Denon DBT-1713UD opinie i wrażenia

Polaryzator

New member
Co prawda nie mam BDP-1713, ale mam kilka instrukcji od urządzeń Denona i m.in. mam od 1713. Może głupie pytanie, ale czy kolega ma polską instrukcję od tego Denona? Na stronie 40 jest „Ustawianie sygnału wyjściowego HDMI”. To co pisał kolega Maciej_S85 to YCbCr które jest standardowym ustawieniem urządzenia. Pozostaje jeszcze zmiana na RGB między Normal a Enhanced. I może tu trzeba spróbować, jeśli fabryczne ustawienie koledze nie pasuje. Jest jeszcze HDMI Deep Color, dla poprawy głębi koloru ale tu, możemy tylko włączyć lub wyłączyć tą funkcję. Ale być może to nic odkrywczego i kolega to wszystko już wie i sprawdził, i żadne z tych ustawień nie pasuje, odnośnie obrazu. Jeśli tak, to nie wiem jak pomóc. Mój BR to CA 751BD i nie bardzo jest go jak porównać z 1713.

Dzieki za wskazówki. Mam polską instrukcję i te w/w/ parametry przełączałem już i nie było zbytnio poprawy. Obraz się jakoś zmieniał, ale nie uzyskałem takiego "ostrego kryształu" jak na PS3. Nie chce mi się wierzyć, że Bluray nie może jej dorównać w obrazie - powinien przewyższać. Wieczorem napiszę tu po kolei jakie mam funkcje na off , a jakie na on.
Może wtedy ktoś trafi - co mam źle ustawione. W ampli i w TV nic nie będę chyba zmieniał, bo rozpatrujemy porównanie dwóch źródeł przecież - podłączonych oba poprzez HDMI do tego samego ampli.


Nie wiem jak ci pomóc żeby Cię nie denerwować:???: bo u mnie Youtube działa normalnie (nic specjalnie nie musiałem ustawiać) i kolory (cały obraz) są co najmniej takie jak w PS3 jeśli nie lepsze

Jak wcisnę przycisk Youtube to pojawia się plansza i koniec. A u Ciebie po wciśnięciu pojawia się strona główna YT - czy jak ?

Wczoraj jeszcze zauważyłem, że sygalizuje mi, że soft jest jakiś nowy dostępny. Nawet chciałem go wgrać, ale kurcze "strach" trochę, bo pisane było, że nie zawsze nowy soft oznacza = lepiej. No ale skoro YT mi nie działa to chyba nie ma innego wyjścia.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Wczoraj jeszcze zauważyłem, że sygalizuje mi, że soft jest jakiś nowy dostępny. Nawet chciałem go wgrać, ale kurcze "strach" trochę, bo pisane było, że nie zawsze nowy soft oznacza = lepiej. No ale skoro YT mi nie działa to chyba nie ma innego wyjścia.
Odnośnie tego, co pisałem o aktualizacjach, to w twoim przypadku nie masz wyjścia. Musisz spróbować. Ale może być i tak, że nic to nie da. Nie chcę źle wróżyć, ale może trafiłeś wadliwy egzemplarz. Za dużo tych zbiegów okoliczności. Ale może się mylę.
 

Maciej_S85

New member
Wgrywaj nowy soft. Chyba moze byc tylko lepiej. Ogólnie mam nadzieje, ze bluray Ci sie sprawdzi. Sam miałem go kupować i odstawić ps3. Oczywiście zapuść ustawienia jakie masz w denonie.
A i czy chodzą Ci dobrze filmy mkv z dysku usb?

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Kolego Polaryzator. Jeśli można, to coś Ci doradzę. Za nim zaktualizujesz odtwarzacz, co w twoim przypadku jest raczej nieuniknione, to najpierw sprawdź zewnętrzny dysk – jak działa, co odtwarza. Potem wgraj nowy soft i zrób ponowny test z dyskiem. Będziesz wiedział, czy coś się zmieniło. Nie będę gdybał co może się stać, bo możliwości jest kilka.

