DLNA & Sony Bravia

alexik_2

New member
To moze wina XP :) bo ja mam wszedzie Xp a widze ze u ciebie to Win7 albo Vista.

Chyba postawie Viste na Lapku i zobacze co bedzie :D
(chyab ze ktos ma PS3 MServer na Xp i wszystko dziala ok :?: )
Napisał Gucio50

1. Zobacz z sekundnikiem w ręku, po ilu sekundach przestaje odtwarzać,
To sprawdzilem wlasnie ile te filmy leca zanim sie zatrzymaja,a i zaobserwowalem
ze to server przestaj transkodowc zanim obraz sie zatrzyma.
To zrobilem dwie proby na 2 roznych filmach:

1' czas 2:36min
2' czas 2:33min

To wiele nie wyjasnia mi, a wam:?:

Napisał Gucio50

2. Mogę postawić na serwerze link do tego pliku, łykniesz i spróbujesz na nim,
Chetnie sprawdze, to jest jakis filmmik z kamery :?: bo avi (filmy z torrentow) to rozne probowalem i wszystkie sie zatrzymuja.


Ciekawa sprawa bo po tym jak sie film zatrzyma to PS3 MS transkoduje dalej ale tylko co pare sek po 65kb/s i co jakis czas pare klatek przeskoczy na TV.
 
Ostatnia edycja:

lgadzia

New member
formaty video przez dlna

Witam,

Jestem calkowitym swiezakiem w tej kwestii.

Probowalem na moim W5500 odpalic format mkv z pendriva i lipa.
Czy po dlna pojdzie?
co z h.264 czy da sie jakos updatowac oprogramowanie tv zeby odczytywalo te formaty?

Bede wdzieczny za kazda madra odp
 

alexik_2

New member
lgadzia napisał:
Witam,

Jestem calkowitym swiezakiem w tej kwestii.

Probowalem na moim W5500 odpalic format mkv z pendriva i lipa.
Czy po dlna pojdzie?
co z h.264 czy da sie jakos updatowac oprogramowanie tv zeby odczytywalo te formaty?

Bede wdzieczny za kazda madra odp

Z PENa nie pojdzie nic co nie jest mpeg2 bo bravia tylko ten format obsluguje, musisz przekonwertowac albo postawic server multimedialny DLNA na LANie.
Proponuje przeczytaj ten Wątek bo ten problem tutaj obmawiamy wlasnie i pare pomyslow zostalo juz przedstawionych.
Pozdro
 

hub3

New member
alexik_2 napisał:
Podlaczylem TV bezposrednio do lapa i po 5 min sie zatrzymal film tak jak przez router.
Zmienialem jakosc na rozne od nalepszej do najgorszej i nie ma problemu z niczym
przez cale 5 min. Dobijajace z lekka.

To może ja pomogę.
Miałem ten sam problem z v1.20, zainstalowanie PS3 Media Server v1.11.356 rozwiązało sprawę.

pozdrawiam
Hub3
 

Gucio50

New member
Bez reklam
hub3 napisał:
To może ja pomogę.
Miałem ten sam problem z v1.20, zainstalowanie PS3 Media Server v1.11.356 rozwiązało sprawę.

pozdrawiam
Hub3

Jak wygląa sprawa jwts wyświetlanych za pomocą PS3 Media Server v1.11.356 rozwiązało sprawę.

Pytam z ciekawoscii, bo 1.20 z mojego Windows 7, sprawuje się OK.
Czy wersja PS3 Media Server v1.11.356 rozwiązało sprawę miniaturek, czy pokazuje na ekranie Tv ikonki(miniaturki) zdjęć i filmów?:confused:
 

lgadzia

New member
swiezak

no siemka. na lapie dual core T5300 1.73 2 gb ram i vista business mam ps3 1.20 i znajduje ladnie serwer, moge wybierac filmy ale nic mi nie rusza. zaczyna sie buforowanie na kompie a na ekranie wyskakuje nie mozna wyswietlic. jakies idee.
Komp i tv polaczone lanem.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
hub3 napisał:
To może ja pomogę.
Miałem ten sam problem z v1.20, zainstalowanie PS3 Media Server v1.11.356 rozwiązało sprawę.

