Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

maszek

New member
Bez reklam
Humax HDTV napisał:
dzierżawa to też nie same bonusy

jak ci ukradną to płacisz 350 zł za skradzionego mediasata który jest wart może 50 zł bo dostajesz naogół używany

jak kupisz PHILIPSA za 699 to dopiero jesteś uwiązany, bez aktywnej karty czyli jak ozstaniesz się z nadawcą możesz go używać jako podstawki pod kwiatki

Kupić "badziewie", które można używać tylko z kartą C+ za 700 stówek to nieporozumienie. Pisałem o dzierżawie, czyli 299 zł. Jak coś z tunerem będzie nie tak, to zanoszę go do dealera C+, kładę na ladzie i wychodzę z innym ale sprawnym. Jeszcze nie znamy taryfy, jaką C+ zaśpiewa za korzystanie z kanałów HD. Zastanawiam sie tylko, czy ta zabawa w inwestycję będzie się nam opłacała? Jeszcze nie znamy konkretnej oferty C+ w zakresie kanałów HD (cenowo i programowo) a już naciaga się nas "w ciemno" na dodatkowe koszty. Wydam prawie 1500 zł by oglądać kanał sportowy do czasu, aż C+ łaskawie zakomunikuje mi, ile będę musiał zapłacić za abonament by ogladać kanały HD? I tak jestem z nimi "uwiązany" bo jak narazie maja bogatsza ofertę od innych. Tyle że nie mam zamiaru inwestować własnych pieniędzy w ich przewagę nad konkurencją. I tak już płacę im sporo co miesiąc.

Gregorp masz słuszność - po co "kruszyć kopie w sprawie która nie ma sensu"
 
Ostatnia edycja:

małgosia

New member
maszek napisał:
Kupić "badziewie", które można używać tylko z kartą C+ za 700 stówek to nieporozumienie. Pisałem o dzierżawie, czyli 299 zł. Jak coś z tunerem będzie nie tak, to zanoszę go do dealera C+, kładę na ladzie i wychodzę z innym ale sprawnym.

To jest plus dzierżawy.
Są jednak też minusy. Nie wiadomo co będzie za 12 miesięcy. Może Polsat, który ma najwięcej abonentów spełni swoje zapowiedzi i pójdzie w kierunku rozwoju kanałów HD. Może "n" zmieni zdanie i umożliwi korzystanie ze swojej oferty poprzez kartę. Może być tak, że za 12 miesięcy będzie się opłacało zmienić platformę.

Gdybyś dzierżawił dekoder HD - to wyjdzie na to, że płaciłeś za to 25 zł miesięcznie.
 

krzyku

New member
małgosia napisał:
Gwarancja na Humaxa obowiązuje przez 12 miesięcy - dokladnie tyle samo co gwarancja na tunery SD, które są teraz w ofercie Cyfry+.
Mam nadzieję, że jak się coś zepsuje po roku (odpukać...) - to będę mogła oddać Humaxa do naprawy.
Gwarancja w Polsce jest na okres 24 miesięcy. Jeżeli producent/importer udziela gwarancji na swój produkt tylko 12 miesięcy to pozostałe 12 miesięcy za gwarancję odpowiada sprzedawca produktu.
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Mam HUMAXA 2000 od pół roku i poza tymi problemami z napisami jest OK. Zero problemów z HDMI jeśli chodzi o przekaz obrazu, natomiast nie wiem dlaczego, nie chce przechodzić tędy Dolby Digital (podobnie zresztą jak w n-Boxie). Ale na szczęście to można obejść przez wyjście optyczne.

Ale w dalszym ciągu nie mogę zaktualizować w nim Astona. Wszystko wg intrukcji i klapa. Poza tym dzisiaj zniknął mi obraz w LUXE.TV chociaż na n-ce jest. Podobnie ponad miesiąc temu zniknęły mi w HUMAXIE kanały HD ANIXE, Pro Sieben i ten trzeci - zapomniałem nazwy. Czy zmieniły się parametry nadawania? W n-ce są więc już nic nie rozumiem.
 

