Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

Lech

New member
Bez reklam
Ricardogo napisał:
Vitam,
nieznam gościa z allegro, ale 1500 pozytywów przy 5 negatywach i możliwość zapłaty przy odbiorze, odbiór osobisty, świadczy raczej bardzo dobrze, a że sprzęt pewnie z niemiec to już co innego. A adres jest na stronie "o mnie".

Potwierdzam - należy uważnie czytać. Gość podaje wszystkie dane 64-000 Kościan; ul. Św. Ducha 9/2 tel 661-082-052 pisze że całą dobę:!:
 

Humax HDTV

New member
oglądałem stronę może 2 minuty i to głownie sklep który prowadzi, 1500 pozytywów to sporo, ale najważniejsze że ktoś potwierdza że jest ok
 

maszek

New member
Bez reklam
Goliat napisał:
To dotyczyło ver.1.05 w tej chwili jest 1.07 która obsługuje HD.
a co sądzisz o tym co napisał regis "No chyba nie do konca, skoro ja mam Astona 1.07 (ale nie mam wersji oprogramowania 2.14, bo nie mam dostepu na Astre), ktory przestal dzialac po ok. roku dziwnie w tym samym czasie kiedy Cyfra zmienila to Nano. A mnie dwustrumieniowosc malo interesuje, ja chce po prostu odpbierac bez klopotu Cyfre, co jak widac nie jest mozliwe.
Ja mam Homecasta, zrobilem update hardwareu, tez nic nie daje.
To ja bym juz wolal zmieniac soft na module, przez compa, bo to jest latwiejsze."
 

Humax HDTV

New member
astonu są w tej chwili w wersji 2 było 2.14 jest 2.17 z obsługą hd dla Cyfry, 1.05 i 1.07 to starsze astony i nie działają z HD, programowanie ASTONA2 jest możliwe z satelity z częstotliwości 12603 tam jest kanał Technisat coś tam i na niem się ładuje soft, ale do astona2 czyli tego który ma diodę koło kieszeni karty
 
Ostatnia edycja:

jarmalik

Member
Bez reklam
Humax HDTV napisał:
astonu są w tej chwili w wersji 2 było 2.14 jest 2.17 z obsługą hd dla Cyfry, 1.05 i 1.07 to starsze astony i nie działają z HD, programowanie ASTONA2 jest możliwe z satelity z częstotliwości 12603 tam jest kanał Technisat coś tam i na niem się ładuje soft, ale do astona2 czyli tego który ma diodę koło kieszeni karty

Może już staję się nudny z tą moją niemożnością zaktualizowania Astona, ale mój moduł ma numer 2.09. Czy to się da zaktualizować do 2.17
 

DanielS

New member
awujotka napisał:
A mnie dzisiaj również sympatyczny pan z BOA Cyfry powiedział, co następuje:
1. tunery hd Philips będą tylko dla klientów spełniających łącznie 2 warunki:
a) stan konta w Cyfrze bez zadłużeń
b) posiadanie abo na pakiet Canal+;
2. w W-wie na 50 autoryzowanych punktów sprzedaży tylko wyznaczonych 7 będzie miało dekodery, żeby się nie powtórzyła sytuacja z N-ki, że dekoderów nie było we wszystkich punktach;
3. że dekodery będą od 19.12 i że będzie je można:
a) wynająć ponosząc jednorazową opłatę 299 zł niezależnie od tego, jak długo pozostanie się abonenetem
b) kupić za 699 zł;
4. że moduły są a i owszem w sprzedaży za 179 zł;
5. a teraz najciekawsze - że Cyfra+ nie podpisała umowy z Humaxem na dystrybucję tych dekoderów i że o ten dekoder należy starać się indywidualnie, gdzie się chce. On nic nie wie o promocji za 1080 zł.

Tyle tego, co się dowiedziałam dzisiaj.

Dokładnie ,dzisiaj otrzymałem od miłego Pana ( może to ten sam ) z BOK identyczną informację !!!! Oni nic nie wiedzą o jakiejkolwiek współpracy z Humaxem. Mówił , ze może dystrybutorzy mają jakąś umowę na sprzedaż Humaxa w promocyjnej cenie ale to nie ma nic wspólnego z Cyfrą. Taką samą umowę mogą podpisac z Fergusonem lub Pacem i to nie jest sprawa Cyfry. To , że ich moduł działa z humaxem i topfieldem to rzeczywiscie prawda ale nie ma tu żadnej oficjalnej współpracy. Dodatkowo dowiedziałem się , że ich moduł w 100 % jest ok i nie ma ( nie bedzie ) z nim żadnych problemów natomiast nie jest w stanie zapewnic , że na Astonie z najnowszym oprogramowaniem będą przechodziły np. uprawnienia. Nie dowiedziałem się jedynie czy moduł Cyfry+ jest jedno czy dwu streamowy ....Ale tu uwaga !!! Zapisał mój numer telefonu i obiecał jutro zadzwonic :) W to juz akurat mnie wierzę :) Zaznaczę , że nie dzwoniłem na BOK ogólny tylko wybrałem wewnętrzny dla spraw technicznych. Można było z facetem porozmawiac ...Albo im zrobili szkolenia albo on hobbysitycznie się tym interesuje bo wiedział nawet co to jest 720p i 1080i .....Byłem w szoku :))))
 

