DLNA & Sony Bravia

Gucio50

New member
Bez reklam
jackpe napisał:
Witaj Gucio50
Wysłałem Ci wiadomość na PW, co prawda kompletnie nie związana z tematem, ale może będziesz miał chwilę czasu coby spojrzeć :)

Idę na swoją pocztę i :confused:
jackpe napisał:
Witaj
Sorry, że kompletnie nie na temat, ale szukam pomocy na szybko przy rozwiązaniu kilku zadań z programowania w Pascalu. Są to chyba proste rzeczy, bo z 1 roku studiów lekko zbliżonych do informatyki. Pomocy potrzebuje córka na już.Robi drugi fakultet i nie mogła być na pierwszych wykładach więc nie bardzo wie o co chodzi. Szukam dla niej kogoś blisko kto by jej mógł udzielić korków ale to za parę dni najwcześniej z powodów różnych i odległości jakie nas dzielą. Gdybyś mógł pomóc to byłbym wdzięczny. Wyślę Ci wtedy te zadania:)
Pozdrawiam.

Jak jest tuman, to niech idzie do pracy do przedszkola. Nauczy się kilku piosenek, do czasu zmainy ustroju wystarczy jej to aż nadto.

To co proponujesz jest nieuczciwe, będziesz w przyszłości płacił za pracę dyplomową Twojego lenia. :razz:

Polecałbym, aby siadła i się nauczyła. Nie mozna dawać dyplomu zaświadczającego o stopniu edukacji, komuś kto nie chodzi na wykłady, nie uczy się oraz "nie bardzo wie o co chodzi". Chciałbyś trafić na takiego lekarza.
To głęboko niemoralne i jest to przestępstwo, to co Ty jej ojciec proponujesz, zamiast pasem na gołą d..ę
 
Ostatnia edycja:

jackpe

New member
Gucio50 napisał:
Idę na swoją pocztę i :confused:


Jak jest tuman, to niech idzie do pracy do przedszkola. Nauczy się kilku piosenek, do czasu zmainy ustroju wystarczy jej to aż nadto.

To co proponujesz jest nieuczciwe, będziesz w przyszłości płacił za pracę dyplomową Twojego lenia. :razz:

Polecałbym, aby siadła i się nauczyła. Nie mozna dawać dyplomu zaświadczającego o stopniu edukacji, komuś kto nie chodzi na wykłady, nie uczy się oraz "nie bardzo wie o co chodzi". Chciałbyś trafić na takiego lekarza.
To głęboko niemoralne i jest to przestępstwo, to co Ty jej ojciec proponujesz, zamiast pasem na gołą d..ę

Wysłałem Ci moją prośbę po to na PW aby nie zaśmiecać wątku i po to,że cały czas podkreślasz że jesteś informatykiem. O ile zauważyłeś to nie wysłałem Ci żadnych materiałów, tylko zapytanie i prośbę o pomoc i wytłumaczenie, podkreślając, że szukam dla niej korków. To co zrobiłeś jest co najmniej niemoralne i nieetyczne i od tej pory niestety będę Cię uważał tak jak niektórzy za nadętego bufona.
Mógłbym też napisać, że sam jesteś tumanem, ale nie robię tego tylko dlatego że zanadto szafujesz słowami, których najwidoczniej nie rozumiesz. Moja żona była nauczycielem wychowania przedszkolnego i nigdy nie przyszło mi nawet pomyśleć o kims wykonującym taki zawód jako o tumanie. Ponieważ zajmuję się psychologią to widzę,że prawdopodobnie masz jakich uraz wieku dziecięcego , lecz to wszystko można leczyć.
I na koniec, to ten mój leń, jak to określiłeś na obu fakultetach spędza czas od rana do późnej nocy w dwóch różnych uczelniach.
Mimo to i tak pozdrawiam i zdrowia życzę.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
jackpe napisał:
... ... zajmuję się psychologią to widzę,że prawdopodobnie masz jakich uraz wieku dziecięcego ... ...

Hm, psychologią się zajmujesz.
Czy mam uraz, trudno ocenić.
Ojciec uczył, kursantów prowadzić lokomotywe oraz koparki i dźwifi,
Dwie siostry matki uczyły w liceum, jedna historii druga geografii,
Brat matki był jednocześnie kierownikiem domu poprawczego oraz prowadził rodzinny dom dziecka na 10-cioro maluchów,
Drugi brat matki jest do dzisiaj, pozostali już na emeryturze, kierownikiem duzego domu dziecka.
O sobie jako wykładowcy na PolitWr i NOT nie wspomnę.

Znam środowisko nauczycieli co nieco.Twoja propozycja nie miała na celu nauczenie dwufakultetowego greniuszka, tylko zrobienie za niego zadań.

To zwyczajnie tak jak ściąganie lub kupowanie, chciałeś wszak płacić, pracy licencjackiej lub magisterskiej. Poczytaj dyskusje w prasie np Gazecie Wyborczej, co warte są dzisiejsze studia i jakie wymagania stawiają a właściwie nie stawiają przed naszymi pociechami.

Stary, bez urazy, dzisiaj maturę mozna mieć nie zdając matematyki ani łaciny, greki farncuzkiegi itp itd. O czym tu gadać.

Pasem na goły tyłek, niech chodzi na wykłady, słucha i myśli, Nie tak jak jeden kolega z tego forum, szukał kamery by nagrywać wykłady aby je potem w domu :przeżywać". Jeżeli nie słuchał gdy siedział w sali, to nie będzie myślał w domu.

