Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

Humax HDTV

New member
sprzet do Cyfry HD

Cyfra+ Sport HD działa i oglądam na ASTONIE 2 z softem 2.17 i HDCI-2000 Humaxa. Soft 2.17 dla ASTONA 2 jest od piątku dostępny na częstotliwości 12603 z Astry1.
Od poniedziałku 11 grudnia w ponad setce punktów Cyfry mają być dostępne moduły CI przystosowane do cyfry HD. Do odbioru będą dostępne 2 modele odbiorników czyli Humax i Topfield. Obydwa mają mieć specjalną cenę przy zakupie z abonamentem Cyfry. Philisów na HD jeszcze długo może nie być. Powód jest prosty, Canal+ we Francji planował sprzedać ostatnio 10tys odbiorników na HD a sprzedał 35 tys. więc ich po prostu więcej nie mają. Czyli na początek Cyfra HD będzie dla tych którzy zdecydują się na moduł i odbiornik CI HD.
 

małgosia

New member
Humax HDTV napisał:
Od poniedziałku 11 grudnia w ponad setce punktów Cyfry mają być dostępne moduły CI przystosowane do cyfry HD. Do odbioru będą dostępne 2 modele odbiorników czyli Humax i Topfield. Obydwa mają mieć specjalną cenę przy zakupie z abonamentem Cyfry.

Orientujesz się czy zakup będzie możliwy tylko dla klientów podpisujących nową umowę czy także dla obecnych klientów (którzy podpisali umowę wcześniej) ?
 

Rob_Maczug

New member
też noszę się z zamiarek kupna Humaxa, choć czekam jeszcze co z ta nką.
jeśli ktoś może mi podpowiedzieć coś więcej o humaxe, to będę wdzięczny , moje gg2587623
 

Humax HDTV

New member
zakup Humaxa i Cyfry HD

z tego co wiem moduł Cyfry pod HD mozna otrzymać za 179 zł podpisując aneks do umowy na HD lub podpisując nowa umowę z opcją HD, nie otrzymasz modułu CI jeśli nie chcesz HD, wtedy możesz kupić ASTONA 2 który działa, też działa na HD (z softem 2.17), podpisując umowę na Cyfrę HD i mając moduł możesz kupić Humaxa HDCI-2000 w specjalnej cenie 1080 zł brutto czyli ponad 400 zł taniej niż normalnie
 

małgosia

New member
Bez zastanowienia wzięłabym Humaxa za 1080 zł i moduł za 179 od Cyfry. Bylebym tylko nie musiała potem robić upgradu z Astry, bo mam satelitę ustanowionego tylko na Hot Birda.

Problem w tym, że nikt nic nie wie o tej ofercie poza Tobą Humax :hihi:
Choć w sumie nic dziwnego - bo Cyfra jest nierychliwa w ogłaszaniu nowin.
 
J

Judash

Guest
małgosia napisał:
Bez zastanowienia wzięłabym Humaxa za 1080 zł i moduł za 179 od Cyfry. Bylebym tylko nie musiała potem robić upgradu z Astry, bo mam satelitę ustanowionego tylko na Hot Birda.

Problem w tym, że nikt nic nie wie o tej ofercie poza Tobą Humax :hihi:
Choć w sumie nic dziwnego - bo Cyfra jest nierychliwa w ogłaszaniu nowin.

A dlaczego wziela bys Humaxa a nie Topfielda?
 

maszek

New member
Bez reklam
Humax HDTV, widzę że jesteś dość dobrze zorientowany w temacie.
Ubierz proszę, to co napisałeś w sensowną całość.
Zaoszczędzi nam to czasu i... miejsca na witynie;)
Jeśli np. Małgosia jest juz abonentem C+ i chce mieć HD to co może zrobić?
Zdecyduje się np. na kupno Humaxa + moduł ASTON.
1. Ile zapłaci za taki zestaw?
2. Może go kupić u każdego dealera C+?
3. Mając taki zestaw, będzie mogła odbierać kanał 18 (na początek) korzystając ze starej karty?
4. Za 179 zł mozna od C+ kupić Astona na HD?
5. Za Judash-em, Topfield7700 jest tańszy - możesz go porównać z Humaxem?
Wysłał bym Ci powyższe pytania na priv ale sądzę, że wielu śledzących ten wątek będzie happy jesli nam odpowiesz:)
czekamy
pozdr M
 
J

Judash

Guest
Zamierzam kupic jeden z tych dwoch tunerow, zastanawiam sie tylko ktory jest lepszy?Humax jest dostepny od roku i opinie o nim na roznych forach sa niezbyt zachecajace.Podobno wolno przelacza kanaly i nie ma Polskich znakow podczas wyswietlania napisow.Natomias Topfield jest nowy, ale tez rekomendowany przez C+ i podobno przelacza kanaly szybciej niz sekunde.A jak jest w rzeczywistosci?
 

małgosia

New member
Judash napisał:
A dlaczego wziela bys Humaxa a nie Topfielda?