Hawkmoon

New member
plusem dzierżawy jest faktycznie wymiana od ręki na nowy, wiem bo sam miałem taką sytuację. Tylko, że ta wymiana naastąpiła po 7 latach użytkowania mediasata... Każdy kto umie liczyć łatwo się doliczy:
7x12x10=840 zł
za starego mediasata (o tamtych iluśtamset złotych przy zakupie nie wspominając, bo już nawet nie pamiętam ile to było). Jeżeli więc maszek twierdzisz, że stare mediasaty były tyle warte, to się z Toba nie zgodzę.
Powstaje owszem pytanie, ile trzeba będzie płacić za dzierżawę nowego philipsa (bo raczej nie sądzę, żeby dzierżawa była za friko - kto by wtedy brał na własność??), jeżeli będzie to tak jak teraz (10zł) to fakt może warto sie nad tą ofertą zastanowić. Problem polega na tym, że po tych kilku latach zapłacisz już za ten dekoder tyle samo co teraz byś zapłacił za nowego humaxa, owszem z szybka wymianą w razie problemów, ale sprzęt o dużo gorszej jakości i mniejszych możliwościach, teraz pozostaje pytanie:
Co Ci bardziej odpowiada???
Sam musisz zdecydować i wybrać. Spytasz więc gdzie jest tutaj ukryty ten plus cyfry, no ano w tym, że masz taki wybór. Nie MUSISZ decydować się na gorszy sprzęt, nie MUSISZ oglądać na nim jedynej słusznej platformy, MOŻESZ sam wybrać co wolisz (zapłacić na początku mniej, albo więcej) a to, że dzięki temu uda im się być może załatać dziurę w dostawach własnych dekoderów to tylko działa na ich korzyść, bo przynajmniej coś robią, żeby taką dziurę załatać (tym bardziej, że się dogadali z humaxem i będą oferować ich sprzęt po niższych cenach, a przecież wcale nie musieli, bo to sprzęt - jak słusznie zauważyłeś - własny abonenta)
 
Ostatnia edycja:
J

Judash

Guest
To moze jednak kupic sobie Humaxa+modul Diablol lub T-rex na ktorych to C+ dziala i spokoj.Malo tego na tych modulach chodza inne paczki (edukacyjnie)tez ;)
 

mystic

New member
małgosia napisał:
Nie wiadomo co będzie za 12 miesięcy. Może Polsat, który ma najwięcej abonentów spełni swoje zapowiedzi i pójdzie w kierunku rozwoju kanałów HD. Może "n" zmieni zdanie i umożliwi korzystanie ze swojej oferty poprzez kartę. Może być tak, że za 12 miesięcy będzie się opłacało zmienić platformę.

Gdybyś dzierżawił dekoder HD - to wyjdzie na to, że płaciłeś za to 25 zł miesięcznie.

Tym bardziej dzierżawa się bardziej opłaca bo płacisz obecnie wg. tej oferty tylko raz 299 i kwita, nie ma dodatkowych opłat m-cznych za dzierżawę. A jak kupisz na własność za 699 PLN, to w przypadku rezygnacji z cyfry zostanie ci tuner, którego nie wykorzystasz ani do n ani do polsatu, po prostu jest to skrzynka na karty seca a n to conax, a polsat nagravision.
 

gregorp

New member
Zaraz, zaraz. Czy sugerujecie że te 299 pln to będzie jednorazowa opłata?
Chodzi mi o to czy jeżli podpisuję umowe na 12 m-cy to czy przy przedłużeniu umowy nie trzeba będzie znowu uiścic tej opłaty za dekoder?:niewiem:
Jeżli to jest jednorazowa to napewno się opłaca bardziej niż kupno na własność ale raczej wątpie że tak będzie :(
 

krzyku

New member
gregorp napisał:
Zaraz, zaraz. Czy sugerujecie że te 299 pln to będzie jednorazowa opłata?
Chodzi mi o to czy jeżli podpisuję umowe na 12 m-cy to czy przy przedłużeniu umowy nie trzeba będzie znowu uiścic tej opłaty za dekoder?
Ja zrozumiałem że to ma być jednorazowa opłata na czas umowy. Jeżeli miesiąc przed końcem jej nie wypowiesz przechodzi automatycznie na bezterminową.
Jednak czy to aż takie dobre rozwiązanie to nie jestem pewny. Jak po roku będziesz chciał rozwiązać umowę, ktoś da Ci lepszą ofertę, dla "nowych" klientów będą jakieś super promocje, to niestety te 299zł przepada.
Jeśli kupisz Humaxa za 1080zł i odliczysz od tego zaoszczędzoną kaucję to wychodzi pół ceny rynkowej.
 

