Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0
J

Judash

Guest
Dable napisał:
1 sekundowe przerwy w dzwięku a kanały PRO7 i Sat1 Ladują sie nieraz 30 sekund .Na sofcie 07 tego nie ma bo miałem go ponad miesiąc i chodziło OK.
wczoraj kupiłem moduł Polsatu ale wcześniej wgrałem 08 i teraz chciałbym wrócić do 07 ale nie wiem czy PC zadziala.
A zabawa z kablami trochę mnie irytuje

Zobacz jakie zmiany sa w tych softach na stronie Humax-a.
 

Dable

New member
Judash napisał:
Zobacz jakie zmiany sa w tych softach na stronie Humax-a.

Na stronie Humaxa od 14 grudnia nic się nie dzieje wydaje mi się że na nowy sofcik trochę poczekamy!!!!

Dla zainteresowanych: na sofcie 07 Polsat Cyfrowy nie chodzi.
 
Ostatnia edycja:
J

Judash

Guest
Dable napisał:
Na stronie Humaxa od 14 grudnia nic się nie dzieje wydaje mi się że na nowy sofcik trochę poczekamy!!!!

Podobno C+ zgodzil sie aby w innych tunerach moglo byc EPG, bo dotad bylo to zastrzezone tylko dla ich tunerow.Kolega Maszek ma wiecej, precyzyjnych infomacji na ten temat.
 

maszek

New member
Bez reklam
Rzecz w tym, że nie idzie tu tylko o prawidłową obsługę EPG Cyfry+ w Humax 2000 HDCI ale także o Mediahighway, którego właścicielem jest firma NDS. Arsenal pisał swego czasu coś na ten temat tutaj.
Bądźmy cierpliwi i dajmy czas programistom i prawnikom Humaxa na domknięcie tematu tak, by nie trzeba było pracować później nad kolejnymi poprawkami softu.;)
pozdrawiam
 
J

Judash

Guest
maszek napisał:
Rzecz w tym, że nie idzie tu tylko o prawidłową obsługę EPG Cyfry+ w Humax 2000 HDCI ale także o Mediahighway, którego właścicielem jest firma NDS. Arsenal pisał swego czasu coś na ten temat tutaj.
Bądźmy cierpliwi i dajmy czas programistom i prawnikom Humaxa na domknięcie tematu tak, by nie trzeba było pracować później nad kolejnymi poprawkami softu.;)
pozdrawiam

W koncu rzeczowa odpowiedz ;)
 

maszek

New member
Bez reklam
Wgrałem nowy soft (czas 2,5 min.), pojawia się STANDBY i pierwsza niespodzianka - humek nie przełącza się do małej, czerwonej ikonki zasilania. Po podłączeniu pod TV i uruchomieniu (moduł C+HD w górnej czyli pierwszej kieszeni) pojawia się napis BOOT i druga niespodzianka - zniknęły wszystkie nazwy kanałów (dla każdej pozycji wyświetlana jest informacja 9nieznany). Kanały HD z Astry przełączają się szybko (jak w wersji 1.00.07).
Włączyłem wyszukiwanie kanałów od początku (po usunięciu całej, starej listy w tunerze). Pokazał kanały z poprawnymi nazwami, polskie subtitles działają dobrze, nie sprawdziłem jeszcze polskich znaków w telegazecie.
Niestety:
- po wczytaniu listy do Formula NH1.01, nazwy kanałów są niepełne (brakuje w nazwie kilku początkowych liter)
- po wgraniu do tunera z nowym softem "starej listy" kanałów z kompa nie zachowuje nazw tylko wszystkie kanały ponownie wyświetla jako 9nieznany)

Co ciekawe, mając nowy soft w humku wgrałem starą listę kanałów i utraciłem ich nazwy. Zostawiłem starą listę w humku i wgrałem soft 1.00.07 - pokazał poprawnie nazwy kanałów.

