Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

maszek

New member
Bez reklam
Topfield się stara

Topfield TF7700 HSCI
7700_1.jpg

Bezproblemowa współpraca z większością modułów dostępu,
w tym moduł CYFRA+, Aston (ver. 2.17),

7700_2.jpg

Polskie znaki na EPG CYFRA+

7700_5.jpg

Napisy DVB na CANAL+

7700_6.jpg

Zaawansowane możliwości sortowania programów

7700_4.jpg

Telegazeta obsługująca polskie znaki na TVP1, TVP2, TVP3, Canal+

7700_7.jpg

Łatwa edycja list kanałów i zmiany nazw


http://www.profan.com.pl/product_info.php/cPath/25_55/products_id/408#Scene_1
 
Ostatnia edycja:

g0k

New member
Szacunek.
Czy te Humaxy, Topfieldy i nne HD'eki mają takie cuś:

- możliwość oglądnia filmów na C+ w oryg. wersji językowej z napisami,
- Info o programie bieżącym i następnym z polskimi znakami (to się chyba EPG zwie?),
- aktualizację oprgramowania z anteny,
- aktualizacje listy kanałów z anteny,
- program tv na, powiedzmy, tydzień do przodu?

Pytam o takie banały bom laik a wiekowemu ojcu prezent chcę zrobić. A im prościej (auto) tym lepiej - tak jak w starych dekoderach Cyfry.

Za wszelkie odpowiedzi Wielki dzięki!

Pozdrawiam - g0k.
 

Rob_Maczug

New member
Człowiekowi się łezka w oku kręci ile to lat musiał na to czekać .....
Pamiętam Astrę i nowiuteńki tuner Amstrad przysłany z UK z chyba 8 programami do zaprogramowania :) Ale była jazda wtedy , Radio Luxembourg z Asrty to był szok !!!! ( trochę się wzruszyłem - hehehe ) :rolleyes:....A teraz ? To już miodzio jest .....jeden tuner , dwie platformy hehehehe.:D Tak przy okazji sorki za OT :roll:[/quote]

a ja mam obie platformy i próbuję zdobyć humaxa , moje gg2587623, chętnie bym to sprawdził
 
J

Judash

Guest
Rob_Maczug napisał:
Człowiekowi się łezka w oku kręci ile to lat musiał na to czekać .....
Pamiętam Astrę i nowiuteńki tuner Amstrad przysłany z UK z chyba 8 programami do zaprogramowania :) Ale była jazda wtedy , Radio Luxembourg z Asrty to był szok !!!! ( trochę się wzruszyłem - hehehe ) :rolleyes:....A teraz ? To już miodzio jest .....jeden tuner , dwie platformy hehehehe.:D Tak przy okazji sorki za OT :roll:
a ja mam obie platformy i próbuję zdobyć humaxa , moje gg2587623, chętnie bym to sprawdził[/quote]


Na alegro sa i tutaj:www.satsklep.pl
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Pytanie do HUMAXA 2000

Nie wiesz co się stało, czy były jakieś zmiany, bo od kilku dni na moim Humaxie HDCI 2000 nie ma obrazu na LUXE TV HD. Jest tylko dźwięk. To jest dziwne, ponieważ mam także n-kę i tam LUXE nadaje normalnie. Podobnie od ponad miesiąca nie mam ANIXE HD, Pro Sieben HD i Sat 1 HD, z tym że tutaj nie zarówno fonii jak i wizji.
 

Humax HDTV

New member
ojcu wiekowemu to najlepiej weź czarną skrzynkę za 10zł/miesąc, tam się wszystko ustawi automatycznie i się starszy człowiek nie pogubi. Obsługa odbiornika CI jest duuuuuuuuużo bardziej skomplikowana ale też możliwości są duuuuuuuuużo większe.
 

Humax HDTV

New member
jarmalik napisał:
Pytanie do HUMAXA 2000

Nie wiesz co się stało, czy były jakieś zmiany, bo od kilku dni na moim Humaxie HDCI 2000 nie ma obrazu na LUXE TV HD. Jest tylko dźwięk. To jest dziwne, ponieważ mam także n-kę i tam LUXE nadaje normalnie. Podobnie od ponad miesiąca nie mam ANIXE HD, Pro Sieben HD i Sat 1 HD, z tym że tutaj nie zarówno fonii jak i wizji.
usuń kanały z listy i zaprogramuj od nowa
najlepiej sprawdź ustawienia na www.lyngsat.com
mi te kanały odbiera to i tobie powinny
 

yanky

New member
Witajcie.
Od kilku dni jestem właścicielem Topfielda HD. Dopiero dzisiaj miałem trochę wolnego do podłączenia sprzętu w mieszkaniu. W zwiazku z tym, że z pewnością kilka osób interesuje się tym tunerem chciałbym napisać kilka zdań.
Urządzenie kupiłem w sklepie internetowym Profan. Cena w porównaniu z innymi sklepami była dość atrakcyjna. Obsługa sklepu i czas dostarczenia OK.

