Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

małgosia

New member
Zadzwoniłam na infolinię, żeby się dowiedzieć czy jako aktualna abonentka będę mogła kupić Humaxa w promocyjnej cenie razem z modułem C+.

Nic się nie dowiedziałam :fool: Jak to w Cyfrze....

Tylko tyle, że o dekoderach HD będą informować dopiero od 18 grudnia. Trzeba się uzbroić w cierpliwość.
 

gregos

New member
małgosia napisał:
Zadzwoniłam na infolinię, żeby się dowiedzieć czy jako aktualna abonentka będę mogła kupić Humaxa w promocyjnej cenie razem z modułem C+.

Nic się nie dowiedziałam :fool: Jak to w Cyfrze....

Tylko tyle, że o dekoderach HD będą informować dopiero od 18 grudnia. Trzeba się uzbroić w cierpliwość.

a mnie że po 20 grudnia totalna dezinformacja nie wiem jak ja z nimi wytrzymuje te lata ......
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Humax HDTV napisał:
wprogramuj sobie kanały na listę z częstotliwość 12603 z ASTRY tam znajdziesz kanał Technisat.... Na tym kanale wyjmij i włoż moduł i zostaw to na godzinkę. Jak chcesz koniecznie sprawdzić że się łąduje to możesz wejść w odbiorniku do menu gdzie są złacza CI ( sprawdź w instrukcji naogół jest to w punkcie instalacja) jak wejdziesz w złacze opisane ASTON to wchdzisz do modułu, tam znajdź wersję oprogramowania, jak ładuje to będzie napisane 2.0r albo 2.r0. Czekaj cierpliwie i nie przerywaj ładowania, tuner oczywiściemusi być cały czas włączony na tym kanale

Wszystko zrobiłem jak ta lala - dodam, że moduł też mam właściwy (z diodą) i nic. Ale jeden kolega napisał a także jest na stronie Astona, że trzeba jeszcze ustawić czas wyświetlania komunikatów na "unlimited" - moze w tym jest problem. Spróbuję jeszcze raz. Czy ma znaczenie czy w module znajduje się karta czy nie?
 

HYDRACOM

New member
jarmalik napisał:
Wszystko zrobiłem jak ta lala - dodam, że moduł też mam właściwy (z diodą) i nic. Ale jeden kolega napisał a także jest na stronie Astona, że trzeba jeszcze ustawić czas wyświetlania komunikatów na "unlimited" - moze w tym jest problem. Spróbuję jeszcze raz. Czy ma znaczenie czy w module znajduje się karta czy nie?
Absolutnie bez znaczenia.
 

Lech

New member
Bez reklam
małgosia napisał:
Zadzwoniłam na infolinię, żeby się dowiedzieć czy jako aktualna abonentka będę mogła kupić Humaxa w promocyjnej cenie razem z modułem C+.

Nic się nie dowiedziałam :fool: Jak to w Cyfrze....

Tylko tyle, że o dekoderach HD będą informować dopiero od 18 grudnia. Trzeba się uzbroić w cierpliwość.

Być może z tymi dekoderami to jakaś pomyłka. Ponieważ cyfra informowała, że dla osób które mają lub chcą mieć swój [nie Cyfry] dekoder oni [Cyfra] rekomendują dekodery Humaxa i Topfielda.
 