Takie tłumaczenie, jak ty tłumaczysz swoje dziecko, to tłumaczenie żony pijaka, że on tylko tak, a właściwie to juz nie pije.
Bije mnie, e tam tylko się potknęłam, umarł na marskość wątroby. Popatrz pani, człowiek zupełnie niepijący.


Myślę, że Ty wiesz swoje, ja uwazam Ciebie za ojca, który chce oszustwem zapewnić córce zdanie "do następnej klasy". Do głowy Ci nie przychodzi aby gamonia dać do koropetytora, skoro nie ma kumpelki z którą mogła by się razem uczyć.

Ale skad kumple u geniusza dwufakultetowca. Zobaczysz za jakiś czas co z tego będzie.
Przypomnij sobie film "Ballada o Januszku", nie życzę Ci tego ale wszystko jest już na "prostej drodze".

Szkoda, znam wielu studentów i uczniów, niektórzy z nich przychodzą do mnie do firmy, bo w edomu nie maja komputera. O nich się nie martwie. Martwia mnie dzieci, które mają laptopy. Z nich a mam przekrój kilkunastu lat, zwykle niec nie wyrasta. Czego Ci nie życzę.
Dalej możemy sobie pisać na priv.
Np o tym cóż to za uniwersytet europejski czy akademia galaktyczna, która swoich adeptów wyposaża w znajomość nigdzieniefunkcjonującego Pascal-a. Ani jedna firma w Posce nie posługuje się nim w komercyjnych zastosowaniach. Chyba że jakiś Panświatowa Akedamie Wszechumiejętności w Pcimie dolnym.

Na początek zabierz dziecko z tamtąd i poślij do porządnej państwowej uczelni, tu jest te Twoje 2%, gdzie jak wiem trochę trudniej sie dostać; z tąd i kolegów i koleżanki będzie miała inteligentniejsze, a to jak obaj wiemy sami, podciaga każdego.

Na rozwój młodego człowieka 2% mają wpływ rodzice, 38% geny i konstrukcja dana przy urodzenie i 60% Enwironment, czyli koledzy i koleżanki.

Twopje czy moje 2% wpływu na dziatki to nic, Wynika z tąd też ze choć nie mozesz mieć pozytywnego wpływu na rozwój dziecka ( co to jest 2%) , to i nie możesz nic spieprzyć, Twoje dziecko jak sobie nie poradzi w życiu, to też nie będzie to Twoja wina.
Miałem jak widzisz wykłady z psychologii społecznej oraz zarządzania grupami ludzkimi.
Jestem absolwentem wydziału Organizacji i Zarządzania, dostałem 5 na dyplomie i byłem zwolniony z egzaminów magisterskich.

Szczerze życzę sukcesów w nauce Twojej córce a Tobie dumy z jej postępóe. Samodzialnych.
Za Wałęsę ojciec nie przeskakiwał przez płot.
 
Ostatnia edycja:

Miedzcu

New member
Panowie podepnę się pod Waszą dyskusje. Zrezygnowałem z walki o odtwarzanie filmów z USB. Nie potrafiłem się wstrzelić z parametrami filmu (a starłem się robić wszytko według porad na forum- to film nie działał to się włączyła mozaika a już mniejsza o to...bo...)...teraz (tzn. tydzień temu) przeszedłem na DLNA. Przeczytałem znowu kilka wątków na forum- wybrałem najnowszy PS3 MS (pewien Pan ze Swoją wiedzą jest bardzo pomocny na forum). Miałem różne zwiastuny filmów w rozdzielczości 1080p i od razu zaczęły działać...no może nie płynie ale po zmianie jakości z Best Quality na Good Quality wszytko śmigało jak trzeba.

W tym tygodniu udało mi się załatwić dwa filmy w mkv. Jeden 720p a drugi 1080p. I tak MEncoder radzi sobie z oby dwoma. Nawet myślałem że da radę z filmem 1080p ale w niektórych momentach (szczytowych filmu) zaczynają się ostre przycinki. Redukcja ustawień na Best Quality i już jest wszytko w porządku. Jeszcze lepiej sprawował się TsMuxer. Bo na najwyższych ustawieniach radzi sobie z filmem cudownie płynie- jedyny zarzut to że po przewijaniu filmu telewizor krzyczy do mnie że odtwarzanie jest nie możliwe- ale dobra bez przewijania przeżyje.

Pomyślałem wtedy że z filmem 720p nie będzie problemów bo przecież "gorsza jakość i mniej danych do przekazania". TsMuxer niestety odpadł na początku- taka "mozaika" kolorów się na ekranie pojawia, dźwięk natomiast leci normalnie- tak jak ktoś już na tym forum wspominał problem to prawdopodobnie to że film nie jest w formacie 16:9 (nie wiem czy dobrze pamietam). Został MEncoder- na Best Quality przycinka co chwile. Na Good...niestety negatywne zdziwienie. Film również chrupie- ledwo zauważalnie- najlepiej zauważyć to się da gdy się przesuwa kamera (nagle kamera przyspiesza zwalnia i tak co kilka sekund) Jest to do wytrzymania- ale z biegiem filmu (tak jakby 600mb bufor się zapełniał i takich nagłych przyspieszeń i zwolnień jest już cały film i trwają cały czas. No to dobra zredukuje jeszcze jakość...niestety obraz już zauważalnie traci na jakości (robi się dobre SD) ale nie zanika ten problem. Pokazuje to że leży on gdzieś indziej niżeli w ustawieniach jakości obrazu. Na dodatek zdaje się że moc komputera nie jest przyczyną bo przy ustawieniach najwyższej jakości procesor jest zajęty w 100% (stąd dużo i częste chrupnięcia w obrazie- wiec tu brakuje mocy) po zmienię na Good procesor obciążony jest w 30%-70% (chrupie już w inny sposób ale nadal chrupie chodź mocy jest aż nadto).