małgosia

New member
Dzwoniłam do 2 punktów Cyfry. Dalej nic nie wiedzą ani o promocji na Humaxa ani o module do C+ za 179 zł.
Już chciałam spytać czy wiedzą, że się stan wojenny skończył, ale dałam sobie spokój ;)
 

sfw

New member
małgosia napisał:
Dzwoniłam do 2 punktów Cyfry. Dalej nic nie wiedzą ani o promocji na Humaxa ani o module do C+ za 179 zł.
Już chciałam spytać czy wiedzą, że się stan wojenny skończył, ale dałam sobie spokój ;)

Ja dzwoniłem wczoraj na numer abolinii i uprzejmy Pan podał mi namiary na punkty w Wa-wce i Krakowie gdzie mogę kupić CAMa. Dzisiaj dzwoniłem do punktu w Słubicach i tam jeszcze CAMów nie mają ale wiedzą, że już do nich idą i o dziwo Pan (równie uprzejmy jak ten pierwszy) po konsultacji z Wa-wką powiedział że owszem będą Humaxy w promo tylko nie wie kiedy.

pzdr
 

małgosia

New member
Ja wydzwaniałam po śląskich punktach - tu jeszcze wiedza nie dotarła ;)
Pani w Rudzie Sląskiej pytana o moduł twierdziła, że pewnie chodzi mi o kartę ;)

W każdym razie to co piszesz - to dobre nowiny. Mam tylko nadzieję, że ten promocyjny humax będzie do kupienia jeszcze przes świętami :blagam:
 

awujotka

New member
Bez reklam
A mnie dzisiaj również sympatyczny pan z BOA Cyfry powiedział, co następuje:
1. tunery hd Philips będą tylko dla klientów spełniających łącznie 2 warunki:
a) stan konta w Cyfrze bez zadłużeń
b) posiadanie abo na pakiet Canal+;
2. w W-wie na 50 autoryzowanych punktów sprzedaży tylko wyznaczonych 7 będzie miało dekodery, żeby się nie powtórzyła sytuacja z N-ki, że dekoderów nie było we wszystkich punktach;
3. że dekodery będą od 19.12 i że będzie je można:
a) wynająć ponosząc jednorazową opłatę 299 zł niezależnie od tego, jak długo pozostanie się abonenetem
b) kupić za 699 zł;
4. że moduły są a i owszem w sprzedaży za 179 zł;
5. a teraz najciekawsze - że Cyfra+ nie podpisała umowy z Humaxem na dystrybucję tych dekoderów i że o ten dekoder należy starać się indywidualnie, gdzie się chce. On nic nie wie o promocji za 1080 zł.

Tyle tego, co się dowiedziałam dzisiaj.
 

małgosia

New member
awujotka napisał:
5. a teraz najciekawsze - że Cyfra+ nie podpisała umowy z Humaxem na dystrybucję tych dekoderów i że o ten dekoder należy starać się indywidualnie, gdzie się chce. On nic nie wie o promocji za 1080 zł.

Tyle tego, co się dowiedziałam dzisiaj.

:x
Nie rozumiem czemu Cyfra+ nie podaje takich informacji w newsach na swojej stronie. A tak - to nie wiadomo komu wierzyć.
 
J

Judash

Guest
Wszystko jasne jest.C+ chcac zaspokoic rynek sprzeda wybrednym i zniecierpliwionym klientom modul, inni mniej wymagajacy wezma Philipsa za 699 zlotych.Klienci z modulem kupia sobie tunery kompatybilne!Ja tak zrobie, bo ten Philips mnie nie przekonal, ale Humax tak.
 
Do góry