Docieranie i użytkowanie plazmy Panasonica

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie rozpędzałbym się jeszcze z tą większością. Zapominasz, że sporo jeszcze zostało tradycyjnych baniek, które prawdopodobnie dobiegną swoich dni. Nie zmienia to faktu, że taki TVN24 mógłby już przejść na 16:9. Na ekranie 4:3 da się to przecież oglądać.

ArtS :)
 

Mirox

New member
Prześledziłem watek pobieżnie i napiszę tak. Pierwszy panel w TH50PV8T dotarłem wg informacji z forumi było ok. Jednak się zepsuł (serwis stwierdzoł wadę fabryczną) i przy drugim panelu się zapomniałem i przez pierwszy miesiąc chodził na dynamicznym i nie wiem czemu ale teraz na jasnych scenach widać logo TVP 2 i to dość wyrażnie. Ja uważam i sam się przekonałem, że jednak coś w tym docieraniu jest. Na marginesie może ktoś poradzi jak to zlikwidować. Nie jest to super widoczne ale jak się o tym wie to po prostu widać i tyle. Zanaczm jestem zwykłym użytkownikiem i nie wdaje się w dyskusje piszę tylko o moim przypadku. Zaznaczm że dwujkę oglądam tyle samo co inne programy. Dodam, że TV chodzi pod N więc o żadnych przebiciach programów nie ma mowy.
 
Ostatnia edycja:

radosuaf

New member
Bez reklam
Ja NIENAWIDZĘ rozciągania i ucinania. Co z tego, że mam cały ekran, jeśli Angelina Jolie wygląda jak hipopotam? Albo James Bond ma ucięte pół głowy?
 

Mirox

New member
Dzięki za radę ale nie wiem o co chodzi. Puściłem śnieg na kilkanaście minut i nastąpiła dość wyraźna poprawa, chociaż na Jim Jam jest to najbardziej widoczne. Stwierdzam, że puszczenie śniegu nie rozwiązało problemu, ale bardzo wyraźnie pomogło.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Ja na Samsungu PS50A451 pograłem sobie kilka(naście) godzin w Medal of Honor i został mały trójkącik po kompasie. Całkowite usunięcie wymagało kilku godzin puszczenia ruchomego gradientu (biały->czarny).
 

Mirox

New member
Koledzy czy idze jakoś zrobić żeby TV nie wyłączł się po klkunastu minutach w czasie śnieżenia. Chyba ma jakieś zabezpieczenie że jak nie ma sygnału to się włącza.
 

Patrycjusz

New member
nie jestem pewien na 100%, ale, wejdź w ustawianie i tryb oszcz. ustaw na wyłączony.

pozdrawiam

Ps. Jak kupiłem swojego Panaska, to miałem małego bzika, czy widać jakieś powidoki itd. itd. , czasami włączałem śnieg wieczorem itp. hmmm na dzisiaj mogę powiedzieć, że jestem "wolny;)" od tego stresu czy coś tam się wypala, czy są jakieś powidoki itp. Oglądam normalnie i powiem tak, jak wieczorem wyświetliłem czarną plansze, to nie ma na ekranie żadnych śladów powidoków, wypaleń itp. Wszystko jest cacy, tak jak powinno być.

pozdrawiam i życzę miłego użytkowania
 

Mirox

New member
Dziękuje za radę spróbuję to zrobić.
Ps. Ja też nie mam bzika na punkcie wypaleń i powidoków, ale to było widoczne, chociaż tak jak napisałem po śniegu nastąpiła poprawa. Natomiast powidków nie mam żadnych na czarnym ekranie, natonmiast przy jasnych pastelowych odcieniach na ekranie szczególnie na programie dla dzieci JIM JAM był mocno widać logo TVP 2.
Jest lepiej i cieszę się nadal oglądaniem.

Ps Dla niedowiarków oglądam 50 cali z 3 metrów i jest super, nie wieżcie że się nie da, potarzam super oglądanie i kto przyjdzie z rodziny czy znajomych którzy mówili że nie da się takiego TV oglądać z nawet 5 metrów przyznaja mi racje to tak na marginesie. Zawsze w przypadku wątpliwości kupić większy on naprawde po paru tygodniach wydaje się zupełnie normalny. Oczywiscie jak ktoś ma pokuj 3 na 3 to TV bedzie centralnym elementem pomieszczenia i nie każemu to odpowiada ja natomiast ma duży salon a w rogu kącik do oglądania z 3 metrów i jest superowo.
 

hursamir

New member
Wlasnie wczoraj dostalem moja nowa plasme C680 wiec zaczalem szukac watku na temat jej docierania. Znalazlem super faq na ten temat. Oto on (eng. only)
Break-in, burn-in, and image retention - Samsung Plasma TV FAQ

Poniewaz znalazlem duzo fajnych art. na waszym forum przetlumacze kawalek dla tych co nie znaja eng.