I teraz nie wiem od czego to zależy- czy dlatego że film 720p to film akcji a 1080p to spokojny film dokumentalny czy ustawień PS3 MS czy parametrów filmu lub jego rozmiaru (kilku megowe zwiastuny mi płynie chodziły), czy to sprawa ustawień w pliku Bravia5500.conf ? próbowałem już mnóstwo opcji od dzisiejszego rana ale po tym jak zauważyłem że układ "mozajki" filmu odtwarzanego dzieki TSMuxer zmienia się od ustawień dźwięku a nie obrazu to zwątpiłem czy kiedykolwiek dojdę do odpowiednich ustawień bo kombinacji jest multum.

Czy ktoś miał podobny problem?
Czy ktoś zna rozwiązane lub przyczynę tego problemu?
Czy da radę zmusić TSMuxer do konwertowania filmów do formatu 16:9 (jeśli to jest przyczyną mozaiki na ekranie) za pomocą jakieś komendy?
Czy ktoś z płynie działającym obrazem w 720p, 1080p po przez DLNA może się podzielić ustawieniami PS3 MS? (niestety sam nie wiem czy mam problem ogółu konfiguracji czy po prostu tylko ten 720p film mi stwarza problemy- nie mam więcej filmów)

Jakby co piszcie co mam jeszcze napisać by wytropić przyczynę problemu.
Mój komp to:

[FONT=&quot]Intel Core2 Duo E6750 @~3,7GHz
OCZ 2x 1GB Platinium Rev2 @924MHz 2,2V 5-5-5-15
XFX GeForce 8800GTS 512MB @778/1843/996Mhz[/FONT]

Router: Linksys wag200 (10 metrowy kabel od kompa do routera i kolejne 10 metrów kabla od routera do TV)
A Tv jest Sony 40w5500
Wszytko ma najnowszy soft (od Tv zaczynając, po przez router, kodeki kończąc na PS3 MS)

Windows XP SP3


 
Ostatnia edycja:

tomeko12

New member
Miedzcu napisał:
Pomyślałem wtedy że z filmem 720p nie będzie problemów bo przecież "gorsza jakość i mniej danych do przekazania". TsMuxer niestety odpadł na początku- taka "mozaika" kolorów się na ekranie pojawia, dźwięk natomiast leci normalnie- tak jak ktoś już na tym forum wspominał problem to prawdopodobnie to że film nie jest w formacie 16:9 (nie wiem czy dobrze pamietam).
Kaszana pokazuje się, gdy format video jest nieobsługiwany przez TV
Miedzcu napisał:
Pokazuje to że leży on gdzieś indziej niżeli w ustawieniach jakości obrazu. Na dodatek zdaje się że moc komputera nie jest przyczyną bo przy ustawieniach najwyższej jakości procesor jest zajęty w 100% (stąd dużo i częste chrupnięcia w obrazie- wiec tu brakuje mocy) po zmienię na Good procesor obciążony jest w 30%-70% (chrupie już w inny sposób ale nadal chrupie chodź mocy jest aż nadto).
Wygląda na ograniczenie sieci. Niestety TV ma ograniczenie do 20MBps dla strumieni MPEG-PS (czyli dosmyślnie), a w niektórych momentach strumień może tą wartośc przekraczać. Można to ograniczenie zwiększyć do ok. 50MBps generując strumień MPEG-TS (w tym celu w pliku bravia5500.conf trzeba ustawić TranscodeVideo=MPEGTSAC3. Niestety, w tym trybie mogą pojawić się problemy z synchronizacją A/V)
Miedzcu napisał:
Czy da radę zmusić TSMuxer do konwertowania filmów do formatu 16:9 (jeśli to jest przyczyną mozaiki na ekranie) za pomocą jakieś komendy?
Niestety nie, TSMuxer służy jedynie do zmiany kontenera z mkv, mts itp do MPEG-TS i wogóle nie ingeruje w obraz i dźwięk.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Miedzcu napisał:
Czy ktoś miał podobny problem?[FONT=&quot]XFX GeForce 8800GTS 512MB @778/1843/996Mhz[/FONT]



Od kilku tygodni eksperymentuję z DLNA, od czasu jak pod koniec sierpnia kupiłem 52" Sony Bravia.

Testuję 2 Media serwery strumieniowe:
- Windows Media Player z Windows 7,
- PS3Media serverm obecnie w wersji 1.11.363, jest lepszy IMHO od wersji 1.11, mniej chimeryczny. Obie wersje PS3 MS nie chcą się zainstalować jako serwis, chociaż maja tsaką opcję, na Windows 7. Błąd w instalacji serwisu, skontaktuj się z administratorem. T ja no i co mam zrobić:confused:

Mam takie spostrzeżenia.

- Obrazy i muzyka. Swerwer Windows Media Player, jest tutaj bezkonkurencyjny. Obrazkom dodaje ikony pokazuje mapki z Yahoo, gdzie zdjęcie było zrobione pozwala te mapki skalować
PS3 Media serwer pokazuje a i owzem, ale jest nieco zgrzebny i trochę chimeryczny. Lubi utracić kontakt z telewizoram Brawia, zwłaszcza jak w pokazywanym folderze jest dużo slajdów np 50

Nie nadaje sie do pokazywania znajomym i złosliwym, zazdrosnym kolegom. Więc na kompie serwerze multimediów mam właczony Windows Media Player jako serwer jpegów. tiffów i mp3-jek

- Filmy
Nikogo z nas nie interesuje rozdzielczość 720x480 na ekranie 52" telewizora z materiału zrobionego kamerą 1080p/ A windows media player tak wysyła do Brawia. Przynajmniej mi.

