Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

małgosia

New member
gosiam napisał:
Pójdź do nich i przynajmniej zrób im awanturę. Myślę że możesz też spróbować skorzystać z Kodeksu Cywilnego. Tam jest paragraf który mówi, że jęśli towar wydany przez sprzedawcę nie jest zgodny z deklarowanym to możesz zwrócić sprzęt do 30 dni od daty zakupu. Jeśli nie będą chcieli przyjąć to zgłoś im chęć zwrotu na piśmie z potwierdzeniem odbioru lub poleconym. Zapewne jak napiszesz do Humaxa w Polsce to ci napiszą, że sprzet nie był przeznaczony na Polskę.

Póki co nie wiem czy ten sprzęt jest przeznaczony do dystrybucji w Polsce czy nie. Judash odnalazł sklep, w którym go kupowałam na liście dystrybutorów Cyfry+. W tym samym miejscu mój mąż podpisywał umowę z Cyfrą i kupował moduł.
Więc być może nie mam się o co martwić.
 
Ostatnia edycja:

maszek

New member
Bez reklam
Przynajmniej popros ich o załadowanie softu w ver.07. W końcu sprzedali Ci sprzęt z softem o "cztery oczka" starszym. Dlaczego masz się sama męczyć?
 
Ostatnia edycja:

Humax

New member
Niestety dystrybutorzy Cyfry to niezależne firmy więc działają niezależnie. Ten dystrybutor mimo że jest dystrybutorem łamie zasady ustalone między Cyfrą a Humaxem.
 
J

Judash

Guest
małgosia napisał:
Faktycznie i to pewnie w tym linku go znalazłam, a nie w tym który podawałam wcześniej.
Skoro kupilas go w tym sklepe Techmet, to www.satsklep.pl , to jest ten sam wlasciciel, wiec jesli ktos chce kupic tam ten tunerek, chyba nie musi miec watpliwosci?
 

sfw

New member
Humax Polska napisał:
Niestety dystrybutorzy Cyfry to niezależne firmy więc działają niezależnie. Ten dystrybutor mimo że jest dystrybutorem łamie zasady ustalone między Cyfrą a Humaxem.

Tzn. jakie zasady łamie?
 

małgosia

New member
Tylko skąd klient ma wiedzieć, że są odbiorniki przeznaczone na polski rynek i te przeznaczone na inne rynki. Przecież tego nie widać gdy się dokonuje zakupu.

Wydawało mi się, że jeśli zakup jest dokonywany u dystrybutora Cyfry+ to nie będzie żadnych problemów.

Chyba wyślę w tej sprawie pismo do Cyfry - niech się ustosunkują. W każdym razie jak zwykle traci klient.
 

Humax

New member
Jeśli chodzi o widać to niestety nie.
Ale przy zakupie Humaxa warto sprawdzić z tyłu mają być 2 plomby jedna Humax druga dystrybutora w Polsce firmy SENSOR. Można też zadzwonić do Sensora i zapytać o numer seryjny, sprawdzą i podają co to za sprzęt i czy z pewnego źródła.
Na 200 dystrybutorów cyfry jest jedna firma - czarna owca i akurat Pani na nią trafiła. Do dyskusji właczyłem się specjalnie żeby inni mogli uniknąc podobnych problemów.
 

gosiam

New member
Judash napisał:
Skoro kupilas go w tym sklepe Techmet, to www.satsklep.pl , to jest ten sam wlasciciel, wiec jesli ktos chce kupic tam ten tunerek, chyba nie musi miec watpliwosci?
Widzę że kolega dalej promuje satsklep i wpędza ludzi w problemy. 8 na 10 twoich postów to reklamy satsklepu z linkami do sklepu i do ich aukcji na allegro. Wiesz kto jest czego właścicielem i że to ta sama firma co inna. Więc kolega jest rzeczywiści Judaszem takim jak z Biblii?? Mam nadzieję że w satsklepie płacą za to 13 srebrników na godzinę. Proponuję jak w telewizji na początku i na końcu umieszczać info reklama.
 
J

Judash

Guest
gosiam napisał:
Widzę że kolega dalej promuje satsklep i wpędza ludzi w problemy. 8 na 10 twoich postów to reklamy satsklepu z linkami do sklepu i do ich aukcji na allegro. Wiesz kto jest czego właścicielem i że to ta sama firma co inna. Więc kolega jest rzeczywiści Judaszem takim jak z Biblii?? Mam nadzieję że w satsklepie płacą za to 13 srebrników na godzinę. Proponuję jak w telewizji na początku i na końcu umieszczać info reklama.

