DLNA & Sony Bravia

Miedzcu

New member
tomeko12 napisał:
Jak napisałem wcześniej, avisynth używa do dekodowania kodeków wbudowanych w system, więc może powinieneś pokombinować z kodekami (ja u siebie mam zainstalowany tylko ffdshow i wszystko u mnie działa i nie mam żadnych problemów). Czy jak odtwarzasz te "śmieszne" filmy przez Windows Media Player, to wszystko jest OK?
jak najbardziej okej chodzą :).

To biorę się do odinstalowania paczka kodeków i instaluje tylko ffdschow i haali matroska a jak tylko dostane dostęp do TV to testuje co i jak .
 

Fux

Member
Witam!
Uprzejmie prosze o podpowiedz jak mam podlaczyc Sony KDL-37W5720 z komputerem wykorzystujac do tego DLNA.
Moja konfiguracja sieci w domu jest banalna:
Router Netii (Siemens Sli-5300) komunikuje sie z laptopem poprzez WiFi. Niestety podlaczenie telewizora kablem Ethernet do routera jest niemozliwe - za daleko i nie mialbym go jak schowac przed synkiem.

Pytanie:
Co powinienem zakupic by podlaczyc TV z routerem (a tym samym korzystac z DLNA)? Czy wystarczy mi zakup Access Point'a i podlaczenie go kablem z TV?
Czy wtedy AP bedzie "widzial" router WiFi podobnie jak to jest z laptopem?

Sony na swoich stronach posluguje sie terminem "mostek bezprzewodowy" - czy maja na mysli AP?
http://www.sony.pl/hub/bravia/block/6/subblock/1

Pozdrawiam i prosze o naprowadzenie mnie na wlasciwe tory.
 

tomeko12

New member
Fux napisał:
Pytanie:
Co powinienem zakupic by podlaczyc TV z routerem (a tym samym korzystac z DLNA)? Czy wystarczy mi zakup Access Point'a i podlaczenie go kablem z TV?
Czy wtedy AP bedzie "widzial" router WiFi podobnie jak to jest z laptopem?

Sony na swoich stronach posluguje sie terminem "mostek bezprzewodowy" - czy maja na mysli AP?
http://www.sony.pl/hub/bravia/block/6/subblock/1
Do podłączenia TV do sieci WiFi będziesz potrzebował tzw. Wireless Bridge. Linksys oferuje tajkie coś pod nazwą WET54G i WET610N. Można czasami znaleźć Access Pointy posiadające taką funkcję, np. WAP54G oraz routery, np. WRT54GL z alternatywnym firmwarem (niestety najczęściej nie jest to wyszczególnione w specyfikacji i trzeba sięgać głębiej, najczęściej do instrukcji albo na fora dyskusyjne dot sprzętu wifi. Podane modele są przykaładowe i pewnie można znaleźć inne, innych producentów - ja za bardzo się nie starałem).
Niestety połączenie WiFi najprawdopodobniej nie zapewni dostateczej przepływności niezbędnej do transmisji dobrej jakości video HD.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
tomeko12 napisał:
Niestety połączenie WiFi najprawdopodobniej nie zapewni dostateczej przepływności niezbędnej do transmisji dobrej jakości video HD.

Zapewni, ja mam Tv w salonie podłączony do Asus WL-320gE, z prędkością 54. Radzi sobie on z DLNA, które nadpływa z mojego AP umieszczonego na schodach w mieszkaniu. Radzi sobie z wyświetlaniem filmów z kamery FullHd 1020p.


Asus WL-320gE pracuje w trybir AP Client. Mam jeszce w okolicy telewizora, a dokładnie pod nim inne wymagające internetu.
Są to dekoder nki oraz Sony Blu-Ray Player. wszystkie one podłączone są do małego switcha D-Link, 5 portowego a ten switch, łyka z Asus WL-320gE.

Są dwie a właściwie 3 możliwości podłączenia TV do zdalnego Routera WiFi.
- Scieć WDS, to jest przynajmniej 2 routery WiFi umiejące sprząć się w Sieć,
- Drugi router realizujący funkcję Bridge,
- Drugi AccessPoint realizujący "sieć Ad Hoc"
Pierwszy sposób jest najlepszy, trzeciego nie polecam, jest bowiem w praktyce niezwykle kapryśny i często sam ni to z gruszki ni pietruszki, rozłącza się.