Wielokrotnie zmieniałem płyty główne serwera multimediów i karty graficzne.
Nie umiem prawidłowo skonfigurować, na dowolnej płycie i karcie , aby to co wychodzi z WMP było "do oglądania".

Tu po zainstalowaniu PS3 Media Serwer, filmy dla DLNA udostępniam przez niego.

Natrafiłem na takie problemu
POłyta MSI, z przed 4 lat, procesor PIV 2GHz, Karta Video AGP 63MB, piknie ya pomocą PS3 Media Serwer "puszcza" plik filmu do DLNA, a nowiytka płyta GigaByte, z kartą Video Intel, wcale lub film zacina się po 4-5 sekundach.
Efektów, w zależności od katy jest kilkanaście różnych:
- film skacze,
= zawiesza się po kilku minutach lub sekundach,
= dźwięk hrypi i rwie się,
- kasza na ekranie.

Dałem kartę, tanią, nVidia 9500 1GB i proszę ruszyło.
Co to oznacza. Nie znalazłem nigdzie specyfikacji wymogów Bravia-DLNA alw wyrażnie coś zależy od płyty a zwłaszcza karty.
Nie zauważyłem ani pogorszenia się anhi polepszenia przy przełączaniu WiFi -> Kabel Ethernet 1Gbit/s

Niestety PS3 Media serwer "nie umie" pokazywać mapek z miejsca kręcenia filmu. Też nie rozumiem dlaczego:(

Raczej nawięcej zależy od karty.
Sony zresztą o tym wie. Ich komputery Vaio, maja chipsety Video takie "jak trzeba".

Wolałbym oczywiście zobaczyć specyfikację wymagań minimalnych, ale da się w warunkach domowych, po zakupie nowej płyty GigaByte za 170 zł po wypróbowaniu kilku kart Video, też Gigabyte-a uzyskać DLNA na Brawia z plikami filmów 1080p w rozdzielczości takiej jak trzeba.
Płyty i karty innych producentów też się pewnie nadają, ja ze względu na politykę zakupów mojej firmy skupiłem się na Gigabyte, tanio i solidnie:p

Mi już działa, a przeżyłem momenty zwątpienia. Czego wszystkim Wam życzę - zadziałania oczywiście.
Mam w jednym z komputerów w firmie/domu kartę Video ASUS, do gier dla syna jest "odlotowa", ale filmów puszczeć do TV nie umiew, ani za pomocą WMP ani PS3 Media Server.
I trzeba z tym żyć.
 
Ostatnia edycja:

Miedzcu

New member
tomeko12 napisał:
Kaszana pokazuje się, gdy format video jest nieobsługiwany przez TV
Wygląda na ograniczenie sieci. Niestety TV ma ograniczenie do 20MBps dla strumieni MPEG-PS (czyli dosmyślnie), a w niektórych momentach strumień może tą wartośc przekraczać. Można to ograniczenie zwiększyć do ok. 50MBps generując strumień MPEG-TS (w tym celu w pliku bravia5500.conf trzeba ustawić TranscodeVideo=MPEGTSAC3. Niestety, w tym trybie mogą pojawić się problemy z synchronizacją A/V)
Niestety nie, TSMuxer służy jedynie do zmiany kontenera z mkv, mts itp do MPEG-TS i wogóle nie ingeruje w obraz i dźwięk.
Nie pisze tego postu by pokazać że się mylisz, bo właśnie o Ciebie mi chodziło jako tego pana co się zna na DLNA i jest bardzo pomocny :) Właściwie to chciałem podziękować za odezwę i pomoc :)

Udało mi się rozwiązać problem. Filmy 720p/1080p transkodowane chodzą o niebo lepiej gdy się włączy opcje synchronizacja A/V. Niestety dźwięk wyprzedza pokazywany właśnie obraz. Miałem ją domyślnie wyłączoną z tego powodu. Tydzień wcześniej miałem ją włączoną i dlatego ze zwiastunami było wszytko okej. Po wykryciu że filmiki chodżą płynie przy włączonej opcji sync A/V stało się dla mnie priorytetem odnalezienia przyczyny opróżnienia obrazu wzgledem dźwięku. Sprawa okazała się banalna- jeżeli dobrze zrozumiałem ilość klatek na sekunde w filmach zagranicznych z orginalnym lektorem jest synchronizowana przy transkodowaniu. Przy języku nie oryginalnym jest pewna różnica przez co pojawiają się rozbieżności w A/V. Na szczęście na oficjalnym forum PS3 Media Server jakiś Czech zauważył ten sam problem co ja mam- i ktoś obeznany w temacie zrobił Fix sync A/V. Po zapikowaniu tej nazwijmy to "łatki" w folderze TRANSCODE pojawia się plik o takiej samej nazwie co łatka. Po otwarciu tego pliku (jedno/dwukrotnym) na ekranie pojawia się zielony ptaszek oznaczający że łatka została włączona (zaaplikowanie tej łatki nie oznacza to że ona od razu działa- działa wtedy gdy my chcemy czyli wtedy gyd ją uruchomimy przez telewizor). Właczam transkodowany film z lektorem- i aż podskoczyłem z radości widząc że obraz jest płynny (na wysokich ustawieniach jakości obrazu) a dodatkowo dźwięki jest zsynchronizowany z obrazem. :)

Co do ograniczania strumienia wydaje to mi się zbędne (mogę się mylić) gdyż jak transkoduje film to wysyłanie jest na poziomie 20 % a gdy odtwrazam tsmuxer'em 50% jakby sam program widział ile potrafi przyjąć telewizor (bo jak rozumiem dany model telewizora i jego procesor określają ile mogą maksymalnie sprzyjać danych). Czyli 20MBps i 50MBps co zresztą pokryło mi się z informacjami jakie odnalazłem znowuż na stronie forum PS3 MS.
 