1)Nie pisze sie o docieraniu plazm ze wzgledu na przewage LCD. Prod. plazm wola przemilczec wszystkie aspekty majace wplyw na sprzedaz
2)Docieranie okolo 250 godzin
3)Jak docierac: unikac wyskokiej jaskrawosci i kontrastu - przyklad:
HDMI input settings:
Mode: Movie
Contrast: 64 (58 for dark room/low light settings)
Brightness: 36
Color: 48
Tint: G 54/46 R
Sharpness: 0
Color Temp: Warm2
DNR: OFF
DNIE: OFF
Dynamic contrast: OFF
Black level: OFF
Edge enhancement: OFF
HDMI black level: LOW (IRE 0)

My detailed settings:
Colorspace: WIDE (Rec. 709)
Gamma: 0
White balance:
R offset: 13
G offset: 15
B offset: 15
R gain: 13
G gain: 15
B gain: 15
ustawienia z Zippy's "Officially" Unofficial Samsung 54/64 PDP settings,tweaks and tips thread. - AVS Forum

4)Nie zostawiac na statycznum obrazie dluzej niz 30min.
5)Unikac nie trasparentnych log telewizyjnych
6)Zalaczyc przesuwanie pixeli (pixel shifting)
7)Uzywac szarych paskow bocznych/dolnych przy 4:3. W okresie docierania nie moga/powinny byc czarne gdyz chcesz aby cala plazma sie dotarla jednakowo.
8)Mozesz zostawic plazme zalaczona na noc lub 24h zeby przyspieszyc okres docierania.
9)Material do docierania:
a)DVD
b)Cartoon Network - uzyj zoom2 zeby schowac logo programu
c)Samsung scrolling screen saver. (Nacisnij Menu klawisz na pilocie->Setup->Screen->Burn Protection->Scrolling). - nie jest to najlepsze zrodlo gdyz szary kolor nie dotrze fosforow plazmy tak bardzo jak inne kolory
10)Skad sciagnac material docierajacy plazme na DVD - a stad (nie sprawdzone bo pisze z pracy:)) Evangelos Angelides - Home

UWAGA : docierajac plazme przy uzyciu DVD materialu upewnij sie ze caly obraz jest wypelniony - bez CZARNYCH PASOW BOK/DOL. Uzyj zoom jesli trzeba

I to by bylo na tyle z mojej strony. Art nie jest moj jak wspomnialem na poczatku.
Pozdrawiam
 

hursamir

New member
Wlasnie wczoraj dostalem moja nowa plasme C680 wiec zaczalem szukac watku na temat jej docierania. Znalazlem super faq na ten temat. Oto on (eng. only)
Break-in, burn-in, and image retention - Samsung Plasma TV FAQ

Poniewaz znalazlem duzo fajnych art. na waszym forum przetlumacze kawalek dla tych co nie znaja eng.

1)Nie pisze sie o docieraniu plazm ze wzgledu na przewage LCD. Prod. plazm wola przemilczec wszystkie aspekty majace wplyw na sprzedaz
2)Docieranie okolo 250 godzin
3)Jak docierac: unikac wyskokiej jaskrawosci i kontrastu - przyklad:
HDMI input settings:
Mode: Movie
Contrast: 64 (58 for dark room/low light settings)
Brightness: 36
Color: 48
Tint: G 54/46 R
Sharpness: 0
Color Temp: Warm2
DNR: OFF
DNIE: OFF
Dynamic contrast: OFF
Black level: OFF
Edge enhancement: OFF
HDMI black level: LOW (IRE 0)

My detailed settings:
Colorspace: WIDE (Rec. 709)
Gamma: 0
White balance:
R offset: 13
G offset: 15
B offset: 15
R gain: 13
G gain: 15
B gain: 15
ustawienia z Zippy's "Officially" Unofficial Samsung 54/64 PDP settings,tweaks and tips thread. - AVS Forum

4)Nie zostawiac na statycznum obrazie dluzej niz 30min.
5)Unikac nie trasparentnych log telewizyjnych
6)Zalaczyc przesuwanie pixeli (pixel shifting)
7)Uzywac szarych paskow bocznych/dolnych przy 4:3. W okresie docierania nie moga/powinny byc czarne gdyz chcesz aby cala plazma sie dotarla jednakowo.
8)Mozesz zostawic plazme zalaczona na noc lub 24h zeby przyspieszyc okres docierania.
9)Material do docierania:
a)DVD
b)Cartoon Network - uzyj zoom2 zeby schowac logo programu
c)Samsung scrolling screen saver. (Nacisnij Menu klawisz na pilocie->Setup->Screen->Burn Protection->Scrolling). - nie jest to najlepsze zrodlo gdyz szary kolor nie dotrze fosforow plazmy tak bardzo jak inne kolory
10)Skad sciagnac material docierajacy plazme na DVD - a stad (nie sprawdzone bo pisze z pracy:)) Evangelos Angelides - Home

UWAGA : docierajac plazme przy uzyciu DVD materialu upewnij sie ze caly obraz jest wypelniony - bez CZARNYCH PASOW BOK/DOL. Uzyj zoom jesli trzeba

I to by bylo na tyle z mojej strony. Art nie jest moj jak wspomnialem na poczatku.
Pozdrawiam
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Oj, widzę ze w tym temacie "voodoo" króluje w najlepsze.

Po powyższym tekście - wyrzucam cały sprzęt elektroniczny, zasłaniam okna i czekam na ..."koniec świata". ;)
 

husain

New member
Witam

A ja zadam samobójcze pytanie odnośnie s20 (a nawet ogólnie plazm :p)

Po dłuższym obejrzeniu LCD/led i Plazmy chciałbym zakupić ta druga technologie, lecz nurtuje mnie zagadnienie związane z "docieraniem" plazmy .... Czy faktycznie dłuższe oglądanie na statecznym obrazie może spowodować wypalenie jasnych/ciemnych obiektów? .... Po prostu w 90% będzie tv podpięty do lapsa i w 50% będę na nim pracował jak na monitorze (wiec stateczny obraz bedzie :hmm: ), reszta to będzie filmy z tv/BR :cool:

Czy może od razu zrezygnować z plazmy przy takim przewidywanym użytkowaniu i zacząć szukać dobrego LCD :roll:
 
Do góry