Humax HDTV

New member
maszek napisał:
Humax HDTV, widzę że jesteś dość dobrze zorientowany w temacie.
Ubierz proszę, to co napisałeś w sensowną całość.
Zaoszczędzi nam to czasu i... miejsca na witynie;)
Jeśli np. Małgosia jest juz abonentem C+ i chce mieć HD to co może zrobić?
Zdecyduje się np. na kupno Humaxa + moduł ASTON.
1. Ile zapłaci za taki zestaw?
2. Może go kupić u każdego dealera C+?
3. Mając taki zestaw, będzie mogła odbierać kanał 18 (na początek) korzystając ze starej karty?
4. Za 179 zł mozna od C+ kupić Astona na HD?
5. Za Judash-em, Topfield7700 jest tańszy - możesz go porównać z Humaxem?
Wysłał bym Ci powyższe pytania na priv ale sądzę, że wielu śledzących ten wątek będzie happy jesli nam odpowiesz:)
czekamy
pozdr M
1. Zestaw ASTON + Humax HDCI2000 to koszt jednak rzędu 1600-1800 zł sądzę że jak to w elektronice będzie tendencja zniżkowa.
2. ASTONÓW nie ma w oficjalnej dystrybucji Cyfry+ ale jest u każdego solidnego sprzedawcy sprzętu sat.
3. Kanał 18 jak sądzę chodzi Ci o kanał Cyfra Sport HD będzie działał na ASTONIE 2 z softem 2.17, teraz już wszystkie astony 2 powinny mieć przy sprzedaży ten soft.
4. Podpisując z Cyfrą umowę na HD i biorąc moduł CI CYFRA za 179zł możesz kupić Humaxa za 1080 zł. Ta oferta powinna być u każdego dystrybutora Cyfry. ( są jeszcze APS czyli Autoryzowane Punkty Sprzedaży) te czasem nie mają wszystkiego. Zawsze można zadzwonić i się zapytać.
5 Topfield jest droższy a przynajmniej wszędzie gdzie go widziałem jest droższy a napewno kosztuje więcej niż to promocyjne 1080 zł przy zakupie z opcją HD Cyfry którą tak czy inaczej trzeba podpisać.
6. Topfield - porównanie dam oddzielnie choć było w pkt.5
Topfield to bardzo dobry i solidny producent. Jego odbiorniki zawsze były solidnie zrobione i miały bardzo dobre oprogramowanie. Pod tym względem są porównywalne z Humaxem. Reszta to kwestia gustu bo jeden jest czarny(Topfield) a drugi stebrny(Humax).
Firma Humax jest jednak większa niż Topfield przynajmniej 10 razy - bo to największy producent tego sprzetu w Korei. Mają biuro konstrukcyjne w Warszawie i 2 fabryki w Polsce. Z inżynierami w Warszawie będą szybciej reagowali na problemy a te w sprzęcie cyfrowym pojawiają się zawsze.
Tak naprawdę jednak odbiorniki są bardzoporównywalne technicznie, zdaje się że nawet zrobione są na tym samym procesorze.
 

maszek

New member
Bez reklam
Moduł C+ HD

thx Humax HDTV

5494.jpg
Producentem pierwszego, dedykowanego modułu CI dla Canal+ HD w Cyfrze+ jest firma SCM Microsystems z Singapuru. Razem z ofertą Canal+ Sport HD uruchomiono sprzedaż modułu Cyfra+ za 179zł, ale tylko dla obecnych lub nowych abonentów .

Moduł zgłaszający się w odbiorniku jako Cyfra Plus powinien zaspokoić popyt na odbiór Canal+ Sport HD, który jest dostępny dla wszystkich abonentów Cyfry+ do czerwca 2007, pod warunkiem posiadania dekodera Philipsa HD lub własnego odbiornika HD/MPEG4 z odpowiednim modułem CI.
5496.jpg

Tu do wyboru są moduły:
- AstonCrypt v2.17 (najnowsza wersja z nowym oprogramowaniem dla transmisji HD/MPEG4),
- uniwersalne T-Rex CAM z odpowiednim oprogramowaniem lub ew. DiabloCAM,
- nie licząc dedykowanego modułu Cyfra Plus HD.

Po wstępnych testach modułu Cyfra Plus w kilku odbiornikach, można stwierdzić, że moduł pracuje poprawnie w dostępnych odbiornikach HDTV/MPEG-4 (Pace, Topfield i Humax). Działanie modułu Cyfra Plus w innych odbiornikach cyfrowych, np. SDTV (Ferguson, Radix, GI, DSR) też potwierdzono jako poprawne, ale stosowanie go w odbiornikach CI SDTV chyba nie ma sensu, bo z czasem Cyfra+ pewno wprowadzi opłaty za ofertę HD np. od czerwca 2007, a na takim odbiorniku oferty kanałów HD obejrzeć się nie uda.

5497.jpg

źródło: SatKurier http://www.satkurier.pl/?cyfra+/&kat=44&id=35078
 

HYDRACOM

New member
Promocja dekoderów TOPFIELD i HUMAX C+HD już się rozpoczeła i w większości APS C+ HUMAXY już są dostępne , jakoś to chyba sprzedają!!!.
 

małgosia

New member
Humax HDTV napisał:
4. Podpisując z Cyfrą umowę na HD i biorąc moduł CI CYFRA za 179zł możesz kupić Humaxa za 1080 zł. Ta oferta powinna być u każdego dystrybutora Cyfry. ( są jeszcze APS czyli Autoryzowane Punkty Sprzedaży) te czasem nie mają wszystkiego. Zawsze można zadzwonić i się zapytać.

