Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

Humax

New member
Taniej jest wziąć moduł Cyfra+, bo Aston kosztuje jednak prawie 400 zł. Tak naprawdę jedynym powodem brania ASTONA może być chęć oglądania zagranicznych Canal+ bo na module Cyfry działa tylko Cyfra lub to, że nie chcemy podpisywać umowy z Cyfrą na HD.
Jeśli chodzi o kwestie techniczne to moduł Cyfry działa dobrze, zresztą tak samo jak ASTON 2,17.
 

Humax

New member
maszek napisał:
Gdzie i za jaka kwotę (te 1080 zł to nie bajer?) będzie można kupić Humaxa z modułem do C+? Czy zakup bedzie możliwy tylko u dealerów C+ czy też u dealerów sprzedających Humaxa? Tak się składa że np. SENSOR z Wrocka jest w moim... bliskim zasięgu:lol:
za 1080 zł kupicie Humaxa w każdym punkcie Cyfry + ale pierwsze będą oczywiście Centra Cyfry+ i duzi dystrybutorzy a na końcu mniejsze APSy. Po prostu chodzi o rozłożenie nieco w czasie i o wiedzę która do sprzedaży tunera CI musi być nieco większa niż dla klasycznego prostego Mediasata. Większość dystrybutorów Humaxa jest też dystrybutorami Cyfry+. Dodatkowo ma być odponiedziałku promocja HUMAX + ASTON 2.17, tą promocję będzie można kupić głownie poza siecią Cyfry.
 

maszek

New member
Bez reklam
Humax Polska napisał:
za 1080 zł kupicie Humaxa w każdym punkcie Cyfry + ale pierwsze będą oczywiście Centra Cyfry+ i duzi dystrybutorzy a na końcu mniejsze APSy. Po prostu chodzi o rozłożenie nieco w czasie i o wiedzę która do sprzedaży tunera CI musi być nieco większa niż dla klasycznego prostego Mediasata. Większość dystrybutorów Humaxa jest też dystrybutorami Cyfry+. Dodatkowo ma być odponiedziałku promocja HUMAX + ASTON 2.17, tą promocję będzie można kupić głownie poza siecią Cyfry.

Jest szansa, że jak zjawię się u dealera Humaxa i zechcę kupić tuner + astona to moge liczyc na kupno całego zestawu z najnowszym softem do całego kompletu?
 

Humax

New member
tak od poniedziałku powinno to być możliwe, ale trzeba dzwonić i pytać czy już mają ta promocję bo nie u wszystkich się pojawi od razu
 
J

Judash

Guest
Czyli tak; Jesli kupowc Humax-a to tylko w sklepie sensor i u dystrybutorow C+, bo u nich dostaniemy sprzet z nowym softem.Ciekawy jestem, czy firma Humiax udostepni soft na swojej stronie dla reszty uzytkownikow?
 

Humax

New member
Nie koniecznie w sklepie sensor, ale warto u dystrybutorów mających sprzęt z oficjalnych źródeł (są ich setki a czarne owce są dwie) a nie niewiadomego pochodzenia. Jeśli ktoś kupuje u nielicznych którzy są poza siecią dystrybucji, tego zabronić nie mogę. Sprzedawca gdyby był uczciwy napisał by w opisie towaru że to np. sprzęt przeznaczony na Belgię albo na Maroko. Jeśli klient się świadomie zdecyduje na taki zakup to nie ma problemu.
Ale jeśli się to przed klientem ukrywa to już nie jest w porządku.
 
J

Judash

Guest
maszek napisał:
Wgrywanie oprogramowania http://www.humax.com.pl/modules.php?name=Technika&file=program

Pliki do ściągnięcia http://www.humax.com.pl/modules.php?name=Pomoc
a także na oficjalnej stronie Humaxa
Mam nadzieję, że doczekamy się strony na której będzie dokładny opis jak dokonac upgradu softu do Humaxa i Astona?


Tak,tylko link do starych softow, a Humax wyraznie napisal, ze jest juz soft 08, ktory dostepny jest w odbiornikach nabytych u dystrybutorow ;).Ten wybieg mi sie nie podoba i smierdzi monopolem.
 

sfw

New member
Judash napisał:
Czyli tak; Jesli kupowc Humax-a to tylko w sklepie sensor i u dystrybutorow C+, bo u nich dostaniemy sprzet z nowym softem.Ciekawy jestem, czy firma Humiax udostepni soft na swojej stronie dla reszty uzytkownikow?

http://www.humax.com.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=70

Jak na razie chyba najnowszy soft. Co do gwarancji, jeśli towar został zakupiony w UE to nikt nikomu łaski nie robi i jest na niego 24 miechy gwarancji lub rękojmi.

pzdr
 

Lech

New member
Bez reklam
Judash napisał:
Tak,tylko link do starych softow, a Humax wyraznie napisal, ze jest juz soft 08, ktory dostepny jest w odbiornikach nabytych u dystrybutorow ;).Ten wybieg mi sie nie podoba i smierdzi monopolem.

