Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

małgosia

New member
Mam 2 pytania odnośnie upgrade oprogramowania.

1. Czy można go wykonać bezpośrednio z wersji 1.00.03 na 1.00.07 czy wykonać 2 upgrady - najpierw na 1.00.04, a potem na 1.00.07 ?

2. Czy znana jest orientacyjna data wprowadzenia wersji 1.00.08 ?
 

Humax

New member
Hawkmoon napisał:
no skoro mamy tu na forum kogoś z przedstawicieli Humaxa, to mam pytanko w sprawie dysków twardych... Gdzieś czytałem, że mają być dostępne od połowy przysżłego roku zewnętrzne dyski do tego modelu Humaxa. Mam więc pytanie czy to prawda, a jeśli tak to jak by to miało wyglądać (jaka pojemność dysku, jak miałby on współpracować z boxwm, czy można będzie potem go gdzieś podpiąć itp.)
Najkrócej rzecz ujmując powiem jak politycy nie potwierdzam ale i nie zaprzeczam:cool: . Złacze jest przygotowane do tego celu i rzeczywiście takie są plany. Wysoce prawdopodobne, że taki dysk może się pojawić w przyszłym roku. Planszę i elementy menu z obsługą tego nie istniejącego jeszcze dysku widziałem. Pamiętajmy jednak, że to pierwsze tego typu urządzenie na świecie (czyli HDTV + USB2.0 + DYSK zewnętrzny) więc to naprawdę może być wyzwanie techniczne które będzie kosztowało dużo pracy. Jak bym miał zgadywać to bym stawiał, że dysk będzie w 3 kwartale 2007, stawiał bym na pojemność napewno powyżej 160GB może raczej 300GB bo d HD tyle by trzeba, Jeśli chodzi o podłaczanie do komputera to zapewne będzie do tego soft, natomiast przerabianie pliku z Transport Stream DVB na czysty MPEG to zapewne trzeba będzie sięgnąć po jakiś program z internetu tupu DVR Studio. Przewagą nad nrecorderem będzie to że pliki powinny się nagrywać niezakodowane a w nrecorderze są zakodowane i nic z nimi nie zrobimy.
 

maszek

New member
Bez reklam
yanky napisał:
Wygląda na to, że my tu wszyscy zebrani mamy jakieś "niszowe" hobby. Czy ktoś z Was widział gdzieś w Polsce sklep z tunerami satelitarnymi, gdzie można wejść oraz poprostu równocześnie zobaczyć i dotknąć Humaxa, Topfielda, Pace i inne?

Z tego co nam napisała Małgosia wynika, że Humaxa dotkniesz na "żywca" w Auchan Sosnowiec za 1099 zł:D
 

yanky

New member
Judash napisał:
YanmkY, czy ogladasz na tym tunerze cyfre?Leglalnie oczywiscie ;) i czy sa Polskie znaki?


Wszystkie znaki są jak należy.

epg.jpg
 
Ostatnia edycja:

Humax

New member
myślę, że już w tym tygodniu kilkadziesiąt punktów cyfry będzie miało Humaxy na półce, z tego co podsłuchuję u konkurencji to Topfieldy też się pojawiają.
Więc u każdego większego dystrybutora będą dwa do wyboru. To jak na Polskę i tak optymistycznie. Sprawa jest prosta w Polsce rozdaje się proste odbiorniki za prawie darmo i otwarty rynek sprzętu to max 10% rynku. To dlatego są problemy z dostępnością sprzętu. Ale HDTV już to zmienia. Tu wymagania klienta są wyższe i musi być wybór sprzetu. To dlatego nagle drgnęło i obie platformy dają oficjalnie moduły CI. Nka też się moim zdaniem ugnie.
 

Humax

New member
małgosia napisał:
Mam 2 pytania odnośnie upgrade oprogramowania.

1. Czy można go wykonać bezpośrednio z wersji 1.00.03 na 1.00.07 czy wykonać 2 upgrady - najpierw na 1.00.04, a potem na 1.00.07 ?