Aby to zadziałało twoje Routery/APointy muszą umieć współpracować w jednym z tych trybów.

Problemy, na jakie możesz napotkać, a mnie się przytrafiły
są takie:
- pomimo zapewnień producenta nie udaje się funkcja WDS, opis w instrukcji jest "na wyrost", być może kolejna aktualizacja softu to załatwi.

- próbowałem WDS, z parą routerów różnych firm (ASUS I D-lINK),
NIE CHCIAŁY WSPÓŁPRACOWAĆ wds LUB bRIDGE, pomimo tego że dwa tego samego producenta, pracowały ze sobą OK. Uważam że kupowanie jednego WiFi od jednej firmy a drugiego od drugiej, to pakowanie się w problemy.

- Gdy sie juz udało zestawić parę WDS, to nie mozna było włączyć szyfrowania WPA/WPA2, bo wtedy przestawało działać "bridgowanie" sygnału.

Jeżeli chcesz aby sygnał był szyfrowany i przekazywany jako Bridge lub WPS, musisz stracić sporo czasu na czytanie instrukcji producenta.
 
Ostatnia edycja:

tomeko12

New member
Gucio50 napisał:
Zapewni, ja mam Tv w salonie podłączony do Asus WL-320gE, z prędkością 54. Radzi sobie on z DLNA, które nadpływa z mojego AP umieszczonego na schodach w mieszkaniu. Radzi sobie z wyświetlaniem filmów z kamery FullHd 1020p.
Wyraziłem się nieściśle...
Niestety połączenie WiFi najprawdopodobniej nie zapewni dostateczej przepływności niezbędnej do transmisji dobrej jakości video HD transkodowanej do MPEG2, czyli większość filmów MKV posiadające obraz w formacie nieobsługiwanym przez tv (niestety, przy ustawionej bardzo dobrej jakości video, strumień może osiągać nawet 50Mbps).
 

Gucio50

New member
Bez reklam
:confused:
tomeko12 napisał:
Wyraziłem się nieściśle...
Niestety połączenie WiFi najprawdopodobniej nie zapewni dostateczej przepływności niezbędnej do transmisji dobrej jakości video HD transkodowanej do MPEG2, czyli większość filmów MKV posiadające obraz w formacie nieobsługiwanym przez tv (niestety, przy ustawionej bardzo dobrej jakości video, strumień może osiągać nawet 50Mbps).

Czy mógłbyś mi podesłać, przykład filmu mkv, abym mógł przetestować go na routerach 11g i 11n(300Mbit/s). Moze być link, do strony gdzie takiego sampla sobie pobiorę. ;)
Nie abym uważał że nie masz racji. Chciałbym wypróbować dlna na różnym materiale filmowym, do mkv nie mam dostępu.:(

Jak do tej pory wszystkir moje testy przeprowadzałem na plikach m2ts z kamery lub po obróbce z Pinnacle Studio 12.1 i 14 HD.



2. Jeżeli już piszę do Ciebie, to moze wiesz kiedy będzie "nowsza" wersja PS3 MP, z ikonami zdjęć.

3. Dlaczego na telewizorze Sony bravia, jak pilotem, w trakcie odtwarzania przez DLNA, popycham wyświetlanie dalej to:
Suwak postępu przesuwa się, o np 10 minut. Dalej idzie pokazując czas biegnący od tej 10-tej minuty. Ale obraz(i dżwięk) idzie dalej bez "popchnięcia do przodu". Cofanie też "działa tylko" na suwak postępu.

4. Film po edycji składa się z 2 plików. Menu i samego filmu. Windows Media player "widzi ich" związek. Pozwala na wybór rozdziału.
DLNA, z serwera PS3 MS, odtwarza je osobno "bez wzajemnego" związku. Co oznacza że mozna osobno pooglądać sobie menu albo "cały" film. Moze coś robię "nie tak" :confused:
 
Ostatnia edycja:

tomeko12

New member
Gucio50 napisał:
:confused:

Czy mógłbyś mi podesłać, przykład filmu mkv, abym mógł przetestować go na routerach 11g i 11n(300Mbit/s). Moze być link, do strony gdzie takiego sampla sobie pobiorę. ;)
Nie abym uważał że nie masz racji. Chciałbym wypróbować dlna na różnym materiale filmowym, do mkv nie mam dostępu.:(
http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/musicandvideo/hdvideo/contentshowcase.aspx
Nie są to co prawda pliki w formacie mkv, ale próba odtworzenia będzie powodowała ten sam efekt: konieczność przetraskodowania do MPEG2

Gucio50 napisał:
Jak do tej pory wszystkir moje testy przeprowadzałem na plikach m2ts z kamery lub po obróbce z Pinnacle Studio 12.1 i 14 HD.
Pewnie obrobiony film ma video w formacie MPEG4 AVC, który nie musi być przekonwertowany do MPEG2 i zajmuje dużo mniej pasma.