pozdrawiam
Hub3

Obawiam się że nie masz racji, albo NIE MASZ Sony Bravia.:p
Zainstalowałem tego 1.11.356, wg mnie to lipa, zawiesza się lub "jest newykrywalny" przez telewizor, ale jeżeli u Ciebie "gra" to powodzenia. :confused:

Na nieszczęście, moje, nie daje się wyinstalować z Windows 7. Siedzi jako serwis w usługach i nie mogę go wyrzucić.
 

hub3

New member
Gucio50 napisał:
Obawiam się że nie masz racji, albo NIE MASZ Sony Bravia.:p
Zainstalowałem tego 1.11.356, wg mnie to lipa, zawiesza się lub "jest newykrywalny" przez telewizor, ale jeżeli u Ciebie "gra" to powodzenia. :confused:

Na nieszczęście, moje, nie daje się wyinstalować z Windows 7. Siedzi jako serwis w usługach i nie mogę go wyrzucić.

Mam v5500, PS3 MS zainstalowany na Windows XP. Rozwiązanie tego problemu znalazłem na oficjalnym forum ps3mediaserver.org

Gucio50 napisał:
Czy wersja PS3 Media Server v1.11.356 rozwiązało sprawę miniaturek, czy pokazuje na ekranie Tv ikonki(miniaturki) zdjęć i filmów?
miniatur u mnie też nie ma
 

Gucio50

New member
Bez reklam
hub3 napisał:
Mam v5500, PS3 MS zainstalowany na Windows XP. Rozwiązanie tego problemu znalazłem na oficjalnym forum ps3mediaserver.org

miniatur u mnie też nie ma

Pewnie coś różni nasze telewizory. Wróciłem do wersji 1.20 i znowu "ruszyło"
Ciekawe jaką wersją softu masz w swoim TV.
 

alexik_2

New member
Do GUCIO50:
No wlasnie a propo softu to juz wgrales 1.6 :D :?: :?:

Bo na modelu Bravia 32E5500 to PS3 MS 1.20 nie dziala dluzej niz 2,5 minuty hehehe
ale zato na PS3 MS 1.11.356 na razie leci ponad 10 minut film i ani nie przywiesi sie na chwilke ;)
bufor transkodowania prawie na 100% przy 600mb. W koncu moge powiedziec ze ogladam film po DLNA
w pelnym tego slowa znaczeniu :cool: ale faktycznie muza i foto lepiej przez WMP11 :)

No to po 3 pelnych dniach glowienia sie nad problemem, denerwowania dlaczego wam dziala a mi nie hehehehe przeszedlem na wasza strone ;)
Jak widac nie ma znaczenia to ze mamy podobny modul 5500 bo i tak u kazdego sa drobne roznice:D
Wiec ten DLNA jest jeszcze "mlodziutki"

Dzieki za pomoc Gucio50 i hub3
 

lgadzia

New member
Do Gucia

Witam,

Skąd wziałeś 1.6 upgrade? Ja ze strony Sony do swojej w5500 mam tylko 1,575EA.

Czy trzeba udostepniać w windzie folder, który dodajemy do serwera?

Jak widzać z moich wątków powyżej mam problem.

na 2 rdzeniach i Viście business odpalam mkv i mam dziwny rozmazany obraz slysze tylko ze dzwiek leci.

natomiast aviki strasznie dlugo buforuje na kompie a na ekranie tv pojawia sie nie mozna wyswietlic.

Lap i tv spiete Lanem.