Albo jeszcze lepiej, aby się nie stresować. Wejść na stronę http://firmware.denon.eu/index.php
i sprawdzić, co wnosi nowy firmware.
 
Ostatnia edycja:

Polaryzator

New member
No to po kolei:

Dzisiaj kupiłem dysk 1T i fabrycznie był sformatowany NTSC. Przed chwilą próbowałem i podłączyłem ten dysk do bluraya i odtwarza mi filmy mkv : jeden mam 3,7 GB , a drugi jakiś plik 2 GB. Nie mam na dzisiaj większych plików. Będę miał w sobotę to też sprawdzę i napiszę.
Napisy dzisiaj też poszły - dodawane były Allplayerem. No więc chociaż to działa :)

A teraz podaję jakie mam ustawienia w playerze w kwestii jakości obrazu.
1. Video resolution 1080 p / 24
2. Regulacja obrazu/picture adjust – dzisiaj zwiększyłem tylko ostrość +3 – dużo się poprawiło
3. Ustawienia video: tryb progresywny : na auto
4. Przestrzeń kolorów : YCbCr
5. HDMI Deep Color : na auto
6. Wyjście Audio: HDMI -> bitstream

Przyznam się, że wcześniej nie ustawiałem nic w "picture adjust" - bo wydało mi się to zbędne - tak jak regulacja dźwięku w korektorze. Jednak okazało się, że zwiększenie ostrości ( patrz pkt.2) sporo poprawiło. Ale zachęcam do podzielenia się swoimi ustawieniami - oprócz kolegów biorących udział w dyskusji szczególnie zachęcam posiadaczy tego Denona DBT-1713UD.

Ustawień ampli na razie nie ruszałem, żeby na raz nie zmienić wielu parametrów. Skupiłem się na playerze, aby porównać obraz jego z PS3.

Up`date jeszcze nie robiłem - chyba zostawię to do jutra wieczór, bo dzisaj muszę inną robótkę skończyć. Ale dzięki firestorm7 za sugestie. Trochę szkoda by było pozbyć się tego odtwarzania z dysku :-? po wgraniu nowego softu.

Piszcie koledzy jakie macie ustawienia - przyda się też potomnym :)
 

Polaryzator

New member
Nikt nie chce skomentować moich ustawień ? :| No to sam dopowiem ...

No to chciałem powiadomić, że dużo się zmieniła sytuacja, tzn. udało mi się uzyskać "krystaliczny obraz na tv !! Bedąc sfrustowany po kilkudniowych próbach ustawień i różnych kombinacjach podłączeń - postanowiłem podłączyć bluraya bezpośrenio do tv do gniazda HDMI 2 - i zobaczyłem ten krystaliczny obraz - teraz dopiero jest super i to duzo lepiej niż PS3. Teraz dopiero zrozumiałem - jak wcześniej koledzy pisali, że mają obraz lepszy od konsoli. Jednak nie jest tak różowo do końca.

Poprzez przepinanie między urządzeniami zauważyłem, że winowajcą dotychczasowego problemu z gorszym obrazem był port HDMI 1-ARC w telewizorze.

ten obraz krystaliczny jest tylko w pozostałych wejściach HDMI 2,3 i 4.

Reasumując:
- podłączony Bluray bezpośrednio do TV do wejścia HDMI 1 - ARC - daje obraz tylko jakości dobrego DVD
- natomiast podłączony do HDMI 2 ( bez ARC) obraz jest "kryształ".

Czy możliwe, aby ten HDMI ARC powodował jakieś zakłócenia ? Spotkał ktoś takie zjawisko ?

1. Czy podłączając wyjście z AMPLI-Arc Denona x3100 do gniazda HDMI 2 w TV - ale tego bez ARC - tracę jakieś zalety takiego podłączenia ? ( oprócz tego, że dźwięk z tv nie pójdzie do ampli) ?