Gucio50 napisał:
2. Jeżeli już piszę do Ciebie, to moze wiesz kiedy będzie "nowsza" wersja PS3 MP, z ikonami zdjęć.
Nie mam pojęcia... :-(
Gucio50 napisał:
3. Dlaczego na telewizorze Sony bravia, jak pilotem, w trakcie odtwarzania przez DLNA, popycham wyświetlanie dalej to:
Suwak postępu przesuwa się, o np 10 minut. Dalej idzie pokazując czas biegnący od tej 10-tej minuty. Ale obraz(i dżwięk) idzie dalej bez "popchnięcia do przodu". Cofanie też "działa tylko" na suwak postępu.
Niestety jest to błąd programu...
Gucio50 napisał:
4. Film po edycji składa się z 2 plików. Menu i samego filmu. Windows Media player "widzi ich" związek. Pozwala na wybór rozdziału.
DLNA, z serwera PS3 MS, odtwarza je osobno "bez wzajemnego" związku. Co oznacza że mozna osobno pooglądać sobie menu albo "cały" film. Moze coś robię "nie tak" :confused:
DLNA nie posiada funkcjonalności menu i rozdziałów. Coś a'la rozdziały można włączyć w ustawieniach transkodowania: "Chapters #Transcode# folder support / Interval in minutes:"
 

Gucio50

New member
Bez reklam
tomeko12 napisał:
Pewnie obrobiony film ma video w formacie MPEG4 AVC, który nie musi być przekonwertowany do MPEG2 i zajmuje dużo mniej pasma.

Brak mi wiedzy aby w tej sprawie wyrokoweć.:confused:

Pliki, które pobrałem z podanego przez Ciebie ze strony WWW, pomimo umieszczenia w folderze swewera PS3 , nie są widoczne przez telewizor
Dolphins_1080.wmv
Pliki m2ts są widoczne i mają małą etykietkę MPEG2, pochodzą z Pinnacle Studio 14 jako produkcja AVCHD jakość -> najlepsza 18000
 
Ostatnia edycja:

robjaz

New member
Sony Vaio FW21M do KDL-46Z5500 przez DLNA i mkv rożne

Witam .
Bardzo duzo filmikow mkv jest na stronie VUZE .

Pisze po raz pierwszy na tym forum , ale temat DLNA bardzo mnie interesuje. Mam 46Z5500 ( podlaczony przez kabel do internetu ), Vaio FW21M (DLNA certfied ) - podlaczony do internetu przez wi-fi ( router PENTAGRAM 802.11g Lite P6381-0 ) i konsole Playstation 3 ( podlaczona przez kabel do internetu i kablem do TV) i bezprzewodowo nie potrafie ich polaczyc. Jezeli jest to dobry temat do obecnego watku to moze ktos moglby podpowiedziec jak wykorzystac fakt , ze Z5500 jest zgodny z DLNA i VAIO-FW21M rowniez jest zgodny z DLNA. Teoretycznie TV powienien widziec foto i video z VAIO( a na tym najbardziej mi zalezy ) ale nie potrafie ich ze soba polaczyc...

Czy mógłbyś mi podesłać, przykład filmu mkv, abym mógł przetestować go na routerach 11g i 11n(300Mbit/s). Moze być link, do strony gdzie takiego sampla sobie pobiorę. ;)
Nie abym uważał że nie masz racji. Chciałbym wypróbować dlna na różnym materiale filmowym, do mkv nie mam dostępu.:(

Jak do tej pory wszystkir moje testy przeprowadzałem na plikach m2ts z kamery lub po obróbce z Pinnacle Studio 12.1 i 14 HD.