Lech

New member
Bez reklam
DanielS napisał:
Dokładnie ,dzisiaj otrzymałem od miłego Pana ( może to ten sam ) z BOK identyczną informację !!!! Oni nic nie wiedzą o jakiejkolwiek współpracy z Humaxem. Mówił , ze może dystrybutorzy mają jakąś umowę na sprzedaż Humaxa w promocyjnej cenie ale to nie ma nic wspólnego z Cyfrą. Taką samą umowę mogą podpisac z Fergusonem lub Pacem i to nie jest sprawa Cyfry. To , że ich moduł działa z humaxem i topfieldem to rzeczywiscie prawda ale nie ma tu żadnej oficjalnej współpracy. Dodatkowo dowiedziałem się , że ich moduł w 100 % jest ok i nie ma ( nie bedzie ) z nim żadnych problemów natomiast nie jest w stanie zapewnic , że na Astonie z najnowszym oprogramowaniem będą przechodziły np. uprawnienia. Nie dowiedziałem się jedynie czy moduł Cyfry+ jest jedno czy dwu streamowy ....Ale tu uwaga !!! Zapisał mój numer telefonu i obiecał jutro zadzwonic :) W to juz akurat mnie wierzę :) Zaznaczę , że nie dzwoniłem na BOK ogólny tylko wybrałem wewnętrzny dla spraw technicznych. Można było z facetem porozmawiac ...Albo im zrobili szkolenia albo on hobbysitycznie się tym interesuje bo wiedział nawet co to jest 720p i 1080i .....Byłem w szoku :))))

Popatrz kilka postów wyżej tam podałem link do sklepu który sprzedaje Humaxy za 1099PLN i moduły Cyfry
 

Humax HDTV

New member
jarmalik napisał:
Może już staję się nudny z tą moją niemożnością zaktualizowania Astona, ale mój moduł ma numer 2.09. Czy to się da zaktualizować do 2.17
2.09 da się zaktualizować do 2.17 poniżej to co napisałem w innym wątku
ładowanie softu do astona jest kapryśne, trzeba próbować,poza tym wyłaczali więc kolejno:
1.wchodzisz w programowanie kanałów wyszukujesz częstotliwość 12603 z ASTRY, zapisujesz kanały na liście.
2.Kanały nowo zapisane naogół pojawiają się na końcu listy wybieramy z nowo dopisanych kanał o nazwie Technisat ...cośtam 50
3. Na tym kanale wyjmujemy moduł i zostawiamy na godzinkę, jak się nie uda powtarzamy
4. w czasie programowania nie przełaczamy kanałów, nie wyłączamy tunera, nie odłaczamy anteny, nie właczamy innego tunera podłaczonego do tej samej instalacji
5. moduł jak się programuje to w menu modułu (wejście przez medu złacza CI w odbiorniku) w wersji oprogramowania pojawia się 2.r0 albo 2.0r zamiast tego co było, jak moduł skończy pojawi się 2.17 i będzie OK,

Jak się nie uda spróbuj na innym odbiorniku, to ładowanie czasem chodzi dziwnie.
user_online.gif


Warn: (0%)
empty.gif
empty.gif
empty.gif
empty.gif
empty.gif
 

Humax HDTV

New member
infolinia Cyfry

na infolini Cyfry już wiedzą o modułach i o Humaxach, anwet ponoć mają wiedzieć gdzie u którego dystrybutora są dostępne bo jeszcze nie wszedzie są
 

małgosia

New member
Humaxy są np. w punkcie Cyfry w "Auchan" w Sosnowcu - to ci, którzy ogłaszają się również na allegro. Właśnie mój mąż dzwonił mi, że dokonał zakupu.

Tak więc Humaxie_HDTV należą Ci się wieeeeeeeelkie podziękowania, bo dzięki Twojej informacji na forum wstrzymaliśmy się z kupnem i nie zapłaciliśmy starej (wyższej) ceny :eek:k:

Niestety w Sonowcu nie mieli modułu do C+HD. Tak więc nie mogę się na razie podzielić wrażeniami.