2. Czy znana jest orientacyjna data wprowadzenia wersji 1.00.08 ?

1.Wystarczy jeden upgrade odrazu na 1.00.07 można "przeskoczyć" wersję bo to są pełne softy. Upgrade krok po kroku był by potrzebny gdybu np wersja 08 była patchem wersji 07 ale takich rozwiązań raczej nie stosujemy. Wszystkie softy to kompletna wymiana.
2. Wersja 08 została przetestowana wyłacznie dlajednej wersji sprzętowej płyty głównej a są 3 wersje. Nie wiem z kąd pochodzi Pani egzemplarz bo ustaliliśmy że nie wiadomo z kąd. Jak poznam numer seryjny to coś będę mógł pomóc. Jeśli ta sztuka ma tą samą rewizję płyty głownej to można wgrać soft. Myślę że jak wyśle Pani paczkę do Wrocławia to w serwisie wgrają Pani oprogramowanie. Jeśli nie ma Pani CAMa Polsatu to tak naprawdę wystarczy narazie soft 07 i proszę zaczekać na pełne rozwiązanie dla Cyfry+ i zrobić to za jedną wysyłką. Zapewne ten soft będzie miał numer 09 albo 09PL bo może to być specjalny soft na Polskę inny od reszty Europy.
 
Ostatnia edycja:

małgosia

New member
Humax Polska napisał:
Nie wiem z kąd pochodzi Pani egzemplarz bo ustaliliśmy że nie wiadomo z kąd. Jak poznam numer seryjny to coś będę mógł pomóc.

Numer seryjny podalam na PM.
Przestrzegłam też znajomych, ktorzy mieli jutro jechać do Sosnowca po Humaxa.

Zastanawiam się jak Eltech rozwiązałby sprawę ewentualnego zgłoszenia reklamacji z mojej strony ??? Czy jest sens informowania Cyfry+ o całej sprawie ??? W końcu nie kupiłam tego Humaxa od jakiejś podejrzanej osoby na giełdzie, ale u oficjalnego dystrybutora Cyfry+, ktorego namiary znajdują sie na stronie internetowej Cyfry+

Wracając do przyjemniejszych tematów - bardzo fajną sprawą w Humaxie jest możliwość stworzenia 5 list z programami. Okazało się, że są nam w domu potrzebne aż 4 ;)
Mam już obraz na Luxe HD. Na tym programie widać zalety zastosowania połączenia HDMI. Niestety w przypadku pozostałych programów - obraz przez HDMI wygląda kiepsko. Dlatego wybór padł na component.

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Dziś oglądając "Gwiezdne Wojny" na SD zauważyłam, że kiepsko wyświetlany jest obraz dużych, w miarę jednolitych powierzchni. Np. na ścianie budynku oświetlonej slońcem (przez co jest jaśniejsza z jednej strony) odcienie nie przechodzą plynnie od jaśniejzych do ciemniejszych, ale skokowo. Tak więc ściana budynku (albo np. niebo) składa się tak jakby z klocków o róznych odcieniach.
Nie wiem czy się wyrażam jasno :wink: Zastanawiam się czy to kwestia nadmiernej kompresji obrazu, na którą skarżą się klienci na stronie C+ czy czegoś innego ?
 

sponn

New member
Czy jest ktos kto mial okazje przetestowac Topfielda oraz Humaxa i moze porownac te dwa tunery pod wzgledem mozliwosci, jakosci, softu, ew. przyszlego HDD ?

W zasadzie chyba sporo osob zastanawia sie co wybrac czy Humaxa czy Topfielda i takie porownanie sporo mogloby rozjasnic. Wiem ze ciezko komus to zrobic (bo kto by kupowal dwa tunery) ale przeciez niektorzy moga miec sklepy, znajomych w sklepach, etc :D
 

małgosia

New member
Próbowałam zrobić upgrade do wersji 1.00.07 przez Hot Birda zgodnie ze wskazówkami. Niestety żaden uprgrade nie zostal odnaleziony. Być może nie jest aktualnie dostępny ???

W ten sposób można jednak wykonać upgrade wersji międzynarodowej. Z tego co pisal Humax wynika, że upgrade rozwiązujący problem polskich liter i EPG będzie przygotowywany w Polsce i tylko na polski rynek, więc może nie będzie się go dało pobrać z satelity.
 

sfw

New member
małgosia napisał:
Próbowałam zrobić upgrade do wersji 1.00.07 przez Hot Birda zgodnie ze wskazówkami. Niestety żaden uprgrade nie zostal odnaleziony. Być może nie jest aktualnie dostępny ???