2. Jeżeli już piszę do Ciebie, to moze wiesz kiedy będzie "nowsza" wersja PS3 MP, z ikonami zdjęć.

3. Dlaczego na telewizorze Sony bravia, jak pilotem, w trakcie odtwarzania przez DLNA, popycham wyświetlanie dalej to:
Suwak postępu przesuwa się, o np 10 minut. Dalej idzie pokazując czas biegnący od tej 10-tej minuty. Ale obraz(i dżwięk) idzie dalej bez "popchnięcia do przodu". Cofanie też "działa tylko" na suwak postępu.

4. Film po edycji składa się z 2 plików. Menu i samego filmu. Windows Media player "widzi ich" związek. Pozwala na wybór rozdziału.
DLNA, z serwera PS3 MS, odtwarza je osobno "bez wzajemnego" związku. Co oznacza że mozna osobno pooglądać sobie menu albo "cały" film. Moze coś robię "nie tak" :confused:[/quote]
 

robjaz

New member
Sony Vaio FW21M do KDL-46Z5500 przez DLNA i mkv rożne

Witam .
Bardzo duzo filmikow mkv jest na stronie VUZE .

Moje zapytanie :pisze po raz pierwszy na tym forum , ale temat DLNA bardzo mnie interesuje. Mam 46Z5500 ( podlaczony przez kabel do internetu ), Vaio FW21M (DLNA certfied ) - podlaczony do internetu przez wi-fi ( router PENTAGRAM 802.11g Lite P6381-0 ) i konsole Playstation 3 ( podlaczona przez kabel do internetu i kablem do TV) i bezprzewodowo nie potrafie ich polaczyc. Jezeli jest to dobry temat do obecnego watku to moze ktos moglby podpowiedziec jak wykorzystac fakt , ze Z5500 jest zgodny z DLNA i VAIO-FW21M rowniez jest zgodny z DLNA. Teoretycznie TV powienien widziec foto i video z VAIO( a na tym najbardziej mi zalezy ) ale nie potrafie ich ze soba polaczyc...
POZDRAWIAM wszystkich uczestnikow tego watku



CYTAT od GUCIO :Czy mógłbyś mi podesłać, przykład filmu mkv, abym mógł przetestować go na routerach 11g i 11n(300Mbit/s). Moze być link, do strony gdzie takiego sampla sobie pobiorę. ;)
 
Ostatnia edycja:

szymanek17

New member
Witam
Od dwóch dni próbuje podłączyć laptopa przez dlna bezpośrednio do telewizora sony 40w5500. Używam najnowszej wersji ps3ms. Działają filmy divx i rmvb niestety mam problemy z plikami mkv. Gdy włączam pliki mkv obraz i dźwięk zaczynają się ciąć. Można coś z ty zrobić?
 

tomeko12

New member
Gucio50 napisał:
Brak mi wiedzy aby w tej sprawie wyrokoweć.:confused:

Pliki, które pobrałem z podanego przez Ciebie ze strony WWW, pomimo umieszczenia w folderze swewera PS3 , nie są widoczne przez telewizor
Dolphins_1080.wmv
Zmień w pliku c:\Program Files\PS3 Media Server\renderers\Bravia5500.conf linię (możesz dodać wszystkie rozszerzenia, których nie obsługuje BRAVIA):
Kod:
TranscodeExtensions=avi,mkv,wmv,rm,rmvb,mov,asf,dv,mp4
Przeglądając foldery, w razem z plikiem m2ts masz katalog #TRANSCODE# w którym możesz odtworzyć plik z użyciem transkodowania (Mencoder)
Gucio50 napisał:
Pliki m2ts są widoczne i mają małą etykietkę MPEG2, pochodzą z Pinnacle Studio 14 jako produkcja AVCHD jakość -> najlepsza 18000
Niestety nie możesz polegać na etykiecie, najczęściej pokazuje MPEG2, a tylko czasami poprawnie (niemniej nie wpływa to na odtwarzanie pliku przez TV)
robjaz napisał:
Moje zapytanie :pisze po raz pierwszy na tym forum , ale temat DLNA bardzo mnie interesuje. Mam 46Z5500 ( podlaczony przez kabel do internetu ), Vaio FW21M (DLNA certfied ) - podlaczony do internetu przez wi-fi ( router PENTAGRAM 802.11g Lite P6381-0 ) i konsole Playstation 3 ( podlaczona przez kabel do internetu i kablem do TV) i bezprzewodowo nie potrafie ich polaczyc. Jezeli jest to dobry temat do obecnego watku to moze ktos moglby podpowiedziec jak wykorzystac fakt , ze Z5500 jest zgodny z DLNA i VAIO-FW21M rowniez jest zgodny z DLNA. Teoretycznie TV powienien widziec foto i video z VAIO( a na tym najbardziej mi zalezy ) ale nie potrafie ich ze soba polaczyc...
POZDRAWIAM wszystkich uczestnikow tego watku
Pewnie musisz gdzieś włączyć udostępnianie w programie VAIO Media...
szymanek17 napisał:
Od dwóch dni próbuje podłączyć laptopa przez dlna bezpośrednio do telewizora sony 40w5500. Używam najnowszej wersji ps3ms. Działają filmy divx i rmvb niestety mam problemy z plikami mkv. Gdy włączam pliki mkv obraz i dźwięk zaczynają się ciąć. Można coś z ty zrobić?
Są dwie możliwości:
1. Za słaby procesor
2. Za duży strumień
Możesz to sprawdzić task managerem. Jeżeli procek jest obciążony >90%, to jest za słaby.
Jeżeli obciążenie sieci masz na poziome 20Mbps (maksymalna wartość dla BRAVI w przypadku strumienia MPEG-PS), to jest za duży strumień.
Możesz zmniejszyć strumień zmieniając Ustawienia jakości obrazu w zakładce transkodowania. Możesz też zwiększyć max strumień do ok 50Mbps (MPEG-TS) ustawiając w pliku bravia5500.conf
Kod:
TranscodeVideo=MPEGTSAC3
(niestety czasami dźwięk może się rozjeżdżać).
 