Na dzisiaj odradzam zabawę z tym softem.
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
J

Judash

Guest
maszek napisał:
Wgrałem nowy soft (czas ok 2,5 min.) pojawia się STANDBY i pierwsza niespodzianka - humek nie przełącza się do małej, czerwonej ikonki zasilania.
Po podłączeniu pod TV i uruchomieniu (moduł C+HD w górnej czyli pierwszej kieszeni) pojawia się napis BOOT i druga niespodzianka - zniknęły wszystkie nazwy kanałów (dla każdej pozycji wyświetlana jest informacja "9nieznany"). Na pierwszy rzut oka nie ma żadnych zmian w opcjach menu, kanały HD z Astry przełączają się szybko (jak w wersji 1.00.07).
Postanowiłem wyszukać kanały od poczatku. Zobaczę czy nazwy kanałów zostaną poprawnie wyświetlone. Jeśli nie, spróbuję wgrać swoją listę, jeśli i to nie pomoże ... wrócę do "siódemki".
narazka

Czesc Maszek, czyli wyglada na klops ;)
 
J

Judash

Guest
maszek napisał:
nie do końca, wyszukał kanały z poprawnymi nazwami, polskie subtitles działają dobrze, nie sprawdzałem jeszcze polskich znaków w telegazecie.
poddam "obróbce" listę, wgram i... zobaczymy.

Ciekawe, czy przelaczanie kanalow dziala szybciej.
 

szczurek

New member
Nie zgadzam się z @maszek!!!!. Wgrałem ten soft i listę kanałów z www.humax.com.pl a następnie przeskanowałem na nowo satelity Hotbird i Astra i info z kolejnymi numerami kanałów oraz poprawnymi czcionkami polskimi - działa wreszcie jak należy, bez żadnych krzaczków i napisów 9nieznany. Nie kasowałem starej listy, tylko wgrałem programem formul listę z w/w forum i wszystko jest ok. Nadmieniam iż fonia nawet jest mocniejsza, a przełączanie kanałów szybsze niż w sofcie v.10007.
Powodzenia!!!!!!!!!!
 

dyzio

Member
Hmm, niestety ja mam te same problemy co koledzy wczesniej. Cos jest nie tak.
Moze trzeba zachowac okreslona kolejnosc przy upgradzie?
 

szczurek

New member
W nawiązaniu do mojego posta z dnia wczorajszego moje stwierdzenia wynikają z tego, że posługuję się modułem dostępu Aston v.2.17 + legalna karta Cyfry + a moduł jest w górnym gnieżdzie. Znajomy miał też problem z 9Nieznany i dlatego po etapie prób - wgrałem mu ten soft z 15.03.2007 dwa razy (raz po razie), a następnie programem Formula NH1.01 listę kanałów (wszystko pobrać z www.humax.com.pl - w opcji Soft). Następnie należy przeskanować na nowo satelity w menu tunera w opcji Instalacja-Wyszukaj kanały i wszystko będzie ok.
Powodzenia!!!!
 
J

Judash

Guest
Czy podczas instalacji softu tuner ma byc wylaczony?.
 
Ostatnia edycja:

un-j

New member
Judash napisał:
Czy podczas instalacji softu tuner ma byc wylaczony?.

Zgodnie z instrukcją na stronie Sensora:
1. Podłączasz dekoder (wyłączony) do kompa.
2. Otwierasz program do ładowania softu, wybierasz soft do załadowania, startujesz.
3. Włączasz dekoder do sieci i na tylnej ściance - ładowanie startuje.
4. Po załadowaniu czekasz jeszcze chwilę, aż na wyświetlaczu pojawi się "standby". Wyłącz dekoder i odłącz od kompa.
_______________________________________________________________

Na nowym sofcie programy wchodzą szybciej, zwłaszcza HD.
W EPG Cyfry dalej brak polskich liter.
Napisy na C+Sport HD sprawdzę przy najbliższej emisji jakiegoś filmu.

Pozdr.
 