Zresztą - przydałoby się zastanowić czy brać moduł C+HD czy może Astona. Niestety nigdzie nie ma testów porównawczych. Moduł C+HD ma tą zaletę, że jest tańszy.
 

Humax HDTV

New member
moduł Nagra na Cyfrę

A jeszcze jeden dowcip się trafił.
Infolinia Cyfry podaje informację, że są dostępne moduły NAGRA na Cyfrę+. Jak się dowiedziałem to nawet prawda. Wszyscy zorientowani wiedzą że Polsat jest kodowany w NagraVision czyli popularnie w Nagrze, a tu nagle mówią że na Cyfrę są moduły Nagra??
Okazuje się, że od chyba roku sysyem SECA 2 cyfry nleży do firmy Nagra. Więc na modułach napisane jest Nagra i na infolinii podają że Nagra. Czyli mamy na Cyfrę moduły NAGRA dekodujące SECA2. Czyli Polsat daje moduły Nagra i Cyfra daje moduły Nagra. Tyle że całkiem inne.

Tak żeby nie było zbyt prosto.
 
Ostatnia edycja:

Humax HDTV

New member
Nowy soft do Humaxa HDCI-2000

podali na satkurierze, że pojawił się soft do Humaxa HDCI-2000 pracujący z modułami CI Cyfrowego Polsatu.
Ma być do załadowania z satelity ASTRA już w przyszłym tygodniu.

Czyli jak ktoś ma na dwa abonamenty to:
Moduł Cyfra HD lub ASTON2, Moduł Polsat i w HDCI można oglądać obie platformy na raz.
Jedyna wada to że trzeba wysyłać dwa przelewy za abonament miesięcznie.
 

DanielS

New member
Humax HDTV napisał:
Czyli jak ktoś ma na dwa abonamenty to:
Moduł Cyfra HD lub ASTON2, Moduł Polsat i w HDCI można oglądać obie platformy na raz.

I zaczyna mi się to coraz bardziej podobać. Tak powinno być od samego początku. Mam jeden tuner i oglądam na dwa moduły , dwie platformy....
Człowiekowi się łezka w oku kręci ile to lat musiał na to czekać .....
Pamiętam Astrę i nowiuteńki tuner Amstrad przysłany z UK z chyba 8 programami do zaprogramowania :) Ale była jazda wtedy , Radio Luxembourg z Asrty to był szok !!!! ( trochę się wzruszyłem - hehehe ) :rolleyes:....A teraz ? To już miodzio jest .....jeden tuner , dwie platformy hehehehe.:D Tak przy okazji sorki za OT :roll:
 

Slawek999

New member
Humax HDTV napisał:
2.09 da się zaktualizować do 2.17 poniżej to co napisałem w innym wątku
ładowanie softu do astona jest kapryśne, trzeba próbować,poza tym wyłaczali więc kolejno:
1.wchodzisz w programowanie kanałów wyszukujesz częstotliwość 12603 z ASTRY, zapisujesz kanały na liście.
2.Kanały nowo zapisane naogół pojawiają się na końcu listy wybieramy z nowo dopisanych kanał o nazwie Technisat ...cośtam 50
3. Na tym kanale wyjmujemy moduł i zostawiamy na godzinkę, jak się nie uda powtarzamy
4. w czasie programowania nie przełaczamy kanałów, nie wyłączamy tunera, nie odłaczamy anteny, nie właczamy innego tunera podłaczonego do tej samej instalacji
5. moduł jak się programuje to w menu modułu (wejście przez medu złacza CI w odbiorniku) w wersji oprogramowania pojawia się 2.r0 albo 2.0r zamiast tego co było, jak moduł skończy pojawi się 2.17 i będzie OK,

Jak się nie uda spróbuj na innym odbiorniku, to ładowanie czasem chodzi dziwnie.
user_online.gif


Warn: (0%)
empty.gif
empty.gif
empty.gif
empty.gif
empty.gif
Cholera próbuje od wczoraj i nic, ani drgnie, może jakoś inaczej.
Jakieś pomysły mile widziane.
Chciałoby sie nowego HD, a tu porażka! ;)
 

Humax HDTV

New member
Slawek999 napisał:
Cholera próbuje od wczoraj i nic, ani drgnie, może jakoś inaczej.
Jakieś pomysły mile widziane.
Chciałoby sie nowego HD, a tu porażka! ;)
spróbój upgrade u kogoś w odbiorniku, jakiś sąsiad, babcia czy dziadek, albo pójdź do sklepu i zrób zgodnie z instrukcją powyżej, to działa, naprawdę widziałem, robiłem i opisałem dokładnie
 
Do góry