Ostatnia edycja:

tomeko12

New member
Gucio50 napisał:
- PS3Media serverm obecnie w wersji 1.11.363, jest lepszy IMHO od wersji 1.11, mniej chimeryczny. Obie wersje PS3 MS nie chcą się zainstalować jako serwis, chociaż maja tsaką opcję, na Windows 7. Błąd w instalacji serwisu, skontaktuj się z administratorem. T ja no i co mam zrobić:confused:
A czy próbujesz zainstalować usługę będąc zalogowanym na koncie z uprawnieniami administracyjnymi?
Gucio50 napisał:
Obrazkom dodaje ikony pokazuje mapki z Yahoo, gdzie zdjęcie było zrobione pozwala te mapki skalować
PS3 Media serwer pokazuje a i owzem, ale jest nieco zgrzebny i trochę chimeryczny. Lubi utracić kontakt z telewizoram Brawia, zwłaszcza jak w pokazywanym folderze jest dużo slajdów np 50
PS3mediaserver także pokazuje mapki (taka informacja musi znajdować się w pliku jpeg w EXIF).
Obecnie nie pokazuje miniatur, ale mam nadzieję, że niedługo się to zmieni (muszę skończyć testować poprawkę do programu i przesłac ją programistom)
Przyśpieszyć pokazywanie obrazków można przez włączenie biblioteki / buforowania w zakładce Ustawień nawigacji/udostępniania (WMP ma to właczone domyślnie)
Gucio50 napisał:
- Filmy
Nikogo z nas nie interesuje rozdzielczość 720x480 na ekranie 52" telewizora z materiału zrobionego kamerą 1080p/ A windows media player tak wysyła do Brawia. Przynajmniej mi.

Wielokrotnie zmieniałem płyty główne serwera multimediów i karty graficzne.
Nie umiem prawidłowo skonfigurować, na dowolnej płycie i karcie , aby to co wychodzi z WMP było "do oglądania".
Myślałem, że WMP12 transkodowało do SD tylko w wersjach Beta, ale widzę, że w normalnej też tak jest... szkoda. Wygląda na to, że WMP 12 został stworzony tak, aby pokazywać filmy zawsze i każdemu, choćby w kiepskiej jakości (czyli służy do odtwarzania do wszystkiego, czyli do nicz...).
PS3Mediaplayer został zaprojektowany w taki sposób, aby wycisnąć jak najwięcej z odtwarzacza i dlatego dostosowywany jest do konkretnych urządzeń, najczęściej metodą prób i błędów (początkowo było to tylko PS3, potem doszedł X-Box, bravia i parę innych urządzeń - ostatnio Philips Aurelia).
Gucio50 napisał:
Natrafiłem na takie problemu
POłyta MSI, z przed 4 lat, procesor PIV 2GHz, Karta Video AGP 63MB, piknie ya pomocą PS3 Media Serwer "puszcza" plik filmu do DLNA, a nowiytka płyta GigaByte, z kartą Video Intel, wcale lub film zacina się po 4-5 sekundach.
Efektów, w zależności od katy jest kilkanaście różnych:
- film skacze,
= zawiesza się po kilku minutach lub sekundach,
= dźwięk hrypi i rwie się,
- kasza na ekranie.

Dałem kartę, tanią, nVidia 9500 1GB i proszę ruszyło.
Niestety nowsze płyty (zwłaszcza GigaByte'y) posiadają badziewne karty sieciowe Realtek, które bardzo często gryzą sie z kartami graficznymi (szczególnie z tymi wbudowanymi) i innymi urządzeniami. Bardzo często pomaga zmiana sterowników i zmiana przerwań IRQ w managerze urządzeń.
Gucio50 napisał:
Nie zauważyłem ani pogorszenia się anhi polepszenia przy przełączaniu WiFi -> Kabel Ethernet 1Gbit/s
Pogorszenie jest obserwowalne wtedy, gdy obraz HD MPEG4 transkodowany jest do HD MPEG2 i wtedy strumień może przekroczyć max dla bravi 20MBps (w niektórych przypadkach 50MBps)
Gucio50 napisał:
Niestety PS3 Media serwer "nie umie" pokazywać mapek z miejsca kręcenia filmu. Też nie rozumiem dlaczego:(
A z WMP12 Bravia potrafi pokazywać? bo nie wiem...
Gucio50 napisał:
Raczej nawięcej zależy od karty.
Sony zresztą o tym wie. Ich komputery Vaio, maja chipsety Video takie "jak trzeba".
Raczej zależy od ustawień sprzętowych, a nie od karty (narazie karta graficzna jest używana do dekodowania tylko w bardzo niewielu kodekach). Oryginalne komputery (nieskładaki) są już "zestrojone" na maksymalną wydajność i mają wszystkie przerwania i inne pierdoły ustawione fabrycznie. Składaki, jak sobie złożysz, to do prac innych niz biurowe, musisz sobie potem jeszcze porządnie skonfigurować, i tu jest duże pole do popisu...
Gucio50 napisał:
Mi już działa, a przeżyłem momenty zwątpienia. Czego wszystkim Wam życzę - zadziałania oczywiście.
Jak kupiłem TV (w maju) to rozsądnego odtwarzania video przez DLNA nie było wcale... Dobrze że pokazuje się coraz więcej działających serwerów.
Gucio50 napisał:
Mam w jednym z komputerów w firmie/domu kartę Video ASUS, do gier dla syna jest "odlotowa", ale filmów puszczeć do TV nie umiew, ani za pomocą WMP ani PS3 Media Server.
I trzeba z tym żyć.
Mocno polecam (w miarę możliwości i umiejętności) pobawić się starownikami i konfiguracją całęgo zestawu komputerowego.

