Denon DBT-1713UD opinie i wrażenia

Polaryzator

New member
Odkilku miesięcy użytkuję tego BR i ostatnio pojawił się u mnie następującyproblem:

-podczas oglądania Youtuba puszczanego z ikonki YT na blurayu – po ok.2-3minutach robi się na wizji stopklatka , dźwięk zanika, ale co ciekawe napoglądzie poziomego paska upływającego czasu filmu widać, że czas biegnie dalej. Na forum znalazłem kilka różnych problemów z YT na różnych urządzeniach – aletakiego jak mój nie znalazłem.

- innyproblem (nie wiem, czy obie sprawy mają ze sobą związek) – puszczając film zpodłączonego dysku po ok.5-7 minutach też się zatrzymuje – ale w tym przypadkurobi się stopklatkach na ekranie i zawiesza się wszystko – żaden przycisk niedziała – dopiero całkowite wyłączenie z prądu BR odblokowuje go.

Co ciekawe w przypadku filmów dzieje się tak tylko z dużymi plikami 20-30 GB nagranych w DTS-HD MA. Wydaje się jakby zapychał się i nie dawał rady. Ponownepuszczenie filmu od początku skutkuje tym samym – zawieszeniem się w tym samymmomencie filmu.

Natomiastmały plik 3-5 GB z filmem leci cały bezproblemu.

Opisałemoba problemy, które się pojawiły u mnie chociaż nie wiem, czy przyczyna ich jest jedna.


Dodam,że BR sygnalizuje mi, że jest nowy soft do pobrania, ale na razie niepobierałem, bo czytałem, że różne przypadki były po pobraniu.

Nieznalazłem w BR w ustawieniach możliwości sprawdzenia numeru softu na jakim pracujeobecnie urządzenie – można tylko sprawdzić czy jest nowszy soft czy nie i tyle.

Proszęo komentarz posiadaczy tego BR:


1. Czy pojawiły się u kogośpodobne objawy ?

2. Czy wgraliście najnowszysoft i działa na nim Youtube prawidłowo?



Dopiero w weekend włączyłem opcję sprawdzania czyjest nowy soft na "ON" i pokazało, że tak. Więc nie wiem kiedy on się tak naprawdę pojawił – może nawetkilka miesięcy temu – więc może nie powinienem zmyłkowo nazywać go „nowym”.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Więc tak Kolego po pierwsze to ja mam inny model bo 3313, po drugie po tym co poczytałem w sieci na temat wgrywania softów do BR w denonie i po tym co mi powiedział Pan serwisant w Denonie to nie interesuje mnie coś takiego jak wgrywanie softu. Nie oglądam z Br YT czasem zdarza mi się to zrobić z tv ale też sporadycznie.
Filmy puszczane z BR nigdy mi się ani razu nie zacięły itp. a np. z pena czy też z dysku nie oglądam filmów bo oglądam wyłącznie filmy oryginalne. Więc tutaj nie wiem jakby to było u mnie.. Jak coś to jeszcze napisz na priv. Generalnie jestem zadowolony z tego odtwarzacza ..
 
Ostatnia edycja:

Polaryzator

New member
Chcę dopisać kilka kolejnych moich uwag na mój problem:

Na początku napiszę, że z płytami jest wszystko ok

Cały czas jeszcze nie wgrałem softu – postanowiłem poczekać z tym i zostawić to jako ostateczność. Co prawda sprzęt jest jeszcze na gwarancji – ale po co się szarpać z serwisem.

1. dzisiaj ponownie stremowałem Youtuba poprzez BR i o dziwo teledyski nie zacinały się już. Prędkość netu mam 20/5 Mbps, a BR i laptop połączony po kablu do routera . Nie mam pojęcia dlaczego tak się stało – nic nie grzebałem w ustawieniach.

2.Postanowiłem więc też jeszcze raz puścić film z dysku. Niestety zaciął się dokładnie w tym samym miejscu co wcześniej tj. w ok. 12 minucie. Film 17 GB w DTS-HD MA. ( Matroska).
Drugi testowany film ok.11 GB też się zawiesił – wtedy nie dział żaden przycisk – trzeba z prądu wyłączyć po chamsku. Dodam, że film ,który się zawiesił musiałem puścić z podłączonego dysku do laptopa, a laptop do wzmacniacza AV. Ale w tym przypadku nie było już HD-MA tylko samo stereo – nie wiem czemu – laptop nie podał dobrego jakościowo wielokanałowego dźwięku. Czy nie może on odczytać tego pliku i przesłać normalnie do odkodowania do wzmaka AV ( no ale to już trochę odbiegam od tematu).

