Denon DBT-1713UD opinie i wrażenia

Whiplash

New member
Bez reklam
Instrukcje to ja poczytac tez potrafie, chodzilo mi o ew. sprawdzenie obecnego softu w BD aby nie robic na darmo roboty w przenoszenie do rutera itd.

Sprawdzilem po sieci cudem udalo sie podlaczyc kablami i soft mam aktualny.

Pytanie z innej beczki, grzeje wam sie ten blu ray z tylu po prawej stronie? (okolice HDMI, Sieci i RCA) na gorze jest dosc cieply. Plytki tez wyskakuja cieple.
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Ale chyba sie nie rozumiemy.. Ja nie szukalem listy zmian tylko informacji jaki soft mialem zainstalowany w BD i czy byl to najnowszy. Temat dot. softu zamykamy.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Bo nie mam takiej mozliwosci. Ruter mam na pietrze a caly zestaw na parterze w duzym pokoju ;)

Btw. Zajebista jest ta opcja Source Direct dla obrazu, DVD teraz wygladaja lepiej niz jak byly skalowane z automatu przez Panasonica. Odtwarzacz tylko odczytuje a cala obrobke obrazu robi procesor w TV i daje to super efekt :)
 

Maciej_S85

New member
Btw. Zajebista jest ta opcja Source Direct dla obrazu, DVD teraz wygladaja lepiej niz jak byly skalowane z automatu przez Panasonica. Odtwarzacz tylko odczytuje a cala obrobke obrazu robi procesor w TV i daje to super efekt :)

Taką opcje mają też telewizory jeśli nie masz możliwości tego ustawić w odtwarzaczu. Np w moim Philips 46PFL8008 nazywa się to "Łącze Pixel Plus". Tv po HDMI uniemożliwia przetwarzanie obrazu przez odtwarzacz. :)
 

hans2

Banned
Taką opcje mają też telewizory jeśli nie masz możliwości tego ustawić w odtwarzaczu. Np w moim Philips 46PFL8008 nazywa się to "Łącze Pixel Plus". Tv po HDMI uniemożliwia przetwarzanie obrazu przez odtwarzacz. :)

wlasciwe miejsce w lancuchu na "source direct" jest w odtwarzaczu.
tv sam moze robic upscaling, ale bardzo watpie zeby uniemozliwial to odtwarzaczowi (tym bardziej innego producenta).
 

Maciej_S85

New member
W modelach Philipsa z serii 8xxx i 9xxx jest taka opcja. Nie mam jak Ci tego przedstawić, jest o tym w manualu na TV. Ewentualnie mogę przepisać trochę tego tekstu :)
 
Ostatnia edycja:

hans2

Banned
no to powiedz jak taki tv by to wymusil np na htpc?
player na kompie by przestal skalowac?
zmienilby rozdzielczosc wyjscia na żądanie pochodzace z tv?
 

Maciej_S85

New member
Działa to pewnie na zasadzie HDCP lub CEC. Ponadto obróbka obrazu to nie tylko skalowanie rozdzielczości przecież. Zresztą na PC też masz nakładki wideo w odtwarzaczach plus nakładka wideo twojej karty graficznej. Jak puścisz sobie film np w Mirilis Splash czy Media Cinema - tam ustawisz nakładkę wideo a w sterowniku możesz zablokować nakładki inne niż domyślne np Nvidii, wtedy ta nakładka z odtwarzacza nie działa. Można to sprawdzić poprzez metodę usuwania przeplotu.

Cytat z instrukcji
"Łącze Pixel Plus
Niektóre urządzenia, odtwarzacze DVD lub odtwarzacze płyt Blu-ray mogą być wyposażone w swoje własne funkcje przetwarzania obrazu. Aby uniknąć zakłóceń między nimi a ustawieniami przetwarzania obrazu w telewizorze i zapobiec wystąpieniu złej jakości obrazu, należy wyłączyć funkcję przetwarzania obrazu tych urządzeń. Funkcje Łącze Pixel Plus telewizora jest domyślnie włączona i uniemożliwia przetwarzanie jakości obrazu...."
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
A to przypadkiem nie trzeba miec TV i BD Philipsa? Pierwsze slysze o takiej opcji, u mnie w sony napewno nie ma takiej mozliwosci a Blu Ray Sony, Panasonic itd maja sztywne rozdzielczosci 576/720/1080 i non stop trzeba by zmieniac rozdzialke w menu a tu mam automatycznie DVD - 576, BD-1080i/p. Do tego dochodzi konwersja koloru z 4:2:0 na 4:2:2 lub 4:4:4, w source direct z tego co czytalem TV otrzymuje oryginal tak jak jest na plycie.

Jest jeszcze jedna kwestia. Panasonic jak dokonywal downmixu DTS/DTS HD do Stereo to dzwiek robil sie sporo cichszy od oryginalnego stereo lub DD5.1, Denon robi to bardzo porownywalnie do innych formatow. Ale od czego zalezy fakt ze na jednej plycie downmix brzmi super a na innej jest fatalnie, albo zero basu albo jakies nie naturalne brzmienie.
 

hans2

Banned
Jest jeszcze jedna kwestia. Panasonic jak dokonywal downmixu DTS/DTS HD do Stereo to dzwiek robil sie sporo cichszy od oryginalnego stereo lub DD5.1, Denon robi to bardzo porownywalnie do innych formatow. Ale od czego zalezy fakt ze na jednej plycie downmix brzmi super a na innej jest fatalnie, albo zero basu albo jakies nie naturalne brzmienie.

jak podczas masteringu sciezki 5.1 wiekszosc basu dali w LFE
to na fronty poszlo go malo i w downmixie to pewnie slychac.

co do drugiej kwestii to z tego co wiem playery przy downmixie musza troche ingerowac w dzwiek.
albo robia to kosztem glosnosci (nienaturalnie zwieksza sie zakres dynamiczny)
albo stosuja kompresję dynamiki (cos jak dynamic volume).
wyglada na to ze u ciebie wystepuje kompresja.
 

hans2

Banned
"Łącze Pixel Plus
Niektóre urządzenia, odtwarzacze DVD lub odtwarzacze płyt Blu-ray mogą być wyposażone w swoje własne funkcje przetwarzania obrazu. Aby uniknąć zakłóceń między nimi a ustawieniami przetwarzania obrazu w telewizorze i zapobiec wystąpieniu złej jakości obrazu, należy wyłączyć funkcję przetwarzania obrazu tych urządzeń. Funkcje Łącze Pixel Plus telewizora jest domyślnie włączona i uniemożliwia przetwarzanie jakości obrazu...."

ale nigdzie nie jest napisane ze to wylacza processing wlasnie w zrodle, prawda? :)
moim zdaniem troche to nadinterpretowales...
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Powiem tak, downmix generalnie brzmi slabiej niz oryginalna sciezka stereo ale w przypadku Denona ten downmix zazwyczaj brzmi znosnie, Panasonic gorzej sobie radzil z tym procesem.

Co do skalowania to sadze ze obecne TV maja o wiele lepsze procesory do obrobki obrazu niz te montowane w blu ray nawet firmowym, pomijam oppo ;)
 
Do góry