Pomocy plis.
 

tomeko12

New member
lgadzia napisał:
Skąd wziałeś 1.6 upgrade? Ja ze strony Sony do swojej w5500 mam tylko 1,575EA.
http://support.sony-europe.com/TV/d...ite=odw_pl_PL&m=KDL-40W5500&f=FW_Bravia1600EA
lgadzia napisał:
Czy trzeba udostepniać w windzie folder, który dodajemy do serwera?
Nie trzeba, trzeba dodać w zakładce udostępnianie.
lgadzia napisał:
na 2 rdzeniach i Viście business odpalam mkv i mam dziwny rozmazany obraz slysze tylko ze dzwiek leci.
Pliki zakodowane w H264 muszą mięc porporcje 16:9, jeżeli tak nie jest, muszą być transkodowane
lgadzia napisał:
natomiast aviki strasznie dlugo buforuje na kompie a na ekranie tv pojawia sie nie mozna wyswietlic.
Wyłącz w programie opcję :
Przełącz na tsMuxer gdy wideo jest kompatybilne z PS3 i nie ma skonfigurowanych napisów [TS/M2T/MOV/MP4/AVI/MKV]
hub3 napisał:
Miałem ten sam problem z v1.20, zainstalowanie PS3 Media Server v1.11.356 rozwiązało sprawę.
Najbardziej aktualne wersja PS3Mediaservera jest dostępna na stronie:http://ps3mediaserver.org/forum/viewtopic.php?f=2&t=3217
alexik_2 napisał:
Z PENa nie pojdzie nic co nie jest mpeg2 bo bravia tylko ten format obsluguje, musisz przekonwertowac albo postawic server multimedialny DLNA na LANie.
Nieprawda. BRAVIA z pena odtwarza pliki w formacie .mpg, .mts (obraz zakodowany w MPEG1, MPEG2 i MPEG4 AVC, o określonych patrametrach)
 

Gucio50

New member
Bez reklam
alexik_2 napisał:
... ... na modelu Bravia 32E5500 to PS3 MS 1.20 nie dziala dluzej niz 2,5 minuty hehehe ... ...

Dzisiaj wyciągnęłem z magazynu nowiutką płytę główną GIGABYTE, z kartą Video INYEL na pokładzie.
Zainstalowałem 1.22 no i zatrzymuje się tak jak u Ciebie. Z tą tylko różnicą że po 3 sekundach.

Albo winny jest PMS 1.2 albo płyta albo karta?

Albo coś jeszcze.
Będę sprawdzał.

p.s. Pojawiła się wersja pms-setup-windows-1.11.363, ale na niej nteż mi po 3 sekundach "zatrzymuje się":(

Na "starej mszynie" działało, na nowej katastrofa.
Na karcie Video AGP nie ma problemów, na kilku kartack Video PCI Express, na żadnej nie działa do końca poprawnie.
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
Gucio50 napisał:
... ... na "starej mszynie" działało, na nowej katastrofa.
Na karcie Video AGP nie ma problemów, na kilku kartack Video PCI Express, na żadnej nie działa do końca poprawnie... ...

Pomijając przyczyny:-
1. Nie mogę na dłuższą metę utrzymywać starych maszyn,
2. Muszę instalować nowe wersje Windows i oprogramowania,


Tak więc "sam sobie" i dla siebie w sprawie DLNA wymyśliłem taką strategię: :bober:
1 - Jako serwer strumieniowy multimediów będę używał Windows Media Player z Windows 7, do czasu aż nie pojawi się Windows 8,9,10,11,12,14 i dalsze, :confused:
2 - Na "razie", nie będę, do czasu aż Microsoft "usprawni" Video przez DLNA, :p używał PS3 Media server. Jest on dla mnie zwyczajnie niegotowy funkcjonalnie dla Video, nie umie pomimo ustawień pokazać miniaturek zdjęć. Sony ma swój media serwer, który dołącza do komputerów i laptopów serii Vaio. Ale oni mogą jako producenci dać taki hardware, który "da radę"
3 - filmy będę odtwarzał za pomocą USB lub BD-Playerem z płyt DVD/AVCHD :(
4 - Tym kolegom, ktorzy nie mają problemów z Video przez DLNA, gratuluję i zazdroszczę :D

Ja czekam aż PMS, lub Media Player "dorosną" do funkcji Video przez DLNA.
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
tomeko12 napisał:
... ... czasami pomaga zmiana wielkości bufora ... ...