Tuner jest czarny i ma stosunkowo "krótki" wyswietlacz z numerem kanału oraz nazwą stacji. Mój poprzedni tuner miał chyba 15 znaków, a więc nazwy wyswietlały się całe, a w tym modelu dłuzsze nazwy muszą być przesuwane. A więć na wyswietlaczu ciagle coś "lata". W zestawie jest oczywiscie pilot i kabelek do połączenia przez component. Tu akurat wielki minus. Te kabelki koszowały chyba 10zł. Juz na oko wyglądają bardzo źle. Od razu musiałem więc coś dokupić, kupiłem HDMI znanej firmy. Menu odbiornika zwłaszcza pod kątem konfiguracji anteny i konwertera bardzo złożone, ale oczywiście przez mnogość ustawień da się przejść.

Jakość obrazu na porządnym kablu HDMI jest super. Działa coś w rodzaju skalera, bo programy SD mozna wyświetlać w wielu rozdzielczościach, ale może to standard w tunerach HD. Sygnał video jest równocześnie na HDMI i wyjściu SCART. Potwierdza się zjawisko obserwowane u innych osób, że na RGB jest sygnał bardziej "nasycony i kolorowy", natomiast na HDMI trochę jaśniejszy. Mój telewizor ma 37" i najwiekszą przyjemność z ogladania ma się dopiero, gdy siedzi się z nosem przy ekranie. Kanały SD - czym dalej tym lepiej;).
Od rodziny pozyczyłem kartę Cyfry. Dziś leciał wieczorem Aleksander w HD. Karta świetnie działa na module DRAGON CI, bo taki pozostał mi po starym tunerze.

EPG ma szystkie polskie literki, a więc odpada sprawa krzaczków i innych dziwnych znaków.
Tuner ma "fabrycznie" wgrany najnowszy firmware (z grudnia 2006), menu jest dość ascetyczne, ale może tak mi sie wydaje. Mój poprzedni tuner miał dużo graficznych wodotrysków. Na stronie Hollex'a, jest informacja, że tuner ma 3 gry. To była moja największa obawa. Obecność gier w tunerze SAT oznaczałaby, że jest to jarmarczna zabawka, a tym czasem nie ma on wcale tych "bajerów". Ma jedynie graficzny kalendarz. Trudno powiedziećdo czego ma słuzyć, ale jest. Wyjscie dźwieku cyfrowego tylko przez optyk.

Tyle wstepnych uwag. Myślę, że np. dla Cyfry+ będzie to świetny tuner.

Tyle na razie uwag, wg. mnie tuner jest OK:)
 
Ostatnia edycja:

jarmalik

Member
Bez reklam
yanky napisał:
Witajcie.
Od rodziny pozyczyłem kartę Cyfry. Dziś leciał wieczorem Aleksander w HD. Karta świetnie działa na module DRAGON CI, bo taki pozostał mi po starym tunerze.

Otóż zapewniam cię, że to co w tej chwili leci na Canal+ Sport HD pod tytułem Alexander nie ma nic wspólnego z HD. Jakość jest tylko nieco lepsza od tej jaką możesz zobaczyć równolegle na Canal + Sport i zapewne wynika z lepszego kodowania w MPG4. Jest to tylko nieco lepsze SD. Dwa miesiące temu widziałem ten film na tym samym sprzęcie z platformy Pr****e HD. To był obraz o kilka klas lepszy. Hopkins wręcz wychodził z telewizora do pokoju!:) Ilość szczegółów, barwy - to było olśniewające! Oglądam to na HUMAXIE z modułem T-rex i na 50 calowej plazmie 1366*768

Pozdrawiam i mam nadzieję że jak będziesz miał prawdziwy sygnał HD to twój Topfield pokaże dopiero na co go stać.
 

jarmalik

Member
Bez reklam
yanky napisał:
No to szykuje się niezła zabawa. To co wieczorem widziałem i tak zrobiło na mnie duże wrażenie:shock: .