Pozdrawiam
 

Gucio50

New member
Bez reklam
tomeko12 napisał:
A czy próbujesz zainstalować usługę będąc zalogowanym na koncie z uprawnieniami administracyjnymi?
PS3mediaserver także pokazuje mapki (taka informacja musi znajdować się w pliku jpeg w EXIF).
Obecnie nie pokazuje miniatur, ale mam nadzieję, że niedługo się to zmieni (muszę skończyć testować poprawkę do programu i przesłac ją programistom)

1. Tak, Na XP instaluje się na Windows 7 instalacja kończy się błędem,
2. Kto, firma, grupa jest autorem PS3 Media Server
 

Miedzcu

New member
tomeko12 pewnie wiesz do czego służy opcja demultipleksji ścieżki dzwiękowej AC3? bo kojarzy mi się to z tym że dźwięk nie jest "transkodowany" (czy też zmieniany) tylko po prostu taki jak jest w źródle taki jest wysyłany. Jeśli tak jest jak to wpływa na procesor? bo na logiczne myślenie wydaje się że lepiej jak procesor skupiony jest tylko na transkodowaniu obrazu a nie na transkodowaniu obrazu i dźwięku. Oczywiście pytam bo nie wiem co to jest za opcja i jaki ma wpływ na jakość dźwieku, współprace z telewizorem czy tez obciążenie procesora.
 

tomeko12

New member
Gucio50 napisał:
1. Tak, Na XP instaluje się na Windows 7 instalacja kończy się błędem,
2. Kto, firma, grupa jest autorem PS3 Media Server
Ad 1. Nie mam windowsa 7, więc trudno mi pomóc
Ad 2. Autorem jest francuz, który w wolnej chwili napisał sobie mediaserver do ps3 i udostępnił cały kod źródłowy i nadal go rozwija razem z innymi ludźmi na świecie (niestety nadal w wolnej chwili...)
Miedzcu napisał:
tomeko12 pewnie wiesz do czego służy opcja demultipleksji ścieżki dzwiękowej AC3? bo kojarzy mi się to z tym że dźwięk nie jest "transkodowany" (czy też zmieniany) tylko po prostu taki jak jest w źródle taki jest wysyłany. Jeśli tak jest jak to wpływa na procesor? bo na logiczne myślenie wydaje się że lepiej jak procesor skupiony jest tylko na transkodowaniu obrazu a nie na transkodowaniu obrazu i dźwięku. Oczywiście pytam bo nie wiem co to jest za opcja i jaki ma wpływ na jakość dźwieku, współprace z telewizorem czy tez obciążenie procesora.
Domyślnie PS3Mediaserver konwertuje AC3 do... AC3 o parametrach wybranych w "Ilość kanałów audio" i "Przepływność dźwięku AC3...". (czyli można dostosować typ dźwięku do odbiornika, bo np. po co zajmować pasmo 6-cioma kanałami audio jak się ma tylko dwa głośniki. Obciążenie procesora jest niewielkie, a jakość czasami może być gorsza)
Włączenie opcji "Demultipleksuj ścieżkę dźwiękową AC3..." spowoduje to, że dźwięk nie będzie "ruszany", tylko wysłany tak jest.
W drugim przypadku dźwięk może się rozjeżdżać (ale nie musi, trzeba potestować)
 

Miedzcu

New member
tomeko12 napisał:
Domyślnie PS3Mediaserver konwertuje AC3 do... AC3 o parametrach wybranych w "Ilość kanałów audio" i "Przepływność dźwięku AC3...". (czyli można dostosować typ dźwięku do odbiornika, bo np. po co zajmować pasmo 6-cioma kanałami audio jak się ma tylko dwa głośniki. Obciążenie procesora jest niewielkie, a jakość czasami może być gorsza)
Włączenie opcji "Demultipleksuj ścieżkę dźwiękową AC3..." spowoduje to, że dźwięk nie będzie "ruszany", tylko wysłany tak jest.
W drugim przypadku dźwięk może się rozjeżdżać (ale nie musi, trzeba potestować)

Rozumiem :)

Na razie mam tylko głośniki od telewizora. Wiec dałem "stereo" i "przepływość na 640". Tylko czy np. gdy jest dźwięk o przepustowości 640 i zrobiony w systemie 5.1 to czy to oznacza że "640" jest aż tyle bo jest 6 kanałów (na jweden kanał przypada (107) czy po prostu na każdy głośnik przypada "640"? Bo nie wiem czy jest sens trzymać w tym polu ustawanie "640" mając stereo na które przeważnie w plikach mkv jest zrobione na 192. Wiadomo że jeśli w filmie jest 192 2.0 i mam ustawione na 640 2.0 to to nie ma sensu bo jakość się nie polepszy a tylko obciążę łącze pustymi danymi. Ale czy gdy będę miał film 640 5.1 to czy ustawienie "192" spowoduje stratę jakości na dwóch kanałach- czy dźwięk będzie na tym samym poziomie bo to tylko 2.0? (jeśli jest jakakolwiek strata nawet dla mnie nie słyszalna pozostawię na "640")

wiem pogmatwane te pytanie ale mam nadzieję że mnie zrozumiesz - a za pomoc już dziękuje :)
 