2.Ten krystaliczny obraz zobaczyłem podłączając bluray bezpośrednio do tv, ale teraz podłączywszy bluray do ampli a dalej -> do TV HDMI 2 nie mogę wybrać pilotem tv tego wejścia nr 2. Po jego wybraniu na 2 sekundy pojawia się to wybrane hdmi2 po czym automatycznie przełącza się na HDMI 1-ARC - a w tym gnieździe nie ma nawet kabla?

problem gorszego obrazu się rozwiązał, ale pojawił się ten z ARC i dalej nie cieszę się nowym zakupem ..

Koledzy pomóżcie proszę, bo wszelkie możliwe chyba awarie mnie spotykają :sad:
Nie mam niestety takiego doświadczenia jak inni fachowcy na forum.
 
Ostatnia edycja:

Maciej_S85

New member
Rozumiem ze ps3 tez miałeś podłączone do H1? Ogólnie to raczej musisz podłączyć blu do ampli a ampli do tv. I wyłącz obsługę arc w tv i w smpli. Wtedy sprawdź. Swoją droga mój tv same arc to ciekawe czy była by jakaś różnica. Co do pkt 1 to nic innego nie tracisz. Co do 2 to napisałem wyżej.
 

Polaryzator

New member
No to piszę c.d. mojego zmagania się ..

Miałem możliwość podłączenia jeszcze na innym kablu hdmi speed i diagnoza się potwierdziła tzn. winowajca to gniazdo hdmi ARC w tv.

Udało mi się podłączyć pod hdmi2 w tv mojego denona ( wyłączywszy wcześniej obsługę ARC w ampli oraz w tv) i mogę się cieszyć w końcu krystalicznym obrazem.

Potem włączyłem spowrotem sterowanie hdmi i mogę pilotem od tv sony podgłaszać w ampli zestaw audio :-D Jedynie musiałem puścić dźwięk z tv do ampli optykiem. Wolałbym aby szło wszystko po hdmi - ale tak też jest dobrze i działa.

Dodatkowo informuję, że bohater tego posta - czyli bluray czyta duże pliki , puszczałem 25 GB . Dysk 1000 GB mam sformatowany NTSF.

Zrobiłem aktualizację sofu bluraya i niestety nadal Youtube nie działa.

Tyle miałem szukania i kto by się spodziewał, że to będzie ARC - szukałem przecież przyczyny cały czas w ustawieniach/korektach itp.

Bardzo mnie ciekawi jak jest w innych telewizorach ( a szczególnie w sony) z tym gniazdem ARC.
Czy mógłby ktoś sprawdzić w swoim tv i przełączyć kabel z gniazda hdmi-ARC do innego bez ARC - czy występuje tak jak u mnie znaczna poprawa obrazu ?? ( puszczając płytę bluray oczywiście , bo na DVD podejrzewam różnicy nie będzie).
 

Polaryzator

New member
Na to wyglada ze soniak z arcem ma jakas kompresje aby obsłużyć dźwięk w obie strony.

No na to by wychodziło. Ale dziwna sprawa.

Czy mógłby ktoś sprawdzić w swoim tv i przełączyć kabel z gniazda hdmi-ARC do innego bez ARC - czy występuje tak jak u mnie znaczna poprawa obrazu ??

YOUTUBE:
Z tym moim niedziałającym Youtube ciekawostka. Zabrałem playera do kolegi ( inny dostawca internetu) i u niego działą YT. Czyli player jest sprawny - problem jest u mnie w domu z netem.
Najdziwniejsze jest to, że apka YT na tv sony działa na tym samym kablu, na którym player denona nie działa.

Resetowałem router, bo mam też wi-fi w domu, ale player i tv mam po kablu.

Ma ktoś pomysł - co pozmieniać, aby działał YT , bo u kolegi przecież działał mój BR?
Zna się ktoś na ustawieniach neta ?
 