Spokojnie. Humax podał, że 08 to jest wersja testowa czyli beta. Jak będzie ostateczna to załączą.:)
 

maszek

New member
Bez reklam
Na oficjalnej stronie Humaxa
http://www.humaxdigital.com/hcsa/download/products/HDCI-2000.asp
jest też tylko soft w wersji 07. Aby się do niego dostać trzeba przejść krótka rejestrację i to wszystko.
[FONT=&#44404]SOFTWARE RELEASE NOTE For HDCI-2000[/FONT]
[FONT=&#44404]Environment Software version HDXZCI 1.00.07, HDMXSCI 1.00.07[/FONT]
[FONT=&#44404]Loader version U 4.01[/FONT]
[FONT=&#44404]System ID 3002.0000 / 3002.1000[/FONT]
[FONT=&#44404]Last updated 18 July 2006[/FONT]

[FONT=&#44404]Czyżby v.08 była przygotowana tylko na rynek Polski?[/FONT]
 
J

Judash

Guest
sfw napisał:
http://www.humax.com.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=70

Jak na razie chyba najnowszy soft. Co do gwarancji, jeśli towar został zakupiony w UE to nikt nikomu łaski nie robi i jest na niego 24 miechy gwarancji lub rękojmi.

pzdr

Cholera wie?Mysle sobie, ze jesli kupie np Tuner w Berlinie, to chyba moga naprawic w Polsce w ramach gwarancji?.3 lata temu kupilem w Niemczech aparat Canona niestety w tym roku padl, ale okazalo sie, ze wowczas zamontowali w nich wadliwe przetworniki firmy Sony ;) i mimo niewaznej juz gwarancji Canon w Polsce wymienil to gratis wlacznie z oplata za kuriera.
 
J

Judash

Guest
maszek napisał:
Na oficjalnej stronie Humaxa
http://www.humaxdigital.com/hcsa/download/products/HDCI-2000.asp
jest też tylko soft w wersji 07. Aby się do niego dostać trzeba przejść krótka rejestrację i to wszystko.
[FONT=&#44404]SOFTWARE RELEASE NOTE For HDCI-2000[/FONT]
[FONT=&#44404]Environment Software version HDXZCI 1.00.07, HDMXSCI 1.00.07[/FONT]
[FONT=&#44404]Loader version U 4.01[/FONT]
[FONT=&#44404]System ID 3002.0000 / 3002.1000[/FONT]
[FONT=&#44404]Last updated 18 July 2006[/FONT]

[FONT=&#44404]Czyżby v.08 była przygotowana tylko na rynek Polski?[/FONT]

V.08 to podobno tylko poprawki dla Polsatu ;).Chyba w USA zbyteczne ;)
 

Humax

New member
Niestety produkt przeznaczony na Polskę ma wsparcie programowe w Polsce, produkt przeznaczony na Arabię Saudyjską czy Maroko ma wsparcia na kraje Arabskie.
Dodam jeszcze, że dla potrzeb EPG Cyfry konieczne jest stworzenie w odbiorniku Media Highway czyli rozwiązania Cyfry+. To rozwiązanie będzie rozprowadzane wyłacznie dla odbiorników nabytych w Polsce w oficjalnej sieci dystrybucji u dowolnego sprzedawcy więc bez monopolu. Humax dla Cyfry+ będzie produktem sprzedawanym tylko na rynku polskim.
Jeśli chodzi o soft 08 to jest to poprawka dotycząca CAMu Polsatu. Ten moduł wymaga aby wartość timeout czyli najprościej ujmując czas oczekiwania na informację zwrotną z modułu wynois 4 milisekundy zamiast standardowej dla wszystkich modułów wartości 3 milisekundy.
 

małgosia

New member
No to zmartwiliście mnie.

Mój mąż kupił Humaxa za 1099 w Auchan w Sosnowcu (to oni sprzedawali ten odbiornik na allegro). Ten punkt był na liście centrów Cyfry+, ale dziś już go nie widzę.

Soft w Humaxie jest w wersji 1.0003. W poniedziałek wraca komp z naprawy, więc zrobimy upgrade do wersji 1.07. Miałam nadzieję, że w przyszłości będę mogła skorzystać z upgrade poprawiającego problem z polskimi czcionkami i EPG. Miałam też nadzieje na wykorzystanie Humaxa do odbioru Polsatu. Jeśli tak nie będzie - to będę mocno zawiedziona :(
 
Ostatnia edycja:
J

Judash

Guest
małgosia napisał:
No to zmartwiliście mnie.

Mój mąż kupił Humaxa za 1099 w Auchan w Sosnowcu. Ten punkt był na liście centrów Cyfry+, ale dziś już go nie widzę.

A gdzie jest ta lista?

Soft w Humaxie jest w wersji 1.0003. W poniedziałek wraca komp z naprawy, więc zrobimy upgrade do wersji 1.07. Miałam nadzieję, że w przyszłości będę mogła skorzystać z upgrade poprawiającego problem z polskimi czcionkami i EPG. Miałam też nadzieje na wykorzystanie Humaxa do odbioru Polsatu. Jeśli tak nie będzie - to będę mocno zawiedziona :(

Hmm..trzeba bedzie pomeczyc sprzedawce, moze cos wymysli?
 

gosiam

New member
Pójdź do nich i przynajmniej zrób im awanturę. Myślę że możesz też spróbować skorzystać z Kodeksu Cywilnego. Tam jest paragraf który mówi, że jęśli towar wydany przez sprzedawcę nie jest zgodny z deklarowanym to możesz zwrócić sprzęt do 30 dni od daty zakupu. Jeśli nie będą chcieli przyjąć to zgłoś im chęć zwrotu na piśmie z potwierdzeniem odbioru lub poleconym. Zapewne jak napiszesz do Humaxa w Polsce to ci napiszą, że sprzet nie był przeznaczony na Polskę.
 
Do góry