Ostatnia edycja:

tomeko12

New member
Miedzcu napisał:
Nie pisze tego postu by pokazać że się mylisz...
Wcale tego tak nie odebrałem :), nawet dzięki Tobie, dowiedziałem się, o co temu Czechowi chodziło... (sam nie miałem podanej sytuacji, bo nie mam filmów z lektorem).
Miedzcu napisał:
Co do ograniczania strumienia wydaje to mi się zbędne (mogę się mylić) gdyż jak transkoduje film to wysyłanie jest na poziomie 20 % a gdy odtwrazam tsmuxer'em 50% jakby sam program widział ile potrafi przyjąć telewizor (bo jak rozumiem dany model telewizora i jego procesor określają ile mogą maksymalnie sprzyjać danych). Czyli 20MBps i 50MBps co zresztą pokryło mi się z informacjami jakie odnalazłem znowuż na stronie forum PS3 MS.
W DLNA jest tak, że TV pobiera tyle ile może, a więc jeżeli odbiera strumień MPEG-PS (czyli domyślnie generowany przez MPlayera), to pobiera tylko 20Mbps, a jak odbiera strumień MPEG-TS (czyli generowany przez TsMuxer) pobiera 50Mbps. Można też zmusić MPlayer-a do generowania strumienia MPEG-TS podaną wcześniej opcją. Ograniczenia te są spowodowane zastosowanymi w TV dekoderami, które maja takie parametry przy DVB, a przy okazji są wykorzystane w DLNA.
Miedzcu napisał:
wiem pogmatwane te pytanie ale mam nadzieję że mnie zrozumiesz - a za pomoc już dziękuje :)
Zrozumiałem :)
A więc jest tak:
jeżeli ustawisz 384kbps lub więcej, to dla 1 lub 2 kanałów ustawia wartości domyślne (192 i 256 kbps), a dla większej ilości kanałów ustawia tyle ile wpiszesz.
jeżeli ustawisz mniej niż 384, to dla wszystkich kombinacji kanałów ustawia tyle ile wpiszesz.
 

Miedzcu

New member
tomeko12 napisał:
Wcale tego tak nie odebrałem :), nawet dzięki Tobie, dowiedziałem się, o co temu Czechowi chodziło... (sam nie miałem podanej sytuacji, bo nie mam filmów z lektorem).
W DLNA jest tak, że TV pobiera tyle ile może, a więc jeżeli odbiera strumień MPEG-PS (czyli domyślnie generowany przez MPlayera), to pobiera tylko 20Mbps, a jak odbiera strumień MPEG-TS (czyli generowany przez TsMuxer) pobiera 50Mbps. Można też zmusić MPlayer-a do generowania strumienia MPEG-TS podaną wcześniej opcją. Ograniczenia te są spowodowane zastosowanymi w TV dekoderami, które maja takie parametry przy DVB, a przy okazji są wykorzystane w DLNA.
Zrozumiałem :)
A więc jest tak:
jeżeli ustawisz 384kbps lub więcej, to dla 1 lub 2 kanałów ustawia wartości domyślne (192 i 256 kbps), a dla większej ilości kanałów ustawia tyle ile wpiszesz.
jeżeli ustawisz mniej niż 384, to dla wszystkich kombinacji kanałów ustawia tyle ile wpiszesz.
Ciesze się że ja nie rozumny się do czegoś przydałem :)

Hmmm...czyli zostawię dźwięk na 640kbps by nic nie tracić z jakości dźwięku a każde niższe ustawienie (chodź nie wychwytane przez moje ucho) nie powodują efektu którego szukam- czyli bezkarnego przestawienie obrazu z good quality na best quality :) zawsze lubię mieć wszytko naj- taka moja natura :) Niestety zaoszczędzona moc procesora na obróbce dźwięku niestety jest nikła i jeszcze nie pozwala mi na tą zmianę.

I chyba mam ostatnie pytanie. Czy po wymuszeniu w MPlayer'ze by "nadawał sygnał" MPEG-TS co daje możliwość przesyłania 50Mbps danych spowoduje że obraz będzie miał lepsza jakość? (jakoś tak na logikę biorąc myślę że tak bo wiecej danych o obrazie będzie mógł generować komputer)

Edit: niestety chyba nie mam co myśleć na temat komendy by MPlayer generował strumień MPEG-TS. Z każdą próbą odpalania filmu na telewizorze na kompótzree kodek pokazuje bład.
 
Ostatnia edycja:

tomeko12

New member
Miedzcu napisał:
I chyba mam ostatnie pytanie. Czy po wymuszeniu w MPlayer'ze by "nadawał sygnał" MPEG-TS co daje możliwość przesyłania 50Mbps danych spowoduje że obraz będzie miał lepsza jakość? (jakoś tak na logikę biorąc myślę że tak bo wiecej danych o obrazie będzie mógł generować komputer)
Będziesz mógł ustawić lepszą jakość obrazu bez skakania, bo strumień będzie mógł być większy niż 20MBps.
Miedzcu napisał:
Edit: niestety chyba nie mam co myśleć na temat komendy by MPlayer generował strumień MPEG-TS. Z każdą próbą odpalania filmu na telewizorze na kompótzree kodek pokazuje bład.
Też tak miałem. Rzeczy które możesz sprawdzić:
1. Zmniejszyć bufor transkodowania
2. Użyć Mencodera wielowątkowego (jeżeli masz procesor wielordzeiowy), lub jednowątkowego (jeżeli wywala Ci sie wielowoątkowy).
3. Ściągnąć nowszą wersję mencodera ze strony http://mplayerhq.hu
 