corvax

New member
DNLA - czy warto?

Witam!

Trafiłem na Wasz wątek w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie "Czy warto bawić się w DNLA, skoro można podpiąć komputer do telewizora poprzez HDMI albo od biedy skorzystać nawet z DSUB"

Noszę się z zamiarem kupna Bravii W5500 albo Samsunga le40b653. W odróżnieniu od Bravii Samsung umożliwia odtwarzanie filmów (avi, mkv, itp) wprost z USB - działa świetnie, sprawdzałem - zero przycinki. 5 letnia gwarancja SONY przekonuje mnie jednak bardziej niż chwilowy bajer Samsunga dostępny do czasu, aż nie zmienią się kodeki kodowania obrazu (wątpię żeby np za 5 lat Samsung wypuszczał aktualizacje softu do swoich telewizorów). Miałem nadzieję że braki Braviowego USB (niemożność odtwarzania filmów) zrekompensuje mi właśnie DNLA. Jak jednak czytam, nie jest to rozwiązanie ani wygodne, ani stabilne, ani miłe w obsłudze. Abstrachuję tutaj od zabawy w DNLA jako czyjeś hobby czy masohistyczne zainteresowanie:)

Powiedzcie mi zatem, jeśli potrzebuję od mojego telewizora żeby odtwarzał poprawnie filmy avi i mkv (nie interesują mnie ficzery oglądania fotek z mapami i temu podobne), to czy znajdę coś wygodniejszego od podłączenia wyjścia karty graficznej do telewizora przez HDMI?

Podsumowując, czy widzicie jakąś wartość dodaną w wykorzystaniu DNLA w stosunku do podpięcia komputera zwykłym kablem HDMI? Czy np oglądanie fotek przez DNLA jest lepsze, efektowniejsze niż oglądanie tych samych fotek poprzez USB?

Aha jeszcze jedno pytanie - sorry z góry za offtop. W świecie telewizorów wielkopowierzchniowych jestem nowicjuszem, mam jednak stary jak świat zestaw kina domowego 5.1 który jako wejścia ma 3 wtyczki minijack (1. wtyczka: glosniki przednie, 2. wtyczka glosniki tylne, 3. wtyczka glosnik centralny+ subwoofer). Czy da się takie cudo podpiąć do wyżej wymienianych telewizorów uzyskując dźwięk 5.1?

Z góry dzięki za odpowiedź.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
:D
corvax napisał:
... ... w odróżnieniu od Bravii Samsung umożliwia odtwarzanie filmów (avi, mkv, itp) wprost z USB - działa świetnie... ...