Nie mam żadnej specjalistycznej wiedzy na ten temat.
Po prostu czytałam kilka pozytywnych opinii o Humaxie, a o Topfieldzie w zasadzie nic. No i Humax jest w srebrnym kolorze ;)

Jeśli chodzi o pytania, które uporządkował Maszek, to dodałabym jeszcze :
- co to jest ten aneks do umowy na HD ?
Cyfra nic o tym oficjalnie nie wspomina. Czytałam że do sierpnia (a może lipca ?) 2007 HD ma być za darmo i dopiero później trzeba będzie za to extra płacić.
 

DanielS

New member
Judash napisał:
No tak ;) ladny jest, ale...Topfield jest tez srebrny ;)Tylko w wersji z twardym dyskiem i wydaje mi sie, ze jest ladniejszy ;)

Z tego co wiem to Topfield jest tunerem z górnej półki. Gdzieś czytałem , że mają bardzo dobre produkty i większość siedzących w temacie z czystym sumieniem je poleca. Humax to też niezły sprzęt ale może po prostu bardziej rozleklamowany. Ja się powaznie zastanawiam nad Topfieldem bo o Humaxie ( nawet na forach HDTV ) słyszałem trochę negatywnych opinii :( A co do wyglądu ......akurat u mnie pasuje bardziej czarny :)
 

kleobobi

New member
czy to 1 kwietnia

Wielki Humaxie jestes Swietym Mikolajem ,mam nadzieje ze twoje informacje sa prawdziwe a nie tylko poboznymi naszymi zyczeniami .W C+ nikt o tych promocjach nie slyszal wiec przed swietami tylko w tobie nadzieja podaj jakies konkrety ,gdzie kiedy? HUMAXIE ZOSTAN MOIM GWIAZDORKIEM !!!!!!!!!!!!!!!:D
 

małgosia

New member
Judash napisał:
Humax jest dostepny od roku i opinie o nim na roznych forach sa niezbyt zachecajace.Podobno wolno przelacza kanaly i nie ma Polskich znakow podczas wyswietlania napisow.

W komentarzach, które czytałam wszyscy chwalili jakość obrazu.
O wolnym przełączaniu kanałów nie słyszałam.

Natomiast krzaczki zamiast polskich liter - to już faktycznie problem. Nie wiem tylko jak to działa. Czy odpowiedzialne za to oprogramowanie znajduje się w dekoderze czy w module ? Być może ten moduł, który Cyfra ma sprzedawać po promocyjnej cenie rozwiązuje problem polskich znaków ? A może wersja 2.17 Astona też sobie z tym radzi ?

Jedno jest pewne. Cyfra+ naprawdę kiepsko informuje o swoich zamierzeniach.
 
J

Judash

Guest
małgosia napisał:
W komentarzach, które czytałam wszyscy chwalili jakość obrazu.
O wolnym przełączaniu kanałów nie słyszałam.

Natomiast krzaczki zamiast polskich liter - to już faktycznie problem. Nie wiem tylko jak to działa. Czy odpowiedzialne za to oprogramowanie znajduje się w dekoderze czy w module ? Być może ten moduł, który Cyfra ma sprzedawać po promocyjnej cenie rozwiązuje problem polskich znaków ? A może wersja 2.17 Astona też sobie z tym radzi ?

Jedno jest pewne. Cyfra+ naprawdę kiepsko informuje o swoich zamierzeniach.

Co tam Cyfra+!Mamy tutaj Ciebie ;) Jestes niezle doinformowana i domyslna ;)
 

Goliat

New member
Bez reklam
DanielS napisał:
Z tego co wiem to Topfield jest tunerem z górnej półki. Gdzieś czytałem , że mają bardzo dobre produkty i większość siedzących w temacie z czystym sumieniem je poleca. Humax to też niezły sprzęt ale może po prostu bardziej rozleklamowany. Ja się powaznie zastanawiam nad Topfieldem bo o Humaxie ( nawet na forach HDTV ) słyszałem trochę negatywnych opinii :( A co do wyglądu ......akurat u mnie pasuje bardziej czarny :)
Miałem Topfielda PVR-5000 z twardym dyskiem i muszę przyznać że jakość na najwyższym poziomie (menu po polsku super jakość odbioru)...... no i Humax 2000 ..... muszę powiedzieć że te dwa modele są godne polecenia no i niby lepsza cena ;) ...... tylko żeby Syfra poraz kolejny nie splamiła.
Powiedziałbym że w odróżnieniu od "n-ki" na 100% te tunerki są o kilka klas lepsze..... no i to że z modułem można sobie wędrować od tunera do tunera(czego w n niestety nie ma).
Czekamy na więcej info no i Pozdrawiamy :D
 

małgosia

New member
http://skysunsat.pl/portal,news,876.htm?sid=1114053ac88e772d56755c05ed62f6b3

582.zdjecie.mini.jpg


A więc jest moduł do odbioru Cyfry+ za 179 zł.
Jeśli jest dedykowany dla Cyfry+ to może będzie działać lepiej od droższego Astona ? Może będzie sobie radził z problemem polskich znaków na Canal+ ? Niestety nigdzie nie można znaleźć informacji na ten temat...

Wciąż brak informacji o promocyjnych cenach na Humaxa....
 
Do góry