W dniu dzisiejszym dzwoniłam i pytałam (na infolinii i u dystrybutora Cyfry). Powiedzieli mi, że na bieżącą chwilę takiej oferty nie ma.
 

maszek

New member
Bez reklam
HYDRACOM napisał:
Promocja dekoderów TOPFIELD i HUMAX C+HD już się rozpoczeła i w większości APS C+ HUMAXY już są dostępne , jakoś to chyba sprzedają!!!.
Bardzo "sprytne" posunięcie C+ nie uważasz?. Zamiast zaoferowac za przyzwoita cene wymianę tunera, C+ "podpuszcza" klientów do zakupu tunerów na wolnym rynku. Odpada zmartwienie, że nie wyrobią się z zaspokojeniem popytu (brak tunerów), jeśli np. Humax się uszkodzi, to klient sam się musi martwić o naprawę (bo C+ jest zwolniona w takim przypadku z wymiany na sprawny tuner - jak dotychczas), jak nie będzie współpracował prawidłowo z TV po HDMI (jak to było w przypadku "N-ki") to też nie bedzie wina C+ lecz problem klienta - bo to jego własny tuner.
Faktycznie Gregos - skąd się bierze w ludziach taka cierpliwość do C+;)
 

małgosia

New member
Trzymam Cię za słowo Hydracom !

Już miałam kupować Humaxa za 1450, ale jeśli można w promocji za 1080 - to starczy mi jeszcze na buty i martini bianco ;)
 

sponn

New member
maszek napisał:
Bardzo "sprytne" posunięcie C+ nie uważasz?. Zamiast zaoferowac za przyzwoita cene wymianę tunera, C+ "podpuszcza" klientów do zakupu tunerów na wolnym rynku. Odpada zmartwienie, że nie wyrobią się z zaspokojeniem popytu (brak tunerów), jeśli np. Humax się uszkodzi, to klient sam się musi martwić o naprawę (bo C+ jest zwolniona w takim przypadku z wymiany na sprawny tuner - jak dotychczas), jak nie będzie współpracował prawidłowo z TV po HDMI (jak to było w przypadku "N-ki") to też nie bedzie wina C+ lecz problem klienta - bo to jego własny tuner.
Faktycznie Gregos - skąd się bierze w ludziach taka cierpliwość do C+;)

Moim zdaniem dobre rozwiazanie bo :
1. Mozesz kupic Humaxa taniej o 400 zł niz w sklepie internetowym (jakby nie patrzec to 30% ceny). No i chyba lepiej wylozyc 1080 za Humaxa niz 700 za tragicznie wygladajacego Mediasata.
2. Nie jestes skazany na soft cyfry ale tuner mozesz programowac (wielki + w porownaniu z N). Nie wspomne o oczywistosciach jak wlasne listy kanalow, kolejnosc, etc. ktorych niestety w N-ce nie ma.
3. Zaspokojenie popytu.
4. Fakt nie musi sie martiwc o naprawe - ale tak to jest jak sie kupuje sprzet na wlasnosc. Trudno zeby o naprawe martwil sie "dostawca kanalow".
5. Z HDMI chyba nie ma problemow, choc tego akurat pewny nie jestem.
6. Zawsze to lepiej "podpuszczac" do zakupu na wolnym rynku w przyjemnej cenie niz mowic ze nie ma tunerow i moze beda (Ale kiedy nie wiadomo).

Nie ma co narzekac bo i tak oferta jest dobra.
 

yanky

New member
Małgosiu, kupuj szybko te buty i dobre wino. W przyrodzie nie ma nic za darmo, przez kilka lat spłacisz im ten tuner z nawiązką.;)
 

maszek

New member
Bez reklam
małgosia napisał:
Trzymam Cię za słowo Hydracom !

Już miałam kupować Humaxa za 1450, ale jeśli można w promocji za 1080 - to starczy mi jeszcze na buty i martini bianco ;)

Gosia, popatrz na to w inny sposób: miała być dzierżawa Philipsa HD za 299 zł lub jego zakup za 699 zł (bez opłaty aktywacyjnej). Teraz C+ proponuje nam zakup tunera za ponad 1000 zł wraz z modułem warunkowego dostępu i... umywa łapki od wszystkiego. Co zrobisz, jak padnie Ci tuner po gwarancji i nie będzie go można naprawić? Wyłożysz z własnej kieszeni kasę na nowy?
 

małgosia

New member
maszek napisał:
Gosia, popatrz na to w inny sposób: miała być dzierżawa Philipsa HD za 299 zł lub jego zakup za 699 zł (bez opłaty aktywacyjnej). Teraz C+ proponuje nam zakup tunera za ponad 1000 zł wraz z modułem warunkowego dostępu i... umywa łapki od wszystkiego. Co zrobisz, jak padnie Ci tuner po gwarancji i nie będzie go można naprawić? Wyłożysz z własnej kieszeni kasę na nowy?