maszek

New member
Bez reklam
szczurek napisał:
Nie zgadzam się z @maszek!!!!. Wgrałem ten soft i listę kanałów z www.humax.com.pl a następnie przeskanowałem na nowo satelity Hotbird i Astra i info z kolejnymi numerami kanałów oraz poprawnymi czcionkami polskimi - działa wreszcie jak należy, bez żadnych krzaczków i napisów 9nieznany. Nie kasowałem starej listy, tylko wgrałem programem formul listę z w/w forum i wszystko jest ok. Nadmieniam iż fonia nawet jest mocniejsza, a przełączanie kanałów szybsze niż w sofcie v.10007.
Powodzenia!!!!!!!!!!
Kolego Szczurek, masz prawo się nie zgadzać?;) Twierdzę jedynie, że soft nie działa tak jak powinien. Opisałem problemy na jakie natrafiłem i tyle. Nie rozumiem, dlaczego mam wgrywać setting z kanałami ze strony humaxa? To wolny kraj. To, że wgrałeś nowy soft, "przeskanowałeś na nowo " HB i Astrę i kanały masz poprawnie wyświetlane to potwierdzam. Problem w tym, że po zgraniu takiej listy na komp by ustawić kolejność taką, jaka chcę mieć, nazwy są niepełne. Przeczytaj dokładnie to co napisałem. Również i to, że przy nowym sofcie po wgraniu swojej ulubionej listy kanałów ich nazwy zamieniają się automatycznie na 9nieznany).
I dlatego twierdzę że soft nie jest dopracowany.

pozdrawiam
ps mam legalny moduł C+HD i legalną kartę C+
 
Ostatnia edycja:

Lech

New member
Bez reklam
maszek napisał:
Nie rozumiem, dlaczego mam wgrywać setting z kanałami ze strony humaxa? To wolny kraj.
I dlatego twierdzę że soft nie jest dopracowany.
Mam legalny moduł C+HD i legalną kartę C+

Dzisiaj miałem dzień urlopu i z tej racji postanowiłem sprawdzić co z tym nowym softem. Kolega Humax napisał, że dalej jest to wersja testowa czyli "niedoskonała". A więc do rzeczy - cała operacja trwała około 1 godziny, a jej przebieg był następujący:
1. pobrałem nową wersję softu i wgałem do dekodera,
2. dekoder po tej operacji faktycznie wyświetla napisy przy programach z list ulubionych i satelitarnych "9nieznany".
3. wszedłem w menu wyszukiwanie programów i przeskanowałem HB i Astrę na nowo z zapisaniem po tych operacjach zmian,
4. wyjście z menu i próba standardowego użytkowania humka,
5. po przeskanowaniu nazwy programów wróciły do poprzedniego właściwego stanu w ulubionych.
6. niektóre kanały z listy głównej pozostały z napisem "9nieznany", ale próba ich aktywacji powoduje zazwyczaj wyświetlenie napisu "program kodowany lub niedostępny" - myślę więc że w tym przypadku wina leży po stonie nadawcy.
7. dekoder po zmianie softu jest zdecydowanie szybszy, a programy HD z Astry włączają się natychmiast, również dźwięk jest lepszy - dlatego osoby, które mają 1 godzinę czasu mogą śmiało wykonać tą operację.

ps. To forum jest tak samo wolne jak Ten kraj i dlatego doświdczenia i uwagi jego użytkowników są cenne. Więcej pozytywnych wskazówek jest w poście kolegi "szczurek" niż w autorytatywnym i zgoła napastliwym poście kolegi "maszek", więc prosił bym o więcej spokoju.
Też mam Humaxa, moduł HD C+ i wypasiony legalny pakiet. I co z tego? Takich ludzi w Polsce są tysiące! Pozdrawiam wszystkich eksperymentatorów;)
 
Ostatnia edycja:

dyzio

Member
Lech napisał:
1. pobrałem nową wersję softu i wgałem do dekodera,
2. dekoder po tej operacji faktycznie wyświetla napisy przy programach z list ulubionych i satelitarnych "9nieznany".
3. wszedłem w menu wyszukiwanie programów i przeskanowałem HB i Astrę na nowo z zapisaniem po tych operacjach zmian,
4. wyjście z menu i próba standardowego użytkowania humka,
5. po przeskanowaniu nazwy programów wróciły do poprzedniego właściwego stanu w ulubionych.
6. niektóre kanały z listy głównej pozostały z napisem "9nieznany", ale próba ich aktywacji powoduje zazwyczaj wyświetlenie napisu "program kodowany lub niedostępny" - myślę więc że w tym przypadku wina leży po stonie nadawcy.
7. dekoder po zmianie softu jest zdecydowanie szybszy, a programy HD z Astry włączają się natychmiast, również dźwięk jest lepszy - dlatego osoby, które mają 1 godzinę czasu mogą śmiało wykonać tą operację.

A lista kanalow po tym skanowaniu HB i Astry zostaje z własnymi indywidualnymi ustawieniami czy domyślnymi tak jak z nieba leci?
 
Do góry