Najdziwniejsze jest jednak to, że puściłem trzeci film też w DTS-HD MA trochę większy plik 22 GB i poleciał bezproblemowo aż do 30 minuty ( dalej nie oglądałem). Więc dziwne, bo większy plik, a BR go przepuścił prawidłowo dalej niż te mniejsze pliki. teraz to wyszła bardziej skomplikowana sprawa, bo trudniej znaleźć przyczynę skoro zacina się nie na wszystkich plikach tylko na wybranych i w dodatku większe przechodzą, a mniejsze nie.

Ma ktoś z Was pomysł ?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jesteś pewien, że plikami jest wszystko ok?
To, że w nazwie jest Master HD, nie oznacza, że tak musi być. Jeśli masz ustawioną opcję auto, to powinien czytać zgodnie z tym jak zostało zdekodowane.
Inna sprawa, skontaktuj się z serwisem, jak masz sprzęt na gwarancji i nie działa jak powinien....to od tego oni są.
 

Polaryzator

New member
Jesteś pewien, że plikami jest wszystko ok?
To, że w nazwie jest Master HD, nie oznacza, że tak musi być. Jeśli masz ustawioną opcję auto, to powinien czytać zgodnie z tym jak zostało zdekodowane.
.

Podczas początkowego odtwarzania filmów przez te kilka minut na wyświetlaczu wzmaka AV wyświetla właśnie DTS HD-MA, więc chyba tak są nagrane, bo wyświetlało by inaczej inny format dźwięku.
Ale masz rację - za tydzień będę miał okazję puścić te filmy u kogoś innego na takim samym BR, więc się okaże czy to pliki są walnięte czy urządzenie.

Chociaż gdzieś czytałem, że komuś film się zacinał ciągle w tym samym m-cu, a jak go puścił na innym BR to poleciał cały bez problemu. U mnie może być czasem podobnie, aczkolwiek nie wiedział ten ktoś jaka była przyczyna.
 

Maciej_S85

New member
Pobierz z innej. Tam są jakieś adware zawsze. Moze byc to co pisze kolega wyżej, pliki mogą mieć skopane kodowanie. Ktoś źle zripowal może. Albo to takie w stylu robienie pliku flack z mp3 320.
 

jarecki74

New member
Witam,
mam problem z denonem dbt-1713ud- mianowicie pojawia mi się często błąd w trakcie przeglądania plików po dlna z serwera 'plb msg dms browse fail" po którym musze wyjmować wtyczkę kabla zasilającego żeby pracował przez chwile i problem pojawia się znowu. w trakcie przeglądania plików i słuchania muzyki jest to dosyć irytujące. może wiecie jak to rozwiązać?
 

Millerek

New member
1. Kiepski czarny plastik na froncie, półmatowy. Myślałem że będzie taki sam szczotkowany jak w avr-x3100w :( mój błąd.

2. Po kilku dniach, reakcja na klawisz Power zaczęła go uruchamiać po około minucie. Wyłączanie również trwało około minute, ale wyłączenie wtyczki zasilającej na kilka minut problem rozwiązał.

3. Szkoda że nie mogę go obsługiwać z aplikacji Denon Remote App na androidzie, tak jak obsługuje AVR-X3100W.

4. Bardzo wolna obsługa klawiatury na YouTube.

5. Szuflada nie wysuwa się do końca, ręcznie można ją delikatnie wyciągnąć jeszcze 1cm.

6. Wyświetlacz, jego najniższa jasność jest ciemniejsza od najciemniejszej w AVR-X3100W, a może to AVR jest za ciemny...

7. Obsługuje dyski z NTFS i chyba exFat, widzi wszystkie partycje jako osobne dyski, w przeciwieństwie do AVR-X3100W :)

8. Pokazywane wszędzie grupy katalogów, Filmy Zdjęcia Muzyka, muszę się przyzwyczaić ;)

9. Ogólnie daje note 7 na 10, chyba za dużo od niego oczekiwałem.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Ja mam w menu ustawione "szybki start" i od włączenia do startu filmu (menu), mija około 15 sek. Szuflada, chyba dobrze że nie wyjeżdża na maxa, bo byłby denerwujący stuk, a płytę da się bezproblemowo wyciągnąć.
 