Drugi raz Ci odpowiadam, ze nic wspolnego z tym sklepem nie mam!Dowiedzialem sie o nim z wiadomosci od Malgosi ktora podala link do aukcji Allegro jesli sie nie myle.Podaje tylko link poniewaz facet ma najkozystniejsza oferte, szkoda tylko, ze teraz troche sie komplikuje przez informacje Humax-a.A gdybys uwaznie przegladala aukcje tego faceta lub jego strone internetowa , to nie pisala bys tych oszczerstw.Popatrz w dane adresowe na stronie internetowej.

Myslenie nie boli!
 

Humax

New member
Po gorącej wymianie poglądów warto wócić do meritum.
Planowane oprogramowanie Humaxa dla Cyfry+ ma obsługiwać MediaHighway a przynajmniej jego część dotyczącą EPG. Pozwoli to na odbiór pełnego EPG. Bo Cyfra nadaje EPG 2 razy jedno dla Mediasatów drugie dla Philipsów. To dla Mediasatów jest pełne i dłuższe, ma więcej opisów. Jak wszystko dobrze pójdzie to użytkownik Humaxa będzie miał dostęp do wszystkich serwisów dodatkowych które nadaje Cyfra. Jedyną różnicą na plus będzie swobodnie układana lista kanałow i dowolne gospodarowanie 2 złaczami CI np. na moduł Polsatu.
Mam nadzieję że większość wymagających wybierze Humaxa.

Teraz jadę na obiad do teściowej więc trzymajcie za mnie kciuki. Zajrzę wieczorem jak będą jakieś pytania to odpowiem na co się da.
 

Lech

New member
Bez reklam
małgosia napisał:
Tylko skąd klient ma wiedzieć, że są odbiorniki przeznaczone na polski rynek i te przeznaczone na inne rynki. Przecież tego nie widać gdy się dokonuje zakupu.

Wydawało mi się, że jeśli zakup jest dokonywany u dystrybutora Cyfry+ to nie będzie żadnych problemów.

Chyba wyślę w tej sprawie pismo do Cyfry - niech się ustosunkują. W każdym razie jak zwykle traci klient.

Proszę się niemarwić zbyt pochopnymi opiniami niektórych internałtów. Odbiornik, który Pani kupiła jest stosunkowo świeży, na rynek wszedł wiosną tego roku. Naturalną koleją rzeczy jest zmiana oprogramowania sprzętu co pewien czas. Odbywa się to drogą satelitarną lub przez komputer. Może Pani także wstąpić z odbiornikiem do dystrybutora i wymienią oprogramowanie na nowsze. Obecnie najnowszy soft ma końcówkę 07, a zapowiadana jest aktualizacja o numerze 08. W przyszłości zapewne będą kolejne numery. Jeżeli chdzi o ceny odbiornika to przeszukując internet znajdziemy je w przedziale 1800-1100PLN. I dotyczy to zarówno Polski jak również innych krajów [280-360 euro]. Tak więc cena w granicach 1100PLN nie oznacza złego zakupu, a cena 1800PLN to raczej błąd sprzedawcy, który w porę nie sprzedał sprzętu.
 
J

Judash

Guest
Na razie nic niema niestety chyba, ze modul Diablo wlozysz to wtedy mozna ogladac wiecej ;)
A Humax tylko poprawki wypuszcza jak na razie.
 
Ostatnia edycja:

Hawkmoon

New member
no skoro mamy tu na forum kogoś z przedstawicieli Humaxa, to mam pytanko w sprawie dysków twardych... Gdzieś czytałem, że mają być dostępne od połowy przysżłego roku zewnętrzne dyski do tego modelu Humaxa. Mam więc pytanie czy to prawda, a jeśli tak to jak by to miało wyglądać (jaka pojemność dysku, jak miałby on współpracować z boxwm, czy można będzie potem go gdzieś podpiąć itp.)
 

yanky

New member
Wygląda na to, że my tu wszyscy zebrani mamy jakieś "niszowe" hobby. Czy ktoś z Was widział gdzieś w Polsce sklep z tunerami satelitarnymi, gdzie można wejść oraz poprostu równocześnie zobaczyć i dotknąć Humaxa, Topfielda, Pace i inne? Kiedys kupowałem tuner z twardym dyskiem i w sklepach specjalistycznych (nawet dość dużych) mogłem pooglądać sobie wyłącznie prospekty. Swojego Topfielda również kupowałem w "ciemno". Jestem akurat bardzo zadowolony, ale gdyby było inaczej?
 
Do góry