Denon DBT-1713UD opinie i wrażenia

vectra1

Member
Bez reklam
Panowie jak z polską czcionką w napisach ?
Blu raya zaktualizowałem jednak jest problem pomimo ustawienia polskiego języka w menu napisów i nie wyświetla on polskich znaków.
Ma ktoś jakiś sprawdzony sposób ?
 

babeo

New member
Panowie, ponawiam pytanie o polska czcionkę. Działa?

Jeszcze mam pytanie, czy jest możliwe odtwarzanie mp3 z usb bez włączenia tv? Wybierać/przełączać foldery z wykorzystaniem wyświetlacza na odtwarzaczu?
 
Ostatnia edycja:

Polaryzator

New member
Witam,

mam trzy pytania do posiadaczy tego modelu:

1. W tym wątku przeczytałem, że gniazdo USB na przedniej ściance współpracuje z penem usb 3.0 . Zakładając, że film w DTS HD Master Audio waży ok. 30 GB i tu pytanie :

a). czy będzie działać ( czy uciągnie) dysk zewnętrzny 2,5 cala o pojemności np. 500 GB czy nawet 1000 GB ? Czy lepiej szatosować Pendrive o mniejszej pojemności np. 64 GB ale za to pracujący dużo szybciej niż dysk obrotowy ?

2. Polska czcionka – o którą pyta kolega powyżej – to chodzi o jej brak w wyświetlanym menu sprzętu, czy w napisach filmów MKVodtwarzanych z dysków ?

3. Czy ten bluray będąc podłączony do ampli denona poprzez HDMI może być obsługiwany jednym pilotem –tym od ampli ?

Pozdrawiam
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Witam.

Kolega ma już jakiś czas tego Denona i testowaliśmy go.

Ad. 1 a). Uciągnie nie tylko 1 TB, ale również 2 TB.

Ad. 2. Z tego co pamiętam, nie było żadnych problemów z polską czcionką.

Ad. 3. Nie potrzeba połączenia HDMI aby sterować oboma urządzeniami. Pod warunkiem, że są jednej marki. :)

Pozdrawiam.
 

Polaryzator

New member
Kolega ma już jakiś czas tego Denona i testowaliśmy go.

Ad. 1 a). Uciągnie nie tylko 1 TB, ale również 2 TB.

Ad. 2. Z tego co pamiętam, nie było żadnych problemów z polską czcionką.

Ad. 3. Nie potrzeba połączenia HDMI aby sterować oboma urządzeniami. Pod warunkiem, że są jednej marki. :)

Ad.1a )nawet 2 TB uciągnie - no no - nie spodziewałem się. Ale masz na myśli podłączenie tylko na jednym kablu USB, bez drugiego jako zasilanie ? Nie wiem jak teraz jest z dyskami, ale mam kilkuletni Seagate i ma dwa kabelki do kompa ( jednym leca dane a drugi do zasilania).

Tak się dopytuje, bo mam zamiar kupić drugi dysk zewnętrzny i chciałbym dobrze trafić ;-)
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem jak jest z dyskami na dwóch przewodach. Wydaje mi się, że nie powinno to mieć znaczenia.
Mam 4 dyski 2 TB, 2,5”, USB3, które pracują na jednym przewodzie. Nie wiem czy Denon uciągnął by większe. Sam przymierzam się do 3 TB. Powoli zamieniam swoją płytotekę w pliki. Dla mnie to kolosalna wygoda. Mam CA 751BD. Częściej służy mi jako odtwarzacz plików niż płyt. Po prostu oszczędzam go (chodzi o mechanikę i optykę, oraz brak Cinavii), przede wszystkim dla płyt SACD. Odtwarzanie przez USB ma jeszcze jedna zaletę, być może dla niektórych istotną - póki co, pomija Cinavię, z którą jeszcze się „walczy”. ;)
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
A czy kolega ma, czy chce zakupić tego Denona? Bo jeśli tak, to warto. Jedną z zalet 1713 jest odczyt nagrywanych płyt w formacie SACD, jeśli komuś na tym zależy, a z czego nie wszyscy zdają sobie sprawę. Np. Pioneer BDP-170 nie ma takiej możliwości, choć czyta SACD.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Tylko jaka jest cena tego Pioneera i Denona? Denon kosztuje trzy razy tyle.
Zgadza się. Tyle tylko, że z kontekstu wypowiedzi kolegi Polaryzatora nie wynika, o co chodzi. Więc można tylko domniemywać. A cena nie ma tutaj nic do rzeczy. Bo może się okazać, że urządzenie droższe od Denona 1713, również nie będzie miało możliwość odtwarzania SACD-R, a 170 posłużyła jedynie za przykład, w tej kwestii.
 

Rafal7

Banned
Według mnie powinno się porównywać sprzęty z tej samej półki cenowej, przeciez równie dobrze można by porównać tego pioneera do bd dbt 3313UD. I oczekiwać cudów od pioneera.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Według mnie powinno się porównywać sprzęty z tej samej półki cenowej, przeciez równie dobrze można by porównać tego pioneera do bd dbt 3313UD. I oczekiwać cudów od pioneera.
Widzę, że moje posty u wielu osób wywołują niezrozumienie. Zestawmy 170-tkę z 3313. Czy to coś zmieni? Nie ma znaczenia, jakie urządzenia ze sobą porównamy w kontekście ich funkcjonalności. Nie mówimy o jakości samych urządzeń czy jakości sygnału, jaki wypuszczają. Porównywałem jedynie odczyt formatu SACD między dwoma urządzeniami – 1713 vs 170. Oba to potrafią! Tyle tylko, że 170-tka nie czyta nagrywanych płyt SACD-R. I to wszystko.
Możecie wyprowadzić mnie z błędu. Teraz da się wypalić płytę SACD ?
Jak najbardziej. Ale to trochę dłuższy wywód.
 

Polaryzator

New member
Już dopisuję :) Otóż mam Denona x3100 i planuję zakup Bluraya, bo można w promocji (kupując w komplecie) go dostać za 999 zł -> dlatego się nim tak interesuję. I tym bardziej zaciekawił mnie ten wątek, gdzie powinno się pisać patrząc na tytuł różne ciekawe szczegóły dot. tego modelu -> a często w opisach techn. na stronie producenta nie ma wszystkich informacji. Decyzji jeszcze nie podjąłem, ale ten Denon mnie zainteresował, bo wydaje się być interesujący w stosunku cena/jakość AV.

Na stronie Denona nie ma np. w opisie podane, czy ten BR ma dekodery dźwięku DD True HD oraz DTS HD MA.

1).Czy faktycznie nie posiada, bo producent zakłada, że sygnał zdekoduje amplituner ?
2) Czy przyjęto założenie, że oczywistym jest, że BR posiada te dekodery ?

Bo przykładowo wspomniany Pioneer BDP-170 ma podane w specyfikacji te dekodery.
 

Polaryzator

New member
W tej cenie, nawet bym się nie zastanawiał. :)

Może i tak. Ale takie przemyslenie mnie naszło, że ten model ma już swoje 2-3 lata i pomyślałem, ze np. taki nowy model sony BDP-S7200 ma np. "interpolację do formatu 4K Ultra HD" plus wi-fi oraz może "nowsze bebechy". A kosztuje też 1000 zł. No chyba, że jest gorszy do muzyki. Nie ma jak tego porównać naocznie, bo salony Hi-Fi nie prowadzą sony, a w firmowym sony jest tylko sony :)
 
Do góry