W dzisiejszych czasach, z USB każdy potrafi nawet Funai.
DLNA słuzy jako "rozgłośnia", audio i wideo "na cały dom"
Do telewizora, laptopa, komórki itp itd

Ale, obowiązku uzywania nie ma. :D
 

tomeko12

New member
corvax napisał:
Miałem nadzieję że braki Braviowego USB (niemożność odtwarzania filmów) zrekompensuje mi właśnie DNLA. Jak jednak czytam, nie jest to rozwiązanie ani wygodne, ani stabilne, ani miłe w obsłudze. Abstrachuję tutaj od zabawy w DNLA jako czyjeś hobby czy masohistyczne zainteresowanie:)
Są także rozwiązania wygodne, stabilne i miłe w obsłudze, ale najczęściej płatne lub nie mające wystarczającej funkcjonalności...
Omawiany w wątku ps3mediaserver jest programem darmowym i co prawda trzeba czasami trochę potestować rózne konfiguracje (naszczęście coraz mniej), ale jak się to dobrze ustawi, to nie sprawia żadnych problemów... Ja już nic nie grzebię przy tym...
corvax napisał:
Powiedzcie mi zatem, jeśli potrzebuję od mojego telewizora żeby odtwarzał poprawnie filmy avi i mkv (nie interesują mnie ficzery oglądania fotek z mapami i temu podobne), to czy znajdę coś wygodniejszego od podłączenia wyjścia karty graficznej do telewizora przez HDMI?
Jak kto lubi... Poprzednio używałem D-SUB do oglądania, i procedure była następująca:
  1. Przynieść laptopa do salonu
  2. Znaleść kable do podłączenia
  3. Podłączyć laptopa do prądu
  4. Podłączyć laptopa do TV
  5. Włączyć laptopa i poczekać aż się odpali
  6. Włączyć TV i przełączyć na odpowiednie wejście
  7. Ustawić laptopa do współpracy z TV
  8. Znaleźć film
  9. Odpalić go
  10. Zasiąść wygodnie w fotelu
  11. Nalać sobie pifko i konsumować
  12. Jak pifko przyciśnie, zejść z fotela i podejść do laptopa
  13. zatrzymać film
  14. Pójść za poptrzebą
  15. Po powrocie podejść do laptopa i włączyć film
  16. Zasiąść wygodnie w fotelu
  17. Po zakońzceniu seansu podejść do laptopa
  18. Wyłączyć laptopa
  19. odłączyć wszystkie kable i schować
  20. wyłączyć TV
  21. Zabrać laptopa z salonu
Teraz jest tak
  1. Odpalić komputer (naiczęściej i tak już chodzi)
  2. Iść do salonu
  3. Zasiąść wygodnie w fotelu
  4. Nalać sobie pifko
  5. Włączyć TV i przełączyć na DLNA (pilotem od tv)
  6. Wyszukać film i odpalić (pilotem od tv)
  7. Konsumować pifko
  8. Jak pifko zacznie cisnąć, pilotem zatrzymać film
  9. Wstać z fotela i póść za potrzebą
  10. Po powrocie zasiąść w fotelu i odpalić film (pilotem)
  11. Po zakończeniu seansu wyłączyć TV
  12. Wstać z fotela i wyjść z salonu
  13. Można wyłączyć komputer, ale u mnie cały czas chodzi
Stosując drugie rozwiązanie, to nawet moja żona potrafi włączyć sobie film/muzykę. Do tego dochodzi mniejsza ilość złomu i kabli wokół TV.
corvax napisał:
Podsumowując, czy widzicie jakąś wartość dodaną w wykorzystaniu DNLA w stosunku do podpięcia komputera zwykłym kablem HDMI? Czy np oglądanie fotek przez DNLA jest lepsze, efektowniejsze niż oglądanie tych samych fotek poprzez USB?
Wartością dodaną jest wygoda. W przypadku oglądania fotek, najpierw muszę je skopiować na pendrive'a (co często chwilę trwa) i przenieść do TV. W przypadku DLNA poprostu włączam przeglądanie zdjęć w TV, nic więcej.
corvax napisał:
Aha jeszcze jedno pytanie - sorry z góry za offtop. W świecie telewizorów wielkopowierzchniowych jestem nowicjuszem, mam jednak stary jak świat zestaw kina domowego 5.1 który jako wejścia ma 3 wtyczki minijack (1. wtyczka: glosniki przednie, 2. wtyczka glosniki tylne, 3. wtyczka glosnik centralny+ subwoofer). Czy da się takie cudo podpiąć do wyżej wymienianych telewizorów uzyskując dźwięk 5.1?
Nie da się. TV ma wyjście analogowe tylko stereo.
 

corvax

New member
Gucio50 napisał:
:D

W dzisiejszych czasach, z USB każdy potrafi nawet Funai.