Co znaczy czasem. Albo działa, zawsze, bez problemów, być może z pewnymi ograniczeniami(brak miniaturek itd itp), albo jest kapryśne.

Wyobraźcie sobie program w bankomacie, ktory księgując ile wyciągam ze ściany, czasami księguje źle,
Do d..y taki bank i program.

Dla mnie w tej chwili Windows Media Player z Windows 7, działa zawsze, zawsze tak samo z ogranicze3niem jakości filmów m2ts. On mi odpowiada, znając Microsoft, to za jaki s czas, jego funkcjonalności w temacie DLNA, będą rozwijane. :)

Twórcy PS3 Media sERVER, JAK NA RAZIE, NIESPECJALNIE PANUJĄ NAD SWYM "DZIECIĄTKIEM".
 

tomeko12

New member
Gucio50 napisał:
Co znaczy czasem. Albo działa, zawsze, bez problemów, być może z pewnymi ograniczeniami(brak miniaturek itd itp), albo jest kapryśne.

Wyobraźcie sobie program w bankomacie, ktory księgując ile wyciągam ze ściany, czasami księguje źle,
Do d..y taki bank i program.
Gucio50, nie chcesz, nie używaj, to jest program w fazie beta (czyli testowej), więc czasami wymaga trochę testów prze użyciem
Gucio50 napisał:
Dla mnie w tej chwili Windows Media Player z Windows 7, działa zawsze, zawsze tak samo z ogranicze3niem jakości filmów m2ts. On mi odpowiada, znając Microsoft, to za jaki s czas, jego funkcjonalności w temacie DLNA, będą rozwijane. :)
Czyli WMP 12 jest programem dla Ciebie i nie ma potrzeby, żebyś się męczył szukając i próbując coś innego (a jak Ci się ogląda filmy w HD w WMP12?). Każdy ma swoje potrzeby i dostosowuje do nich używany sprzęt i oprogramowanie. Co do czasu uzyskania odpowiedniej funkcjonalności, Microsoftowi udostępniania Video w standardzie DLNA zajeło ok. 3 lat, więc życzę cierpliwości w czekaniu.
Gucio50 napisał:
Twórcy PS3 Media sERVER, JAK NA RAZIE, NIESPECJALNIE PANUJĄ NAD SWYM "DZIECIĄTKIEM".
Jak już napisałem, narazie jest to wersja beta, narazie chodzi, jak chodzi (u mnie w tej chwili odtwarza wszystko), a ponieważ jest to program opensource i darmowy, tworzony przez programistów w wolny czasie, czasami może mieć "swoje fochy"... Jeżeli komuś nie pasuje, może używać oprogramowania komercyjnego, zapłacić za nie i wymagać... niestety, jak narazie PS3Mediaserver jest jedynym programem potrafiącym działać z Bravią i odwarzać większość plików (nawet w HD).
 

Gucio50

New member
Bez reklam
tomeko12 napisał:
... ... nie chcesz, nie używaj, to jest program w fazie beta ... ...

To prawda i właśnie to napisałem.
Program, przynajmniej na razie, jest dla mnie za bardzo "grymaśny".

Oczywiście jak komuś działa, to gratuluję i zazdroszczę. Ha nie mogę pokazywać filmów swoim znajomym, jezeli projekcja kończy się po kilku minutach, a nawet sekundach jak u mnie.

TYle napisałem i nic więcej. Mam świadomość , że to beta. Mam też przekonanie że Microsoft napewno prędzej czy później coś z tym zrobi.


Brakuje mi też funkcji zamiany DVD lub Blu-Ray na plik odtwarzany przez DLNA.

No i strumieniowa wypożyczalnia filmów.
 

jackpe

New member
Witaj Gucio50
Wysłałem Ci wiadomość na PW, co prawda kompletnie nie związana z tematem, ale może będziesz miał chwilę czasu coby spojrzeć :)
 
Do góry