Ja na to patrzę trochę z innej perspektywy. I tak byłam zdecydowana na kupno Humaxa - nawet gdyby można było bez problemu wydzierżawić lub kupić Philipsa HD.
Więc jeśli pojawia się oferta o 400 zł tańsza niż się spodziewałam - to jestem zadowolona.

Gwarancja na Humaxa obowiązuje przez 12 miesięcy - dokladnie tyle samo co gwarancja na tunery SD, które są teraz w ofercie Cyfry+.
Mam nadzieję, że jak się coś zepsuje po roku (odpukać...) - to będę mogła oddać Humaxa do naprawy.
 

maszek

New member
Bez reklam
sponn napisał:
Moim zdaniem dobre rozwiazanie bo :
Zawsze to lepiej "podpuszczac" do zakupu na wolnym rynku w przyjemnej cenie niz mowic ze nie ma tunerow i moze beda (Ale kiedy nie wiadomo).
Nie ma co narzekac bo i tak oferta jest dobra.

sponn, ja nie narzekam:lol: rzecz w tym, że mam umowe z C+ i płacę im co miesiąc "frycowe" za tuner. Oczywiście, że lepiej jest mieć swój sprzęt bo jest się bardziej niezależnym. Tyle, że do czasu aż coś nie "padnie" lub nie pojawią się problemy np. z aktualizacją softu. Moduł Astona też kupisz sobie sam. Jak bedziesz miał problem to zostaniesz z nim sam. Dlatego zastanawiam się, gdzie w tej sytuacji widzisz odpowiedzialność C+ za "dostarczenie" usługi klientowi? Po prostu jej nie ma.:(
 

maszek

New member
Bez reklam
Gwarancja na Humaxa obowiązuje przez 12 miesięcy - dokladnie tyle samo co gwarancja na tunery SD, które są teraz w ofercie Cyfry+.

Tyle że C+ musi Ci wymienic tuner na sprawny gdy użytkowany przez Ciebie dzierzawiony tuner się zepsuje !

Mam nadzieję, że jak się coś zepsuje po roku (odpukać...)

A co zrobisz, jak zawiesi Ci się podczas ściągania aktualizacji oprogramowania? Serwis może Ci powiedzieć, że taka sytuacja nie podlega naprawie gwarancyjnej - jak w przypadku upgrade'u BIOS do nagrywarek czy odtwarzaczy DVD

- to będę mogła oddać Humaxa do naprawy.

Ok, tylko że na czas naprawy będziesz pozbawiona oglądania C+
 

Humax HDTV

New member
to nie tak całkiem z tym dzierżawionym

dzierżawa to też nie same bonusy

jak ci ukradną to płacisz 350 zł za skradzionego mediasata który jest wart może 50 zł bo dostajesz naogół używany

jak kupisz PHILIPSA za 699 to dopiero jesteś uwiązany, bez aktywnej karty czyli jak ozstaniesz się z nadawcą możesz go używać jako podstawki pod kwiatki
 

gregorp

New member
Nie rozumiem w czym problem- to weź tuner w dzierżawę i problem z głowy.

natomiast co od tego Twojego zawodzenia że to sie zepsuje.. ze tamto...
jak Ci się Tv zepsuje to woególnie nic nie oglądasz bo nikt Ci nie da w zamian innego więc nie rozumiem po co kruszyć kopie w sprawie która nie ma sensu.

Wszyscy wiemy jak wyglądają zasay gwarancyjne i na całym świecie są podobne.
Zgadza się jak masz dzierżawiony to odpowiedzialność spada na dzierżawodawcę ale też nie dokońca. Chyba jasne że będą tak kombinować żeby odpowiedzialność spadła na tego kto dzierżawi sprzęt - również wszyscy o tym wiemy. Tak robią wszyscy usługodawcy czy są z poczatku czy ze środka czy z końca alfabetu :D
 
Do góry