Pozwolę się nie zgodzić. Bravia filmów z USB czytać nie potrafi, mało tego ma problemy z czytaniem JPGów. Trzy testowane przeze mnie Bravie (seria W) nie poradziły sobie z poprawnym wyświetleniem JPG zrobionego w MS Paint. Otóż spreparowałem obraz w rozmiarze FullHd, wypełniony kolorem czerwonym (RGB: 255 0 0) i skompresowałem tak powstałą mapę bitową do JPG. Bravia wyświetlała taki obrazek jako kolor pomarańczowy - odcień mandarynki z tessco. Jednym słowem witki mi opadły - swoją drogą miny sprzedawców jak zobaczyli takie coś - bezcenne:) - polecam spróbować w domu. Korekta obrazu w testowanych tv na nic się zdała.

@tomeko12

Co do opisanych przez Ciebie procedur - przekonałeś mnie do skorzystania z DLNA:) W moim przypadku, chyba najrozsądniej będzie postawić sobie wydajny i cichy komp "za telewizorem" (z bezprzewodowa mysza i klawiatura), spięty z nim po DLNA i kablu HDMI. Dzięki temu będę mógł cieszyć się użytecznością DLNA i Bravią jako duży monitor - internet + gry + filmy które z jakichś przyczyn nie pójdą po DLNA. Dodatkowo do czasu gdy nie sprawię sobie nowego kina domowego, wykorzystam stare podłączając je do kompa.

PS. Opisywany przez Ciebie problem włączania/wyłączania komputera można przecież rozwiązać instalując Windows 7 i korzystając z funkcji Uśpij wywoływanej na przyciśnięcie przycisku Power na obudowie. Mi system taki wstaje ok 5-10 sekund, czyli w przybliżeniu tyle ile wynosi czas przelania browara do kufla;)

Podsumowując, jak tylko odbiorę swoją bravię ze sklepu to biorę się za stawianie DLNA - mam nadzieję że pójdzie gładko:)
 

Fux

Member
Witam!
By nie bawic sie w instalowanie dodatkowych AP i tym podobnych spraw - przenioslem router do salonu. Podlaczylem Bravie do routera kablem ethernet, na laptopie postawilem P3 Media Server... i... efekt mnie rzucil na kolana.
Zdjecia, ktore do tej pory odpapalalem na laptopie wygladaja duzo lepiej na TV... no ale czego tu sie spodziewac skoro na laptopie mam 17 cali i ustawiona mniejsza rozdzielczosc niz HD w Bravii...

Mam oczywiscie mase problemow z ustawieniami P3 Media Server.
Napotkane problemy:
1) Nie moge zmusic MEncoder'a do odtwarzania filmow - efekt "odtwarzanie niemożliwe".
2) AviSynth/FFmpeg - odpala filmy np. stare DivX'y ale cos niedobrego dzieje sie z glosem (wyobrazcie sobie, ze sila glosu faluje... raz glosno... po 2 sek. zanik na 2 sek. i tak w kółko)
3) Mam jeszcze opcje odtworzenia filmu przez MEncoder {Audio: MP3/Undetermined} i tu film startuje bez problemow i nie wystepuja "fale sily glosu" ale wyczerpuje mi sie bufor - czyli ogladam film przez okolo 3 min.
Na chwile obecna odpalam tylko stare DivXy do testow DLNA.
4) Zakladka WEB - nie zmusilem Bravii do odtwarzania Youtube... ale z tego co pamietam udalo mi sie uruchomic jakas zajawke gry. Czy jest to spowodowane blokada przez YT konkretnych nagran dla naszego regionu? Czy problem lezy gdzie indziej?

Mam prosbe do tomeko12 oraz Gucio50 - czy możecie lopatologicznie podać na forum jak ustawić P3MS (np: na screenach) by inni uzytkownicy (w tym i ja) mogli dokladnie w ten wlasnie sposob ustawic go u siebie?
Do tego nalezaloby podac wersje MEncoder'a, AviSynth i innych codeck'ow. Podpiety w ten sposob temat - stanowilby HOWTO dla nowych uzytkownikow odbijajacych sie od tematu DLNA & SONY Bravia.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
corvax napisał:
Pozwolę się nie zgodzić. Bravia filmów z USB czytać nie potrafi, mało tego ma problemy z czytaniem JPGów.