W ten sposób można jednak wykonać upgrade wersji międzynarodowej. Z tego co pisal Humax wynika, że upgrade rozwiązujący problem polskich liter i EPG będzie przygotowywany w Polsce i tylko na polski rynek, więc może nie będzie się go dało pobrać z satelity.
A wszystkie dane masz wklepane zgodnie z obrazkiem o HotByrdzie?
Smiem watpić żeby ten soft dało się upgradeować jedynie przez kabelek, jakoś to co mówi tutaj ten Pan nie trafia do mnie to, że ktoś ma nicka takiego a nie innego nie świadczy o tym kim faktycznie jest. Gro info które podał wisi na sieci od jakiegoś czasu, no i do teraz nie odpowiedział jakich to warunków nie spełnia firma w której kupiłaś swojego Humaxa żeby Humax Polska się na nich nie obrażał. IMHO jeśli tylko Twój Humax pochodzi z UE to nie powinno być żadnego problemu z jego upgradem.

pzdr
 

j23

New member
Hawkmoon napisał:
no skoro mamy tu na forum kogoś z przedstawicieli Humaxa, to mam pytanko w sprawie dysków twardych... Gdzieś czytałem, że mają być dostępne od połowy przysżłego roku zewnętrzne dyski do tego modelu Humaxa. Mam więc pytanie czy to prawda, a jeśli tak to jak by to miało wyglądać (jaka pojemność dysku, jak miałby on współpracować z boxwm, czy można będzie potem go gdzieś podpiąć itp.)
Tylko czy jest sens podpinania dysku, gdy odbiornik posiada tylko jeden tuner. będziesz mógł nagrywać tylko to co oglądasz. Na PVR, jeżeli masz atona 2.0 (dwustrumieniowy) to nie koniecznie materiał musi się nagrać zakodowany.
 
J

Judash

Guest
sfw napisał:
A wszystkie dane masz wklepane zgodnie z obrazkiem o HotByrdzie?
Smiem watpić żeby ten soft dało się upgradeować jedynie przez kabelek, jakoś to co mówi tutaj ten Pan nie trafia do mnie to, że ktoś ma nicka takiego a nie innego nie świadczy o tym kim faktycznie jest. Gro info które podał wisi na sieci od jakiegoś czasu, no i do teraz nie odpowiedział jakich to warunków nie spełnia firma w której kupiłaś swojego Humaxa żeby Humax Polska się na nich nie obrażał. IMHO jeśli tylko Twój Humax pochodzi z UE to nie powinno być żadnego problemu z jego upgradem.

pzdr

Nie dotrzymal umowy, bo zjechal z cena lub sprzedaje tunery z lewego importu ;).Poprosiem goscia z tego sklepu, by wypowiedzial sie na forum, ale chyba ma to w nosie.
 

robo007

New member
pytanie do przedstawiciela Humax Polska

Witam !!!!!
Skoro się pojawil przedstawiciel Humax na Polskę (chwała mu za to) to mial bym parę pytań dotyczących HDCI-2000
Od piątku jestem w posiadaniu tego tunera z softem w wersji 07
  1. czy istnieje mozliwośc "obrabiania" listy kanałów na komputerze, w taki sposób aby było można ją zaczytać do komputera, zaś potem po odpowiedniej obróbce wgrać ją na tuner (jeśli jak to w jki sposób i za pomocą jakiego programu)
  2. czy po wgraniu nowego softu bedę musiał ponownie walczyć z listą - czy nie ulegnie kasacji
  3. dlaczego po stworzeniu listy kanałów ulubionych kanały zachowyją swoją numerację (dotyczy listy ulubionych), a nie są nadawane w kolejności począwszy do 1,2,3,4,5 itd.... - jest to bardzo dużym utrudnieniem - bo jeśli lista (powiedzmy numer 1) ma 300 kanałów to łatwiej jest zapamiętać, że dany kanał mamy na pozycji 50 inny na 52, a nie pozycja numer jeden ma np: 1455, pozycja numer dwa ma 788, pozycja nr 3 ma 433 itd
  4. tej opcji jeszcze do końca nie sprawdziłem - a mianowicie - TIMER - czy ustawienie timera odbywa sie tylko z EPG ??? (chyba że jest inna możliwość - bo przecież nasze programy są nadawane z rożnym poślizgiem i wtedy będzie problem bo nie cały sie nagra)
Pozdrawiam
 