pozdrawiam

Z zastrzeżeniem, że Cyfra będzie uczciwie nadawała porządny sygnał HD, bo to co do tej pory widziałem (kilka meczów) nie wyglądało zbyt rewelacyjnie, chociaż to już było HD, lecz IMO sporo gorsze od kanałów HD FTA czy choćby od Ligi Mistrzów w n-ce
 

ronin

New member
Humax HDTV napisał:
A jeszcze jeden dowcip się trafił.
Infolinia Cyfry podaje informację, że są dostępne moduły NAGRA na Cyfrę+. Jak się dowiedziałem to nawet prawda. Wszyscy zorientowani wiedzą że Polsat jest kodowany w NagraVision czyli popularnie w Nagrze, a tu nagle mówią że na Cyfrę są moduły Nagra??
Okazuje się, że od chyba roku sysyem SECA 2 cyfry nleży do firmy Nagra. Więc na modułach napisane jest Nagra i na infolinii podają że Nagra. Czyli mamy na Cyfrę moduły NAGRA dekodujące SECA2. Czyli Polsat daje moduły Nagra i Cyfra daje moduły Nagra. Tyle że całkiem inne.

Tak żeby nie było zbyt prosto.

Zarówno prawa autorskie do systemów Nagravision jak i Seca należą należa do firmy naszego rodaka Pana Kudelskiego (Nagravision). Seca bodajże od dwóch lat. Nagra to całkowicie jego produkt. Ponieważ Seca okazał się system jednak podatny na złamanie, to przypuszcalnie w przyszłym roku na cyfrze+ pojawi sie nakładka jakieś kolejnej mutacji nagry. Nad Astonem Seca naprawdę zastanowiłby sie dobrze. Możą za rok-dwa zostac na lodzie.
pzdr
 

małgosia

New member
jarmalik napisał:
Otóż zapewniam cię, że to co w tej chwili leci na Canal+ Sport HD pod tytułem Alexander nie ma nic wspólnego z HD. Jakość jest tylko nieco lepsza od tej jaką możesz zobaczyć równolegle na Canal + Sport i zapewne wynika z lepszego kodowania w MPG4. Jest to tylko nieco lepsze SD. Dwa miesiące temu widziałem ten film na tym samym sprzęcie z platformy Pr****e HD. To był obraz o kilka klas lepszy. Hopkins wręcz wychodził z telewizora do pokoju!:) Ilość szczegółów, barwy - to było olśniewające!

Wszystko jest kwestią perspektywy. Dla mnie jakość "Aleksandra" była super, ale pewnie dlatego, że nigdy wcześniej nie widziałam nic w HD.
Jeśli może być jeszcze lepiej, to chyba horrorów w HD nie będę oglądać ;)
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Humax HDTV napisał:
usuń kanały z listy i zaprogramuj od nowa
najlepiej sprawdź ustawienia na www.lyngsat.com
mi te kanały odbiera to i tobie powinny

Ciekawe, robiłem to wcześniej i bez skutku, a teraz Anixe i reszta odnalazły się. Jednak LUXE TV HD wiciąż mi się nie pokazuje, tylko podaje komunikat że program jest kodowany i słychać tylko dźwięk. Już nie wiem co robić.
 

maszek

New member
Bez reklam
Humax HDTV napisał:
czy ktoś słyszał o jakichś innych sensownych urządzeniach bo jak narazie ciągle o dwóch markach??

Oprócz Humaxa i Topfielda do C+HD polecany jest jeszcze Pace DS810XE
http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=80&id=520

1567.jpg


1485.jpg



1568.jpg



Ps. w grudniu i styczniu technicy Cyfry+ przejdą odpowiednie szkolenia
a już od połowy 2007 roku na Canal+ Sport HD będzie można oglądać spotkania Orange Ekstraklasy. Także w połowie przyszłego roku w ramach usługi HD mają zostać uruchomione kolejne kanały w wysokiej rozdzielczości.
Pakiet HD w Cyfrze+ będzie kosztować 15 zł miesięcznie.
http://www.satkurier.pl/?cyfra+/&kat=44&id=35117
 
Ostatnia edycja:
J

Judash

Guest
małgosia napisał:
Wszystko jest kwestią perspektywy. Dla mnie jakość "Aleksandra" była super, ale pewnie dlatego, że nigdy wcześniej nie widziałam nic w HD.
Jeśli może być jeszcze lepiej, to chyba horrorów w HD nie będę oglądać ;)

Witaj Malgosiu.Ogladalas ten film na Humaksie, a jak wyglada czas przelaczania kanalow i co z naszymi znakami w tekscie?
 
J

Judash

Guest
yanky napisał:
No to szykuje się niezła zabawa. To co wieczorem widziałem i tak zrobiło na mnie duże wrażenie:shock: .

pozdrawiam

A powiedz nam jak dlugo trwa przelaczanie kanalow i czy sa ogonki w napisach pod fimem?Czytalem na innych forach, ze 3-5 sekund w Humaksie, troche mnie to odstrasza.
 
Do góry