1. Pozwalać sobie mozesz co chcesz.
2. To TOBIE Bravia nie odtwarza czegośtam, innym odtwarza.
Moze nie Bravia jest winna:p

Zalecam Ci spokojną lekturę całego tego wątku, jak dasz radę to zobaczysz, jakie problemy wystepuja i jak je "załatwić"

nA POCZĄTEK NAPISZ JAKI MASZ tv(DOKŁADNIE) JAKI KOMPUTER I JAKI PROGRAM ZSERWERA mm. cOŚ NAPEWNO "się poradzi". ;)
 

corvax

New member
Gucio50 napisał:
1. Pozwalać sobie mozesz co chcesz.
2. To TOBIE Bravia nie odtwarza czegośtam, innym odtwarza.
Moze nie Bravia jest winna:p

Zalecam Ci spokojną lekturę całego tego wątku, jak dasz radę to zobaczysz, jakie problemy wystepuja i jak je "załatwić"

nA POCZĄTEK NAPISZ JAKI MASZ tv(DOKŁADNIE) JAKI KOMPUTER I JAKI PROGRAM ZSERWERA mm. cOŚ NAPEWNO "się poradzi". ;)


Heh zajebisty jesteś. Sugeruję czytanie (również własnych postów) ZE ZROZUMIENIEM;)

Napisałeś, że filmy z USB potrafi czytać każdy szmelc, nawet jakiś tam Funaj. Otóż mówię Ci, że nie każdy - Bravie NIE POTRAFIĄ CZYTAĆ FILMÓW Z USB (daję sobie dłoń uciąć jeśli odtworzysz chociażby avi z pendrive np na Bravii serii W5500).

Dzięki więc za Twoje 'zalecenia', które nijak się mają do niemożności odtworzenia na Bravii filmu z USB - NIE MYLIĆ Z DLNA.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
corvax napisał:
... ... które nijak się mają do niemożności odtworzenia na Bravii filmu z USB - NIE MYLIĆ Z DLNA.


Mój Tv KDL-52V6510, a więc najprostrzy (seria V), z produktów Bravia, odtwarza filmy z USB.
Jest więc, wg Ciebie, uszkodzony. Dodatkowo wiem, bo sprawdzałem, że odtwarza avi, m2ts oraz DivX. Po udanych, w końcu, eksperymentach z DLNA, całkowicie porzuciłem odtwarzanie z USB.

Napisz jaki masz telewizor oraz jaką ma wersję oprogramowania, tu może leżeć przyczyna Twoich kłopotów.

Sony wypuściło taka rzecz
http://www.sony.pl/product/usb-media-players/smp-u10
To odtwarzacz "wszystkiego" filmy, muzyka, zdjęcia, na telewizorze z USB. Ma wyjście HDMI i wejście na usb, możesz tam podłączyć PEN-Drive lub zewnętrzny dysk. Ma wymiary nieco mniejsze od odtwarzacza Blu-Ray. Kosztuje w Sony 300zł a na skapisc.pl 250.

Jeżeli nie wgrasz nowego softu do Tv to ten "sprzęcik" może Ci załatwić problem odtwarzanie z USB.

Kupuję go za mniej więcej 2 tygodnie(mam wtedy imieniny).
Po co, skoro mam DLNA a także gniazdo USB, które mi działa.

Otóż miewam gości, oni przynoszą czasem "coś" na USB i wtedy zaczynają się problemy.
A to film został "obrobiony" jakimś egzotycznym producerem z kamery "no name" HDTV. A to Zdjęcia są w formacie Praktica.

Mam nadzieję za 250zł uniezależnić się od tego. Ta skrzyneczka Sony, kupię ją na skapiec za 250zł, załatwi mi, jak mam nadzieję problemy z plikami od znajomych. Ma własnego pilota itp itd

MOże więc w Twoim przypadku ... ...

Z tym czytaniem, to niepotrzebnie sie obruszasz. Nie chciałem być uszcypliwy, tylko chciałem abyś zapoznał się z kłopotami, które występują " w realu" z odtwarzaniem na TV Bravia. I tyle, wybacz mi staremu dziadowi(59l). :(
 
Do góry