Maciej_S85

New member
Musisz sprawdzić u kolegi które porty ma otwarte/przekierowane i takie same ustaw. YouTube na Soniaku ma inne porty potrzebne niż na Denonie. To zależy od producenta. Przykład YouTube na ps3 a na xnox360.
 

Polaryzator

New member
No w końcu znalazłem przyczynę braku YT :)

Okazało się, że trzeba przełączyć w ustawieniach na ręczne ustawienia parametrów neta i wpisać z ręki inne parametry DNS tzn. 8.8.8.8 i dodatkowy DNS 8.8.4.4.

I wtedy wczytało i poszłłło !!

Muszę nawet stwierdzić, że obraz na YT puszczany z bluraya jest lepszy niż z samego TV.
Chyba polepszająco na obraz wpływają upscaling i różne ustawienia w ampli i BR.
 

Polaryzator

New member
Dopiero teraz mogłem sprawdzić -> więc odpowiadam:

zarówno w moim tv jak i w BR playerze nie mam opcji wyboru jakości odtwarzania.
W playerze mogę wybrać dwie opcje filmów do wyświetlania:
- albo wszystkie
- albo tylko HD ( no ale hd to już się zaczyna od 720 - więc nie wiem czy lecie 720 czy 1080 ? )


Ponawiam wcześniejszą prośbę:
Bardzo mnie ciekawi jak jest w innych telewizorach ( a szczególnie w sony) z tym gniazdem ARC.
Czy mógłby ktoś sprawdzić w swoim tv i przełączyć kabel z gniazda hdmi-ARC do innego bez ARC - czy występuje tak jak u mnie znaczna poprawa obrazu ??
 

lucek_lukasz

New member
Witam

Mam pytanie odnośnie napisów - po tysiącach prób i błędów doszedłem iż ten odtwarzacz czyta napisy do filmów ( mkv, avi itp) z plików txt, str ale tylko w formacie mpl2 w kodowaniu ANSI ( tylko takie ustawienia działają po ściągnięciu z napiprojekt ). Co ciekawe wyświetla wszystkie polskie znaki poza ś. Dziwne... Macie jakieś pomysły czemu nie widzi ś? ( inne kodowania dostępne w napiprojekt nie działają lub gubią polskie znaki ).

Macie jakiś patent - info jak skodować napisy aby wszystko diałało ? ( wszystkie polskie znaki razem z ś )
 

vectra1

Member
Bez reklam
Witam

Mam pytanie odnośnie napisów - po tysiącach prób i błędów doszedłem iż ten odtwarzacz czyta napisy do filmów ( mkv, avi itp) z plików txt, str ale tylko w formacie mpl2 w kodowaniu ANSI ( tylko takie ustawienia działają po ściągnięciu z napiprojekt ). Co ciekawe wyświetla wszystkie polskie znaki poza ś. Dziwne... Macie jakieś pomysły czemu nie widzi ś? ( inne kodowania dostępne w napiprojekt nie działają lub gubią polskie znaki ).

Macie jakiś patent - info jak skodować napisy aby wszystko diałało ? ( wszystkie polskie znaki razem z ś )


Co działa w moim wypadku opisałem 5 stron wcześniej, również miałem problem z ś i chyba ć.
 

lucek_lukasz

New member
Post pod postem - ale strasznie mnie dziwi jeszcze jeden fakt w tym odtwarzaczu : naprawdę losowo czyta ( a raczej nie czyta ) płyt blu ray 50 GB od Verbatima. Inne ( 25 GB, 50GB ) innych firm bezproblemowo za każdym razem a Verbatimy raz na naście prób.... Czym to może być spowodowane?( dodam iż płyty nagrane zgodnie z sztuką ). Inne płtytki CD, DVD itp zero problemów.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
To ciekawe. Od lat używam Verbatimów (CD, DVD, BD,) na różnych urządzeniach i nigdy nie miałem problemów. Może 1713 ma na nie „alergię”? ;-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry