że bezstresowe obchodzenie się z urżądzeniami na zasadzie, używać i nie przejmować się, nie zawsze wychodzi na zdrowie (nie tylko urządzeniom).

Niektórzy nawołują: nie demonizujmy. Owszem, nie demonizujmy, ale też nie lekceważmy.

ArtS :)
 

Ryszards68

New member
DZ_R napisał:
Dlaczego wy 'plaźmiarze' zawsze głośno trombicie jakie to te plazmy są wspaniałe, a wypalanie się luminoforu i loga stacji to są zmyślone bajki, a jak przyjdzie co do czego, to jak widzę zupełnie inaczej to wygląda...

Może widziałeś jakąś bardzo starą plazmę o przestarzałej technologii? Może z "ekspozycji" gdzie była włączona na jeden kanał po kilkanaście godzin na dobę? Jakie loga? Co z luminoforem? Nikt nikogo nie zmusza do zakupu! Mam taki tv od kwietnia i jest katowany czasami po kilkanaście godzin na dobę i jakoś "wypaleń" brak. Nie słuchaj bajek, sam się przekonaj. No i nikt nie mówi że LCD jest do d.;) Tylko kup za takie pieniądze porządnego LCDeka - powodzenia!
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Są dwie szkoły. Jedna mówi, że plazmy są wspaniałe i już. Druga mówi, że plazmy są wspaniałe, ale mają pewne mankamenty. Do tej drugiej szkoły należę ja. :)

Przy normalnym użytkowaniu plazmy szansa na wypanlenie się logo jest żadna. Ale gdyby założyć, iż oglądamy tylko TVN24 (na przykład), to taka szansa już istnieje. Wszystko zależy od tego, jak się użytkuje telewizor.

LCD z pewnością jest pozbawiony tej wady, a przynajmniej na tyle, że w codziennym użytkowaniu spokojnie może służyć,jako monitor do komputera. Plazmy do takich celów zdecydowanie bym nie polecił.

Ale prawdą jest, że na obecną chwilę LCD chcący powalczyć z plazmą musi kosztować sporo więcej. Po prostu plazma wyświetla obraz prawie tak, jak kineskop. W sygnał telewizyjny był tworzony pod takie właśnie ekrany. Stąd plazma jest z urodzenia uprzywilejowana. A że ma drobne wady? Kto ich nie ma?

Dzisiejszy świat opiera się na widzeniu wsztskiego w barwach białej i czarnej. Żadnych pośrednich odcieni. Czyli jeśli LCD, to nie plazma, bo plazma jest be. Jeśli plazma, to nie LCD, bo LCD jest be. W wiadomo, że nie ma technologii doskonałej. CRT też taka nie była, ale nie byo aletrantywy. Gdyby nie fakt, że technologia plamowa nie uporała się z problemem wytwarzaniaq małych ekranów, mało kto myślałby o zastosowaniu w roli telewizorów technologii LCD. Zapewne pamiętacie, że jeszcze niedawno wyprodukowanie LCD o rozmiarze 42" było nie lada osiągnięciem. Ale wiadomo było, że się uda. Zaś w przypadku plazm prawie na pewno nie uda się wyprodukować małych ekranów o rozsądnej rozdzielczości.

Być może z czasem narodzi się następca tych dwóch technologii łączoący ich zalety i eliminujący wady. Jak na razie, tylko się o tym mówie, a niewiele w tym kierunku udało się zrobić. Jak dla mnie plazma wyświetla bardziej naturalny kolor i już choćby dlatego jest lepszym wyborem. A że nie korzystam z niej, jako monitora komputerowego, to nie miałem dylematów.

Jeśli ktoś woli LCD, to dobrze. Nie jest to zły wybór. Różniece między LCD i plazmą powoli się zacierają. Jednak nadal dzieje się to kosztem kosztowenej elektroniki, stąd i ceny LCD z górnej półki są bardzo wysokie.

DZ_R, dziwisz się, jak można mówić o wspaniałości plazmy, skoro są jakieś ale. Dla mnie to nic dziwnego. Osobiście cenię sobie zróżnicowane opinie. Opinia, że coś jest super hiper lub do kitu, to nie opinia. To wyłącznie kwestia wiary. :)

A wiara co niektórych osób w to, że powidoki były bolączką poprzednich generacji plazm jest moim skromnym zdaniem nieco na wyrost. Nawet na Pioneerze dało się zauważyć różnicę w świeceniu po oglądaniu obrazu 4:3. Podobnie ostatnia seria Panasoników okazaa się dość podatna na powidoki w pierwszym okresie użytkowania. Spierałem się o to w wątku poświęconym PV80 do czasu, aż nawet niedowiarkowie musieli przyznać, że takie zjawisko istnieje.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

Guniu7

New member
Mógłby mi ktoś powiedzieć jak cyzścić odciski palców z Plazmy??
Potrzeba jakiś specjalny płyn? Czy zwykla szmatka wystarczy?
 

martin72

New member
Guniu7 napisał:
Mógłby mi ktoś powiedzieć jak cyzścić odciski palców z Plazmy??
Potrzeba jakiś specjalny płyn? Czy zwykla szmatka wystarczy?
A nie miałeś w zestawie załączonej ściereczki??? Ja z moim tv dostałem w komplecie ścierkę... Panasonica :D
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Nie bardzo rozumiem to o 4:3... Skoro są szare pasy, to chyba nie powinno się nic wypalać, prawda? Ponadto, koledzy z Niemiec zalecają "mittelgrau" - to lepiej ustawić Mid niż Max?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Oczywiście, że czarne pasy się nie wypalają, ale wypala się część aktywna obrazu. Co to jest mittelgrau, bo nie szprecham.

ArtS :)
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Średnioszary. A pasy i tak się delikatnie wypalają przy jakimkolwiek podświetleniu (aczkolwiek widać to tylko na granicy obszarów)...
 

radosuaf

New member
Bez reklam
No właśnie piszę, że skoro pasy są szare, to nie powinno być problemu z oglądaniem obrazu 4:3, po "wypalanie" obrazu jest mniej więcej równomierne na całym ekranie... Rozumiem, gdyby pasy były czarne...

"Mittelgrau" to średnioszary :).
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Nie jest równomierne, bo będzie kontrast między kolorowym ekranem a szarym tłem i ta granica będzie widoczna przez jakiś czas po puszczeniu w miarę równomiernego tła (oczywiście będzie mniej widoczna niż z pasami czarnymi, ale jednak).
 

2vv

New member
przemas22 napisał:
Za forum DVHK.
Przytoczę tutaj odpowiedź z Panasonic Deutschland:

Po 1000 godzin czasu pracy telewizora w takich warunkach, Panasonic gwarantuje, że problem z wypaleniem zniknie.
To by znaczyło, że jeśli korzystamy z tv ok. 4 godzin dziennie (całkiem sporo, jeśli zakładamy, że domownicy pracują poza domem), to z telewizora będzie można korzystać w sposób zgodny z _własnymi_ preferencjami już po 250 dniach :shock:

Moim zdaniem wartość absolutnie nie do zaakceptowania i w tej sytuacji nie ruszam ustawień fabrycznych (aż sprawdziłem: w trybie "film" kontrast ma wartość 95%).
 

2vv

New member
motobartcompany napisał:
Junaka po generalce 3 lata intensywnych prac docierałem przez 2 tys km. Oczywiście można od początku dać w palnik, ale wiadomo jaki wpływ to ma na późniejszą żywotność silnika.


mototuneusa.com/break_in_secrets


http i www na początku oraz .htm na końcu.
 

Ryszards68

New member
radosuaf napisał:
No właśnie piszę, że skoro pasy są szare, to nie powinno być problemu z oglądaniem obrazu 4:3, po "wypalanie" obrazu jest mniej więcej równomierne na całym ekranie... Rozumiem, gdyby pasy były czarne...

Oglądać najlepiej na całej matrycy! Nie wyobrażam sobie oglądania z „pasami”! Ustawić na AUTO (jasne, że nadal obraz jest zniekształcony, ale to mniejsze zło i… czy po to kupujemy taki telewizor by oglądać taki kwadracik?) lub ZOOM1. Oczywiście przy oglądaniu niektórych programów (jakieś wiadomości w 4:3) może za bardzo ucinać góra-dół, lecz w większości materiałów filmowych to nie przeszkadza. Niesamowite jest dla mnie narzekanie ludzi, że w trybie auto ucina im np. logo – do czego to jest komuś potrzebne? Problemem są programy informacyjne typu TVP Info czy TVN 24 bo znikają paski informacyjne, więc wiadomo że tutaj nie można tego zastosować – cóż? Dopóki nadawcy nie zaczną nadawać 16:9 lub 4:3 z „pasami” tak będzie. Swoją drogą myślę, że stacje TV trochę olewają klienta skoro chyba większość użytkowanych obecnie telewizorów to telewizory panoramiczne?
 
Do góry