maszek

New member
Bez reklam
Z ceną promocyjną Humaxa do C+ to jakaś bujda:D
Dzwoniłem właśnie do "głównego dystrybutora" na Wrocław
img_centrum.gif

img_pre.gif
NOVISAT
53-519 WROCŁAW, ul. ZAPOROSKA 37B
województwo dolnośląskie
e-mail: 1883@cplus.com.pl
tel. 713380291, fax 713380287

i wiecie co usłyszałem?
Tunery Philipsa jadą, Humaxa można kupić ale za... 1399 zł:D
i nic nie wiedzą o promocyjnej sprzedaży C+ HD z Humaxem w cenie 1080 zł.
Dobreeeeeeeeeeeeeeeeee

PS a do świąt tylko kilka dni:(
 

Goliat

New member
Bez reklam
maszek napisał:
Z ceną promocyjną Humaxa do C+ to jakaś bujda:D
Dzwoniłem właśnie do "głównego dystrybutora" na Wrocław
img_centrum.gif

img_pre.gif
NOVISAT
53-519 WROCŁAW, ul. ZAPOROSKA 37B
województwo dolnośląskie
e-mail: 1883@cplus.com.pl
tel. 713380291, fax 713380287

i wiecie co usłyszałem?
Tunery Philipsa jadą, Humaxa można kupić ale za... 1399 zł:D
i nic nie wiedzą o promocyjnej sprzedaży C+ HD z Humaxem w cenie 1080 zł.
Dobreeeeeeeeeeeeeeeeee

PS a do świąt tylko kilka dni:(
No to miałeś pecha :D ...no dobra kup sobie tego Humka ;) za 1080 złociszy masz namiar tylko nikomu nie mów ;) :
Sensor Wrocław tel.0713477251 - podajesz numer swojej umowy,dane abonenta i za 1080 złociszy masz nową skrzynkę w domku!!
Pozdrawiam i życzę dobrego odbioru.
 

Yeti

New member
Który wybrać???

sponn napisał:
Czy jest ktos kto mial okazje przetestowac Topfielda oraz Humaxa i moze porownac te dwa tunery pod wzgledem mozliwosci, jakosci, softu, ew. przyszlego HDD ?

W zasadzie chyba sporo osob zastanawia sie co wybrac czy Humaxa czy Topfielda i takie porownanie sporo mogloby rozjasnic. Wiem ze ciezko komus to zrobic (bo kto by kupowal dwa tunery) ale przeciez niektorzy moga miec sklepy, znajomych w sklepach, etc :D

Chciałbym dołączyć się do tego pytania - który z modeli wybrać? Oba wydają się niemal identyczne jeśli chodzi o właściwości, a różnią się wygladem i kolorem (ale dla mnie to bez znaczenia).
pozdrawiam
Yeti
 

Goliat

New member
Bez reklam
Yeti napisał:
Chciałbym dołączyć się do tego pytania - który z modeli wybrać? Oba wydają się niemal identyczne jeśli chodzi o właściwości, a różnią się wygladem i kolorem (ale dla mnie to bez znaczenia).
pozdrawiam
Yeti
Topfield jest bardzo dobrym tunerem ale w naszym kraju nie popularnym natomiast Humax łączy zalety w/w jak i również pozwala na niezłe stuningowanie (masa softu w necie)
Pozdrawiam.
 
J

Judash

Guest
Goliat napisał:
Topfield jest bardzo dobrym tunerem ale w naszym kraju nie popularnym natomiast Humax łączy zalety w/w jak i również pozwala na niezłe stuningowanie (masa softu w necie)
Pozdrawiam.

A gdzie ta masa softu do tego modelu?Procz tego na stronie firmowej to nic nie znalazlem.Topfield ma choc polskie epg i znaki bez robienia ceregieli.
 
Do góry