Millerek

New member
Nie, nie chodzi o ten szybki start..
Raz było tak, że po naciśnięciu power, nic się nie działo, nic. Dopiero po minucie dioda zielona ożyła a po niej włączał się wyświetlacz i dalej szło normalnie. Tak samo podczas wyłączania. Odłączenie totalne od zasilania naprawiło problem, i po naciśnięciu power w tym samym momencie jest już reakcja diody, wcześniej tak nie było.

Szuflada, wolałbym aby ona wysunęła się do końca, owszem, nawet do połowy wysuniętej szuflady też można bez problemu włożyć nośnik. No chyba że sprzęt za takie pieniądze ma właśnie tak działać.. ;)
 

rabit

Active member
Bez reklam
Gdybyś nie poruszył problemu szuflady, to nigdy bym na to nie zwrócił uwagi. Dla mnie nie ma to żadnego znaczenia. :)
Co do Twojego problemu, to nigdy mi się coś takiego nie przytrafiło. Za to parę razy, jak nie wyłączyłem YT lub streama i wyłączyłem od razu zasilanie, to został mi napis "POWER OFF", a dioda zmieniła kolor na czerwony. Musiałem włączyć jeszcze raz blu i przejść na napęd. Po tej zmianie wszystko wyłączyło się normalnie.
 

Rafal7

Banned
Co wy z tą szufladą, u mnie też się do końca nie wysuwa, a zawiech bd nie wyłapuje.

Sprawdźcie aktualizacje oprogramowania, w zeszłym tygodniu była dla 3313 to może i dla 1713 wypuścili coś.
 
W moim tak samo wszytko dobrze działa, szuflada otwiera się bez problemów i dużo miejsca jest aby nie kombinować z płytą. Testowałem szybki start, różnica taka iż ze startu odpala się menu płyty. Power On/Off bez zarzutów. Podejrzewam iż masz trafiony sprzęt i chyba serwis Ciebie czeka skoro masz problem z szufladą i zasilaniem.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

vectra1

Member
Bez reklam
1. Kiepski czarny plastik na froncie, półmatowy. Myślałem że będzie taki sam szczotkowany jak w avr-x3100w :( mój błąd.

2. Po kilku dniach, reakcja na klawisz Power zaczęła go uruchamiać po około minucie. Wyłączanie również trwało około minute, ale wyłączenie wtyczki zasilającej na kilka minut problem rozwiązał.

3. Szkoda że nie mogę go obsługiwać z aplikacji Denon Remote App na androidzie, tak jak obsługuje AVR-X3100W.

4. Bardzo wolna obsługa klawiatury na YouTube.

5. Szuflada nie wysuwa się do końca, ręcznie można ją delikatnie wyciągnąć jeszcze 1cm.

6. Wyświetlacz, jego najniższa jasność jest ciemniejsza od najciemniejszej w AVR-X3100W, a może to AVR jest za ciemny...

7. Obsługuje dyski z NTFS i chyba exFat, widzi wszystkie partycje jako osobne dyski, w przeciwieństwie do AVR-X3100W :)

8. Pokazywane wszędzie grupy katalogów, Filmy Zdjęcia Muzyka, muszę się przyzwyczaić ;)

9. Ogólnie daje note 7 na 10, chyba za dużo od niego oczekiwałem.

1. Opis dostępny w internecie, aluminiowy front dopiero w 3313
2. Problem nie występuje - jeżeli będzie się powtarzał pomyśl o serwisie.
3. Fakt nie działa
4. Sparuj Youtube ze smartfonem, wpisujesz normalnie w aplikacji w kilka sekund, masz historię itp.
5. Nie zauważyłem żadnego problemu, wkładam i wyciągam płytę, być może masz doświadczenia z innego urządzenia ? Ja bym ręcznie nic nie szarpał ;)

Może faktycznie zbyt dużo chciałeś od Denona w tych pieniądzach.
Bardzo fajnly player z dobrą jakością obrazu i akceptowalnym dźwiękiem nawet w stereo.
Jedyne do czego mogę się przyczepić to, że nie czyta napisów (filmy z serwera) chyba, że Blu/DVD rip no i zdarzy mu się zawiesić przy pliku 40-60 Gb
 
Do góry