Miedzcu

New member
tomeko12 napisał:
Będziesz mógł ustawić lepszą jakość obrazu bez skakania, bo strumień będzie mógł być większy niż 20MBps.
Też tak miałem. Rzeczy które możesz sprawdzić:
1. Zmniejszyć bufor transkodowania
2. Użyć Mencodera wielowątkowego (jeżeli masz procesor wielordzeiowy), lub jednowątkowego (jeżeli wywala Ci sie wielowoątkowy).
3. Ściągnąć nowszą wersję mencodera ze strony
Niestety nie udało się naprawić tego błędu- przyczyna prosta FixAVSync powoduje u mnie ten błąd nawet gdy jest wyłączony żeby działało normalnie muszę zainstalować czystą wersje PS3 MS. Wtedy zaczyna działać i rzeczywiście 50% łącza jest wykorzystywane a procesor w 24%!!!! Ale bez FixAVSync głoś się rozjeżdża potrzeba by była poinformowania twórców że również kraje wschodniej europy używają ten program i mają problemy z synchronizacją dźwięku/obrazu albo poprosić twórce FixAVSync żeby wprowadził poprawkę (albo stworzył dwa osobne pliki dla 20MBps/50MBps Mencodera) uwzględniającą że opcja TranscodeVideo może być ustawiona na MPEGTSAC3.

Zastanawia mnie opcja zaawansowanych ustawień MEncodera. Są tam parametry dotyczące dźwięku,obrazu, klatek oraz synchronizacji danych formatów filmu. Wydaje mi się że zamiast FixAVSync (który wykonuje swoją robotę znakomicie) można by wprowadzić jakaś linię komendy opóźniająca dźwięk albo przyspieszająca obraz albo zmieniająca ilość klatek na sekundę (bo to chyba ona powoduje te różnice) i wtedy pozbyłbym się kolejnego problemu a dodatkowo osiągną swój cel -best quality

Edit: tomeko12 już chyba nie musisz się ze mną męczyć- zauważyłem że PS3 MS jest na tyle prostym programem że podczas instalacji nie wykrywa że już jest wersja zainstalowana- co to powoduje? że mogę mieć równolegle dwie wersje PS3 MS- jedną z zaaplikowanym FixAVSync do filmów w których ścieżka dźwiękowa wyprzedza dźwięk i PS3 MS do filmów bezproblemowych ale za to mam ustawione najwyższe ustawienia obrazu. Oby teraz tylko twórcy nie stworzyli nowej metody instalacji w jakiś współdzielonych folderach- niech lepiej zostawią tak jak jest że wszytko znajduje się w jednym folderze programu co pozwala mieć równolegle dwie lub więcej wersji serdecznie dziękuje za pomoc <piwo>
 
Ostatnia edycja:

Miedzcu

New member
Ahh a jednak muszę zadać jeszcze jedno pytanie.

Czy PS3 MS odtwarza ścieżkę dźwiękową która jest odseparowana od filmu? (na komputerze odtwarzacz od razu ją wykrywa i moża z języka angielskiego przełączyć na język polski)

Mysłaem że w folderze Transcode pojawi się osobny pliczek/film dla tej osobnej ścieżki dźwiękowej ale niestety nie.
 

tomeko12

New member
Miedzcu napisał:
Ahh a jednak muszę zadać jeszcze jedno pytanie.

Czy PS3 MS odtwarza ścieżkę dźwiękową która jest odseparowana od filmu? (na komputerze odtwarzacz od razu ją wykrywa i moża z języka angielskiego przełączyć na język polski)

Mysłaem że w folderze Transcode pojawi się osobny pliczek/film dla tej osobnej ścieżki dźwiękowej ale niestety nie.
A próbowałeś użyć Avisynth/mencoder z folderu #-TRANSCODE-#? Avisynyh używa do dekodowania kodeków systemowych i jeżeli dana funkcja działa Ci w Windows Media Playerze, to powinna w PS3Mediaserverze.
 

Miedzcu

New member
tomeko12 napisał:
A próbowałeś użyć Avisynth/mencoder z folderu #-TRANSCODE-#? Avisynyh używa do dekodowania kodeków systemowych i jeżeli dana funkcja działa Ci w Windows Media Playerze, to powinna w PS3Mediaserverze.
mam wyłączoną ta wtyczkę ponieważ (jak dobrze pamiętam) na niej filmy najczęściej mało płynie chodzą albo chodzą płynie ale wydają śmieszne (często szumiące, piszczące trzeszczące) dźwięki (niejednokrotnie opóźnione) więc stwierdziłem że Mencoder i TsMuxer wystarczą do odtwarzania (chyba się pomyliłem) no ale co zrobić jak dalej będzie taki śmieszny dźwięk
 
Ostatnia edycja:

tomeko12

New member
Miedzcu napisał:
no ale co zrobić jak dalej będzie taki śmieszny dźwięk
Jak napisałem wcześniej, avisynth używa do dekodowania kodeków wbudowanych w system, więc może powinieneś pokombinować z kodekami (ja u siebie mam zainstalowany tylko ffdshow i wszystko u mnie działa i nie mam żadnych problemów). Czy jak odtwarzasz te "śmieszne" filmy przez Windows Media Player, to wszystko jest OK?
 
Do góry